Nawigacja

  • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

           21 marca 2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował powitanie Wiosny.

          Tego dnia została zmieniona organizacja pracy szkoły. Pierwsze 2 godziny lekcyjne (po uzgodnieniu z nauczycielami) prowadzili uczniowie. Następne 2 lekcje przeznaczone były na realizację programów profilaktycznych:

    Klasy III – program profilaktyczny „Cukierki”

    Klasy IV -  program profilaktyczny „Bezpieczna szkoła”

    Klasy V - program profilaktyczny „Jestem OK”

    Klasy VI - program profilaktyczny „Przeciwdziałanie agresji”

    Zajęcia ze swoimi klasami prowadzili wychowawcy.

    Kolejnym punktem dnia był apel dla klas 0 –VI.  Inscenizację „Witaj Wiosno” przygotowali i przedstawili uczniowie klasy IVa. Wystąpiła również młodsza grupa dzieci.

    Dzieci z klasy 0c (wychowawca: p. Renata Szczęch) zaprezentowały 2 piosenki, natomiast dzieci z grupy 0a (wychowawca – p. Ewa Sobótka) przedstawiły wiersz i piosenkę.

    Apel zakończony został pokazem gimnastycznym dziewcząt z klas IV-tych (Michnik Amelia, Jonasz Amelia, Furmaga Ewelina, Mrowińska Maja).

    Na ostatniej godzinie lekcyjnej uczniowie w grupach przygotowywali wiosenne kanapki i sałatki.

    Pierwszy Dzień Wiosny spędziliśmy miło i wesoło.

     

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW

    INFORMACJA DLA RODZICÓW

     

          W  związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie,  Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w liście skierowanym do środowiska oświatowego zwróciła się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w Internecie.

    Wskazówki dla rodziców

    Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek dotyczących zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

    Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.

    Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.

    Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.

    Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.

    Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.

    Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.

    Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.

    Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.

      Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.

    Sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

    Wskazówki pochodzą z broszury pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie - reagowanie. Gry komputerowe”. Broszura dostępna jest pod adresem: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy

     

                 Gdzie można uzyskać pomoc ?

         W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

    Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie:

    www.dyzurnet.pl

    www.ore.edu.pl

    www.akademia.nask.pl

    www.kursor.edukator.pl

    www.saferinternet.pl

    www.plikifolder.pl

     

  • POKAZ SPRZĘTU STRAŻACKIEGO

         3 marca naszą szkołę odwiedzili strażacy z OSP w Żółkiewce. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów klas trzecich z tematyką zapobiegania pożarom i sytuacjom niebezpiecznym, zgodnie z realizowanym planem nauczania. Strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego w sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Uczniowie chętnie obserwowali zademonstrowane urządzenia, zadawali liczne pytania o pracę strażaka oraz uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach. Utrwalili sobie także najważniejsze numery telefonów alarmowych.

          Zajęcia przyczyniły się do pogłębienia wiedzy na temat zagrożeń związanych z tematyką pożarnictwa i ratownictwa.

     

  • ROZWIJANIE CZYTELNICTWA W KLASACH MŁODSZYCH

          W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 24 lutego w naszej szkole gościli uczniowie ze szkoły ponadgimnazjalnej w Żółkiewce. Zaprezentowali oni teksty bajek dla dzieci wraz z oprawą teatralną. Uczniowie klas młodszych byli wdzięcznymi widzami, z zainteresowaniem podziwiali starszych kolegów i wchodzili w interakcje z aktorami.  

             Niech wynikająca z tego miłość do książki stanie się dla nich potrzebą i pasją na całe życie.

     

  • POWIATOWE IGRZYSKA - MINI PIŁKA RĘCZNA – ŁOPIENNIK NADRZECZNY /07.03.2017 r./

           7 marca 2017 r. w Łopienniku Nadrzecznym odbyły się Powiatowe Igrzyska w mini piłkę ręczną dziewcząt. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 6 drużyn:  SP w Fajsławicach, SP w Małochwieju Dużym, SP nr 1 w Krasnymstawie, SP w Płonce i SP w Żółkiewce.

         Mecze rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Fazę grupową zwyciężyły drużyny: SP w Żółkiewce i SP w Łopienniku Nadrzecznym.

        W finale nasze szczypiornistki w składzie: Gnyp Sandra, Hajdo Nikola, Kołodziej Katarzyna, Krasoń Klaudia, Krzeszowiec Julia, Krzyżan Magdalena, Majkut Anita, Mrowińska Julia, Pąsiek Dominika, Podkościelna Kinga, Skrzypek Dominika okazały się lepsze i zajęły I miejsce w turnieju.

