15 maja 2019 r. klasy piąte wyruszyły na dwudniową wycieczkę. 52 uczniów wraz z opiekunami (R. Drozd, T. Dąbska, A. Furmaga, W. Bolesta, A. Starościak) o godz. 7.10, po sprawdzeniu autobusu przez policję, wyruszyło w podróż. Wyjazd został zorganizowany przez biuro podróży „Tairon” z Lublina. Naszym pilotem był sympatyczny pan Paweł Klus.
O godz. 10 dotarliśmy do Muzeum Fort XII Werner w Żurawicy, będącego częścią Twierdzy Przemyśl. Mogliśmy się dowiedzieć, jak wyglądało życie żołnierzy na początku XX wieku. W ramach muzealnej ekspozycji prezentowane są pamiątki oraz eksponaty, nawiązujące do historii fortu oraz lat I wojny światowej. Na wystawie prezentowane są m.in. militaria, umundurowanie i oprzyrządowanie wojskowe, meble i przedmioty codziennego użytku oraz dokumenty i fotografie.
Następnie udaliśmy się do Przemyśla. Wjechaliśmy na punkt widokowy. Niestety tylko na chwilę przejaśniło się i mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Potem przejechaliśmy do centrum. Zwiedziliśmy cerkiew i przeszliśmy na rynek. „Przywitaliśmy się” ze Szwejkiem. Oczywiście nie obyło się bez sesji zdjęciowej. Zatrzymaliśmy się przy fontannie z niedźwiadkami, symbolami miasta.
Kolejnym punktem pierwszego dnia wycieczki było przejechanie do Arłamowa. Mogliśmy z zewnątrz obejrzeć kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy. W związku z przechodząca burzą nie spędziliśmy tam dużo czasu. Wyruszyliśmy w kierunku Soliny. Po 16. dojechaliśmy do Polańczyka. Stamtąd wypłynęliśmy statkiem po Jeziorze Solińskim. Mimo przelotnych opadów były momenty, że z daleka widać było piękny krajobraz. Po powrocie na ląd dzieciaki kupiły pamiątki.
Następnie udaliśmy się do Soliny do Domu Wczasowego „Halicz”. Zakwaterowaliśmy się, zjedliśmy obiadokolację, a potem udaliśmy się z pilotem na spacer po zaporze wodnej, pięknie wyglądającej wieczorem.
Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się od śniadania. O godz. 9 wyjechaliśmy w kierunku campingu Górna Wetlinka. W czasie drogi spotkała nas niespodzianka. Mogliśmy z autokaru obejrzeć, jak wyglądają zdjęcia do filmu „Wataha”. O 10.30 wyruszyliśmy na szlak w kierunku schroniska „Chatka Puchatka”. Pogoda zapowiadała się dobrze, już z parkingu widać było schronisko. Niestety, czym wyżej się wznosiliśmy, tym pogoda robiła się gorsza. W końcu zaczął padać deszcz. Doszliśmy do schroniska w strugach deszczu. Nie można było wejść do środka, tak wiele osób tam było. Po paru minutach nasz przewodnik bieszczadzki zdecydował o powrocie. Gdy dotarliśmy w niższe partie, okazało się, że nie padało. Wszyscy zmienili obuwie i odzież i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zatrzymaliśmy się w Lesku na obiad.
Kolejnym przystankiem wycieczki był Rzeszów. Zgodnie z prośbą dzieciaków zrobiliśmy krótki przystanek w McDonaldzie. Do Żółkiewki dotarliśmy o godz. 21. Na uczniów czekali już stęsknieni rodzice. Z relacji piątoklasistów wynika, że wycieczka była udana, a najważniejsze – była bezpieczna.
W sobotę 18 maja w naszej szkole odbędzie się kolejny X Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka. Zapraszamy wszystkich chętnych. Start godzina 1000. Jak co roku gramy w systemie 9 rund z tempem gry 10 minut + 5 sekund za każdy wykonany ruch. Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. W ubiegłym roku w turnieju uczestniczyło 61 zawodników. Wszystkim szachistom życzymy udanych gambitów, wspaniałych kombinacji, unikania niedoczasu i gry na miarę szachowego mistrza świata Magnusa Carlsena.
Szczegóły w regulaminie
X Otwarty Turniej Szachowy
o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka
ŻÓŁKIEWKA – SOBOTA, 18 MAJA 2019 r.
Regulamin turnieju
SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIŁOŚNIKÓW KRÓLEWSKIEJ GRY !!!
