Nawigacja

 • TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

         Lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował w środę 10 października turniej szachowy dla uczniów szkół województwa lubelskiego. Głównym celem turnieju było uczczenie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

        W rozgrywkach uczestniczyło ogółem 94 młodych szachistów.

  Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  ·  Jakub Kubina, kl. IV b

  ·  Mateusz Celiński, kl. V a

  ·  Paweł Domoń, kl. VI a

  ·  Krystian Łysakowski, kl. VI a

  ·  Michał Rondoś, kl. VI a

  ·  Piotr Lizut, kl. VII a

   

          Rywalizacja odbywała się na poziomie indywidualnym i szkolnym. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Każdy uczeń otrzymał dyplom oraz kilka pamiątek ufundowanych przez lubelski oddział IPN.

  Szczegółowe wyniki

           Podczas turnieju uczniowie nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności w „królewskiej grze”, ale również dowiedzieli się o wkładzie polskich szachistów w Niepodległą. W okresie międzywojennym polscy szachiści byli światową potęgą. Wygrali m.in. olimpiadę szachową w Hamburgu w r. 1930 oraz regularnie zajmowali medalowe lokaty na innych olimpiadach. Taką olimpiadę zorganizowano też w Warszawie w 1935 r. O jej organizację zabiegał m.in. jeden z Ojców Niepodległości - Józef Piłsudski. Sam marszałek był wielkim sympatykiem „królewskiej gry” - o czym podczas otwarcia wspomniał dyrektor Oddziału IPN Lublin Marcin Krzysztofik.

         Po zakończonych rozgrywkach uczniowie obejrzeli kilka filmików historycznych poświęconych m.in. Żołnierzom Niezłomnym oraz Korpusowi Ochrony Pogranicza.

  TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 2

  TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 3

  Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

   

 • WYJAZD NA MAJDANEK

  WYJAZD NA MAJDANEK - Obrazek 1

        W środę 3 października uczniowie klas VII pod opieką nauczycieli: pani Janiny Bukowskiej, pani Marioli Pyter i pana Wojciecha Bolesty, uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie obozu na Majdanku, gdzie w latach 1941-1944 mieścił się niemiecki obóz koncentracyjny.

      Młodzież swój pobyt rozpoczęła od zajęć edukacyjnych poświęconych sytuacji dziecka w obozie. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni szlakiem, który przemierzali więźniowie po przybyciu do obozu. Przeszli od bramy głównej poprzez plac Rosengarten, łaźnie, komory gazowe, w których Niemcy gazowali ludzi przy użyciu cyklonu B. Na polu III uczniowie mieli okazję zwiedzić baraki obozowe i poznać warunki, w których żyli więźniowie - dorośli, młodzież i dzieci. Ogromne wrażenie zrobiło na wszystkich krematorium oraz „doły śmierci”, w których tylko jednego dnia uśmiercono 18 tysięcy Żydów. Opowieści pani przewodnik dopełniały obrazów, które uczestnicy wycieczki widzieli po raz pierwszy.

           Wędrówka zakończyła się przy Pomniku Walki i Męczeństwa - Mauzoleum, któremu nadano kształt urny, w której złożono prochy więźniów Majdanka. Tam także uczniowie zapalili znicze. Były to z pewnością miejsca, które wywoływały wielkie emocje.

         Wyjazd ten był żywą lekcją historii i patriotyzmu. Stworzył okazję do oddania hołdu ofiarom niemieckiego nazizmu oraz snucia refleksji na temat życia w wolnym i niepodległym kraju.

           Pobyt w Majdanku uświadomił uczniom wagę miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyjemy w wolnym kraju. Dla większości była to pierwsza wizyta na Majdanku.

  WYJAZD NA MAJDANEK - Obrazek 2

  WYJAZD NA MAJDANEK - Obrazek 3

  WYJAZD NA MAJDANEK - Obrazek 4

  WYJAZD NA MAJDANEK - Obrazek 5

   

 • OPŁATA ZA OBIADY

  OPŁATA ZA OBIADY - Obrazek 1

  KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

   

   

                           klasy 0-VIII - 41,80 zł

                           przedszkole - 110,00 zł

   

  Wpłaty przyjmowane są do dnia 10 października.

  Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w OPŁATA ZA OBIADY - Obrazek 2 tygodniowym jadłospisie.

   

 • NARODOWE CZYTANIE 2018

  NARODOWE CZYTANIE 2018 - Obrazek 1

                8 września została zainaugurowana 7. edycja Narodowego Czytania. Jak co roku została objęta honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

            To ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

           W naszej szkole czytanie „Przedwiośnia” odbyło się 21 września. Do zaprezentowania dzieła Żeromskiego przyjęli zaproszenie: ks. proboszcz Marian Wiech, pani dyrektor Danuta Błaszczak, Wójt Gminy Żółkiewka – Jacek Lis oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Iwona Cieślińska. Goście czytali rozdział „Rodowód”. Wprowadzenie na temat problematyki powieści zaprezentowała pani Renata Drozd. Wybrane fragmenty pozostałych rozdziałów zaprezentowali uczniowie klas siódmych i ósmych. Nie zabrakło fragmentu o „Szklanych domach”. Lekturze przysłuchiwali się uczniowie klas młodszych wraz z nauczycielami.

          Podczas spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawkę dzieł Stefana Żeromskiego oraz gazetkę o pisarzu.

           Narodowe Czytanie przygotowały panie: Renata Drozd, Barbara Jarosz, Małgorzata Maksim.


  NARODOWE CZYTANIE 2018 - Obrazek 2

  NARODOWE CZYTANIE 2018 - Obrazek 3

   

 • PRÓBNA EWAKUACJA

  PRÓBNA EWAKUACJA

   

       W piątek 21 września 2018 r. o godz. 9:10 w naszej szkole przeprowadzono próbną ewakuację na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

       Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń służy podwyższeniu bezpieczeństwa osób przebywających w szkole, sprawdzeniu znajomości planu ewakuacyjnego oraz utrwalaniu właściwych zachowań i reakcji.

        Po ogłoszeniu alarmu uczniowie wraz z nauczycielami w ciągu 4 minut opuścili budynek i udali się na miejsce ewakuacji – boisko wielofunkcyjne.

        Po sprawdzeniu obecności uczniów wszyscy powrócili do szkoły.  

  PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 1

  PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 2

  PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 3

  PRÓBNA EWAKUACJA - Obrazek 4

   

 • PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   

  Plan lekcji dla klas 0-III 

  Plan lekcji dla klas IV-VIII 

   

 • WYJAZD NA FILM „DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA”

  WYJAZD NA FILM „DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA” - Obrazek 1

               13 września 2018 r. uczniowie klas ósmych i kilku uczniów z klas siódmych pod opieką pani Renaty Drozd, Marty Wrzyszcz i pana Wojciecha Bolesty pojechali do kina Stylowy w Zamościu na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Obraz powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Utwór znalazł się w spisie lektur uzupełniających w nowej podstawie programowej szkoły podstawowej.

              Arkady Fiedler osobiście znał pilotów legendarnego "Dywizjonu 303" i był naocznym świadkiem opisywanych w książce wydarzeń. Jego książka, wydana również w podziemnej Polsce, przez wiele lat podnosiła na duchu Polaków, którzy podniebnych bohaterów nazywali aniołami zemsty. Teraz ich historię poznamy w filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". To jedyny film, który uzyskał aprobatę i wsparcie rodziny Arkadego Fiedlera. (źródło: Interia.pl)


              Film wyreżyserował Denis Delić. W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold. Obsada z pewnością przyciąga uwagę młodego widza. Młodzież mogła zobaczyć bohaterstwo pilotów, ich kunszt lotniczy. Efekty specjalne z pewnością zasługują na uwagę. Obejrzenie filmu było zachętą do przeczytania książki Fiedlera.

  WYJAZD NA FILM „DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA” - Obrazek 2

   

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE

   

        W dniu 11.09.2018 r. (wtorek) o godz. 14:00 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VIII.

      Proszę wychowawców klas 0-VIII o uczestnictwo w spotkaniu. Zwolnieni są wychowawcy, którzy mają w tym czasie zajęcia z uczniami.

  Temat zebrania:

  1. Organizacja pracy szkoły w roku szkolnym 2018/2019.

  2. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych.

   

  Dyrekcja Szkoły

   

 • AKCJA „ODBLASKI – DZIECKO BEZPIECZNE NA DRODZE”

  AKCJA „ODBLASKI – DZIECKO BEZPIECZNE NA DRODZE” - Obrazek 1

         3 września uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich otrzymali odblaski w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej PZU, której celem jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

           Przy słabej widoczności, bez elementów odblaskowych, pieszy jest widoczny na drodze w światłach mijania samochodu z odległości zaledwie 20-30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli dużo szybciej. To może uratować pieszemu życie.

         W związku z powyższym pragniemy zaproponować zapoznanie się z serią artykułów „Dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego”, które znajdują się na stronie: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/dzieci-na-drodze.

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   

        Dnia 3 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

          Najpierw wraz ze sztandarem szkoły wszyscy zebrani udali się pod pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej i złożyli tam wiązanki kwiatów. Następnie w kościele parafialnym odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny i uczniów. Potem wszyscy przeszli do szkoły. Zebranych uroczyście powitała pani dyrektor Danuta Błaszczak. Następnie uczniowie klasy trzeciej przy współpracy chóru szkolnego przedstawili przygotowany program artystyczny.

          W dalszej kolejności pani dyrektor przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy w nowym roku szkolnym.

        Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

   

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 1

   

  Zapraszamy do obejrzenia występów naszego chóru:

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 2

   

 • ROZKŁAD ZAJĘĆ

  ROZKŁAD ZAJĘĆ

   

  Rozkład zajęć w roku szkolnym 2018/2019:

   

  1 lekcja   8.10 – 8.55

                      przerwa 10 minut

   

  2 lekcja    9.05 – 9.50

                      przerwa 10 minut

   

  3 lekcja    10.00 – 10.45

                      przerwa 15 minut

   

  4 lekcja    11.00 – 11.45

                      przerwa 15 minut

    

  5 lekcja    12.00 – 12.45

                      przerwa 10 minut

   

  6 lekcja  — 12.55 – 13.40

                     przerwa 10 minut

   

  7 lekcja  — 13.50 – 14.35

                    

 • INFORMACJA

  INFORMACJA

   

        Prosimy o dokonywanie wpłat za obiady na konto Szkoły Podstawowej w Żółkiewce do dnia 10. każdego miesiąca.

  Nr konta: 36 8200 1050 2006 5000 8649 0003

  Dziękujemysmiley

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - INFORMACJA

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - INFORMACJA

   

  Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

  poniedziałek - 3 września 2018 r.

   

   

  7:50 – zbiórka pod szkołą i wyjście pod pomnik

  8:00 – złożenie wiązanek pod pomnikiem

  8:30 – Msza Św. w kościele św. Wawrzyńca

  ok. 9:20 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
             w sali gimnastycznej – klasy I – VIII

      - spotkanie klas zerowych z wychowawcami w klasach:

             - p. Elżbieta Żybała – 0 a – s. 7

             - p. Danuta Bełzowska – 0 b – s. 19

             - p. Renata Szczęch – 0 c – s. 21

             - p. Monika Duda – 0 d – s. 20

            

  ok. 10:00 – spotkanie z wychowawcami w klasach /klasy I-VIII/

   

                                                                            Dyrekcja Szkoły

   

 • OPŁATA ZA OBIADY

  OPŁATA ZA OBIADY - Obrazek 1

  KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC WRZESIEŃ

   

   

                           klasy 0-VIII - 36,10 zł

                           przedszkole - 100,00 zł

   

  Wpłaty przyjmowane są do dnia 10 września.

  Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w OPŁATA ZA OBIADY - Obrazek 2 tygodniowym jadłospisie.