            Zawodniczki tym samym zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek, które odbędą się 21 marca w Zamościu.

     

  • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - ELIMINACJE GMINNE

    MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - ELIMINACJE GMINNE

     

        3 marca 2017 r. w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom. Turniej przeprowadzony został w 3 kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych /SP Żółkiewka i SP Chłaniów/, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

            Eliminacje gminne zostały poprzedzone etapem szkolnym, który w naszej szkole odbył się 21 lutego. Uczestniczyło w nim ogółem 16 uczniów z klas IV-VI. W wyniku tych eliminacji wyłoniona została piątka najlepszych osób, która reprezentowała naszą szkołę na forum gminnym:

    1. Celińska Weronika – kl. V b
    2. Łysakowski Krystian – kl. IV a
    3. Bobel Ewa – kl. V a
    4. Madej Malwina – kl. IV b
    5. Pąsiek Dominika – kl. VI b

     

           Etap gminny odbył się w Ośrodku Kultury Samorządowej. Do rozwiązania był test składający się z 35 pytań. W kategorii szkół podstawowych nasi uczniowie zajęli 3 czołowe miejsca:

    I – Weronika Celińska

    II – Dominika Pąsiek

    III – Krystian Łysakowski

           Zwyciężczyni turnieju - Weronika Celińska będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 24 marca w siedzibie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

           Po zakończeniu części pisemnej odbył się pokaz sprzętu gaśniczego i ratowniczego zaprezentowany przez strażaków z OSP Żółkiewka.

         Na zakończeniu konkursu obecni byli: Zastępca Wójta Gminy Żółkiewka pan Wojciech Kaczmarczyk oraz prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych druh Marian Kania, którzy wręczyli uczestnikom nagrody oraz pogratulowali uczniom wiedzy z zakresu pożarnictwa.

     

  • SEMINARIUM „NAUKA PROGRAMOWANIA BALTIE Z LEKCJĄ POKAZOWĄ”

         

         7 lutego 2017 r. w Zamościu, Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem TBI (Twórcza Informatyka z Baltie) zorganizowało seminarium Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową.

    W seminarium wzięło udział dwóch nauczycieli z naszej szkoły: Wrzyszcz Marta, Bolesta Wojciech oraz uczeń z klasy III b Sebastian Szczepanik.

    Celem spotkania było zapoznanie nauczycieli i uczniów z projektem  Twórcza Informatyka z Baltie.

    Bardzo ciekawy pokaz zaprezentował Bohumir Soukup - twórca programu Baltie.

     

     

  • VIII EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO „MISTRZ KOMPUTERA"

      11 stycznia 2017 r.  10  uczniów naszej szkoły: Celińska Weronika, Cieśliński Maciej, Krzyżan Magdalena, Majkut Anita, Marchewka Mateusz, Potręć Olga, Sękowski Michał, Sidor Michał, Skrzypek Dominika, Szymański Łukasz,  po raz pierwszy przystąpiło do VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Mistrz Komputera. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie.

                   Celem konkursu było wdrożenie uczniów do stosowania komputera, oprogramowania i sieci Internet w rozwiązywaniu problemów z życia codziennego, zainteresowanie ich technologią informacyjną i rozwojem informatyki oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z niewłaściwego wykorzystania komputera. Konkurs został objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

                   Etap szkolny polegał na samodzielnym rozwiązaniu testu pytań zamkniętych. Czas trwania 45 minut. Poprawny przebieg konkursu nadzorowała komisja powołana przez dyrektora szkoły w składzie: Wrzyszcz Marta, Majkut Edyta, Kiełbasa Grzegorz.

                   Do drugiego etapu zakwalifikowało się troje  uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki: Potręć Olga,  Marchewka Mateusz i Sękowski Michał.

    Na drugim etapie - wojewódzki (teoretyczny) naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Potręć  Olga i Marchewka Mateusz.

                   22 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie do konkursu przystąpiło 99 uczniów z 54 różnych szkół podstawowych województwa lubelskiego. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązaniu testu zadań otwartych. Czas pracy wynosił 60 minut. Do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostało 36 uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.

                   Laureatką konkursu wojewódzkiego II etapu (teoretycznego) została między innymi nasza uczennica Potręć Olga. Tym samym zakwalifikowała się do III etapu – wojewódzkiego (praktycznego), który odbędzie się 22 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie. Będzie on polegał na samodzielnym rozwiązywaniu zadań praktycznych z wykorzystaniem komputera.

    Olga, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów smiley

     

  • MINI PIŁKA KOSZYKOWA — ZAMOŚĆ – 22.02.2017

    MINI PIŁKA KOSZYKOWA — ZAMOŚĆ – 22.02.2017

     

            W środę 22.02.2017 r. w Zamościu, w SP nr 4 odbył się rejonowy etap rozgrywek w mini piłkę koszykową. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 6 drużyn: SP 3 Hrubieszów, SP Sitaniec, SP 4 Zamość, SP 6 Zamość, SP 3 Tomaszów Lubelski i SP Żółkiewka.

            Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Drozd Rebeka, Gnyp Sandra, Hajdo Nikola, Jaremek Sylwia, Kołodziej Katarzyna, Krasoń Klaudia, Krzeszowiec Julia, Krzyżan Magdalena, Majkut Anita, Mrowińska Julia, Podkościelna Kinga, Skrzypek Dominika sprawiła miłą niespodziankę. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta zajęły II miejsce.

         Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

  • MINI SIATKÓWKA — SIENNICA NADOLNA – 20-02-2017

              20 lutego 2017 r. w Siennicy Nadolnej odbyły się powiatowe rozgrywki w mini piłkę siatkową.

             Do turnieju przystąpiło 5 drużyn: SP nr 1 w Krasnymstawie, SP nr 4 w Krasnymstawie, SP w Płonce, SP w Żółkiewce oraz SP w Siennicy Nadolnej. Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem każdy z każdym”. Każda drużyna rozegrała 4 mecze.

            Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Skrzypek Dominika, Podkościelna Kinga,  Majkut Anita, Hajdo Klaudia, Kołodziej Katarzyna, Pąsiek Dominika, Krzyżan Magdalena, Krasoń Klaudia, Gustaw Lidia, Mrowińska Julia zajęła II miejsce, ustępując jedynie siatkarkom ze SP nr 4 w Krasnymstawie.  

           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

     

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH I-III

     Kochana Babciu i Drogi Dziadku

    przyjmijcie te życzenia i wiedzcie,

    że nasze serca nigdy się nie zmienią.

    A więc w Wasze Święto,

    w dniu pełnym radości

    życzymy z całego serca

    zdrowia, szczęścia i pomyślności.

     

               Uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka dla klas I-III odbyła się 7 lutego o godz. 10:00. Na to święto przybyli: pan Wójt naszej gminy, dyrekcja szkoły, rodzice, nauczyciele, uczniowie, a przede wszystkim liczne grono babć i dziadków. To dla nich uczniowie przygotowali bogatą część artystyczną.

             Ciepłe i serdeczne słowa w wierszach i piosenkach oraz krótką inscenizację pt. „Babcia, która leczy nawet wilki” przygotowali uczniowie z klas drugich pod opieką pań: Haliny Poniewozik i Joanny Grabek. Następnie aktorzy z koła teatralnego „Tik - Tak” wystąpili w inscenizacji pt. „Kopciuszek”. Dzieci do występu przygotowała p. Jadwiga Trumińska.

           Zwieńczeniem całej uroczystości był występ uczniów z koła tanecznego. Zaprezentowali oni dwa tańce: trojaka i polkę warszawską. Dzieci do występu przygotowała p. Jadwiga Trumińska.

            Na koniec uczniowie wręczyli swoim dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

     

  • ZAPISY DZIECI 5- I 6-LETNICH - OGŁOSZENIE

    ZAPISY DZIECI 5- I 6-LETNICH - OGŁOSZENIE

     

    W dniach 09 - 10.03.2017 r.

    w godz. od 8.00 do 12.30

    w sali  nr  10  

    odbędą się zapisy dzieci
    6- i 5–letnich do oddziału przedszkolnego

    Szkoły Podstawowej w Żółkiewce

     

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE

     

         W dniu 02.03.2017 r. (czwartek) o godz. 13.00 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie dla rodziców klas 0-VI. Tematem spotkania będą ,,Nowości w oświacie, czyli co nam przyniesie reforma od IX 2017 r.’’  oraz sprawy bieżące.
       

                                                                                                 DYREKCJA SZKOŁY

  • OPŁATA ZA OBIADY

    OPŁATA ZA OBIADY

     

    KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC

     

      klasy 0-VI - 43,70 zł

      przedszkole - 115,00 zł

     

    Wpłaty przyjmowane są od 01 do 05 marca.

    Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.

     

  • MINI PIŁKA KOSZYKOWA – KRASNYSTAW

    MINI PIŁKA KOSZYKOWA – KRASNYSTAW

     

          9 i 10 lutego 2017 r. w Krasnymstawie odbyły się rozgrywki w mini piłkę koszykową dziewcząt i chłopców na szczeblu powiatowym.

         9 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 do rywalizacji sportowej przystąpiło osiem drużyn dziewcząt: SP nr 1 w Krasnymstawie, SP nr 4 w Krasnymstawie, SP nr 5 w Krasnymstawie, SP Gorzków, SP Fajsławice, SP Płonka, SP Rudnik i SP Żółkiewka.


            Nasza reprezentacja w składzie: Domoń Karolina, Drozd Rebeka, Gnyp Sandra, Hajdo Nikola, Jaremek Sylwia, Kołodziej Katarzyna, Krasoń Klaudia, Krzeszowiec Julia, Krzyżan Magdalena, Majkut Anita, Mrowińska Julia, Pąsiek Dominika, Podkościelna Kinga, Skrzypek Dominika zajęła I miejsce w turnieju. Zawodniczki tym samym zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek, które odbędą się 20 lutego w Zamościu.

             10 lutego 2017 r. w hali sportowej MOSiR w Krasnymstawie do rywalizacji sportowej przystąpiło osiem drużyn chłopców: SP nr 1 w Krasnymstawie, SP nr 4 w Krasnymstawie, SP nr 5 w Krasnymstawie, SP Gorzków, SP Fajsławice, SP Płonka, SP Rudnik i SP Żółkiewka.
           Chłopcy w składzie: Cieśliński Maciej, Frąc Mikołaj, Kiszczak Kacper, Kneć Mateusz, Lizut Piotr, Pałys Norbert, Plesz Michał, Rondoś Piotr, Sędziak Sylwester, Sidor Michał, Skorek Bartłomiej, Szymański Łukasz zajęli 3 miejsce w grupie. Rozgrywki zakończyli na 5/6 miejscu.
    W grupie zawodnicy mimo porażki zagrali bardzo dobry mecz ze SP nr 1 w Krasnymstawie, która zdobyła I miejsce w całym turnieju.


     

  • ZABAWA KARNAWAŁOWA

            Dnia 12 stycznia 2017 r.  odbył się bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Zabawę prowadził DJ Adrian Halastra. Dzieci w bardzo radosnej i miłej atmosferze uczestniczyły we wspaniałej muzycznej imprezie.

          Niektórzy uczniowie przebrani byli za różne postacie z bajek, wróżki, księżniczki spidermany, piratów itp. Mieli również okazję wcielać się za kaczora Donalda, Olafa, Minionka i Samsona - przebrania proponowane przez prowadzącego zabawę. Bal urozmaicały quizy, dedykacje, pokazy iluzji, puszczanie dymków i baniek mydlanych.

          Wszystkim dopisywał humor, dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach i wybornie bawiły się do końca imprezy. Poczęstunek w klasach dla swoich pociech przygotowali rodzice, którzy razem z nauczycielami czuwali nad bezpieczeństwem uczniów.

     

  • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

            W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

           Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza odbyła się 3. lutego o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej.

        Skupiała osoby kilku pokoleń: dzieci, rodziców, dziadków i pradziadków. Na wstępie pani dyrektor Danuta Błaszczak przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci z klas zerowych A, B, C wraz ze swoimi wychowawczyniami: E. Sobótką, M. Dudą i R. Szczęch przygotowały bogaty program artystyczny: przedstawienie „O babci, wilku i kolorowych czapeczkach”, „O bałwanku i jego gościach” oraz „Dwanaście życzeń dla babci i dziadka składa dzieci gromadka”, a także wzruszające wiersze i piosenki związane tematycznie z tym świętem.

            W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali powierzone role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Na koniec uroczystości wystąpił Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Smile” działający przy OKS w Żółkiewce. Zespół prowadzi pani Krystyna Kobylańska.

           Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersze, piosenki, teatr i taniec mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia: miłość, szacunek, przywiązanie oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dziadków.

            Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuczek i wnuków.

     

  • KONKURS LITERACKI „MÓJ ANIOŁ”

         W grudniu 2016 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do powiatowego konkursu literackiego „Mój Anioł – Jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem.” 

          Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie.

