Nawigacja

  • 28. JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

    28. JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

     

       We wtorek 22 października 2024 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczne hasło konkursu brzmi: „Bajki, baśnie, legendy…”. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów:

    - Wiktoria Wach, kl. II,

    - Maja Mrowińska, kl. III a,

    - Maja Zielonka, kl. III a,

    - Filip Książek, kl. V b,

    - Abigail Traczyńska, kl. VI b.

     

         Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego w Lublinie zakwalifikowała się Maja Zielonka, która zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej. Maja deklamowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”.

     

    Gratulujemy !!!

     

     

     

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          

         14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej.

        Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona 14 października 1773 roku. Było to pierwsze ministerstwo oświaty w Europie, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.   

       11 października 2024 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to wydarzenie. Chór szkolny przygotował część artystyczną. Były to piosenki i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

     

     

     

  • WYJAZD DO DOMKU MYŚLIWSKIEGO W CELINIE

    WYJAZD DO DOMKU MYŚLIWSKIEGO W CELINIE

     

         W środę 9 października uczniowie klas II, IIIa i IIIb przebywali na ognisku integracyjnym w Celinie. Można było posilić się upieczonymi kiełbaskami lub ziemniakami. Rodzice przygotowali również napoje i słodki poczęstunek. Dzieci korzystały z licznych zabaw na świeżym powietrzu.

        Następnie wszyscy zgromadzili się w domku myśliwskim. Tam odbyła się pogadanka przeprowadzona przez p. Michała Brankiewicza na temat roli i zadań myśliwego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie dzikie zwierzęta znajdują się w naszej okolicy, po czym je rozpoznać, jak zachować się, gdy staną na naszej drodze i czy polowania są potrzebne. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały zdobyte trofea upolowanych zwierząt.

       Po tak mile spędzonym czasie wszyscy wrócili do szkoły.

     

     

     

  • HETMANALIA ŻÓŁKIEWSKIE - INFORMACJA

    HETMANALIA ŻÓŁKIEWSKIE - INFORMACJA

     

       Szkoła Podstawowa w Żółkiewce włączyła się w obchody 404. rocznicy śmierci hetmana Stanisława Żółkiewskiego – patrona naszej szkoły.

       W związku z powyższym wybrane klasy uczestniczyć będą w poniedziałek 7 października we Mszy św. o godz. 10:00 (klasy III a, III b, IV b, V b, VI a, VI b, VII a, VIII b – opiekę sprawują wyznaczeni nauczyciele).

       Następnie o godz. 11:15 w Gminnej Hali Sportowej odbędzie się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły. W akademii uczestniczą uczniowie klas I-VIII. Opiekę sprawują nauczyciele uczący w danej klasie. Przedszkole i świetlica pracują bez zmian.

     

  • WYCIECZKA DO KRAKOWA I WIELICZKI W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA „PODRÓŻE Z KLASĄ”

    WYCIECZKA DO KRAKOWA I WIELICZKI  W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA „PODRÓŻE Z KLASĄ”

     

         8 października 2024 r. wczesnym rankiem 50-osobowa grupa wraz z opiekunami wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Królewskie miasto przywitało nas piękną pogodą. W pierwszej kolejności udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, skąd podziwialiśmy widok na zakole Wisły, Kopiec Kościuszki, klasztor Kamedułów. Ze wzgórza obserwowaliśmy rzeźbę legendarnego Smoka Wawelskiego. Najważniejszym punktem naszego wyjazdu pierwszego dnia było zwiedzanie Zamku Wawelskiego. Podzieleni na trzy grupy udaliśmy się najpierw na I piętro, gdzie mogliśmy zwiedzić prywatne komnaty Zygmunta Starego. Podziwialiśmy zdobione kasetony, a także piec z Wiśniówki. W królewskiej sypialni zwracało uwagę angielskie łoże oraz uroczy kominek. Udaliśmy się też do prywatnych pokoi prezydenta Mościckiego i wieży na „Kurzej Stopce”. Obejrzeliśmy  także wystawę porcelany. Potem weszliśmy na dzwon Zygmunta. Każdy starał się dotknąć serca dzwonu.

        Następnie poszliśmy do Katedry Wawelskiej - historycznego miejsca licznych koronacji i królewskich pogrzebów, o czym przekonaliśmy się, zwiedzając krypty z królewskimi grobami. Kolejnym punktem programu było podejście pod Smoka Wawelskiego. Nie obyło się tu bez zdjęć i zakupu pamiątek. Ostatnim etapem zwiedzania Krakowa był spacer na Rynek Główny. O godz. 17 wyruszyliśmy do Wieliczki. Zwieńczeniem tego dnia była obiadokolacja i nocleg w hotelu, co dla dzieciaków było wielkim przeżyciem.

        Drugi dzień wyjazdu rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ramach zwiedzania można było obejrzeć stałą ekspozycję archeologiczną, kolekcję solniczek, pochodzących z całego świata. Mieliśmy  okazję zobaczyć także Salę Gotycką, czyli miejsce reprezentacyjne zamku z portretami żupników, wystawę archeologiczną pokazującą produkcję soli oraz makietę Wieliczki. Zamek Żupny, gdzie znajduje się siedziba Muzeum Żup Krakowskich wraz z kopalnią soli tworzą największe muzeum górnicze na świecie.

       Kolejnym punktem programu wycieczki do Wieliczki była kopalnia soli. Uczniowie przeszli Trasą Turystyczną. Zobaczyli solne jeziora, piękne rzeźby wykute w skale, urządzenia do transportu soli, stalaktyty, stalagmity. Poznali Legendę o pierścieniu św. Kingi, ujrzeli wydrążoną w XIX wieku kaplicę św. Kingi. Dowiedzieliśmy się o metodach wydobywania soli, poznaliśmy tajniki pracy górników.

        Ostatnim punktem wycieczki był obiad, po którym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Żółkiewki. Opiekę sprawowały panie: Renata Drozd, Ewa Bobel, Aneta Furmaga, Katarzyna Gnyp.

     

     

     

  • OPŁATA ZA OBIADY

    OPŁATA ZA OBIADY

     

    KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

     

     

      klasy 0 b, c, d, I - VIII - 73,50 zł

     ► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 199,50 zł

      klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 136,50 zł

                            

    Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.10.2024 do dnia 10.10.2024.

     

    KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

    Szkoła Podstawowa w Żółkiewce - 36 8200 1050 2006 5000 8649 0003, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

    Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.

     

  • WYJAZD DO KINA W ZAMOŚCIU

    WYJAZD DO KINA W ZAMOŚCIU

     

         8 października 2024 r. klasy II, IIIa, IIIb pod opieką swoich wychowawców: p. Jadwigi Trumińskiej, p. Elżbiety Żybała, p. Marii Wójciak i p. Wojciecha Bolesty obejrzały w kinie Stylowy w Zamościu film pt. „Smok Diplodok”.

       Jest to polska animacja inspirowana komiksami Tadeusza Baranowskiego, pokazująca moc wyobraźni oraz przyjaźni głównych bohaterów. Diplodok jest wielkim marzycielem, mieszkańcem szarej i pełnej błota krainy. Nuda wyzwala w nim ogromne pokłady kreatywności, barw i chęci do poznania nowych miejsc. Pojawienie się tajemniczej mgły powoduje, że Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, aby ruszyć w poszukiwaniu śladów rodziny i odkrycia tajemnicy, dlaczego jego codzienny świat znikł. W podróży zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów.

         Przygody Diplodoka pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i uwierzyć w siebie, a seans filmowy może być pretekstem dla nauczyciela do poruszenia wielu ważnych tematów.

     

     

     

  • HETMANALIA ŻÓŁKIEWSKIE

    HETMANALIA ŻÓŁKIEWSKIE

     

    Program uroczystości:

     

     

     

  • HETMANALIA ŻÓŁKIEWSKIE

    HETMANALIA ŻÓŁKIEWSKIE

     

         7 października 2024 r. odbyły się Hetmanalia Żółkiewskie.

         O godz. 10:00 uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli we Mszy św. w intencji hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Następnie delegacja złożyła kwiaty przy pomniku. Główna część obchodów Hetmanalii przeniosła się do hali sportowej. Po wystąpieniach okolicznościowych zaproszonych gości – Wójta Jacka Lisa, Starosty Powiatu Krasnostawskiego Janusza Szpaka, profesora Andrzeja Wac-Włodarczyka i pani dyrektor Danuty Błaszczak, zebrani obejrzeli przedstawienie pt. „Wizyta Hetmana” przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

         Uroczystości zakończył występ zespołu pieśni i tańca „Wianeczek” z Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce.

     

     

     

  • WYCIECZKA DO STREFY ROZRYWKI „POWERLAND” W BIŁGORAJU

    WYCIECZKA DO STREFY ROZRYWKI „POWERLAND” W BIŁGORAJU

     

         27 września 2024 roku uczniowie klasy 4a, 4b oraz część uczniów z klasy 5a wraz z opiekunami: K. Kata i M. Pyter odwiedzili Strefę Rozrywki "Powerland" w Biłgoraju.

