W środę 21 marca 2018 r. grupka uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Wojewódzkim Turnieju Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Rozgrywki odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Turniej odbywał się w następujących kategoriach wiekowych:
- chłopcy klasy I-III
- dziewczęta klasy I-III
- chłopcy klasy IV-VI
- dziewczęta klasy IV-VI
razem ponad 280 młodych szachistów.
W kategorii chłopców klas IV-VI nasza drużyna zajęła XIII miejsce.
Zdjęcia z turnieju w albumie fotograficznym.
W pierwszej połowie marca bieżącego roku zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję charytatywną dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Akcja została przygotowana w dwóch etapach. Pierwszym etapem było przeprowadzenie warsztatów z twórcą ludowym działającym przy Krasnostawskim Domu Kultury, na których zostały wykonane ozdoby i stroiki wielkanocne. W dniach 7 i 8 marca w warsztatach udział wzięli uczniowie z klas I-III, klas V oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych: trzylatków, czterolatków, pięciolatków i sześciolatków. Bardzo dużym zaangażowaniem wykazali się również rodzice, którzy licznie przyszli na zajęcia. Byli oni nie tylko niezwykle cenną pomocą dla dzieci, ale sami również wykonywali ozdoby wielkanocne dzieląc się swoimi pomysłami i doświadczeniem. W ciągu dwóch dni trwania warsztatów uczestniczyło około 250 dzieci i około 80 rodziców oraz wychowawcy grup i klas biorących udział w zajęciach.
Drugim etapem akcji charytatywnej było zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu wielkanocnego, z którego dochód został przeznaczony na leki i środki opatrunkowe dla lubelskiego hospicjum dla dzieci. W przygotowaniach do tej części akcji również zaangażowało się wiele osób, między innymi pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkoły, szkolny wolontariat z opiekunem na czele. Także i tym razem nie zabrakło niezawodnych rodziców naszych wychowanków, którzy przeprowadzili sprzedaż wykonanych prac.
Kiermasz okazał się dużym sukcesem. Udało nam się uzyskać dochód na kwotę 1443,00 złotych, który w całości został przekazany na Lubelskie Hospicjum dla Dzieci.
Dziękujemy naszym dzieciom i rodzicom za wykazanie się empatią i pozytywną reakcją na potrzeby chorych i cierpiących. Cieszymy się jednocześnie z tego, że wypełniamy misję, jako szkoła niesienia pomocy potrzebującym a także uczenia naszych wychowanków szacunku i empatii na potrzeby drugiego człowieka. Dzięki naszej akcji chociaż w niewielkim stopniu przyczyniliśmy się, aby ulżyć w cierpieniu i chorobie podopiecznych hospicjum.
Wszystkim zaangażowanym w akcję „Dziękujemy za dar serca”.
Ewelina Kozik-Abram
Więcej zdjęć z kiermaszu w albumie fotograficznym.
Szczegóły w regulaminie rekrutacji:
Regulamin rekrutacji do oddziałów przedszkolnych 2018.pdf
W dniach 14-15 marca w naszej szkole w godz. 11:30 – 15:00 zorganizowany będzie kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczniów podczas warsztatów, które odbyły się w dniach 7-8 marca. W warsztatach uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas I-III i klas V. Ponadto dużym zaangażowaniem wykazali się wychowawcy tych klas oraz rodzice. Serdecznie im za to dziękujemy.
Celem kiermaszu jest zbiórka funduszy na leki i środki opatrunkowe dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Miejscem kiermaszu będzie dolny korytarz przy sali gimnastycznej.
Zachęcamy do aktywnego udziału w kiermaszu.
We wtorek 27.02.2018 r. odbyła się lekcja otwarta z zajęć pozalekcyjnych w klasie I b. Zajęcia obserwowała pani dyrektor Danuta Błaszczak oraz zainteresowani nauczyciele.
Dzieci uczestniczyły w projekcie „Eksperci programowania”. Temat lekcji brzmiał „Klocki i roboty – twoi nowi przyjaciele”. Uczniowie kształtowali umiejętności w zakresie programowania komputerowego. Z klocków Lego samodzielnie zbudowały robota – żabę, który dzięki odpowiedniej aplikacji wykonywał różne polecenia.
Na zakończenie zajęć zorganizowane były wyścigi robotów. Sprawiły one dzieciom wiele frajdy. Lekcję otwartą przeprowadziła wychowawczyni klasy I b Elżbieta Żybała.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Dnia 14.02.2018 r. gościliśmy w naszej szkole Seniorów z „Klubu Seniora” działającego przy OKS w Żółkiewce.
W ramach działania „Szkolnego Klubu Wolontariatu” dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c oraz chór szkolny zaprezentowały zaproszonym gościom program artystyczny i przygotowały laurki, a poczęstunek i herbatka umiliły wspólnie spędzony czas.
Drodzy Seniorzy, życzymy Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC
klasy 0-VII - 38,00 zł
przedszkole - 100,00 zł
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Wpłaty przyjmowane są do dnia 5 marca.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Eksperci Programowania” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2018.
