Nawigacja

  • AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO POD HASŁEM „TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I TOLERANCJI W NASZEJ SZKOLE”

    AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO POD HASŁEM „TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I TOLERANCJI W NASZEJ SZKOLE”

     

    Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbyła się akcja „Tydzień życzliwości i tolerancji w naszej szkole”.

    Celem tego wydarzenia było zwrócenie  uwagi uczniom  na ważne wartości w życiu każdego człowieka, takie jak: życzliwość, tolerancja, przyjaźń, koleżeństwo, pomoc drugiemu człowiekowi, szacunek dla innych osób, dbałość o siebie nawzajem, wspieranie się w trudnych chwilach oraz wzajemne zrozumienie.

    Samorząd uczniowski wraz z wolontariatem szkolnym, wychowawcami, nauczycielami oraz uczniami klas I-VIII podjęli następujące działania:

    1. Działanie pierwsze:

    TABLICE ŻYCZLIWOŚCI I TOLERANCJI – w ramach tej aktywności  uczniowie wykonali gazetki klasowe o tematyce życzliwości i tolerancji. Przyozdobili sale lekcyjne w miłe emotikony, plakaty, treści o charakterze pozytywnym, cytaty, złote myśli np. „Dobre słowa nie kosztują nic, a czynią tyle dobrego”. Ponadto wychowawcy podczas lekcji wychowawczych porozmawiali z uczniami na temat okazywania sobie wzajemnej życzliwości.

    2. Działanie drugie:

    ŻYCZLIWOŚĆ I TOLERANCJA W ILUSTRACJI  –  to działanie polegało na wspólnym wykonaniu  przez uczniów i wychowawców plakatów, ilustracji o tematyce:

    „Jestem życzliwy i tolerancyjny” – prace uczniów zostały zaprezentowane społeczności szkolnej  w formie wystawy. 

    3. Działanie trzecie:

    UŚMIECHNIJ SIĘ – to kolejne działanie polegające na zrobieniu czegoś  miłego dla kolegi, koleżanki (np. wykonanie drobnego upominku – przygotowanego własnoręcznie, powiedzenie komplementu, czy pomoc w nauce).

    W ramach tego działania wolontariat szkolny przeprowadził akcję „Poczta życzliwości i pozdrowień”. Uczniowie redagowali własne życzenia, przekazywali do skrzynki życzliwości miłe słowa adresowane  do kolegów, koleżanek, nauczycieli, w formie pocztówki, piosenki, wiersza.

    4. Działanie czwarte:

    KLASOWI KRÓLOWIE I KRÓLOWE ŻYCZLIWOŚCI – to działanie polegało na wyborze  najsympatyczniejszej koleżanki i kolegi z klasy.

    5. Działanie piąte:

    SZKOLNY KRÓL I KRÓLOWA ŻYCZLIWOŚCI – ostatnie działanie polegało na wyborze najsympatyczniejszej koleżanki i kolegi w szkole (w kategorii klas IV - VIII).

    Konkurs na najsympatyczniejszą koleżankę wygrała uczennica klasy VIII b - Gabriela Król.

    Najsympatyczniejszym kolegą został Krystian Dras - uczeń klasy VIII a.

     

          Pani Dyrektor na apelu szkolnym wręczyła tym uczniom dyplomy i upominki.

     

    Opracował SU

     

     

     

  • POMOC DLA DZIECI Z UKRAINY

    POMOC DLA DZIECI Z UKRAINY

     

           Szkoła Podstawowa w Żółkiewce organizuje zbiórkę świąteczną dla dzieci z grupy przedszkolnej „Żółkieweczka” w Żółkwi na Ukrainie. Grupa przedszkolaków liczy 34 dzieci, które posiadają Karty Polaka i uczą się języka polskiego. 11 rodziców jest na froncie. Przedszkole prowadzi Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, któremu przewodniczy pani Helena Zawierucha.

    Bardzo prosimy o ofiarowanie słodyczy i upominków w celu przygotowania paczek pod choinkę. Akcja trwa od 12. do 15. grudnia 2022 r.

    Dziękujemy!

     

  • OPŁATA ZA OBIADY

    OPŁATA ZA OBIADY

     

    KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ

     

     

      klasy 0 b, c, I - VIII - 56,00 zł

      przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 152,00 zł

      klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 104,00 zł

                            

    Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.12.2022 do dnia 10.12.2022.

