Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
Spotkanie on-line Rodziców ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00. Link do Państwu zostanie przesłany oddzielną wiadomością przez e-dziennik przez wychowawców.
Dyrekcja szkoły
W czasie kształcenia zdalnego od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 w dni nauki szkolnej kursuje bus zgodnie z harmonogramem:
Przywozy:
7:00 - Tokarówka
7:15 - Rożki
7:30 - Koszarsko
7:45 - Olchowiec
Odwozy w tej samej kolejności po skończonych zajęciach:
12:50 - Tokarówka
13:05 - Rożki
13:20 - Koszarsko
13:35 - Olchowiec
UWAGA RODZICE !!!
Szkoła Podstawowa w Żółkiewce ogłasza nabór do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023.
Rekrutacja trwa od 14.02.2022r. do 14.03.2022r.
Dokumenty są do pobrania w sekretariacie szkoły lub po kliknięciu w poniższy link.
Dyrekcja szkoły
25. listopada 2021 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się 25. Jesienny Konkurs Recytatorski „ŚMIECHEM – ŻARTEM”. W kategorii uczniów klas I-III naszą szkołę, gminę i powiat reprezentował uczeń klasy II b Filip Książek.
Filip deklamował wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Reprezentant naszej szkoły odniósł sukces w tym konkursie. Został laureatem etapu wojewódzkiego w kategorii uczniów klas I – III.
Gratulujemy !!!
PRZYWOZY
BUS:
1. Wyjazd ok. 6:30: Dąbie, Tokarówka, Adamówka
2. Wyjazd ok. 7:00: Wierzchowina, Chłaniówek, Chłaniów (Szkoła Podstawowa Chłaniów), w drodze powrotnej ok. 7:30 Wierzchowina, Majdan Wierzchowiński, Koszarsko, Gany, Zaburze
AUTOBUS:
1. Wyjazd ok. 6:30: Makowiska, Poperczyn, Borówek, Dębina, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Celin, Siniec
2. Wyjazd ok. 7:30: Żółkiew, Koszarsko, Rożki, Huta
ODWOZY
BUS:
1. Wyjazd ok. 12:00: SP Chłaniów
2. Wyjazd ok. 13:00: Rożki, Huta, Kol. Rożki
3. Wyjazd ok. 13:30: Żółkiew, Koszarsko, Chruściechów, Markiewiczów, Majdan Wierzchowiński, Wierzchowina, Koszarsko, Gany, Zaburze
AUTOBUS:
1.Wyjazd ok. 13:00: Wola Żółkiewska, Makowiska, Poperczyn, Borówek, Dębina, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Celin, Siniec
2. Wyjazd ok. 14:00: Dąbie, Tokarówka, Adamówka
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ
► klasy 0 b, c, d, I - VIII - 40,00 zł
► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 112,00 zł
► klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 76,00 zł
Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.12.2021 do dnia 10.12.2021.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
36 8200 1050 2006 5000 8649 0003 Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Informujemy, że w związku z awarią jednego z autobusów, przywozy i odwozy uczniów będą odbywać się w dniu 11. 01. 2022 r. (wtorek) według "Plan przywozów i odwozów uczniów w przypadku nieobecności jednego z kierowców w roku szkolnym 2021/2022" dostępnego w zakładce "Dla rodziców".
9 listopada 2021 roku w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbyły się gminne eliminacje 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury. Z naszej szkoły wystąpiło 30 uczniów. Jury oceniało recytatorów w kategoriach uczniów klas I-III i IV-VIII. Repertuar uczestnika stanowił jeden wiersz lub fragment prozy o tematyce humorystycznej.
Do etapu powiatowego z naszej szkoły zakwalifikowało się 5 uczniów:
1. Filip Książek, kl. II b
2. Maja Kiełbasa, kl. III a
3. Zofia Rocka, kl. II a
4. Antonina Jarosz, kl. II a
5. Malwina Jarosz, kl. VIII c
W poniedziałek 15 listopada miał miejsce etap powiatowy. W sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 17 recytatorów.
Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Filip Książek z klasy II b. Filip deklamował wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”.
Gratulacje !!!
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W środę 10 listopada o godz. 11:11 we wszystkich klasach odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”.
W ten sposób nasza społeczność uczciła 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
ani nie ma prawa do przyszłości”.
