KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTY
► klasy 0 b, c, d, I - VIII - 49,00 zł
► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 133,00 zł
► klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 91,00 zł
Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 12.02.2024 do dnia 20.02.2024.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
Szkoła Podstawowa w Żółkiewce - 36 8200 1050 2006 5000 8649 0003, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
„Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia.
Dziś życzenia składa wnuczek i piosenki śpiewa wnusia”.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie 2 dni, jedyne 2 dni w roku kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo wtedy jest święto naszych kochanych Babć i Dziadków.
W naszej szkole zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Dnia 24 stycznia odbyła się wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani wicedyrektor Renata Szczęch przywitała gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to: inscenizacja pt. „Bałwanek i jego goście”, „Rzepka”, życzenia noworoczne, wiersze i piosenki związane tematycznie z dniem Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez słowa zawarte w treści wierszy i piosenek mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie i składamy najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia i wielu radosnych chwil spędzonych z wnuczką i wnuczkiem.
Dnia 15.01.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem Mateuszem Chołody. Były to zajęcia pełne energii i humoru, łączące ze sobą elementy historyczne, geograficzne, obyczajowe i kulturowe dotyczące Egiptu. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach. Podróżnik zadawał dużo pytań, pokazywał zdjęcia, filmy, pamiątki i stroje z wyprawy do Egiptu.
Dzięki temu spotkaniu uczniowie klas I-VIII zdobyli wiele informacji o Egipcie.
Więcej informacji i zapisy: Katarzyna Łukaszuk - 664138449
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC STYCZEŃ
► klasy 0 b, c, d, I - VIII - 63,00 zł
► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 171,00 zł
► klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 117,00 zł
Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 02.01.2024 do dnia 10.01.2024.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
Szkoła Podstawowa w Żółkiewce - 36 8200 1050 2006 5000 8649 0003, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
„Chwała Bogu na wysokościach,
a na ziemi pokój
ludziom Jego upodobania.”
Ewangelia wg św. Łukasza 2, 14
W środę 20 grudnia 2023 r. grupa 17 uczniów z klasy VII b i klasy VIII pod opieką pana Wojciecha Bolesty pojechała do Fajsławic. W tamtejszej Szkole Podstawowej odbył się „Gwiazdkowy Turniej Gier Historycznych” Instytutu Pamięci Narodowej.
Była to okazja do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetna zabawa, nauka historii i doskonała forma aktywnego spędzenia czasu tuż przed świętami. Turniej zgromadził ponad 80 uczestników.
Uczniowie naszej szkoły rywalizowali ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Fajsławicach i Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich. Zawodnicy grali w następujące gry planszowe IPN: Miś Wojtek i Znaj Znak.
Nasi uczniowie grali w grę Miś Wojtek. W gronie 47 graczy najlepiej zaprezentowali się:
- Lena Chruścicka, uczennica klasy VII b, która zajęła II miejsce,
- Łukasz Trumiński, uczeń klasy VIII, który zajął III miejsce.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy.
Gratulujemy!
NAGRODA DLA KAMILA ZDYBLA
14 grudnia 2023 roku miało miejsce rozstrzygnięcie V powiatowego konkursu literacko – plastycznego „Nasze lektury – znamy i czytamy”, inspirowanego lekturą „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie. Nagrody dla laureatów konkursu ufundowała Pani prezydentowa Agata Kornhauser – Duda, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko.
Pierwszy etap konkursu odbywał się w bibliotekach gminnych i miejskiej, następnie prace nagrodzone i wyróżnione, nadesłano do biblioteki powiatowej. Do drugiego etapu konkursu zgłoszono 56 prac, w tym 43 prac plastycznych i 13 prac literackich. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas V-VIII wszystkich szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego.
W kategorii literackiej – uczestnicy konkursu mieli napisać, jak wyobrażają sobie dalsze losy bohaterów przedstawionych w „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – opowiadanie twórcze. W tej kategorii przyznano 6 nagród i 1 wyróżnienie. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły – Kamil Zdybel (klasa VII b), nauczyciel prowadzący - Renata Drozd.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ
► klasy 0 b, c, d, I - VIII - 56,00 zł
► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 152,00 zł
► klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 104,00 zł
Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.12.2023 do dnia 10.12.2023.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
Szkoła Podstawowa w Żółkiewce - 36 8200 1050 2006 5000 8649 0003, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD
► klasy 0 b, c, d, I - VIII - 14,00 zł
► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 38,00 zł
► klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 26,00 zł
Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 27.11.2023 do dnia 30.11.2023.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
Szkoła Podstawowa w Żółkiewce - 36 8200 1050 2006 5000 8649 0003, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
W niedzielę 19 listopada 2023 r. w Wysokiem odbył się IV Międzygminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem.
W konkursie uczestniczyło ponad 100 wykonawców z gmin: Wysokie, Bychawa, Krzczonów, Turobin, Zakrzew, Żółkiewka. Naszą szkołę reprezentował chór Belcanto, który piosenką „Co to jest niepodległość” wyśpiewał Nagrodę Specjalną Dyrektora GOK. Chórzyści otrzymali puchar, książkę „Lubelskie. Przyszłość i rozwój” oraz słodki upominek.
Impreza przebiegała w miłej atmosferze przepełnionej życzliwością i gościnnością. Podczas pobytu w placówce można było korzystać z poczęstunku przygotowanego przez KGW.
W czwartek 16 listopada 2023 r. odbyły się w Lublinie eliminacje wojewódzkie II Olimpiady Gier Planszowych IPN. Rozgrywki zgromadziły ponad 100 uczestników. Najliczniejszą grupę (74) stanowili uczniowie grający w grę Miś Wojtek.
Odwołująca się do realiów II wojny światowej gra Miś Wojtek ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Edynburga w Szkocji. Miś Wojtek był oswojonym brunatnym niedźwiedziem, który stał się polskim żołnierzem. W czasie bitwy pod Monte Cassino pomagał żołnierzom m.in. w przenoszeniu ciężkich skrzyń z amunicją. Przyznano mu nawet stopień kaprala.
Zadaniem gracza było zebranie zestawu sześciu kart, które ujawniały ciekawostki dotyczące Misia Wojtka. Uczestnicy spacerowali po polach na planszy, wybraną przez siebie drewnianą figurą niedźwiedzia. Zawodnik, który najszybciej zebrał karty z tej samej kategorii i dotarł do Edynburga wygrywał grę.
Uczniowie zostali podzieleni na 2-osobowe zespoły, wygrywała ta drużyna, która zebrała najwięcej punktów.
W olimpiadzie uczestniczyło również 11 uczniów z naszej szkoły - z klasy VII b.
Najlepiej zaprezentowali się: Kacper Marchewka i Bartek Kłoczek, którzy zajęli 8. miejsce.
Gratulujemy!
W środę 15 listopada 2023 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Sny i marzenia”. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów.
Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego w Lublinie zakwalifikował się Filip Książek, uczeń klasy IV b, który deklamował wiersz Zbigniewa Dmitrocy „Królewna Śmieszka”.
Trzy uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia:
1. Maja Zielonka, uczennica klasy II a
2. Hanna Abram, uczennica klasy III b
3. Antonina Jarosz, uczennica klasy IV a
Gratulujemy !!!
10 listopada 2023 r. społeczność naszej szkoły zebrała się w hali sportowej, aby wspólnie uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
O godzinie 11.11 zebrani odśpiewali hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie wszyscy obejrzeli montaż słowno – muzyczny przygotowany na okoliczność 11 Listopada. Recytatorzy wprowadzili w sytuację polityczną, zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej. Chór szkolny wykonał pieśni patriotyczne z okazji Święta Niepodległości.
