Nawigacja

Z życia przedszkola - rok 2017/2018 2016/2017 Archiwum wiadomości Kalendarz imprez i uroczystości O projekcie

Przedszkole

Z życia przedszkola - rok 2017/2018

  

 

Ważniejsze wydarzenia z życia przedszkola:

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2017/2018

W tym dniu uroczystym

Podziękować chcemy

Zaśpiewać zatańczyć

Jak tylko umiemy…

 

         21 czerwca 2018 roku w oddziale przedszkolnym 3-latków w obecności rodziców i dyrekcji szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

          Przedszkolaki z tej okazji pochwaliły się swoimi umiejętnościami artystycznymi zdobytymi w ciągu roku. Były to  wiersze, piosenki, tańce  oraz bajka opowiadająca o ich całorocznym pobycie w przedszkolu. Po części artystycznej wychowawczynie przedszkola wręczyły przedszkolakom pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola i upominki. Rodzice, którzy angażowali się w pracę przedszkola otrzymali od personelu przedszkolnego serdeczne podziękowania.

        Dzieci w podzięce za trud uczenia i wychowania wręczyły swoim paniom kwiaty i upominki dziękując im za przygotowanie ich do podjęcia dalszych wyzwań. Zwieńczeniem uroczystości były zabawy z bańkami mydlanymi przed budynkiem szkoły.

           Kochane Dzieci, szanowni Rodzice życzymy Wam wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. Dziękujemy Wam za ciepłe słowa skierowane do nas. Słowa takie motywują nas do dalszych działań i sprawiają, że nasza praca ma sens…

 

Pracownicy przedszkola

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


PRACE PLASTYCZNE 3-LATKÓW

 


WYJAZD DO FIKU – MIKU

 

Dnia 30 maja 2018 r. odbyła się wycieczka do Fiku-Miku w Lublinie zorganizowana z okazji Dnia Dziecka.

W wycieczce wzięły udział dzieci 3- i 4-letnie. O godz. 8:30 wyruszyliśmy autobusem szkolnym do parku rozrywki w Lublinie. Opiekę sprawowały panie: Danuta Bełzowska, Barbara Jarosz, Ewelina Kozik-Abram, Elżbieta Kruk, Renata Chwała i Beata Tymicka.

W przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich.

Po przyjeździe na parking udaliśmy się do upragnionej sali zabaw.

Niezwykłą atrakcją i frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami.

Po zabawie głodne dzieci z apetytem zajadały pyszne bułeczki.

Dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone, chociaż trochę zmęczone. To był bardzo udany wyjazd.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ RODZINY

 

Sto lat Mamusiu

Sto lat Tatusiu

Życzenia wszystkim

Dzisiaj składamy…

 

Tak śpiewały 3-latki na zorganizowanej uroczystości dnia 25 maja z okazji Święta Rodziny.

W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci ze swoimi wychowawczyniami przygotowały swój program artystyczny. Były to wzruszające wiersze, piosenki oraz tańce tematycznie związane z tym świętem.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role wyrażając swoją wdzięczność i miłość do swoich kochanych rodziców. Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła łza radości.

Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoich bliskich prezentami. Były to serduszka dla Mam oraz „koszule” dla Taty.

Zwieńczeniem uroczystości był piknik rodzinny nad zalewem zorganizowany przez rodziców. Dzieci nad zalew przemaszerowały wraz z wychowawczyniami z kolorowymi balonami.

To był wyjątkowy i udany dzień.

 

Ps. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie tej super imprezy.

 

Wychowawczynie przedszkola

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


PRACE ARTYSTYCZNE 3-LATKÓW

 


URZĄDZAMY PRZYJĘCIE DLA LALEK

 


ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy

By ziściły się wszystkie życzenia

Aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości

Abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności

Niech symbol boskiego odrodzenia

Będzie dla nas celem do spełnienia.

 

Serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

                      Składają

Przedszkolaki z grupy 3-latków wraz z paniami

 


 

W WIOSENNYM NASTROJU           

 


DZIEŃ KOBIET

 

   „Dzień Kobiet, Dzień Kobiet.

   Niech każdy się dowie,

  że dzisiaj jest święto dziewczynek…”

 

      Dnia 8 marca chłopcy z przedszkola nie zapomnieli o swoich koleżankach. Tego dnia wspólnie odśpiewali „Sto lat” dziewczynkom, wręczyli drobne upominki /torebki i gumki króliczki/ oraz zadbali o to, aby tego dnia małe damy czuły się wyjątkowo. Jeden z chłopców obdarował  koleżanki pięknymi kolorowymi piórkami.

 


WARSZTATY WIELKANOCNE

 

     7 marca 2018 r. trzylatki uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych. Różnorodne prace, które wykonały wraz ze swoimi rodzicami zostaną sprzedane podczas kiermaszu w dniach 14-15 marca, a dochód zostanie przeznaczony na Lubelskie Hospicjum Małego Księcia.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak duże zaangażowanie.

Zdjęcia z warsztatów w albumie fotograficznym.

 


WALENTYNKI

        W środę 14 lutego przedszkolaki świętowały Walentynki. W tym dniu maluchy wykleiły piękne czerwone serce i udekorowały nim przedszkolną salę. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko czerwone serduszka i prezenciki. Tym co naprawdę się liczy jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów. Każdy otrzymał czerwonego lizaka z napisem „Love” i breloczek z czerwonym serduszkiem, a jedna z koleżanek w dowód sympatii obdarowała wszystkie dzieci walentynkowym batonikiem.

Ten dzień bardzo nam się podobał - szkoda, że jest tylko raz w roku...

Wszystkim życzymy dużo miłości…  

Wychowawczynie przedszkola

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Raz i dwa i raz i dwa

Każdy Babcię fajną ma

Trzy i cztery, trzy i cztery

Dziadek dobre ma maniery …

 

          Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen radości, uśmiechów, wzruszeń. W naszym przedszkolu jest on tradycją wpisaną do przedszkolnego kalendarza imprez.

Dnia 26 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie wychowawczyni przywitała wszystkich przybyłych gości ciepłymi słowami, a pani dyrektor Danuta Błaszczak złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia z okazji ich święta i pociechy z wnucząt.

W pięknie udekorowanej na tę okazję sali dzieci wraz z paniami zaprezentowały swój program artystyczny, w trakcie którego Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role oraz śpiewali piosenki. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali jasełka pt. „Dla was kolędują nasze serca”. Następnie przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do wzmacniania więzi rodzinnych oraz miłego spędzania wolnego czasu.

         Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnucząt.

 

Wychowawcy przedszkola

 

         Serdeczne podziękowania dla Rodziców za pomoc w przygotowaniu tejże uroczystości.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


IMPREZA INTEGRACYJNA

 

        22 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Dla was kolędują nasze serca”. Na tę uroczystość zostali zaproszeni absolwenci przedszkola ze swoimi wychowawcami. Obecna była także pani wicedyrektor szkoły Ewa Sobótka. Impreza ta miała na celu szeroko pojętą integrację starszaków z maluchami. Starsi koledzy z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, które przygotowały 3-latki. Z dużym zaangażowaniem, w pięknych kostiumach i scenerii odtwarzali swoje role. Wszyscy pięknie zaśpiewali kolędę „Świeć gwiazdeczko”.

Na koniec zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie obecnych przedszkolaków oraz ich absolwentów. Mali aktorzy zostali obdarowani słodkościami od przybyłych gości.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


ZABAWA KARNAWAŁOWA

            Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale również dla milusińskich. Zimowy bal to atrakcyjna i lubiana przez dzieci forma rozrywki. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 19.01.2018 r. Jego ideą była szeroko rozumiana integracja. Przedszkolaki bawiły się w ozdobionej balonami i serpentynami sali. Pomysłowości rodziców nie było granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe karnawałowe stroje. Na balu bawiły się postacie z ulubionych bajek, księżniczki, wróżki, nie zabrakło też supermana, kowboja, smoka, strażaka ...

         Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce i różne zabawy, m.in. w zamku, który był dużą atrakcją dla dzieci. Wszyscy świetnie się bawili. Wspomnienia z balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


W ZIMOWYM NASTROJU

 

Tak pracują maluchy

 


MIKOŁAJKI

Siedzę cichuteńko

Patrzę na okienko

Poruszyły się zasłonki

Chyba już go widzę

Chyba już go słyszę

Zadźwięczały jego sanek dzwonki …

 

             Tak śpiewały maluchy w oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Przedszkolaki już od dawna czekały na to spotkanie. W środowy poranek, w czerwonych ubrankach z niecierpliwością spoglądały na drzwi i były czujne. Mikołaj nie zawiódł i już o godzinie 1030 zapukał do drzwi przedszkola. Na niejednej twarzy widać było radość, ale również obawę. Trwało to jednak krótką chwilę bo święty radośnie przywitał się z maluchami i zaczął rozwiązywać wór z prezentami. Zanim jednak św. Mikołaj przystąpił do wręczania darów rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania, żartował. Zachęcał też dzieci, aby słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

          Na uroczystości obecna była pani dyrektor Danuta Błaszczak, która życzyła maluchom radości z odkrywanych prezentów. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i pląsów. Dzieci zaprezentowały swój dorobek, czyli czego nauczyły się w przedszkolu. Z żalem żegnały tak wspaniałego gościa. Mikołaj złożył obietnicę, że za rok oczywiście też o nich nie zapomni.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tejże uroczystości.

 

Wychowawczynie przedszkola

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


ZAJĘCIA OTWARTE W PRZEDSZKOLU

 

        24 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i zainteresowanych osób. Miały one na celu pokazanie rodzicom jak wygląda nasz dzień w przedszkolu. Pani dyrektor Danuta Błaszczak ciepło przywitała wszystkich zebranych i zachęciła przedszkolaków do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

       Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Następnie rodzice wraz ze swoimi dziećmi przystąpili do prac stolikowych. Wspólnie wykonali misie i lalki, które zostały umieszczone w galerii przedszkolnej. Na zakończenie imprezy 3-latki otrzymały słodkości od swoich rodziców.

Rodzice byli dumni, że ich pociechy potrafią już tak wiele…

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

 

     Dnia 29 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

     Był to dzień wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy. Wszyscy panowie z okazji swojego święta otrzymali upominki. Zdjęcia wykonane w tym dniu są miłym wspomnieniem tych chwil.

 


Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę ...

 


ROZPOCZYNAMY NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018

 

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W KLUBIE PRZEDSZKOLAKA

 

     Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu trzeba go odpowiednio przygotować i nastawić. Temu właśnie służyły zajęcia adaptacyjne, które miały miejsce w naszym przedszkolu 30 sierpnia 2017 r. o godz. 9. Głównym założeniem tego spotkania była pomoc dzieciom i ich rodzicom w zminimalizowaniu stresu i obawy przed pierwszymi dniami pobytu dziecka w placówce. Trzylatki miały okazję poznać swoje wychowawczynie oraz ich rówieśników z grupy przedszkolnej. Maluchy zwiedzały również pomieszczenia przedszkolne i oglądały zabawki w kącikach. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów.

Na koniec dla wszystkich były niespodzianki: słodkości i baloniki.

Mamy nadzieję, że dzieci 4 września odważniej stawią czoło nowemu wyzwaniu.

 

Drodzy Rodzice


I tym razem nie zawiedziemy zaufania, którym nas obdarzacie i zrobimy wszystko, aby wasze dzieci były bezpieczne, radosne i szczęśliwe

 

Wychowawcy przedszkola

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: spzolkiewka@op.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć