W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 21 grudnia odbyły się spotkania wigilijne w klasach trzecich.
Na początku wszyscy wysłuchali Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, którą odczytał jeden z uczniów. Ksiądz proboszcz swoim ciepłym słowem wprowadził nas w klimat świąt Bożego Narodzenia, a później wychowawczynie złożyły wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiły do wspólnego połamania się opłatkiem. Po posiłku wspólnie śpiewaliśmy kolędy, gdzie panowała bardzo miła atmosfera.
Wszystkim uczniom podobał się spędzony razem dzień wigilii klasowych. Wpłynął on na integrację zespołu klasowego.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i przygotowanie pysznych potraw wigilijnych.
klasy 0-VI - 38,00 zł
przedszkole - 100,00 zł
Prosimy o wpłaty do 5. dnia miesiąca.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.
8 stycznia 2017 roku odbył się XXIV Gminny Festiwal Kolęd, Jasełek i Pastorałek, zorganizowany przez Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
W hali sportowej zgromadziła się publiczność i wykonawcy z obszaru całej gminy. Mogliśmy podziwiać grupy kolędnicze w wieku od 7 do 77 lat. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: pierwszy – to uczniowie z klasy III c pod kierunkiem pani Danuty Bełzowskiej, drugi – uczniowie z klasy IV a oraz chór szkolny pod opieką pań: Doroty Podgórskiej-Drozd i Wiesławy Pastuszak. Występy obu grup były na wysokim poziomie, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności. Jasełka dostarczyły oglądającym wiele wzruszeń oraz pogłębiły wiarę w Narodzonego Chrystusa. Dla wszystkich obecnych, stały się okazją do pielęgnowania tradycji regionalnych, religijnych i narodowych.
Realizacja tak ważnego wydarzenia nie miałaby miejsca, gdyby nie pomoc i zaangażowanie Rodziców. Dziękujemy Państwu za okazane serce, życzymy wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
D. Bełzowska, D. Podgórska-Drozd, W. Pastuszak
Zdjęcia z uroczystości:
Występy chóru:
klasy 0-VI - 20,90 zł
przedszkole - 55,00 zł
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.
22 grudnia 2016 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy pamiątkę Narodzenia Pana Jezusa. Był to czas radosnego śpiewania kolęd, łamania się opłatkiem oraz składania życzeń.
Przedstawione jasełka utrwaliły prawdę ewangeliczną o przyjściu Chrystusa. Chórzyści zaśpiewali kolędy współczesne i tradycyjne. Dekoracja w sali dopełniła świąteczny nastrój. Scenariusz, oprawę muzyczną i dekorację wykonały panie: Marlena Ciupak, Dorota Podgórska Drozd, Wiesława Pastuszak.
Wszystkim miłym gościom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz uczniom pani dyrektor Danuta Błaszczak życzyła spokojnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.
Występy naszego chóru:
Zdjęcia z uroczystości:
Ewangelia wg św. Łukasza 2, 14
Wizyta świętego Mikołaja - to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Na jego odwiedziny wszystkie dzieci z klas młodszych cierpliwie czekały. Środa – 7 grudnia był to dzień pełen radości. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty – te bardzo grzeczne i te mniej grzeczne – po obietnicy złożonej św. Mikołajowi, że na przyszły rok się poprawią.
Zdjęcia zrobione ze świętym Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Następna wizyta dopiero za rok …
1 grudnia 2016 r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas młodszych. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Moja Ojczyzna”.
Celem konkursu było popularyzowanie literatury pięknej, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnienie kultury żywego słowa wśród dzieci. Tematyka konkursu nie była przypadkowa. Nie możemy zapomnieć o wartościach, które przez wieki stanowiły o naszej tożsamości, sile, wielkości i bogactwie duchowym. Dzieci przygotowały wiersze o tematyce patriotycznej.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.
WYNIKI KONKURSU:
KL. 0 - I
I miejsce – Marcelina Abram – kl. 0 a
II miejsce - Jakub Dubaj – kl. 0 b
Nikola Basiak – kl. 0 c
Mikołaj Zielonka – kl. 0 c
III miejsce – Rafał Celiński – kl. I
KL. II - III
I miejsce – Adam Kiełbasa – kl. III c
Michał Drozd – kl. III a
Mateusz Celiński – kl. III a
II miejsce – Paulina Chojda – kl. II b
Katarzyna Piskorek – kl. II b
III miejsce – Malwina Krzeczkowska – kl. II b
Malwina Jarosz – kl. III c
Władze naszej gminy zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie z prof. Janem Wraną z Politechniki Lubelskiej w czwartek 8 grudnia o godz. 17:00 w hali sportowej w Żółkiewce. Tematem spotkania będzie budowa pomnika hetmana Stanisława Żółkiewskiego.
Szczegóły w poniższym plakacie:
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Akcja polega na zbiórce darów rzeczowych dla potrzebujących dzieci. Zbieramy żywność długoterminową, ziemiopłody, słodycze, zabawki, książki, odzież oraz obuwie.
Przyniesione dary przeznaczone będą dla podopiecznych z domów dziecka. Zbiórka będzie trwała do dnia 20 grudnia 2016 r. Prosimy o przynoszenie darów do świetlicy szkolnej lub dyżurki. Za akcję na terenie szkoły odpowiadają panie: Elżbieta Żybała, Ewa Szumska, Edyta Majkut.
Serdecznie dziękujemy za okazane serce dla dzieci będących w potrzebie.
W dniu 9 listopada 2016 r. uczniowie klasy III b odwiedzili miejscowy gabinet stomatologiczny. Pani stomatolog Emilia Lipiec-Szoja przygotowała dla nich sporą dawkę wiedzy dotyczącej profilaktyki i higieny jamy ustnej. Informacje zostały przedstawione za pomocą bajki edukacyjnej, co sprawiło, że udało się połączyć przyjemne z pożytecznym.
Dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, żeby były zdrowe i czyste, a z pomocą pani asystentki przećwiczyły technikę prawidłowego mycia zębów na specjalnych modelach. Przekonały się również, że bakterie, które wywołują próchnicę bardzo lubią cukier, szczególnie ten zawarty w czekoladkach, lizakach i cukierkach. Najlepiej jest zastąpić te niezdrowe przekąski owocami, a słodkie napoje wodą.
W dalszej części zajęć dzieci otrzymały zadanie, by przyozdobić papierowe postaci smutnego i wesołego ząbka odpowiednio rysunkami szkodliwych i zdrowych pokarmów. W międzyczasie panie dentystki wykonały u każdego dziecka profesjonalny przegląd i fluoryzację. Szczególnie ważnym elementem profilaktyki stomatologicznej jest właśnie regularne badanie stanu uzębienia oraz dostarczenie mu niezbędnej dawki fluoru, aby zęby były bardziej odporne na działanie próchnico-twórczych bakterii. Każdy z uczniów otrzymał wynik badania w formie pisemnej. W ten sposób rodzice zostali poinformowani o stanie uzębienia swoich pociech.
W nagrodę za odwagę i ochoczy udział w zajęciach dzieci otrzymały próbki past, naklejki oraz malowanki.
Henryk Sienkiewicz
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastyczno – literackim „Henryk Sienkiewicz – znamy i czytamy”. Konkurs został zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie. Celem konkursu było między innymi: popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza, rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia oraz rozbudzanie aktywności plastycznej.
W konkursie wzięło udział sześciu uczniów klas V –VI, którzy zaprojektowali i wykonali okładkę do wybranego utworu Henryka Sienkiewicza. Dnia 16 listopada 2016 roku w bibliotece powiatowej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród.
Nagrody główne otrzymały: Natalia Marchewka – uczennica kl. V b, Anita Majkut – uczennica kl. VI b, a wyróżnienie otrzymała Adrianna Kania – uczennica kl. VI b. Nagrody książkowe ufundowane przez Powiat Krasnostawski wręczał Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego Marek Majewski.
klasy 0-VI - 30,40 zł
przedszkole - 80,00 zł
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.
Książka
Nie furtka – wszyscy ją otwierają.
Nie ogród – a piękna jak kwiat w maju.
Nie zamek – mieszkają w niej królowie.
Nie człowiek – a bajkę Ci opowie.
1 czerwca 2001 roku zainicjowano akcję kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku przypada jej 15–lecie. Klasy zerowe: A, B, C przystąpiły do tej akcji i nawiązały współpracę z Biblioteką Publiczną w Żółkiewce. Raz
Dla niektórych dzieci jest to jedyna okazja do kontaktu z książką. Przypominamy rodzicom, jak niezwykle ważny jest przykład człowieka dorosłego, który sam czyta. Rozwijając w dzieciach miłość do książki sprawiamy, że czytanie staje się dla nich potrzebą i pasją.
Znany pisarz Umberto Eco powiedział kiedyś, że „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku m.in.:
- rozwija język i wyobraźnię,
- buduje więź między rodzicami a dzieckiem,
- pomaga w wychowaniu,
- uczy myślenia,
- chroni przed uzależnieniem od telewizji,
- jest najlepszą inwestycją kształtującą pomyślną przyszłość dziecka,
- kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.
Niech książka, a nie komputer podłączony do sieci będzie pierwszym nauczycielem czytania i poszukiwania przygód.
Słowami z tekstu „Opowiedz nam Ojczyzno” J. Szczepkowskiego rozpoczął się w naszej szkole montaż słowno-muzyczny w czasie uroczystej akademii upamiętniającej 98. rocznicę odzyskania niepodległości.
Uczniowie kl. IV – VI przedstawili długą drogę do niepodległości naznaczoną ofiarną, bohaterską walką żołnierzy. Była to refleksja nad naszą historią - wyrażona prozą, poezją, pieśniami patriotycznymi oraz stosowną dekoracją, w której odzwierciedlały się losy polskiego narodu.
Na zakończenie uczniowie klas młodszych dzielili się swoją dotychczas zdobytą wiedzą na temat naszej Ojczyzny.
Występy szkolnego chóru pod kierunkiem pani Doroty Podgórskiej-Drozd
Zdjęcia z akademii
W dniu 14 listopada 2016 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru „Magik” z Białegostoku. Uczniowie oglądali spektakl pt. „Nie ma jak rodzinka”. Przedstawienie w ciekawy i zabawny sposób pokazało uczniom klas młodszych jak ważne są więzi rodzinne. Wskazało również w jaki sposób należy pielęgnować relacje rodzinne, które wzmacniają się dzięki wspólnym zainteresowaniom.
Spektakl promował nie tylko aktywność fizyczną, ale i wytrwałość w osiąganiu swoich celów.
Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest w życiu troska o kondycję fizyczną i zdrowie.
Bezpośredni kontakt z aktorami pozwolił uczniom na włączenie się do zabawy i lepsze zrozumienie przesłania płynącego ze spektaklu.
Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, a na koniec grę aktorów nagrodzili brawami.
Dzień 28 X 2016 r. to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 17 uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce.
Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyni Marii Wójciak prawie od początku roku szkolnego. Uczyli się wierszy, piosenek, poznawali prawa i obowiązki ucznia oraz zdobywali nowe umiejętności.
Część oficjalna uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli w strojach galowych. Nie zabrakło też gości, był Zastępca Wójta Gminy Wojciech Kaczmarczyk, dyrekcja szkoły Danuta Błaszczak i Elżbieta Żybała, ksiądz proboszcz Marian Wiech, ksiądz proboszcz Kamil Wołyński, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz koledzy z klas 0-3 ze swoimi wychowawczyniami.
Uczniowie we współpracy z kolegami z kl. IIIc i IVa zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ŚLUBUJEMY”.
Po złożonej przysiędze dzieci zostały pasowane przez dyrektor Danutę Błaszczak na uczniów Szkoły Podstawowej, przy pomocy symbolicznego ołówka. Wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy, księża poświęcili plecaki z przyborami szkolnymi, a rodzice przygotowali w klasie słodki poczęstunek.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
W dniach 15-16.11.2016 r.
odbędzie się sesja fotograficzna dla uczniów
Szkoły Podstawowej w Żółkiewce
» 15.11.2016 — zdjęcia dla przedszkola i klas 0 – II
» 16.11.2016 — zdjęcia dla klas III – VI
Rodziców prosimy o przygotowanie dzieci do sesji fotograficznej
Dn. 18.10.2016 r. uczniowie kl. III a pod kierunkiem p. Jadwigi Trumińskiej przygotowali krótkie przedstawienie teatralne pt. „Cztery żywioły”. Głównym celem przedstawienia było uzmysłowienie dzieciom jak niebezpieczne mogą być żywioły. W czasie przygotowania przedstawienia dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę żywiołów – wody, powietrza, ognia i ziemi. Mali aktorzy przebrani byli w stroje, które pomogli wykonać rodzice.
Występ teatralny obejrzały dzieci z kl. 0a, 0b, 0c, I oraz najmłodsza grupa naszej szkoły – przedszkolaki.
Wychowawca klasy III a – p. Jadwiga Trumińska serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc w realizacji przedstawienia.
klasy 0-VI - 36,10 zł
przedszkole - 95,00 zł
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.