11 listopada przedstawiciele naszej szkoły, pani dyrektor Danuta Błaszczak, nauczyciele wzięli udział w obchodach gminnych Święta Niepodległości w Żółkiewce. Złożyli kwiaty przy pamiątkowej tablicy z okazji 100-lecia niepodległości przez Polskę. Uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Uczniowie zaprezentowali swój montaż słowno - muzyczny w budynku OKS-u przed społecznością lokalną.
Dziękujemy naszym uczniom za udział w akcji charytatywnej na rzecz Fabiana, chłopca cierpiącego na liczne schorzenia. Środki zebrane ze sprzedaży pomocy naukowych w postaci autorskich cegiełek zasilą konto Fabiana i zostaną przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie.
Wolontariat szkolny
W ramach akcji Góra Grosza organizowanej przez „Towarzystwo Nasz Dom” szkolny wolontariat prowadzi zbiórkę środków na zorganizowanie pomocy potrzebującym dzieciom. Biorąc udział w akcji, wspieramy organizatorów w realizacji ich celów m.in. w pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.
Przyłącz się do akcji, a wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.
Dnia 24 października 2023 r. uczniowie klas III a i III b pod opieką swoich wychowawców obejrzeli w kinie ,,Stylowy” w Zamościu film pt. ,,Sposób na ducha” na podstawie ponadczasowej chwytającej za serce opowieści Oscara Wilde’a.
Jest to nawiedzona komedia o duchu, który nie umie wystraszyć nieproszonych gości, ale za to jest w stanie zdjąć z siebie dawną klątwę. Film opowiada o nietypowej przyjaźni i odrzuceniu uprzedzeń. Relacja głównych bohaterów pokazuje, że nić porozumienia można nawiązać z każdym. Otwartość dziewczyny o imieniu Wirginia sprawia, że duch zmienia się na lepsze i zaczyna ufać innym. Odrzucenie, brak akceptacji i osamotnienie to stany, których obawia się każdy człowiek. Film pokazuje uczniom, że znacznie milej żyć, kiedy dąży się do zgody, a nie do kolejnych podziałów.
Seans bardzo podobał się naszym uczniom. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne filmy na podstawie utworów autorstwa Oscara Wilde’a.
19 października 2024 roku to ważny dzień w życiu naszej szkoły. W tym dniu uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Żółkiewce. Do uroczystości ślubowania dzieci były przygotowane przez swoją wychowawczynię p. Jadwigę Trumińską.
Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor Danuta Błaszczak. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce.
W czasie uroczystości proboszcz naszej parafii ksiądz Marian Wiech dokonał poświęcenia plecaków, a wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Uroczysty dzień zakończyły wspólne zdjęcia. Następnie pierwszoklasiści wrócili do klasy, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców.
W piątek 13 października klasy II a i II b pod opieką swoich wychowawczyń: p. Elżbiety Żybała i p. Marii Wójciak oraz p. Wojciecha Bolesty wybrały się na wycieczkę do lasu. Obserwowały jesienny krajobraz, nazywały rośliny, które rosną w poszczególnych warstwach. W drodze do lasu i z powrotem uczniowie szli poboczem drogi przestrzegając zasad bezpieczeństwa.
Następnie dzieci zgromadziły się w domku myśliwskim w Celinie. Na miejscu przywitał nas łowczy Koła Łowieckiego „Jeleń” p. Krzysztof Okapa. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jakie dzikie zwierzęta znajdują się w naszej okolicy, po czym je rozpoznać, jak zachować się, gdy staną na naszej drodze i czy polowania są potrzebne. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały zdobyte trofea upolowanych zwierząt.
W dalszej kolejności wszyscy spotkali się przy ognisku integracyjnym przygotowanym przez rodziców, gdzie można było posilić się upieczonymi ziemniakami lub kiełbaską.
Po tak mile spędzonym czasie wszyscy wrócili do szkoły.
W miesiącu wrześniu w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Kredkobranie”. Celem akcji była pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafiły na Litwę, Białoruś i Ukrainę – do polskich szkół i placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.
Dziękujemy naszym uczniom za aktywny udział w akcji.