     

    KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

    36 8200 1050 2006 5000 8649 0003  Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

    Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.

     

  • ODSŁONIĘCIE POMNIKA HETMANA STANISŁAWA ŻÓŁKIEWSKIEGO

    ODSŁONIĘCIE POMNIKA HETMANA STANISŁAWA ŻÓŁKIEWSKIEGO

     

             W piątek 18 listopada 2022 r. w centrum Żółkiewki nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Patron naszej szkoły był wybitnym wodzem, który uczestniczył w wielu zwycięskich kampaniach wojennych. To on dowodził w bitwie pod Kłuszynem w 1610 r., w wyniku której zajął Moskwę i doprowadził do tzw. hołdu ruskiego w 1611 r. Starania o pomnik trwały 11 lat.

            Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. św. Wawrzyńca sprawowanej przez metropolitę lubelskiego ks. arcybiskupa Stanisława Budzika. Następnie uroczystości przeniosły się do miejscowego parku. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, władz wojewódzkich, samorządowcy, przedstawiciele towarzystw regionalnych, grupy rekonstrukcyjne, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi narodowej nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika. Pomnik poświęcił arcybiskup metropolita lubelski oraz proboszcz parafii polsko-katolickiej w Żółkiewce. Złożone zostały również wieńce przez wybrane delegacje.

             Honorową asystę wojskową wystawił 19. Chełmski Batalion Zmechanizowany, natomiast oprawę muzyczną zapewniła orkiestra wojskowa z Lublina.

           Następnie uroczystości przeniosły się do Gminnej Hali Sportowej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce zaprezentowali przedstawienie o hetmanie Żółkiewskim, a szkolny chór - koncert pieśni patriotycznych.

    Ten dzień z pewnością zapisze się w najnowszej historii naszej miejscowości.

     

     

     

     

     

  • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     

            Dnia 10 listopada społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej akademii z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zebrani w sali gimnastycznej: Dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciele i wychowawcy obejrzeli i wysłuchali montażu słowno-muzycznego pod hasłem „Kochanej Polsce” w wykonaniu uczniów klas III-VII. Zaprezentowane treści historyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej przybliżyły widzom losy narodu polskiego niezłomnie walczącego o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Nawiązywały do uczuć i emocji, które towarzyszyły naszym Rodakom w tamtych trudnych czasach. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego, który wykonał pieśni patriotyczne. Podniosły charakter uroczystości podkreślała obecność pocztu sztandarowego ze sztandarem szkoły, piękna dekoracja, stroje galowe uczniów oraz biało – czerwone kotyliony.

         Dnia 11 listopada 2022 r., w dniu 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, pani dyrektor Danuta Błaszczak, pani wicedyrektor Renata Szczęch oraz nauczyciele i wychowawcy wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Żółkiewce. Złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentowali w Gminnej Hali Sportowej uczestnikom uroczystości montaż słowno-muzyczny „Kochanej Polsce”.

     

     

     

     

     

     

     

     

  • WITAJ PIERWSZA KLASO

    WITAJ PIERWSZA KLASO

     

             Dzień 27 X 2022 r. to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 35 uczniów klas pierwszych zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce.

       Do uroczystości ślubowania dzieci były przygotowywane przez swoje wychowawczynie p. Marię Wójciak i p. Elżbietę Żybała. Od początku roku szkolnego uczyły się wierszy, piosenek, poznawały prawa i obowiązki ucznia oraz zdobywały nowe umiejętności.

            Część oficjalna uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej. Tego dnia uczniowie przybyli w strojach galowych. Nie zabrakło też gości, obecny był ksiądz proboszcz Marian Wiech, ksiądz proboszcz Kamil Wołyński, Wójt Gminy Jacek Lis, dyrekcja szkoły Danuta Błaszczak i Renata Szczęch, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz koledzy i koleżanki z klas 0 - III ze swoimi wychowawczyniami.

            Uczniowie we współpracy z koleżankami z kl. III a oraz szkolnym chórem pod opieką p. Doroty Podgórskiej – Drozd zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło dobrze. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie.

            Następnie dzieci zostały pasowane przez p. dyrektor Danutę Błaszczak na uczniów Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, przy pomocy symbolicznego ołówka. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, a rodzice przygotowali w swoich klasach słodki poczęstunek i upominki.

    Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

     

     

     

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY SZLAKIEM BOHATERÓW "KAMIENI NA SZANIEC"

    WYCIECZKA DO WARSZAWY SZLAKIEM BOHATERÓW "KAMIENI NA SZANIEC"

     

    20 października 2022 r. klasy VIII b, VI b oraz przedstawiciele klas VII i  VIII a wraz z opiekunami: Renatą Drozd, Renatą Szczęch i Ewą Bobel wybrały się na wycieczkę autokarową do Warszawy, „Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec”. Wyjazd miał na celu przybliżyć wydarzenia i miejsca opisane w lekturze Aleksandra Kamińskiego.

    Wycieczka rozpoczęła się od  spaceru po Łazienkach Królewskich, które wyglądały pięknie jesienną porą. Grupa przejechała koło Liceum im. Stefana Batorego, w której Alek, Rudy i Zośka pobierali naukę i należeli do drużyny harcerskiej Stara Pomarańczarnia.

    Następnym punktem programu było zwiedzanie Mauzoleum Walk i Męczeństwa w al. Szucha (dawna siedziba Gestapo – miejsce przesłuchań Rudego). Podczas zwiedzania muzeów dowiedzieliśmy się, jak wyglądał dzień na Pawiaku oraz jak przebiegały przesłuchania na Szucha.

    Potem autobus przejechał trasą więźniarki transportującej Rudego z alei Szucha na Pawiak. Zatrzymano się pod Arsenałem. To w tym miejscu przyjaciele odbili Jana Bytnara z więźniarki niemieckiej. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Więzienia Pawiak.

    Ostatnim punktem wędrówki szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” był Cmentarz Powązki Wojskowe, gdzie w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży spoczywają Zośka, Rudy, Aleks oraz sam autor książki. Zostały zapalone znicze na grobach bohaterów lektury, a także na grobie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

    O godz. 15.30 grupa udała się na obiad, a stamtąd na wycieczkę pieszą wokół Pałacu Kultury i Nauki.

    Wycieczka śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec” była żywą lekcją historii i literatury, która na długo zostanie w pamięci uczestników. Dziękujemy też pani przewodnik – Beacie Chabrowskiej Kondei.

     

     

     

  • OPŁATA ZA OBIADY

    OPŁATA ZA OBIADY

     

    KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD

     

     

      klasy 0 b, c, I - VIII - 66,50 zł

      przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 180,50 zł

      klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 123,50 zł

                            

    Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.11.2022 do dnia 10.11.2022.

     

    KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

    36 8200 1050 2006 5000 8649 0003  Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

    Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.

     

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW

    INFORMACJA DLA RODZICÓW

     

            Informujemy, że od dnia 24. października 2022 r. /poniedziałek/ uczniowie będą przywożeni do szkoły i odwożeni trzema autobusami szkolnymi według stałego harmonogramu dostępnego m. in. w zakładce dla rodziców.

     

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     

          Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. , określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

        Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

        13 października 2022 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to wydarzenie. Dzieci z klas drugich i chór szkolny przygotowały część artystyczną. Były to piękne wiersze, piosenki i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły oraz tradycyjne sto lat.

     

     

     

     

     

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    WYCIECZKA DO WARSZAWY

     

             We wtorek, 11 października 2022 r., uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki. Tu, z tarasu widokowego położonego na 30. piętrze, z wysokości 114 m oglądaliśmy panoramę miasta.  Bezkresny widok na Warszawę robił niemałe wrażenie. Naszą uwagę przykuły stojące nieopodal Pałacu wysokie wieżowce, a w szczególności luksusowy apartamentowiec Żagiel.  

             Później pani przewodnik zabrała nas na długi spacer po Starym Mieście szlakiem najważniejszych zabytków. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć Zamek Królewski oraz stojącą na Placu Zamkowym Kolumnę Zygmunta III Wazy. Przechodząc obok Katedry pw. św. Jana Chrzciciela, widzieliśmy niezwykłą pamiątkę z czasów II wojny - wmurowaną w ścianę świątyni gąsienicę czołgu. Na ulicy Kanonii, nieopodal Kolegiaty św. Jana, mieliśmy okazję zobaczyć najwęższą kamienicę w Polsce i tajemniczy dzwon, który jak głosi legenda, przyniesie szczęście temu, kto go obejdzie dookoła. Nic więc dziwnego, że chętnych nie brakowało.

             Z tarasu widokowego na Gnojnej Górze, podziwialiśmy prawobrzeżną część miasta i przepiękny widok na Wisłę. Przechodząc wzdłuż historycznych murów miejskich, widzieliśmy Barbakan i Pomnik Małego Powstańca. 

            Na Rynku Starego Miasta mogliśmy kupić pamiątki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, zobaczyć Pomnik Warszawskiej Syrenki, przyjrzeć się przepięknym stylowym kamieniczkom. Tu spotkaliśmy pana Jana – warszawskiego kataryniarza, który zademonstrował nam, w jaki sposób działa katarynka. Mogliśmy posłuchać granych na niej melodii oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

            W czasie spaceru po Warszawie oglądaliśmy pomniki sławnych Polaków – Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki, Jana Kilińskiego. Z okien autokaru mogliśmy natomiast zobaczyć Stadion Narodowy, Teatr Wielki, dawną fabrykę słodyczy Wedel, budynki stacji telewizyjnych, mosty na Wiśle.

            Po obiedzie pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Tu przekonaliśmy się o tym, że nauka może być ciekawa. Eksperymentując samodzielnie z interaktywnymi eksponatami, zobaczyliśmy na własne oczy, że naukę można połączyć z kulturą, sztuką i codziennością. Każdy sam mógł odkrywać tajemnice natury, przeprowadzać różnorodne doświadczenia, obejrzeć teatr robotów i świetnie się przy tym bawić. 

            Do Żółkiewki wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni. To była udana wycieczka.

     

     

     

  • PRÓBNA EWAKUACJA

    PRÓBNA EWAKUACJA

     

          We wtorek 11 października 2022 r. o godz. 9:15 w naszej szkole przeprowadzono próbną ewakuację na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

         Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń służy podwyższeniu bezpieczeństwa osób przebywających w szkole, sprawdzeniu znajomości planu ewakuacyjnego oraz utrwalaniu właściwych zachowań i reakcji.

          Po ogłoszeniu alarmu uczniowie wraz z nauczycielami w ciągu 3 minut opuścili budynek i udali się na miejsce ewakuacji – boisko wielofunkcyjne.

          Po sprawdzeniu obecności uczniów wszyscy powrócili do szkoły.  

     

     

     

  • INFORMACJA

    INFORMACJA

     

        Informujemy, że od dnia 10.10.2022 r. (poniedziałek) do odwołania uczniowie przywożeni do szkoły i odwożeni będą dwoma autobusami według "Planu przywozów i odwozów uczniów w przypadku nieobecności jednego z kierowców w roku szkolnym 2022/2023" dostępnego w zakładce "Dla rodziców".

     

  • DZIEŃ CHŁOPAKA

    DZIEŃ CHŁOPAKA

     

    W naszej szkole Dzień Chłopaka (30.09.2022 r.) obchodziliśmy w sposób wyjątkowy.

    Dziewczynki z SU zorganizowały zabawę dla chłopców pt. "Dzień krawata".

    Wszyscy chłopcy z klas I-VIII, którzy nałożyli krawat tego dnia nie byli pytani przez nauczycieli na żadnej lekcji.

    Wielu chłopców przyłączyło się do zabawy, przy tym prezentowali się bardzo ładnie i elegancko.

    Ponadto wychowawcy wraz z dziewczynkami zadbali o to, by ten dzień był dniem szczególnym dla chłopców. Poza licznymi życzeniami dla kolegów były drobne upominki,  poczęstunki klasowe oraz wycieczki do kina.

    Jeszcze raz życzymy wszystkim chłopcom spełnienia najskrytszych marzeń !!!

     

     

     

  • OPŁATA ZA OBIADY

    OPŁATA ZA OBIADY

     

    KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

     

     

      klasy 0 b, c, I - VIII - 66,50 zł

      przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 180,50 zł

      klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 123,50 zł

                            

    Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.10.2022 do dnia 10.10.2022.

     

    KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

    36 8200 1050 2006 5000 8649 0003  Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

    Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.

     

  • WYJAZD KLAS CZWARTYCH DO „KRAINY NAD TANWIĄ”

    WYJAZD KLAS CZWARTYCH DO „KRAINY NAD TANWIĄ”

     

    We wtorek, 27 września 2022 r., uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami wybrali się na zajęcia integracyjne do Wólki Biskiej do ośrodka szkoleniowo – wypoczynkowego  położonego wśród lasów nad rzeką Tanew nieopodal zalewu Biszcza-Żary.

     

            Animatorzy przygotowali dla dzieci różne zabawy i tory przeszkód.

    Zajęcia zostały podzielone na dwa bloki zabaw podzielone wspólnymi posiłkami. Uczniowie byli podzieleni na  na osiem zespołów i rywalizowali ze sobą w różnych zabawach. Jak powtarzali prowadzący – „Wszyscy uczestnicy wygrywają. Muszą tylko ze sobą współpracować". Każde dziecko znalazło dyscyplinę dla siebie. Była rywalizacja w biegu w workach, rzucanie lotkami, przeciąganie liny, rzuty piłką.

            Dla czwartoklasistów był to pierwszy wspólny wyjazd od trzech lat. Uśmiechnięte buzie i niechętny powrót do domu był sygnałem, że wyjazd udał się.

     

     

     

  • NARODOWE CZYTANIE 2022

    NARODOWE CZYTANIE 2022

     

    W tym roku obchodzimy 11. edycję akcji „Narodowe Czytanie”.  Prezydent Andrzej Duda wybrał „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza do wspólnego czytania.

    „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) - napisał w liście Prezydent RP, uzasadniając wybór lektury na rok 2022.

    W naszej szkole czytanie odbyło się w piątek, 23 września 2022 roku. Zaprosiliśmy do udziału w akcji  panią dyrektor Danutę Błaszczak, ks. proboszcza Mariana Wiecha i sekretarza Gminy Żółkiewka – Marcina Zająca oraz uczniów: Nikolę Basiak, Lenę Chruścicką, Aleksandrę Polańską, Marcelinę Abram. Do wspólnej lektury zostały wybrane ballady „Powrót taty” oraz „Pani Twardowska”. Najpierw uczestnicy oraz uczniowie klasy VIIIb i VIIc wysłuchali recytacji Pary Prezydenckiej fragmentów ballady „Romantyczność”. Potem obejrzeli prezentację na temat genezy powstania ballad Mickiewicza. Następnie zaproszeni goście przeczytali wybrane utwory z podziałem na role.

    Z okazji „Narodowego Czytania” powstały gazetki tematyczne, które uczniowie mogli obejrzeć.

     

    Piękne czytanie z pewnością pomogły publiczności poczuć klimat romantycznej poezji.

    Uroczystość przygotowali nauczyciele języka polskiego.

     

     

     

  • AWARIA AUTOBUSU

    AWARIA AUTOBUSU

     

    Informujemy, że w związku z awarią jednego z autobusów, przywozy i odwozy uczniów będą odbywać się w dniu 23.09.2023 r. (piątek) według "Planu przywozów i odwozów uczniów w przypadku nieobecności jednego z kierowców w roku szkolnym 2022/2023" dostępnego w zakładce "Dla rodziców".

     

  • KREDKOBRANIE

    KREDKOBRANIE

     

            Do końca września w naszej szkole trwa ogólnopolska akcja charytatywna „Kredkobranie”. Jest to piąta edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainspirowana przez krakowską Fundację Ignatianum.

           Celem akcji jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę, Białoruś i Ukrainę – do polskich szkół i placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

    Zapraszamy do udziału!

     



  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     

             Pierwszego września cała społeczność Szkoły Podstawowej im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce spotkała się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023.

              Uroczystości szkolne poprzedziła Msza św. odprawiona przez ks. Mariana Wiecha i ks. Franciszka Klizę. Akademię przygotowali uczniowie klas trzecich pod opieką swoich wychowawców oraz chór szkolny. Po jej zakończeniu dyrektor szkoły Danuta Błaszczak przekazała bieżące informacje dotyczące organizacji pracy szkoły. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy w Żółkiewce, pan Marian Kania, życząc kadrze pedagogicznej oraz dzieciom owocnego roku szkolnego pełnego sukcesów. Później wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

              Przed nami kolejny rok szkolny wypełniony nauką, ale również zabawą, spotkaniami z kolegami, nauczycielami i pełen nowych wyzwań i wrażeń.

     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: sp@zolkiewka.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć