16 maja 2017 r. klasy pierwsza i drugie naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez OKS z panią Agnieszką Frączek – autorką książek, wierszy i tekstów literackich do podręczników szkolnych.
Poetka i pisarka w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła sytuacje inspirujące ją do powstawania pomysłów na treść kolejnej książki. Doskonały kontakt z publicznością pobudzał wyobraźnię i fantazję dzieci. Odpowiadając na nieraz bardzo szczegółowe pytania uczniów autorka zdradziła tajniki swej pracy pisarskiej, a nawet niektóre epizody z życia osobistego. Dzieci poznały pokrótce informacje dotyczące budowy książki, ludzi współpracujących z jej wydaniem oraz plastyczną prezentację najnowszych jej książek.
Na zakończenie spotkania każdy mógł kupić wybraną książkę i poprosić o dedykację i autograf pani Agnieszki.
Dnia 12 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów: w tym z klasy IIIa – 8, z IIIb – 4 i z IIIc – 11.
Uczniowie mieli do rozwiązania 19 zadań w ciągu 60 minut. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było otrzymać maksymalnie 19 punktów. Nad przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa komisja.
Wyniki konkursu:
I miejsce 19 pkt. – Oskar Wieczorkowski kl. IIIa
– Mikołaj Ścibak kl. IIIc
II miejsce 18 pkt. – Jakub Pietrzniak kl. IIIa
– Kacper Dubaj kl. IIIc
– Magdalena Kawałkowska kl. IIIc
– Adam Kiełbasa kl. IIIc
III miejsce 17 pkt. – Aleksandra Góźdź kl. IIIb
Nagrodą dla każdego uczestnika konkursu jest dyplom, a dla laureatów trzech pierwszych miejsc przewidziane są książki.
Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.
Organizatorzy:
Danuta Bełzowska
Małgorzata Kamieniecka
Jadwiga Trumińska
Dnia 12.04.2017 r. po uroczystym apelu z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego klasa IIIc wraz z wychowawcą i rodzicami spotkała się na klasowym śniadaniu wielkanocnym. Dzieci miały okazję do głębszego zapoznania się z symboliką i tradycją Wielkanocy. We własnym gronie klasowym utrwaliły zasady zachowania się przy stole oraz formę składania życzeń.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC CZERWIEC
klasy 0 - 22,80 zł
klasy I-VI - 24,70 zł
przedszkole - 75,00 zł
Wpłaty przyjmowane są od 1 do 8 czerwca.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.
W dniach 17-18 maja 2017 r. klasy IVa, IVb i Va były na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Dorota Podgórska-Drozd, Edyta Majkut, Urszula Surowiecka i Wojciech Bolesta. Nad bezpieczeństwem czuwali również pracownicy Biura Turystycznego „Tairon”- pan kierowca Jarosław i pan pilot Michał. Program wycieczki był bardzo ciekawy.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili:
— Aleję Miniatur w miejscowości Krajno. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę,
— Ruiny zamku w Chęcinach, czyli średniowieczną warownię położoną na wzgórzu,
— Jaskinię Raj, która ma bogatą szatę naciekową.
Drugiego dnia uczniowie zwiedzili:
— Centrum Geoedukacji GEOPARK w Kielcach. Tam wszyscy zwiedzali wystawę dotyczącą przeszłości geologicznej Ziemi, odbyli podróż do wnętrza Ziemi Kapsułą Symulatorem 5D, uczestniczyli w warsztatach szlifowania kamieni.
— Świętokrzyski Park Narodowy. Uczestnicy wycieczki przemaszerowali Drogą Królewską na trasie Huta Szklana-Łysa Góra. Odpoczynek był na tarasie widokowym.
— Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Tam zwiedzili ekspozycje prezentujące historię geologiczną i przyrodę Gór Świętokrzyskich.
— Chętni uczniowie zwiedzili też klasztor Świętego Krzyża.
Wielką radość sprawiało dzieciakom kupowanie pamiątek na straganach.
Nocleg, obiadokolacja i śniadanie były w Hoteliku Bilcza w okolicach Kielc. W drodze powrotnej zjedliśmy podwieczorek w Mc Donaldzie w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Do Żółkiewki wróciliśmy troszkę zmęczeni, ale zadowoleni.
Podziękowania dla Biura Podróży „Tairon” za świetną współpracę w zorganizowaniu wycieczki.
W sobotę 13 maja 2017 r. nasza szkoła zorganizowała kolejny VIII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka. W rozgrywkach uczestniczyło 55 szachistów z wielu ośrodków Lubelszczyzny: Biłgoraja, Chełma, Dorohuska, Woli Uhruskiej, Fajsławic, Krasnegostawu, Kraśnika, Krężnicy Jarej, Lublina, Świdnika, Opola Lubelskiego, Wojsławic, Żółkiewki i spoza naszego województwa - Rzeszowa. W tym roku rozgrywki zyskały dodatkowo międzynarodowy zasięg, bowiem w zawodach uczestniczył zawodnik z Ukrainy.
Organizację turnieju wspierały kluby szachowe z Fajsławic, Chełma, Krasnegostawu i Lublina, dostarczając sprzęt szachowy niezbędny do rozgrywek.
Otwarcia turnieju dokonali: Zastępca Wójta Gminy Żółkiewka pan Wojciech Kaczmarczyk oraz pani Danuta Błaszczak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, życząc wszystkim sukcesów.
Turniej rozgrywany był systemem 9 rund z tempem gry 10 minut z bonusem 5 sekund za każdy wykonany ruch. Sędzią zawodów był Zbigniew Bednarczyk z Fajsławic.
Rozgrywki odbywały się z podziałem na trzy kategorie wiekowe: juniorów młodszych /dzieci do 13 lat/, juniorów starszych /od 14 do 17 lat/ i seniorów. Z ogólnej liczby 55 zawodników grupa juniorów młodszych liczyła 20 osób, juniorów starszych – 15, a seniorów – 20.
Szkołę Podstawową w Żółkiewce reprezentowali następujący uczniowie:
Jakub Kubina – kl. IIb
Krystian Łysakowski – kl. IVa
Kacper Więczkowski – kl. IVa
Piotr Lizut – kl. Va
Najlepsi zawodnicy poszczególnych grup otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Żółkiewka. Nagrody zawodnikom wręczyli: Zastępca Wójta pan Wojciech Kaczmarczyk oraz pani dyrektor Danuta Błaszczak.
W tym roku puchar Wójta wywalczył zawodnik z Ukrainy – Igor Merkuryev, który zdobył 8 punktów z 9 możliwych.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:
Juniorzy młodsi /do 13 lat/:
Juniorzy starsi /od 14 do 17 lat/:
Seniorzy:
Turniej sprzyjał integracji miłośników szachów w regionie, potwierdzając potrzebę na tego typu spotkania i przeznaczenia swojego wolnego czasu na to cenne hobby. Podczas rozgrywek zawodnicy mieli zapewniony ciepły posiłek oraz ciastka i napoje.
Serdeczne podziękowania dla osób, które przyczyniły się do zorganizowania turnieju:
» dla Wójta Gminy Żółkiewka pana Jacka Lisa i Zastępcy Wójta pana Wojciecha Kaczmarczyka – za ufundowanie pucharów dla laureatów i nagród dla zawodników,
» dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Żółkiewce – pani Danuty Błaszczak i pani Elżbiety Żybała oraz sekretarki szkolnej pani Katarzyny Marciniak,
» dla pana Marka Łosia – za pomoc przy dekoracji i urządzeniu sali,
» dla pań: Ewy Szumskiej, Moniki Duda, Danuty Bełzowskiej, Marleny Ciupak, Krystyny Grabek i Urszuli Surowieckiej – za pełnienie dyżuru podczas turnieju,
» dla pań ze stołówki szkolnej: Reginy Niezbeckiej, Edyty Więczkowskiej, Anny Borowiec - za przygotowanie ciepłego posiłku dla zawodników,
» dla Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – za środki na zakup nagród.
Podobnie jak w latach ubiegłych Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie skierowała do uczniów szkół podstawowych Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny 2017”.
Konkurs składa się z trzech etapów:
Etap I – eliminacje szkolne, przeprowadzone do końca marca 2017 r.
Etap II – eliminacje gminne, przeprowadzone do końca kwietnia 2017 r.
Etap III – eliminacje powiatowe, przeprowadzone do końca maja 2017 r.
Eliminacje szkolne i gminne konkursu przeprowadza się w postaci testu wiedzy składającego się minimalnie z 20 pytań. Zakres tematyczny to:
- zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa (w domu, szkole, w drodze do/ze szkoły, podczas prac polowych, podczas wypoczynku i zabawy, podczas ferii zimowych oraz wakacji, zagrożenia związane z prądem, ogniem i gazem),
- problematyka uzależnień, przemocy i agresji rówieśniczej,
- podstawowe informacje dotyczące działania służb powołanych na rzecz bezpieczeństwa, ratowania życia, zdrowia i mienia,
- podstawowe zasady ruchu drogowego,
- cyberprzemoc, stalking.
Eliminacje powiatowe obejmują trzy konkurencje: „Prezentacja szkoły i bezpiecznego hasła”, „Test wiedzy”, „Projekt koszulki”.
Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny 2017” kończy się na poziomie finału powiatowego.
Eliminacje szkolne (etap I) w naszej placówce odbyły się 30 marca 2017r. Wzięło w nich udział 30 uczniów z klas IV-VI. Celem konkursu było wyłonienie 6 osobowej grupy uczniów (2 uczniów z klas VI, 2 uczniów z klas V, 2 uczniów z klas IV), która będzie reprezentować szkołę na kolejnych etapach.
Najwyższe wyniki w I etapie uzyskali:
Klasy VI - Jaremek Sylwia i Majkut Anita,
Klasy V – Banaszak Jakub i Sosińska Julia,
Klasy IV – Więczkowski Kacper i Michnik Amelia,
Do II etapu konkursu (z 6-cio osobowej drużyny, zgodnie z regulaminem) wytypowano 3 uczniów: Majkut Anita, Banaszak Jakub, Więczkowski Kacper.
Eliminacje gminne Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny 2017”
Do konkursu przystąpiły dwie drużyny uczniów:
Szkoła Podstawowa w Chłaniowie (Kawiorski Kacper, Kwiecińska Julia, Cimek Agata),
Szkoła Podstawowa w Żółkiewce (Majkut Anita, Banaszak Jakub, Więczkowski Kacper).
W wyniku eliminacji gminnych drużyny uzyskały wynik:
Szkoła Podstawowa w Chłaniowie: 17/20pkt.
Szkoła Podstawowa w Żółkiewce: 19/20pkt.
Do III etapu konkursu zakwalifikował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce w składzie:
Klasy VI - Jaremek Sylwia i Majkut Anita,
Klasy V – Banaszak Jakub i Sosińska Julia,
Klasy IV – Więczkowski Kacper i Michnik Amelia,
Gratulujemy i życzymy sukcesu na III etapie konkursu, który odbędzie się 25 maja 2017 r. w KDK o godz. 1000.
4 maja 2017 r. na boiskach treningowych (łąki) w Krasnymstawie przy ul. Sikorskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie zorganizował XXVIII Biegi Przełajowe z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Celem imprezy było:
- wyłonienie najlepszych zawodników w różnych kategoriach wiekowych, na poszczególnych dystansach oraz szkół,
- uczczenie rocznicy Konstytucji 3-go Maja,
- promocja powiatu,
- popularyzacja biegów jako najbardziej dostępnej formy rekreacji ruchowej.
Do rywalizacji sportowej na szczeblu szkół podstawowych przystąpiło 6 drużyn.
Reprezentacja naszej szkoły liczyła 26-ciu chętnych do biegania zawodników z klas IV-VI.
W rywalizacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:
Kategoria dziewcząt klasy V-VI:
Skrzypek Dominika – I miejsce
Krzeszowiec Julia – III miejsce
Podkościelna Kinga - V miejsce
Kategoria dziewcząt klasy IV:
Mrowińska Maja – II miejsce
Stachyra Oliwia – VI miejsce
Kategoria chłopców klasy V-VI:
Kiszczak Kacper – II miejsce
Szymański Łukasz – IV miejsce
Kategoria chłopców klasy IV:
Więczkowski Kacper – VI miejsce
W ogólnej klasyfikacji nasi sportowcy wywalczyli II miejsce i zdobyli puchar dla szkoły.
W środę 26 kwietnia 2017 r. w Krasnymstawie drużyna dziewcząt z naszej szkoły przystąpiła do rywalizacji lekkoatletycznej.
Dziewczęta rywalizowały w 4 konkurencjach:
· bieg na dystansie 60m na czas,
· skok w dal z rozbiegu,
· rzut piłeczka palantową,
· bieg na dystansie 600m na czas.
W ogólnej klasyfikacji na 6 szkół, które tego dnia przystąpiły do rywalizacji sportowej, nasze dziewczęta zajęły III miejsce.
Wyniki indywidualne przedstawiają się następująco:
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
25 kwietnia w Chełmie w Miejskiej Hali Sportowej oraz w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt.
Do rozgrywek przystąpiło 10 drużyn.
Nasza reprezentacja w składzie: Gnyp Sandra, Hajdo Nikola, Kołodziej Katarzyna, Krasoń Klaudia, Krzeszowiec Julia, Krzyżan Magdalena, Majkut Anita, Mrowińska Julia, Pąsiek Dominika, Podkościelna Kinga, Skrzypek Dominika, Nowakiewicz Dominika zajęła VII miejsce.
26 kwietnia uczniowie z koła teatralnego Tik-Tak brali udział w przeglądzie amatorskich zespołów teatralnych w Zamościu. Młodzi aktorzy ładnie zaprezentowali się w inscenizacji pt. „Kopciuszek” przed licznie zgromadzoną publicznością w sali Zamojskiego Domu Kultury przy ulicy Partyzantów.
W główną rolę kopciuszka wcieliła się Nikola Sulima, a królewicza Jakub Pietrzniak. Wystawiając tę sztukę dzieci przypomniały każdemu widzowi, że „nie szata zdobi człowieka”, a w życiu najważniejsza jest uczciwość i wzajemny szacunek.
Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom – paniom: Magdzie Jeleń, Ewie Magier, Ewie Nastaj, Anecie Grabek, Magdzie Stachyra, Iwonie Sulima i panu Sławomirowi Łukaszowi za okazaną pomoc w przygotowaniu sceny do występu oraz opiekę nad dziećmi.
Jadwiga Trumińska
W naszej szkole akademia odbyła się 28 kwietnia, a w hali sportowej 3 maja. Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali fragment historii naszego kraju z końca XVIII wieku. Słowo i pieśń poruszały serca i grały na strunach duszy, aby potem wybuchnąć płomieniem miłości do Ojczyzny i skłonić do refleksji i zadumy nad losami Polski.
Podniosły nastrój uroczystości podkreślały przepiękne dekoracje.
Występy naszego chóru:
W klasach trzecich przeprowadzane zostały zajęcia i ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Materiały i fantomy szkoła otrzymała od fundacji „WOŚP”, która jest pomysłodawcą tej akcji. 62 uczniów nabyło umiejętności wzywania pomocy, układania poszkodowanego na plecach, sprawdzania przytomności, układania w pozycji bocznej, oddechów ratowniczych i uciskania klatki piersiowej.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu, a na świadectwach umieszczona zostanie adnotacja o przebytym szkoleniu wraz z logo fundacji.
Zajęcia przeprowadzała pani Krystyna Grabek
W sobotę 13 maja 2017 r. w naszej szkole odbędzie się kolejny VIII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka. Szczegóły poniżej oraz w zakładce turniej szachowy.
Zapraszamy wszystkich chętnych. Start godz. 10:00.
VIII Otwarty Turniej Szachowy
o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka
ŻÓŁKIEWKA – SOBOTA, 13 MAJA 2017 r.
Regulamin turnieju
SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIŁOŚNIKÓW KRÓLEWSKIEJ GRY !!!
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ
klasy 0-VI - 38,00 zł
przedszkole - 100,00 zł
Wpłaty przyjmowane są od 4 do 10 maja.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.
W dniu 21.04.2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla uczniów klas I-VI poświęcony obchodom Światowego Dnia Ziemi.
W apelu uczestniczyli zaproszeni goście: p. Jacek Lis – Wójt Gminy Żółkiewka, p. Bożena Rogalska – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Gminie Żółkiewka, a ponadto dyrekcja szkoły, nauczyciele i zaproszeni rodzice.
W części artystycznej apelu odbyła się inscenizacja o tematyce ekologicznej zaprezentowana przez uczniów klasy II b. Uczniowie wysłuchali też piosenek w wykonaniu szkolnych chórzystów.
Po tej części głos zabrała p. B. Rogalska, która wygłosiła prelekcję na temat sytuacji ekologicznej, problemów i działań związanych z najbliższym środowiskiem naszej gminy.
Następnie dyrektor szkoły p. Danuta Błaszczak podziękowała zaproszonym gościom za dotychczasową kilkuletnią współpracę szkoły z gminą w zakresie realizacji wspólnych projektów edukacyjnych nadzorowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Lublinie. Dzięki tej współpracy szkoła pozyskała środki na zakup pomocy dydaktycznych oraz organizację wycieczek i konkursów dla ucznia.
W części końcowej apelu odbyło się rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych zorganizowanych w naszej szkole w kwietniu:
– konkurs plastyczny „Jestem przyjacielem Ziemi”
– konkurs wiedzy „Ja i moje środowisko”
Nagrody, które sponsorował UG w Żółkiewce oraz dyplomy i wyróżnienia wręczone zostały przez Wójta – p. Jacka Lisa oraz organizatorów imprezy – p. Joannę Grabek i Janinę Bukowską.
W naszej szkole dnia 12.04.2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Uczniowie klasy VI b wspólnie z chórem szkolnym przygotowali scenariusz słowno-muzyczny pt. „Krzyż, Miłość, Zbawienie”.
Apel przybliżył całej społeczności uczniowskiej wydarzenia związane z Triduum Paschalnym oraz wprowadził w atmosferę Świąt Wielkanocnych.
Zapraszamy do obejrzenia występów naszego chóru:
Tak mnie skrusz, tak mnie złam
Będę tańczył przed Twoim Tronem
św. brat Albert Chmielowski
REGULAMIN REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA,
oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Żółkiewce
I. Rekrutacja kandydatów do oddziału przedszkolnego
Nabór do oddziału przedszkolnego dla dzieci zamieszkujących teren Gminy Żółkiewka ma charakter otwarty.
Do Przedszkola, oddziałów przedszkolnych przyjmowane są dzieci w wieku 3 – 6 lat zamieszkałe na terenie gminy. Dzieci zamieszkałe na terenie gminy w przypadku wolnych miejsc przyjmowane są z urzędu.
Dzieci spoza gminy mogą być przyjęte na wolne miejsca po zaspokojeniu potrzeb mieszkańców zgodnie z kryteriami.
Obowiązujące kryteria rekrutacji
II. Kryteria I etapu rekrutacji
1. Wielodzietność rodziny kandydata.
2. Niepełnosprawność kandydata.
3. Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata.
4. Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata.
5. Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata.
6. Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie.
7. Objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Wymienione kryteria są równorzędne i mają jednakową wartość – po 1 punkcie.
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria ustalone przez organ prowadzący.
Wymagane dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów głównych (I etapu):
a) dla kryterium 1- wpis we wniosku do oddziału przedszkolnego;
b) dla kryterium 2,3,4,5,- orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność;
c) dla kryterium 6 (zał. nr 3);
d) dla kryterium 7- oświadczenie rodzica/prawnego opiekuna dołączone do wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego.
III. Kryteria II etapu rekrutacji - ustalone przez organ prowadzący
1. Miejsce zamieszkania – dziecko zamieszkuje na terenie gminy Żółkiewka - 1 pkt.
2. Dzieci, które w bieżącym roku szkolnym uczęszczają do oddziału przedszkolnego i których rodzice/opiekunowie zgłoszą wolę kontynuacji - 1 pkt. (zał. nr 1)
3. Pozostawanie rodziców w zatrudnieniu lub prowadzenie przez nich działalności rolniczej bądź gospodarczej lub pobieranie nauki w systemie dziennym – kryterium stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko - 1 pkt. (zał. nr 2, zał. nr 3 i zał. nr 4)
4. Kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata nie przekracza 100% kwoty określonej w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2016r. poz. 1518, z późn. zm.) – 1 pkt.
W celu potwierdzenia spełniania kryteriów o których wyżej mowa rodzice/ prawni opiekunowie dziecka lub osoby ( podmioty) sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem składają oświadczenie dołączone do wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego.
IV. Zasady rezygnacji z uczestnictwa w oddziale przedszkolnym
31 marca 2017 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzno-gramatyczny dla uczniów klas trzecich. Przystąpiło do niego ogółem 16 uczniów: z kl. III a - 6, z kl. III b – 3 i z klasy III c - 7. Konkurs składał się z części ortograficznej i gramatycznej. Do zdobycia było maksymalnie 69 punktów.
Wyniki konkursu:
I MIEJSCE – Adam Kiełbasa 66 pkt - kl. III c
II MIEJCE – Amelia Szczęch 65 pkt - kl. III a
- Jakub Pietrzniak 64,5 pkt - kl. III a
- Magdalena Kawałkowska 64,5 pkt - kl. III c
- Malwina Jarosz 62,5 pkt - kl. III c
- Marcin Grabek 62 pkt - kl. III a
- Aleksandra Góźdź 62 pkt - kl. III b
III MIEJSCE – Nikola Sulima 60 pkt - kl. III a
- Dominika Kowalik 59 pkt - kl. III c
- Sebastian Szczepanik 58 pkt - kl. III b
- Mikołaj Ścibak 57,5 pkt - kl. III c
Pozostali uczestnicy :