Celem projektu jest:
· - zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli,
· - podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej,
· - zwiększenie potencjału technicznego i dydaktycznego szkół objętych wsparciem.
W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Żółkiewce otrzymała narzędzia edukacyjne pozwalające na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych bezpłatnych z nauki programowania są to: zestawy LEGO WeDo 2,0 , maty do nauki programowania, tablet dla nauczyciela i kamera USB.
Realizacja projektu
W listopadzie 2017 roku pięciu nauczycieli z naszej szkoły odbyło szkolenie stacjonarne. Kurs obejmował 45 godz. dydaktycznych, miał miejsce w Szkole Podstawowej w Jaślikowie. Zajęcia podzielone były na 5 modułów tematycznych. Istotą było stopniowe podnoszenie u nauczycieli umiejętności wykorzystywania technologii informatycznych a następnie wzbogacania wiedzy z zakresu nauczania programowania.
Od grudnia realizujemy w szkolenie praktyczne z uczniami (30 godz. dydaktycznych) zajęć pozalekcyjnych bezpłatnych, prowadzonych przez każdego nauczyciela, przy wsparciu trenera z grupą dzieci z klas 1-3. Szkolenie prowadzone są na podstawie scenariuszy zajęć dostarczonych przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Na przełomie stycznia i lutego 2018 roku zrealizowaliśmy 16 godzin (w czasie ferii zimowych), zaś pozostałe 14 godz. będziemy kontynuować do miesiąca kwietnia, będzie to przy wsparciu trenera w formie online za pośrednictwem wideokonferencji.
Programowanie z matą edukacyjną mata o wszechstronnym zastosowaniu, pozwalająca w formie zabawy wprowadzić dzieci w tajniki tworzenia kodu, kształcenie kreatywności i umiejętność pracy w grupie. Z pomocą kolorowych kwadratów układali sudoku, szukali najkrótszej trasy wykorzystując strzałki ruchu, kodowali z sekwencją dojście do mety, a w labiryncie ustalali kierunki świata, układali lustrzane odbicie. Zaś z kolorowych plastikowych kubeczków, dzieci budowały wieże według karty symboli i zakodowanych obrazków.
Programowanie bez prądu to także zakodowane kolorowanki, które rozwijają małą motorykę. Dzieci kolorowały rysunki ze strony www.quivervision.com. Ukończone prace skanowały tabletem a na ekranie pojawiały się ruchome animacje.
Nauka programowania na laptopach w aplikacji Scratch Jr lub Balti miała miejsce w pracowni komputerowej, nauczyciele wyświetlali obraz na ekranie i pokazywali poszczególne elementy tj. duszek, dodawanie i wybór duszka, scena, miejsce do pisania kodu (zestawiamy ze sobą kolorowe bloczki o różnych symbolach). Po wprowadzeniu około 1 godz. uczniowie oswoili się z laptopem i oprogramowaniem. A potem krok po kroku według wskazówek nauczyciela tworzyli coraz to trudniejsze gry.
Zestaw programowy LEGO Education 2.0, zestawy klocków wzbogacone o urządzenia umożliwiające tworzenie ruchomych robotów, sterowanych z tabletu. Uczniowie na pierwszych zajęciach zbudowali samochodzik Milo, który po uruchomieniu jeździł do przodu, przechylał się na bok, a także zatrzymywał po zetknięciu z przeszkodą. Kolejne projekty będą zróżnicowane pod względem poziomu trudności i podejmowały różne zagadnienia, takie jak: codzienne życie, zasady fizyczne, nauka o Ziemi i kosmosie oraz podstawy inżynierii.
PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW
Dziękujemy Drogim Rodzicom za okazane wsparcie w realizacji projektu, za dowóz i odwóz dzieci w czasie ferii, słowa otuchy i to, że są naszymi partnerami w wychowaniu i rozwijaniu zainteresowań u swoich pociech.
Zespół „eksperciprogramowania|”
Z wyrazami szacunku: M. Ciupak, W. Bolesta, W. Pastuszak, M. Wrzyszcz, E. Żybała.
Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.
Od wielu już lat w kalendarz uroczystości przedszkolnych na stałe wpisany jest „Dzień Babci i Dziadka”. Tak było również i w tym roku. 19 stycznia dzieci z oddziału 0 a, 0 b i 0 c wspólnie ze swoimi wychowawczyniami dla swoich licznie przybyłych Babć i Dziadków przedstawiły inscenizacje pt. „Odwiedziny u Czerwonego Kapturka”, „Bałwanek i jego goście”, „Prezenty i życzenia dla Babci i Dziadka” oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki tematycznie związane z ich świętem.
Uroczystość uświetnił występ zespołu dzieci z klas 0 – III, biorących udział w zajęciach tanecznych w naszej szkole. Wspaniała publiczność podziwiała i oklaskiwała swoje wnuki. Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki i laurki. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym "Stok nie jest dla bałwanów".
Konkurs organizuje Komenda Główna Policji.
Przewidziane są atrakcyjne nagrody!
Zgłoszenia do 20 lutego 2018 r.
Szczegóły na plakacie poniżej
Konkurs - Stok nie jest dla bałwanów.pdf
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTY
klasy 0-III - 22,80 zł
klasy IV-VII - 24,70 zł
przedszkole - 63,10 zł
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Chłopiec wraz z mamą odwiedził grupę swoich rówieśników – oddział przedszkolny 4-latków. W czasie pobytu Szymonek bawił się ze wszystkimi dziećmi. Czas spędził miło i ciekawie.
Rodzice Szymonka są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
Elżbieta Żybała
W dniu 3 stycznia 2018 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dotyczący profilaktyki uzależnień.
Udział w konkursie brali uczniowie klas IV-VII. Celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów tematyki zagrożeń wynikających z uzależnień, promowanie zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji poprzez upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych.
Prace uczniów zaprezentowane były na korytarzach naszej szkoły. Uczniowie, których prace zostały wyróżnione otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w następnych konkursach !
Uczniowie z klasy VIb brali udział w Archidiecezjalnym konkursie plastyczno – literackim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod hasłem „Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia”.
Pracę plastyczną – kartkę bożonarodzeniową wykonały Aleksandra Markiewicz i Natalia Marchewka. Pracę literacką w formie listu zawierającego przesłanie Dobrej Nowiny do tych, których kochamy, a z którymi nie możemy się spotkać przy wigilijnym stole napisały Weronika Celińska i Antonina Melanowska.
Praca Antoniny została wyróżniona przez jury konkursu, dzięki temu otrzymała ona dyplom oraz nagrodę.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dnia 22.12.2017 roku odbyły się w naszej szkole jasełka.
Przygotowali je uczniowie klas VI wraz z chórem szkolnym. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.
Po obejrzeniu części artystycznej, pani dyrektor – Danuta Błaszczak i ks. proboszcz Marian Wiech złożyli wszystkim serdeczne życzenia.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Przed świętami Bożego Narodzenia w klasach pierwszych odbyły się uroczyste wigilie. w klasie I a wigilia miała miejsce 20 grudnia. W świątecznie udekorowanej sali lekcyjnej, przy okazjonalnie zastawionych stołach spotkali się uczniowie kl. pierwszej, przedstawiciele rodziców, wychowawczyni, p. dyrektor i p. katechetka.
Wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i uroczystej atmosferze.
Dziękujemy naszym rodzicom za wspaniałe przygotowanie wigilii.
Podobne spotkanie w dniu 22 grudnia odbyło się w klasie I b. W spotkaniu uczestniczyła pani wicedyrektor oraz pani katechetka.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
FERIE ZIMOWE dla dzieci rolników w MURZASICHLU k/ZAKOPANEGO
Szczegóły tutaj:
Informacja o feriach zimowych 2018.pdf
PLAN PRZYWOZÓW I ODWOZÓW UCZNIÓW W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI JEDNEGO Z KIEROWCÓW
PRZYWOZY
p. Krzeszowski lub p. Myszak
1. Chłaniów, Majdan Wierzchowiński, Koszarsko, Żółkiew – wyjazd do Chłaniowa ok. godz. 6.15. W drodze powrotnej przywóz uczniów do szkoły kl. 0-VII z tego kierunku ok. godz. 7.15
2. Makowiska, Poperczyn, Borówek, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Siniec – cały kurs, ok. godz. 7.30 kl. 0-VII
p. Małysz
1. Rożki – wyjazd do szkoły ok. godz. 6.10 kl. IV-VII
2. Równianki, Gany, Chruściechów, Markiewiczów – godz. 6.30 kl. 0-VII
3. Adamówka, Tokarówka – wyjazd do szkoły ok. godz. 7.10 kl. 0-VII
4. Dąbie – wyjazd do szkoły ok. godz. 7.30 kl. 0-VII
5. Rożki – wyjazd do szkoły ok. godz. 7.45 kl. 0-III
ODWOZY
p. Krzeszowski lub p. Myszak
1. Rożki – ok. godz. 12.40 kl. 0-III
2. Żółkiew, Chruściechów, Gany – ok. godz. 12.50 kl. 0-III
3. Dąbie, Tokarówka, Adamówka – godz. 13.40 kl. 0-VII
4. Makowiska, Poperczyn, Borówek, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Siniec - ok. godz. 14.30 kl. IV-VII
5. Chłaniów – ok. godz. 15.20 gimnazjum + kl. VII
p. Małysz
1. Olchowiec – ok. godz. 13.00 kl. 0-III
2. Chłaniów, Majdan Wierzchowiński, Koszarsko, Żółkiew – godz. 13.40 kl. 0-VII
3. Gany, Chruściechów – ok. godz. 14.30 kl. IV-VII
4. Rożki – ok. godz. 14.50 kl. IV-VII
5. Dąbie, Tokarówka, Adamówka – ok. godz. 15.20 gimnazjum + kl. VII
W razie nieobecności p. Małysza jego kursy przejmuje p. Krzeszowski.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC STYCZEŃ
klasy 0-VII - 36,10 zł
przedszkole - 95,00 zł
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.