   

 • WYPRAWKA DZIECKA 5- i 6- LETNIEGO

  WYPRAWKA DZIECKA 5- i 6- LETNIEGO - Obrazek 1

  - kredki ołówkowe grube „Bambino” oraz pastele;

  - flamastry, ołówek i temperówka;

  - blok rysunkowy mały i techniczny z kolorowymi kartkami;

  - farby plakatowe, pędzelek, kubeczek plastikowy na wodę;

  - nożyczki, gumka, plastelina miękka, klej w sztyfcie duży;

  - papier kolorowy samoprzylepny duży;

  - teczka na gumkę na prace plastyczne;

  - strój gimnastyczny (bluzeczka biała i spodenki granatowe w woreczku);

  - woreczek do szatni oraz obuwie miękkie do chodzenia po szkole.

   

  Wszystkie przybory dziecka przyniesione do szkoły powinny być podpisane !

   

 • PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 1

       22 czerwca 2018 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny.

      Najpierw była msza św., następnie akademia, rozdanie nagród, świadectw z wyróżnieniem, stypendiów, listów gratulacyjnych.

        Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji.

      Następnie miało miejsce spotkanie uczniów i rodziców w klasach ze swoimi wychowawcami. Każdy uczeń otrzymał świadectwo i na dwa miesiące pożegnał się ze szkołą.

  Nareszcie wakacje !!!
   

  Zasłużony odpoczynek należy się wszystkim.

  Do zobaczenia we wrześniu.

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 2

  Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

   

 • ZAKOŃCZENIE ZERÓWEK

  ZAKOŃCZENIE ZERÓWEK - Obrazek 1

     Dnia 21.06.2018 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego oddziałów przedszkolnych.

       Uczniowie z grup 0a, 0b i 0c pod opieką swoich wychowawczyń: M. Duda, R. Szczęch, K. Grabek przygotowali i zaprezentowali przybyłym gościom montaż słowno-muzyczny pt. „Pożegnanie przedszkola”. Dzieci podziękowały swoim wychowawczyniom, pani dyrektor i innym pracownikom szkoły za opiekę w ciągu roku szkolnego oraz powitały lato i wakacje. Z uśmiechem na buzi odebrały dyplomy i opuściły budynek szkoły.

         Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci życzymy Wam słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz udanego wypoczynku i niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia za 2 miesiące !

  ZAKOŃCZENIE ZERÓWEK - Obrazek 2

  Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

   

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - INFORMACJA

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - INFORMACJA - Obrazek 1

  Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2017/2018

   

  Dnia 22.06.2018 r. zakończenie roku szkolnego w klasach I – VII

   

  godz. 8:00 - zbiórka dzieci w salach lekcyjnych

  godz. 8.05 - wyjście spod szkoły do kościoła

  godz. 8:15 – Msza Św. w kościele św. Wawrzyńca

  ok. godz. 9:15  – uroczyste zakończenie roku szkolnego w sali gimnastycznej

  ok. godz. 10:15 – spotkanie z wychowawcami w klasach

                                                                          

                                          Dyrekcja Szkoły

   

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE - Obrazek 1

       Wychodzimy do Państwa z propozycją dyżurów w oddziałach przedszkolnych w czasie wakacji. Dyżury odbywać się będą w miesiącu lipcu, w godzinach od 7.30 do 12.30 i przeznaczone będą dla dzieci rodziców obojga pracujących i matek pracujących a samotnie wychowujących dzieci. Zapewniamy w tym czasie opiekę bez wyżywienia. Ze względu na  organizację pracy oddziałów przedszkolnych i urlopów nauczycieli dzieci będą uczestniczyły w zajęciach w grupie łączonej (4, 5 i 6 latków). Miesiąc sierpień jest to czas remontów i przygotowań sal do nowego roku szkolnego.

  Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie szkoły w godz. 8-14 do 21.06.2018 r.

  Dyrekcja Szkoły

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
  ul. Szkolna 3
  22-335 Żółkiewka
  e-mail: spzolkiewka@op.pl
 • 84 683-16-30

Galeria zdjęć