    Konkurs miał na celu m.in.:

    - rozbudzanie zamiłowania do języka ojczystego, zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania

    – dbałość o kulturę i czystość mowy polskiej;

    - stworzenie możliwości osobistego wyrażania odczuć, jakie wywiera wiara w dobrego opiekuna;

    - artystyczne ukazanie w formie literackiej wizerunku „Anioła”;

    - kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego, logicznego i sugestywnego formułowania myśli;

    - odkrywanie młodych talentów;

    - prezentacja najlepszych prac na łamach prasy krasnostawskiej oraz na stronie internetowej MDK: mdk-krasnystaw.pl

     Utwory były oceniane pod względem oryginalności oraz wartości artystycznych i językowych.

     Uroczyste wręczenie nagród laureatom miało miejsce w MDK w Krasnymstawie.

     Wyniki konkursu w kategorii – proza /uczniowie szkół podstawowych/:

     I miejsce – Antonina Melanowska - ucz. kl. V b

     III miejsce – Weronika Celińska – ucz. kl. V b

     Wyróżnienie – Emilia Chałczyńska – ucz. kl. VI b

     Gratulujemy!

     

  • APEL SZKOLNY

    APEL SZKOLNY

     

               2 grudnia 2016 r. odbył się apel poświęcony patronowi szkoły hetmanowi Stanisławowi Żółkiewskiemu. Na spotkaniu poruszono również zagadnienia profilaktyki uzależnień.

    Wychowankowie pani Jadwigi Trumińskiej - uczniowie klasy IIIa zaprezentowali przedstawienie pt. "Cztery żywioły".

    Dzieci wcieliły się w rolę żywiołów – wody, powietrza, ognia i ziemi.

    W dalszej kolejności uczniowie klasy VIa: Domoń Karolina, Jaremek Sylwia, Krzyżan Magdalena, Krasoń Klaudia, Krzeszowiec Julia, Kiszczak Kacper, Sidor Michał, Martyna Szymon, Rondoś Piotr przybliżyli najistotniejsze fakty z życia hetmana.

    Apel uatrakcyjniła piosenka łącząca treści profilaktyki uzależnień z postacią Żółkiewskiego.

    Podczas apelu rozstrzygnięto konkurs wiedzy o hetmanie Stanisławie Żółkiewskim, który odbył się 22.11.2016 r. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas IV-VI.

    Uczniowie mieli możliwość rywalizowania w dwóch kategoriach:

    - w konkursie wiedzy, który polegał na uzupełnieniu lub dokończeniu 24 zdań związanych z życiorysem bohatera,

    w konkursie literackim: wiersz

     

    W konkursie wiedzy wzięło udział 10 uczniów:

    I miejsce  -   Potręć Olga, kl. Va

    II miejsce  -  Jaremek Sylwia, kl. VIa

    III miejsce  -  Domoń Karolina, kl. VIa

     

    Pozostali uczestnicy:

    - Józwik Karolina, kl. IVa

    - Cieśliński Maciej, kl. VIb

    - Krzyżan Magdalena, kl. VIa 

    - Jonasz Amelia, kl. IVa

    - Woźnica Magdalena, kl. IVa

    - Bobel Ewa, kl. Va

    - Jonasz Wojciech, kl. IVb

     

    Uczennica klasy IVa Polańska Julia zaprezentowała autorski wiersz pt. "hetman Żółkiewski”, za który otrzymała I miejsce w konkursie poetyckim.

    Następnie rozstrzygnięto profilaktyczny konkurs plastyczny pt. "Wolni od uzależnień”.

    Gościem szczególnym podczas apelu był Wójt Gminy Żółkiewka pan Jacek Lis, który wręczył nagrody wyróżnionym uczniom.

     

  • ZAJĘCIA Z MASĄ SOLNĄ

             Masa solna jest wspaniałym surowcem do wyrabiania ozdób na każdą okazję. Można ją przygotować szybko i łatwo z niewielkiej ilości produktów.

            16 grudnia 2016 r. uczniowie klasy IIIa na zajęciach edukacji technicznej przygotowali masę solną, z której formowali różne elementy bożonarodzeniowe (ciastka, bałwanki, gwiazdki, aniołki i choinki).

              Taka zabawa w przygotowanie świątecznych ozdób była świąteczną atrakcją dla wszystkich dzieci. Pomalowane i ozdobione elementy były ozdobą bożonarodzeniowego stołu na klasowej wigilii.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: sp@zolkiewka.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć