Dnia 14.02.2018 r. gościliśmy w naszej szkole Seniorów z „Klubu Seniora” działającego przy OKS w Żółkiewce.
W ramach działania „Szkolnego Klubu Wolontariatu” dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c oraz chór szkolny zaprezentowały zaproszonym gościom program artystyczny i przygotowały laurki, a poczęstunek i herbatka umiliły wspólnie spędzony czas.
Drodzy Seniorzy, życzymy Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC
klasy 0-VII - 38,00 zł
przedszkole - 100,00 zł
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Wpłaty przyjmowane są do dnia 5 marca.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Eksperci Programowania” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2018.
Celem projektu jest:
· - zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli,
· - podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej,
· - zwiększenie potencjału technicznego i dydaktycznego szkół objętych wsparciem.
W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Żółkiewce otrzymała narzędzia edukacyjne pozwalające na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych bezpłatnych z nauki programowania są to: zestawy LEGO WeDo 2,0 , maty do nauki programowania, tablet dla nauczyciela i kamera USB.
Realizacja projektu
W listopadzie 2017 roku pięciu nauczycieli z naszej szkoły odbyło szkolenie stacjonarne. Kurs obejmował 45 godz. dydaktycznych, miał miejsce w Szkole Podstawowej w Jaślikowie. Zajęcia podzielone były na 5 modułów tematycznych. Istotą było stopniowe podnoszenie u nauczycieli umiejętności wykorzystywania technologii informatycznych a następnie wzbogacania wiedzy z zakresu nauczania programowania.
Od grudnia realizujemy w szkolenie praktyczne z uczniami (30 godz. dydaktycznych) zajęć pozalekcyjnych bezpłatnych, prowadzonych przez każdego nauczyciela, przy wsparciu trenera z grupą dzieci z klas 1-3. Szkolenie prowadzone są na podstawie scenariuszy zajęć dostarczonych przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Na przełomie stycznia i lutego 2018 roku zrealizowaliśmy 16 godzin (w czasie ferii zimowych), zaś pozostałe 14 godz. będziemy kontynuować do miesiąca kwietnia, będzie to przy wsparciu trenera w formie online za pośrednictwem wideokonferencji.
Programowanie z matą edukacyjną mata o wszechstronnym zastosowaniu, pozwalająca w formie zabawy wprowadzić dzieci w tajniki tworzenia kodu, kształcenie kreatywności i umiejętność pracy w grupie. Z pomocą kolorowych kwadratów układali sudoku, szukali najkrótszej trasy wykorzystując strzałki ruchu, kodowali z sekwencją dojście do mety, a w labiryncie ustalali kierunki świata, układali lustrzane odbicie. Zaś z kolorowych plastikowych kubeczków, dzieci budowały wieże według karty symboli i zakodowanych obrazków.
Programowanie bez prądu to także zakodowane kolorowanki, które rozwijają małą motorykę. Dzieci kolorowały rysunki ze strony www.quivervision.com. Ukończone prace skanowały tabletem a na ekranie pojawiały się ruchome animacje.
Nauka programowania na laptopach w aplikacji Scratch Jr lub Balti miała miejsce w pracowni komputerowej, nauczyciele wyświetlali obraz na ekranie i pokazywali poszczególne elementy tj. duszek, dodawanie i wybór duszka, scena, miejsce do pisania kodu (zestawiamy ze sobą kolorowe bloczki o różnych symbolach). Po wprowadzeniu około 1 godz. uczniowie oswoili się z laptopem i oprogramowaniem. A potem krok po kroku według wskazówek nauczyciela tworzyli coraz to trudniejsze gry.
Zestaw programowy LEGO Education 2.0, zestawy klocków wzbogacone o urządzenia umożliwiające tworzenie ruchomych robotów, sterowanych z tabletu. Uczniowie na pierwszych zajęciach zbudowali samochodzik Milo, który po uruchomieniu jeździł do przodu, przechylał się na bok, a także zatrzymywał po zetknięciu z przeszkodą. Kolejne projekty będą zróżnicowane pod względem poziomu trudności i podejmowały różne zagadnienia, takie jak: codzienne życie, zasady fizyczne, nauka o Ziemi i kosmosie oraz podstawy inżynierii.
PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW
Dziękujemy Drogim Rodzicom za okazane wsparcie w realizacji projektu, za dowóz i odwóz dzieci w czasie ferii, słowa otuchy i to, że są naszymi partnerami w wychowaniu i rozwijaniu zainteresowań u swoich pociech.
Zespół „eksperciprogramowania|”
Z wyrazami szacunku: M. Ciupak, W. Bolesta, W. Pastuszak, M. Wrzyszcz, E. Żybała.
Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.
Od wielu już lat w kalendarz uroczystości przedszkolnych na stałe wpisany jest „Dzień Babci i Dziadka”. Tak było również i w tym roku. 19 stycznia dzieci z oddziału 0 a, 0 b i 0 c wspólnie ze swoimi wychowawczyniami dla swoich licznie przybyłych Babć i Dziadków przedstawiły inscenizacje pt. „Odwiedziny u Czerwonego Kapturka”, „Bałwanek i jego goście”, „Prezenty i życzenia dla Babci i Dziadka” oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki tematycznie związane z ich świętem.
Uroczystość uświetnił występ zespołu dzieci z klas 0 – III, biorących udział w zajęciach tanecznych w naszej szkole. Wspaniała publiczność podziwiała i oklaskiwała swoje wnuki. Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki i laurki. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym "Stok nie jest dla bałwanów".
Konkurs organizuje Komenda Główna Policji.
Przewidziane są atrakcyjne nagrody!
Zgłoszenia do 20 lutego 2018 r.
Szczegóły na plakacie poniżej
Konkurs - Stok nie jest dla bałwanów.pdf
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTY
klasy 0-III - 22,80 zł
klasy IV-VII - 24,70 zł
przedszkole - 63,10 zł
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Chłopiec wraz z mamą odwiedził grupę swoich rówieśników – oddział przedszkolny 4-latków. W czasie pobytu Szymonek bawił się ze wszystkimi dziećmi. Czas spędził miło i ciekawie.
Rodzice Szymonka są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
Elżbieta Żybała
W dniu 3 stycznia 2018 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dotyczący profilaktyki uzależnień.
Udział w konkursie brali uczniowie klas IV-VII. Celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów tematyki zagrożeń wynikających z uzależnień, promowanie zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji poprzez upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych.
Prace uczniów zaprezentowane były na korytarzach naszej szkoły. Uczniowie, których prace zostały wyróżnione otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w następnych konkursach !
Uczniowie z klasy VIb brali udział w Archidiecezjalnym konkursie plastyczno – literackim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod hasłem „Wyślij życzenia na Święta Bożego Narodzenia”.
Pracę plastyczną – kartkę bożonarodzeniową wykonały Aleksandra Markiewicz i Natalia Marchewka. Pracę literacką w formie listu zawierającego przesłanie Dobrej Nowiny do tych, których kochamy, a z którymi nie możemy się spotkać przy wigilijnym stole napisały Weronika Celińska i Antonina Melanowska.
Praca Antoniny została wyróżniona przez jury konkursu, dzięki temu otrzymała ona dyplom oraz nagrodę.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dnia 22.12.2017 roku odbyły się w naszej szkole jasełka.
Przygotowali je uczniowie klas VI wraz z chórem szkolnym. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.
Po obejrzeniu części artystycznej, pani dyrektor – Danuta Błaszczak i ks. proboszcz Marian Wiech złożyli wszystkim serdeczne życzenia.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Przed świętami Bożego Narodzenia w klasach pierwszych odbyły się uroczyste wigilie. w klasie I a wigilia miała miejsce 20 grudnia. W świątecznie udekorowanej sali lekcyjnej, przy okazjonalnie zastawionych stołach spotkali się uczniowie kl. pierwszej, przedstawiciele rodziców, wychowawczyni, p. dyrektor i p. katechetka.
Wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i uroczystej atmosferze.
Dziękujemy naszym rodzicom za wspaniałe przygotowanie wigilii.
Podobne spotkanie w dniu 22 grudnia odbyło się w klasie I b. W spotkaniu uczestniczyła pani wicedyrektor oraz pani katechetka.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
FERIE ZIMOWE dla dzieci rolników w MURZASICHLU k/ZAKOPANEGO
Szczegóły tutaj:
Informacja o feriach zimowych 2018.pdf
PLAN PRZYWOZÓW I ODWOZÓW UCZNIÓW W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI JEDNEGO Z KIEROWCÓW
PRZYWOZY
p. Krzeszowski lub p. Myszak
1. Chłaniów, Majdan Wierzchowiński, Koszarsko, Żółkiew – wyjazd do Chłaniowa ok. godz. 6.15. W drodze powrotnej przywóz uczniów do szkoły kl. 0-VII z tego kierunku ok. godz. 7.15
2. Makowiska, Poperczyn, Borówek, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Siniec – cały kurs, ok. godz. 7.30 kl. 0-VII
p. Małysz
1. Rożki – wyjazd do szkoły ok. godz. 6.10 kl. IV-VII
2. Równianki, Gany, Chruściechów, Markiewiczów – godz. 6.30 kl. 0-VII
3. Adamówka, Tokarówka – wyjazd do szkoły ok. godz. 7.10 kl. 0-VII
4. Dąbie – wyjazd do szkoły ok. godz. 7.30 kl. 0-VII
5. Rożki – wyjazd do szkoły ok. godz. 7.45 kl. 0-III
ODWOZY
p. Krzeszowski lub p. Myszak
1. Rożki – ok. godz. 12.40 kl. 0-III
2. Żółkiew, Chruściechów, Gany – ok. godz. 12.50 kl. 0-III
3. Dąbie, Tokarówka, Adamówka – godz. 13.40 kl. 0-VII
4. Makowiska, Poperczyn, Borówek, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Siniec - ok. godz. 14.30 kl. IV-VII
5. Chłaniów – ok. godz. 15.20 gimnazjum + kl. VII
p. Małysz
1. Olchowiec – ok. godz. 13.00 kl. 0-III
2. Chłaniów, Majdan Wierzchowiński, Koszarsko, Żółkiew – godz. 13.40 kl. 0-VII
3. Gany, Chruściechów – ok. godz. 14.30 kl. IV-VII
4. Rożki – ok. godz. 14.50 kl. IV-VII
5. Dąbie, Tokarówka, Adamówka – ok. godz. 15.20 gimnazjum + kl. VII
W razie nieobecności p. Małysza jego kursy przejmuje p. Krzeszowski.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC STYCZEŃ
klasy 0-VII - 36,10 zł
przedszkole - 95,00 zł
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
św. brat Albert Chmielowski
Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas wyciszenia i przebaczenia sobie nawzajem.