       Celem podróży była integracja uczniów oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

       Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania podczas pobytu w parku rozrywki, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

       Wśród wielu różnych atrakcji, które tu czekały, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były zjeżdżalnie pontonowe, tyrolki, basen z rolerem wodnym. Uczniowie pokonywali przeszkody w parku linowym, skakali na euro bungee. Dużo emocji przyniosły także przeróżne karuzele począwszy od samolotów, łabędzi, koła młyńskiego czy też karuzeli łańcuchowej. Chętni uczniowie jeździli samochodzikami na autodromie, korzystali z parku trampolin i basenu z łódeczkami. Mieli także okazję karmić i dotykać znajdujące się tam zwierzęta: alpaki, owce, kozy, króliki.

       Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i nasz pobyt dobiegł końca. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To była bardzo udana wycieczka.

     

     

     

  • PODZIĘKOWANIE

    PODZIĘKOWANIE

     

         Nasza szkoła wzięła udział w akcji pomocy poszkodowanym przez powódź. Akcja została zorganizowana przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Zebrane dary zostały przekazane pokrzywdzonym powodzianom w piątek 20 września.

          Dziękujemy wszystkim za liczny udział w akcji, hojność i okazane wsparcie. Szczególne wyrazy wdzięczności i podziękowań kierujemy do rodziców i uczniów naszej szkoły.

     

  • Z WIZYTĄ W TEATRZE

    Z WIZYTĄ W TEATRZE

     

         20 września 2024 r. uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami (R. Drozd, D. Podgórską-Drozd, M. Maksim i E. Majkut) pojechali do Teatru im. J. Osterwy w Lublinie na spektakl pt. „Balladyna” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego.

        Reżyser spektaklu, Jan Hussakowski, przeniósł treść dzieła w nowy wymiar, tworząc bardzo współczesne widowisko. Dużą rolę odgrywały ekrany projekcyjne, które stanowiły tło, ale pełniły też rolę didaskaliów. Przed wyjazdem do teatru poloniści przybliżyli problematykę dramatu (bo obie klasy są jeszcze przed omawianiem lektury). Reżyser zachował główne motywy utworu, łącząc ze sobą fantastykę ze światem realistycznym. Aktorzy przechodzili niesamowite metamorfozy z  jednej postaci w inną.

        Nowoczesna muzyka przeniosła widzów we współczesność. Miało się wrażenie, że bohaterowie żyją wśród nas.

         Uczniowie ocenili spektakl bardzo dobrze, przyznali, że zarówno gra aktorska, kostiumy, scenografia, jak i oprawa muzyczna były na najwyższym poziomie.

         Po zakończonym spektaklu wszyscy pełni wrażeń wracali wieczorową porą do domu.

     

     

     

  • PRÓBNA EWAKUACJA

    PRÓBNA EWAKUACJA

     

         W czwartek 19 września 2024 r. o godz. 9:20 w naszej szkole przeprowadzono próbną ewakuację na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

         Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń służy podwyższeniu bezpieczeństwa osób przebywających w szkole, sprawdzeniu znajomości planu ewakuacyjnego oraz utrwalaniu właściwych zachowań i reakcji.

          Po ogłoszeniu alarmu uczniowie wraz z nauczycielami w ciągu 4 minut opuścili budynek i udali się na miejsce ewakuacji – boisko wielofunkcyjne.

          Po sprawdzeniu obecności uczniów wszyscy powrócili do szkoły.  

         W tym roku próbną ewakuację obserwował asp. sztab. Krzysztof Konaszuk – p.o. Zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

     

     

     

  • NARODOWE CZYTANIE 2024

    NARODOWE CZYTANIE 2024

     

       18 września w naszej szkole odbyła się 13. edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą był "Kordian" Juliusza Słowackiego. 

          Uczniowie klasy VIb i VIIIb wysłuchali na początku informacji o genezie dramatu. Została im także przybliżona treść, po to, aby lepiej zrozumieli wymowę dzieła Słowackiego oraz jego ponadczasowy charakter.

           Pan Prezydent Andrzej Duda w liście przewodnim napisał:  ... Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia - do klęski.

       Fragmenty dzieła przeczytali uczniowie: Natalia Daniłowska, Nikola Basiak, Marcelina Abram, Lena Chruścicka, Oliwia Stasz. Wśród wybranych fragmentów znalazł się monolog Kordiana na górze Mont Blanc oraz bajka „O Janku, co psom szył buty”.

          Wydarzenie przygotowali nauczyciele języka polskiego.

         Mimo że tegoroczna lektura nie była łatwa w odbiorze ze względu na temat i język, to  uczniowie słuchali w ogromnym skupieniu.

     

     

     

  • ZBIÓRKA DLA POSZKODOWANYCH

    ZBIÓRKA DLA POSZKODOWANYCH

     

         Szkolny Klub Wolontariatu zachęca wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Żółkiewce do włączenia się w akcję pomocy poszkodowanym w powodzi w południowo-zachodniej Polsce. Organizujemy zbiórkę darów (woda pitna, środki czystości, środki higieniczne, żywność o długim terminie ważności) do piątku do godz. 9:00 w dyżurce szkolnej.

     

     

     

  • KREDKOBRANIE

    KREDKOBRANIE

     

         Do 30 września w naszej szkole trwa ogólnopolska akcja charytatywna „Kredkobranie”. Jest to siódma edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainspirowana przez krakowską Fundację Ignatianum.

           Celem akcji jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę, Białoruś i Ukrainę – do polskich szkół i placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

    Zapraszamy do udziału!

     

     

     

     

     

  • OPŁATA ZA OBIADY

    OPŁATA ZA OBIADY

     

    KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC WRZESIEŃ

     

     

      klasy 0 b, c, d, I - VIII - 70,00 zł

     ► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 190,00 zł

      klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 130,00 zł

                            

    Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 02.09.2024 do dnia 10.09.2024.

     

    KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

    Szkoła Podstawowa w Żółkiewce - 36 8200 1050 2006 5000 8649 0003, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

    Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.

     

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

     

          W poniedziałek 2 września 2024 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce spotkała się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025.

    O godz. 8:15 w kościele parafialnym św. Wawrzyńca została odprawiona msza święta. Następnie wszyscy przeszli do Gminnej Hali Sportowej. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy trzeciej.

    Następnie pani dyrektor Danuta Błaszczak przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy w nowym roku szkolnym. Później wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

    Przed nami kolejny rok szkolny i nowe wyzwania.

     

     

     

  • HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

    HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

     

    Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025

    poniedziałek – 2 września 2024 r.

     

     

    8:15 – Msza św. w kościele św. Wawrzyńca w Żółkiewce

    9:15 – spotkanie klas 0-VIII w hali sportowej – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, następnie spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach w budynku szkoły

     

  • WYPRAWKA DZIECKA PRZEDSZKOLNEGO

    WYPRAWKA DZIECKA PRZEDSZKOLNEGO

     

    Grupa 4 –  latków - 0 a

     

    - kredki ołówkowe grube „BAMBINO”,

    - flamastry kolorowe,

    - blok rysunkowy mały,

    - blok techniczny – kolorowy,

    - papier kolorowy samoprzylepny,

    - farby plakatowe, pędzelek, kubeczek na wodę,

    - klej w sztyfcie – duży,

    - nożyczki,

    - plastelina miękka,

    - teczka z gumką na prace plastyczne,

    - chusteczki higieniczne suche i mokre,

    - zgrzewka wody niegazowanej + kubeczek do picia,

    - woreczek z bielizną, koszulka, spodenki, skarpetki na zmianę,

    - woreczek do szatni oraz obuwie miękkie do chodzenia po szkole.

     

    Wszystkie przybory dziecka przyniesione do szkoły powinny być podpisane!

     

     

    Grupa 5 – cio latków - 0 b

    Grupa 6 – cio latków - 0 c, 0 d

     

    - kredki ołówkowe grube „Bambino” oraz pastele;

    - flamastry;

    - ołówek i temperówka;

    - blok rysunkowy mały oraz techniczny z kolorowymi kartkami;

    - farby plakatowe, pędzelek, kubeczek plastikowy na wodę;

    - nożyczki;

    - plastelina miękka;

    - klej duży w sztyfcie;

    - papier kolorowy samoprzylepny duży;

    - teczka z gumką na prace plastyczne;

    - strój gimnastyczny (bluzeczka biała i spodenki granatowe w woreczku);

    - woreczek do szatni oraz obuwie miękkie do chodzenia po szkole;

    - chusteczki higieniczne suche i mokre.

     

     Wszystkie przybory dziecka przyniesione do szkoły powinny być podpisane!

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: sp@zolkiewka.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć