Dnia 6 maja 2022 r. obyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klasy 5a, 5b oraz część uczniów z klas 6a i 7a, w sumie 46 uczniów. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie Marta Wrzyszcz, Renata Szczęch, Ewa Mydlak oraz Alicja Starościak.
Podróż rozpoczęliśmy o godz. 5.00, do stolicy dotarliśmy przed 9.00.
Zwiedzanie zaczęliśmy od wędrówki po Starym Mieście. Uczestnicy zostali wyposażeni w system tour guide, dzięki czemu słyszeliśmy dokładnie to, o czym opowiadała nam Pani przewodnik.
Zobaczyliśmy: Pomnik Syrenki, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pałac Prezydencki, Kościół św. Anny, Kościół św. Marcina, Bazylikę Archikatedralną pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, Kanonię, Górę Gnojną (przepiękny widok na Wisłę i prawobrzeżną część miasta), Barbakan i mury obronne, Pomnik Małego Powstańca i Pomnik Jana Kilińskiego, Plac Zamkowy. Mieliśmy również czas dla siebie, aby zjeść coś pysznego oraz kupić pamiątki ze stolicy.
Następnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego, przejazd autokarem pod Pałac Kultury i Nauki oraz wjazd na 30 piętro, na taras widokowy i podziwianie miasta z wysokości.
Po godzinie 16.00 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Nie obyło się również bez zjedzenia posiłku w McDonald's.
Zapraszamy do galerii i obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy.
12 kwietnia 2022 roku odbył się I POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANNY KAMIEŃSKIEJ, zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie i II Liceum Ogólnokształcące imienia Cypriana Norwida.
W finałowym konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Doskonale zaprezentowali się nasi uczniowie.
Adam Kiełbasa zajął II miejsce. Natomiast Malwina Jarosz - wyróżnienie.
12 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół w Żółkiewce obyły się DNI OTWARTE dla uczniów klas ósmych. Z wizyta do miejscowej szkoły średniej udali się nasi ósmoklasiści wraz z wychowawcami.
Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną, zwiedzili pracownie, warsztaty. Starsi koledzy przekazywali młodszym koleżankom i kolegom informacje dotyczące specyfiki nauki w poszczególnych szkołach i zawodach. Ósmoklasistom przedstawiono osiągnięcia młodzieży Zespołu Szkół w Żółkiewce w konkursach i olimpiadach. Goście uczestniczyli również w prezentacji sprzętu mechanizacyjnego.
Podczas Dni Otwartych w Zespole Szkół w Żółkiewce odbyły się Powiatowe Konkursy dla Ósmoklasistów: „Mechanizacja – moje hobby” oraz „Księgowość – moje hobby”. Zostały one zorganizowane pod patronatem Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu mechanizacji i rachunkowości.
Po podsumowaniu wyników konkursu „Księgowość - moje hobby”, części teoretycznej i praktycznej najlepsze wyniki osiągnęły:
I miejsce -Wiktoria Kuśmierz (VIIIa)
II miejsce - Aleksandra Góźdź (VIIIa).
Natomiast w konkursie „Mechanizacja – moje hobby” zwyciężył Bartłomiej Nastaj (kl. VIIIa),
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Krasnostawskiego.
13 kwietnia 2022 roku o godz. 12.00 nasza szkoła wzięła udział w uroczystym apelu przy Dębie Katyńskim.
W 2010 roku w Żółkiewce został posadzony Dąb Pamięci w ramach programu edukacyjnego „Katyń... ocalić od zapomnienia” dla uhonorowania zamordowanych bohaterów: aspiranta Policji Państwowej Stefana Bolesty i kapitana Wojska Polskiego Adama Cimka.
Pierwszy z nich urodził się 17. 08. 1896 roku w Wólce Żółkiewskiej. Został zamordowany strzałem w tył głowy przez NKWD w Twerze w roku 1940.
Drugi z nich – Adam Cimek, również urodzony w Wólce, został zamordowany w Katyniu w roku 1940.
Uczniowie, w obecności p. dyrektor D. Błaszczak, w-ce dyr. R. Szczęch, nauczycieli, wysłuchali odczytu o bohaterach, a potem minutą ciszy oddali hołd poległym. Zapalono znicze przy pamiątkowej tablicy.
Udział w uroczystościach pozwoli oddać cześć tym, którzy – zdradzeni i zamordowani – oddali życie za wolną Polskę.
21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień bez plecaka".
Akcja została przygotowana przez Samorząd Uczniowski i polegała na tym, że tego dnia uczniowie mogli przynieść potrzebne przybory szkolne w czymś innym niż plecak. W akcji wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły. Wykazali się oni dużą kreatywnością oraz poczuciem humoru.
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i dołączenie do zabawy.
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii.
SU
Od 23.03.2022r. (środa) od rana do odwołania przywozy uczniów do szkoły i odwozy ze szkoły odbywać się będą zgodnie z planem przywozów i odwozów w przypadku nieobecności jednego z kierowców.
Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
Spotkanie on-line Rodziców ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00. Link do Państwu zostanie przesłany oddzielną wiadomością przez e-dziennik przez wychowawców.
Dyrekcja szkoły
W czasie kształcenia zdalnego od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 w dni nauki szkolnej kursuje bus zgodnie z harmonogramem:
Przywozy:
7:00 - Tokarówka
7:15 - Rożki
7:30 - Koszarsko
7:45 - Olchowiec
Odwozy w tej samej kolejności po skończonych zajęciach:
12:50 - Tokarówka
13:05 - Rożki
13:20 - Koszarsko
13:35 - Olchowiec
UWAGA RODZICE !!!
Szkoła Podstawowa w Żółkiewce ogłasza nabór do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023.
Rekrutacja trwa od 14.02.2022r. do 14.03.2022r.
Dokumenty są do pobrania w sekretariacie szkoły lub po kliknięciu w poniższy link.
Dyrekcja szkoły
25. listopada 2021 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się 25. Jesienny Konkurs Recytatorski „ŚMIECHEM – ŻARTEM”. W kategorii uczniów klas I-III naszą szkołę, gminę i powiat reprezentował uczeń klasy II b Filip Książek.
Filip deklamował wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Reprezentant naszej szkoły odniósł sukces w tym konkursie. Został laureatem etapu wojewódzkiego w kategorii uczniów klas I – III.
Gratulujemy !!!
PRZYWOZY
BUS:
1. Wyjazd ok. 6:30: Dąbie, Tokarówka, Adamówka
2. Wyjazd ok. 7:00: Wierzchowina, Chłaniówek, Chłaniów (Szkoła Podstawowa Chłaniów), w drodze powrotnej ok. 7:30 Wierzchowina, Majdan Wierzchowiński, Koszarsko, Gany, Zaburze
AUTOBUS:
1. Wyjazd ok. 6:30: Makowiska, Poperczyn, Borówek, Dębina, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Celin, Siniec
2. Wyjazd ok. 7:30: Żółkiew, Koszarsko, Rożki, Huta
ODWOZY
BUS:
1. Wyjazd ok. 12:00: SP Chłaniów
2. Wyjazd ok. 13:00: Rożki, Huta, Kol. Rożki
3. Wyjazd ok. 13:30: Żółkiew, Koszarsko, Chruściechów, Markiewiczów, Majdan Wierzchowiński, Wierzchowina, Koszarsko, Gany, Zaburze
AUTOBUS:
1.Wyjazd ok. 13:00: Wola Żółkiewska, Makowiska, Poperczyn, Borówek, Dębina, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Celin, Siniec
2. Wyjazd ok. 14:00: Dąbie, Tokarówka, Adamówka
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ
► klasy 0 b, c, d, I - VIII - 40,00 zł
► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 112,00 zł
► klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 76,00 zł
Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.12.2021 do dnia 10.12.2021.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
36 8200 1050 2006 5000 8649 0003 Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Informujemy, że w związku z awarią jednego z autobusów, przywozy i odwozy uczniów będą odbywać się w dniu 11. 01. 2022 r. (wtorek) według "Plan przywozów i odwozów uczniów w przypadku nieobecności jednego z kierowców w roku szkolnym 2021/2022" dostępnego w zakładce "Dla rodziców".
9 listopada 2021 roku w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbyły się gminne eliminacje 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury. Z naszej szkoły wystąpiło 30 uczniów. Jury oceniało recytatorów w kategoriach uczniów klas I-III i IV-VIII. Repertuar uczestnika stanowił jeden wiersz lub fragment prozy o tematyce humorystycznej.
Do etapu powiatowego z naszej szkoły zakwalifikowało się 5 uczniów:
1. Filip Książek, kl. II b
2. Maja Kiełbasa, kl. III a
3. Zofia Rocka, kl. II a
4. Antonina Jarosz, kl. II a
5. Malwina Jarosz, kl. VIII c
W poniedziałek 15 listopada miał miejsce etap powiatowy. W sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 17 recytatorów.
Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Filip Książek z klasy II b. Filip deklamował wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”.
Gratulacje !!!
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W środę 10 listopada o godz. 11:11 we wszystkich klasach odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”.
W ten sposób nasza społeczność uczciła 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
ani nie ma prawa do przyszłości”.
Józef Piłsudski
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające powrót Polski na mapę Europy w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale zniesiono je w 1945 roku, zabraniając nawet jego obchodów. Przywrócono je w 1989 roku.
Wdzięczność i szacunek należy się tym, którzy pilnują naszych granic, abyśmy byli bezpieczni.
W dniu
Narodowego Święta Niepodległości
pozostając z szacunkiem i wdzięcznością
dla Jej Obrońców i Twórców,
życzymy wszystkim, by Polska
była miejscem szczególnym, dla którego
warto żyć, uczyć się i pracować.