Te kilka dni w roku są wyjątkowe, bo każdy stara się je spędzać w ciepłym, rodzinnym gronie. Każdy odczuwa wtedy szczęście oraz niezwykły spokój.
Z okazji świąt dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy przesyłają wszystkim następujące życzenia:
5 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m.in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w internecie stronę lektury.gov.pl i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.
Z komunikatu zamieszczonego na stronie resortu cyfryzacji wynika, że użytkownicy mogą również pobrać aplikację mobilną. Serwis otwiera uczniom dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem. Przeznaczone są one w szczególności dla uczniów, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnych książek, w tym niewidomych, dyslektyków, a także cierpiących na epilepsję fotogenną.
Obecna wersja portalu ma charakter pilotażowy. Pilotaż projektu zakończy się wraz z obecnym rokiem szkolnym 2017/2018, a z biegiem czasu zasoby na portalu będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory.
Więcej informacji - www.gov.pl/cyfryzacja/mobilna-biblioteka-dla-uczniow-w-calej-polsce
W sobotę 9 grudnia w Krasnymstawie odbyły się rozgrywki szachowe dla uczniów szkół naszego powiatu. Organizatorem turnieju był Klub Szachowo-Warcabowy Krasnostawianie, a miejscem rozgrywek I LO im. Władysława Jagiełły. W zawodach uczestniczyło ogółem 27 uczniów. Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut dla zawodnika. Z naszej szkoły udział wzięło 7 uczniów. W gronie 27 młodych szachistów nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
- Mateusz Celiński, kl. IVa – 11 — 4 pkt.
- Piotr Lizut, kl. VIa – 13 — 3,5 pkt.
- Michał Rondoś, kl. Va – 15 — 3,5 pkt.
- Paweł Domoń, kl. Va – 17 — 3 pkt.
- Jakub Kubina, kl. IIIb – 21 — 3 pkt.
- Krystian Łysakowski, kl. Va – 23 — 2 pkt.
- Kacper Więczkowski, kl. Va - 24 — 2 pkt.
Pierwsze miejsce w turnieju zajęła Daria Sawa z Fajsławic, drugie – Maciej Stańczuk z Krasnegostawu, trzecie – Kamil Baran z Fajsławic.
Na zakończenie rozgrywek każdy szachista otrzymał kilka drobnych upominków oraz pamiątkowy dyplom.
Relacja foto z turnieju w albumie fotograficznym.
Środa – 6 grudnia był to dzień pełen radości. Dzieci z klas młodszych cierpliwie czekały na odwiedziny upragnionego Gościa – świętego Mikołaja.
Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty – te bardzo grzeczne i te mniej grzeczne – po obietnicy złożonej św. Mikołajowi, że na przyszły rok się poprawią.
Zdjęcia zrobione ze świętym Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Następna wizyta dopiero za rok …
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ
klasy 0-VII - 30,40 zł
przedszkole - 80,00 zł
Płatne do dnia 5 grudnia 2017 r.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
By uczcić 99. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości w dniu 10 XI 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
Montaż słowno-muzyczny zawierał refleksje nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Oprawę muzyczną stanowiły utwory: „Honor i gniew”, „Zostały tylko ślady podków”, „Dziś idę walczyć mamo”, „Myślimy o Polsce”. Z w/w repertuarem nasi uczniowie wystąpili także w dniu 11 listopada podczas uroczystości środowiskowej w Hali Sportowej w Żółkiewce.
Więcej zdjęć z akademii szkolnej w albumie fotograficznym.
Więcej zdjęć z akademii środowiskowej w albumie fotograficznym.