Józef Piłsudski
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające powrót Polski na mapę Europy w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale zniesiono je w 1945 roku, zabraniając nawet jego obchodów. Przywrócono je w 1989 roku.
Wdzięczność i szacunek należy się tym, którzy pilnują naszych granic, abyśmy byli bezpieczni.
W dniu
Narodowego Święta Niepodległości
pozostając z szacunkiem i wdzięcznością
dla Jej Obrońców i Twórców,
życzymy wszystkim, by Polska
była miejscem szczególnym, dla którego
warto żyć, uczyć się i pracować.
W czwartek 4 listopada 2021 r. uczniowie klasy IIIa i IIIb dzięki programowi ministerialnemu „Poznaj Polskę” byli na wycieczce w Lublinie.
Pod opieką wychowawczyń: Elżbiety Żybała i Marii Wójciak oraz Krystyny Grabek dzieci zwiedziły: Wzgórze Zamkowe, Zamek Lubelski, Bramę Grodzką, Plac po Farze, Rynek i kamienice staromiejskie, Trybunał Koronny, Kamień Nieszczęść, Wieżę Trynitarską, Archikatedrę oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Uczniowie poznali wiele ciekawych legend związanych z Lublinem: Czarcia łapa, Kamień kata, Herb Lublina, Sen Leszka Czarnego. Dowiedzieli się także dlaczego koziołek znalazł się w herbie Lublina.
Uczniowie bogatsi o wiedzę dotyczącą naszego miasta wojewódzkiego wrócili szczęśliwie do domu.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD
► klasy 0 b, c, d, I - VIII - 45,00 zł
► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 126,00 zł
► klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 85,50 zł
Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.11.2021 do dnia 10.11.2021.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
36 8200 1050 2006 5000 8649 0003 Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym „Moja Gmina Żółkiewka”. Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Szanowni Państwo, Pracownicy szkoły!
W tym szczególnym dniu życzymy Wam zdrowia, pomyślności, pogody ducha,
odporności na trudy codzienności, wytrwałości w dążeniu do celu.
To, co piękne i dobre, niech raduje Wasze serca i ozdabia wszystkie dni.
Samorząd Uczniowski
Do życzeń dołączamy występ chóru szkolnego
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Kredkobranie”. Celem akcji była zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających na Kresach. Zabraliśmy ponad 200 sztuk różnych artykułów szkolnych, a wśród nich m.in.: zeszyty, kredki, bloki rysunkowe, kleje, plasteliny, ołówki, długopisy, flamastry i farby. Paczki z zebranymi artykułami zostały wysłane do głównego organizatora akcji Fundacji Ignatianum w Krakowie.
Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.
Szkolny Klub Wolontariatu
Dnia 06.10.2021 r. klasy drugie wraz z opiekunami: J. Trumińską, E. Sobótką oraz W. Bolestą wybrały się na wycieczkę do lasu. Pogoda nam dopisała, był piękny słoneczny dzień. Przed wyjazdem ustaliliśmy zasady zachowania się w lesie i w autobusie szkolnym. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy leśne. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie i mierzyliśmy obwody drzew. Uczestniczyliśmy w zabawach terenowych z pokonywaniem naturalnych przeszkód.
Wycieczka była udana, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
W tym roku obchodziliśmy dziesiątą, jubileuszową edycję ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP. Para Prezydencka tym razem zaprosiła do lektury „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
Nasza szkoła jak co roku przystąpiła do akcji. Do wspólnego czytania zostało wybranych siedem scen z aktu pierwszego, poprzedzone wprowadzeniem dotyczącym problematyki utworu. Po to, aby uczestniczący uczniowie mogli zrozumieć treść książki.
W rolę Dulskiej wcieliła się Aleksandra Góźdź. Tekst Zbyszka przeczytał Adam Kiełbasa, Hesi – Malwina Jarosz, Meli – Dominika Kowalik, Hanki – Aleksandra Złamańczuk. Nad organizacją akcji czuwała pani Renata Drozd oraz Małgorzata Maksim. W związku z sytuacją epidemiologiczną słuchaczami lektury była tylko jedna klasa – VIII b.
Uczniowie doskonale przeczytali tekst, oddając klimat dzieła i emocje.