W klasie trzeciej przeprowadzane zostały zajęcia i ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Materiały i fantomy szkoła otrzymała od fundacji „WOŚP”, która jest pomysłodawcą tej akcji. 16 uczniów nabyło umiejętności wzywania pomocy, układania poszkodowanego na plecach, sprawdzania przytomności, układania w pozycji bocznej, oddechów ratowniczych i uciskania klatki piersiowej.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu, a na świadectwach umieszczona zostanie adnotacja o przebytym szkoleniu wraz z logo fundacji.
Zajęcia przeprowadzała pani Krystyna Grabek
14 maja 2019 r. uczniowie z klasy II a, II b i III, pod opieką swoich wychowawczyń: J. Trumińskiej, E. Sobótki i M. Wójciak oraz pań: E. Pawełkiewicz i W. Pastuszak wyjechali na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Celem tego wyjazdu było przede wszystkim poznanie historii dinozaurów połączone ze zwiedzaniem Parku Jurajskiego, obejrzenie postaci tych prehistorycznych zwierząt w naturalnych rozmiarach oraz poznawanie historii naszego kraju – zwiedzanie Polski w Miniaturze.
Pierwszym punktem wycieczki była ścieżka edukacyjna. Podziwialiśmy ustawione rekonstrukcje dinozaurów. Nasza przewodniczka opowiadała historię ich powstania i różne ciekawostki z życia tych prehistorycznych zwierząt. Potem udaliśmy się do Oceanarium, gdzie spacerując w trójwymiarowych okularach przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów i ryb, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Niesamowitych wrażeń dostarczył nam rekin, który próbował roztrzaskać ekran. Następnie udaliśmy się do magicznej Sabathówki, gdzie przewodnik opowiadał z wielką pasją o naszych pra…przodkach i świecie wiedźm oraz czarownic. Tutaj uczniowie musieli pokonać tunel odwagi i spotkać się „oko w oko” z czarownicą.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zwierzyńca Górnego z pokładu amerykańskiego schoolbusa. Podziwialiśmy m.in.: stada jeleni, bydło szkockie, wielbłądy, strusie, daniele, lamy, owce, alpaki oraz wiele innych fascynujących zwierząt. Spacerując wśród wybiegów Zwierzyńca Dolnego poznaliśmy barwny świat ptaków i małych ssaków. Podziwialiśmy łabędzie, pawie, kolorowe papugi, żurawie koroniaste oraz rzadko spotykane gatunki gęsi, kaczek, bażantów i gołębi. Były też kozy, owce, skunksy, szopy pracze, mary patagońskie, surykatki i wiele innych.
Podczas naszej wycieczki mogliśmy podziwiać również polskie zamki i pałace (w skali 1: 25). Miniatury zostały wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły, oddając wygląd obiektów z okresu ich świetności. Niezwykłych i mocnych wrażeń dostarczył nam film oglądany w formacie D5. Podczas seansu słychać było piski przerażenia, szczególnie kiedy trzęsły się fotele albo na twarze lała się woda.
Pod koniec dnia miło spędziliśmy czas na placu zabaw. Podczas jednodniowej wycieczki mieliśmy zapewniony obiad i krótki odpoczynek. Nasz pobyt w Bałtowie dopełnił zakup pamiątek. Każdy mógł wybrać coś fajnego dla siebie i swoich bliskich. Pomimo kapryśnej pogody wycieczka była udana. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni.
„Kocham Cię Polsko…
za zdrową młodzież,
co czci ziemię własną…”
By upamiętnić 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię szkolną i środowiskową. Na tę okoliczność złożył się montaż słowno-muzyczny.
Rys historyczny minionych wydarzeń przeplatany poezją patriotyczną nakreślili uczniowie klas piątych i siódmych, zaś uczniowie klas drugich i starszych uświetnili uroczystość przepięknymi pieśniami patriotycznymi o naszej Ojczyźnie.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
„Konkurs na logo szkoły”
REGULAMIN KONKURSU
I. Organizator konkursu
1. Organizatorem konkursu na opracowanie logo szkoły jest Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Żółkiewce.
II. Cel i przedmiot konkursu
1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej w Żółkiewce.
2. Logo wykorzystywane będzie przez SP do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp. szkoły.
3. Konkurs trwa od 06.05.2019 r. do 31.05.2019 r.
III. Warunki uczestnictwa w konkursie
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice i absolwenci, którzy zapoznali się z regulaminem konkursu.
2. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo (zespół do 3 osób).
3. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
4. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.
5. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz SP.
6. Osoby składające zgłoszenie w ramach konkursu tym samym wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.
7. O sprawach nieobjętych regulaminem decydują Organizatorzy.
8. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją powyższych warunków konkursu oraz z zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz szkoły /załącznik nr 1/.
IV. Forma prezentacji pracy konkursowej
1. Na konkurs można zgłaszać do 3 projektów.
2. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, plakat, ulotki, banery, materiały piśmienne.
3. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:
4. Projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki: na formacie A4 należy przedstawić znak mieszczący się w polu 15cm x 15cm, projekty mogą być wykonane w dowolnej technice, jednak z uwagi na ich przeznaczenie, autor powinien zadbać o to, by znak był łatwy w reprodukcji.
5. Logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.
6. Pracę należy wykonać, korzystając z technik komputerowych w dwóch wersjach: wydruku oraz w postaci elektronicznej na płycie CD/DVD.
7. Prace należy składać w kopercie opatrzonej hasłem: „Konkurs na logo szkoły”. W kopercie powinny się znaleźć:
- logo – wydruk papierowy
- wersja elektroniczna na płycie CD/DVD
- dane autora: imię i nazwisko, telefon, adres zamieszkania.
V. Miejsce i termin składania prac konkursowych
1. Prace należy składać do dnia 31 maja 2019 r. w sekretariacie Szkoły.
2. Prace konkursowe niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
4. Organizator nie zwraca prac.
VI. Kryteria oceny prac konkursowych
Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
1) zgodność projektu z danymi naszej szkoły,
2) oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania,
3) czytelność i funkcjonalność projektu,
4) estetyka wykonania projektu.
VII. Ocena prac konkursowych
► Danuta Błaszczak – dyrektor
► Renata Szczęch – wicedyrektor
► Renata Drozd – nauczyciel języka polskiego
► Krystyna Kata – nauczyciel zajęć artystycznych
► Marta Wrzyszcz – nauczyciel informatyki
► Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego
► Przedstawiciel Rady Rodziców.
2. Komisja konkursowa dokonuje wyboru logo zgodnie z kryteriami oceny, o których mowa w pkt. VI i wybiera laureata konkursu.
3. Komisja zastrzega sobie prawo do nie wyłonienia laureata w przypadku braku odpowiedniego projektu.
4. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna.
VIII. Rozstrzygnięcie konkursu
1. W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.
2. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom uczestnictwa w konkursie.
3. Planowana data ogłoszenia wyników 10.06.2019 - 15.06.2019 r.
4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dopracowania lub zmodyfikowania zwycięskiego projektu oraz do nierozstrzygnięcia konkursu.
5. Wyniki zostaną ogłoszone podczas apelu szkolnego.
6. Po ogłoszeniu wyników i przyznaniu nagrody zostanie zorganizowana wystawa, prezentująca wszystkie projekty.
Życzymy wszystkim ciekawych pomysłów!
Organizatorzy
Załącznik nr 1
OŚWIADCZENIE
Ja………………………………………, zamieszkały/a w …………………................................oświadczam, że przekazuję na rzecz Szkoły Podstawowej im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce, nieodpłatnie, prawa autorskie do projektu logo, zgłoszonego w „Konkursie na logo szkoły”, organizowanym w dniach 06.05-31.05.2019r. Jednocześnie oświadczam, że jestem jedynym autorem wspomnianego wyżej projektu, a tym samym osobą uprawnioną do dysponowania prawami autorskimi.
(data) ………………..…… (imię i nazwisko)* …………………………………
* W przypadku ucznia niepełnoletniego oświadczenie podpisują jego rodzice/ prawni opiekunowie, czytelnym podpisem.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MAJ
► klasy 0 c, 0 d - VIII - 38,00 zł
► przedszkole i klasa 0 a - 85,00 zł
► klasa 0 a bez podwieczorka - 58,65 zł
► klasa 0 b z podwieczorkiem - 58,65 zł
Wpłaty przyjmowane są od 1 do 10 maja.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
36 8200 1050 2006 5000 8649 0003 Szkoła Podstawowa w Żółkiewce
w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Święto Narodowe Trzeciego Maja to jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych, obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r.
Konstytucję przyjął Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 r. Konstytucja wprowadzała wiele reform, które miały usprawnić funkcjonowanie państwa. Została uchwalona jako druga po amerykańskiej, a jako pierwsza w Europie. Jak na tamte czasy była bardzo nowoczesnym aktem prawnym. Wprowadzała w Polsce trójpodział władzy, tzn. ustrój państwa miał opierać się na trzech niezależnych od siebie władzach: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej.
Ta próba naprawy państwa zakończyła się niepowodzeniem. Przyjęcie konstytucji przez sejm sprowokowało gwałtowną wrogość sąsiadów Polski, głównie Rosji i zbrojną interwencję wschodniego sąsiada. Pomimo klęski Konstytucja 3 Maja świadczyła o niezłomnej woli patriotów, dążących do uratowania państwowości. Stanowiła też natchnienie w późniejszej walce o niepodległość.
Program uroczystości w Żółkiewce:
Podobnie jak w latach ubiegłych Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie skierowała do uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny 2019”.
Konkurs składa się z trzech etapów:
Etap I – eliminacje szkolne, przeprowadzone do końca marca 2019 r.
Etap II – eliminacje gminne, przeprowadzone do końca kwietnia 2019 r.
Etap III – eliminacje powiatowe, przeprowadzone do końca maja 2019 r.
Eliminacje szkolne i gminne konkursu przeprowadza się w postaci testu wiedzy składającego się minimalnie z 20 pytań. Zakres tematyczny to:
- zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa (w domu, szkole, w drodze do/ze szkoły, podczas prac polowych, podczas wypoczynku i zabawy, podczas ferii zimowych oraz wakacji, zagrożenia związane z prądem, ogniem i gazem),
- problematyka uzależnień, przemocy i agresji rówieśniczej,
- podstawowe informacje dotyczące działania służb powołanych na rzecz bezpieczeństwa, ratowania życia, zdrowia i mienia,
- podstawowe zasady ruchu drogowego,
- zasady udzielania pomocy przedmedycznej – algorytm postępowania w przypadku najczęściej doznawanych urazów/zdarzeń,
- cyberprzemoc, stalking.
Eliminacje powiatowe obejmują trzy konkurencje: „Prezentacja szkoły i bezpiecznego hasła”, „Test wiedzy”, „Projekt koszulki”.
Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny 2017” kończy się na poziomie finału powiatowego.
Eliminacje szkolne (etap I) w naszej placówce odbył się 28 marca 2019 r. Wzięło w nich udział 65 uczniów z klas IV-VI. Celem konkursu było wyłonienie 6 osobowej grupy uczniów (2 uczniów z klas VI, 2 uczniów z klas V, 2 uczniów z klas IV), która będzie reprezentować szkołę na kolejnych etapach.
Najwyższe wyniki w I etapie uzyskali:
Klasy VI – Amelia Jonasz, Paweł Domoń,
Klasy V – Łukasz Lewicki, Aleksandra Złamańczuk,
Klasy IV – Julia Kania, Rafał Jasielski,
Do II etapu konkursu (z 6-cio osobowej drużyny, zgodnie z regulaminem) wytypowano 3 uczniów: Amelię Jonasz, Łukasza Lewickiego oraz Julię Kanię.
Eliminacje gminne Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny 2019”
Do konkursu przystąpiły dwie drużyny uczniów:
1. Szkoła Podstawowa w Chłaniowie (Natalia Szewczyk, Weronika Tomiło, Krzysztof Domański)
2. Szkoła Podstawowa w Żółkiewce (Amelia Jonasz, Łukasz Lewicki, Oliwier Sędłak). Reprezentant klas IV SP w Żółkiewce został zmieniony, ponieważ Julia Kania i Rafał Jasielski w dniu II etapu konkursu byli nieobecni.
W wyniku eliminacji gminnych drużyny uzyskały wynik:
Szkoła Podstawowa w Chłaniowie: 12/20 pkt.
Szkoła Podstawowa w Żółkiewce: 13/20 pkt.
Do III etapu konkursu zakwalifikował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce w składzie:
Klasy VI – Amelia Jonasz, Paweł Domoń,
Klasy V – Łukasz Lewicki, Aleksandra Złamańczuk,
Klasy IV – Julia Kania, Rafał Jasielski.
Gratulujemy i życzymy sukcesu na III etapie konkursu, który odbędzie się 23 maja 2019 r. w Krasnostawskim Domu Kultury o godz. 1000 .
Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.
J 11, 25-26
Wielkanoc to najstarsze chrześcijańskie Święto.
To czas radości, wiosennego nastroju,
pozytywnych zmian w przyrodzie i w życiu.
Ten czas ma wyjątkowe znaczenie, dodaje nadziei,
otuchy i sił do dalszych działań,
inspiruje do podejmowania postanowień
i tworzenia planów.
Życzenia wielkanocne
W dniach 15 – 17 kwietnia 2019 roku 33 uczniów naszej szkoły przystąpiło po raz pierwszy do egzaminu ósmoklasisty. Egzamin był obowiązkowy. Każdy musiał do niego przystąpić. To jeden z warunków ukończenia szkoły podstawowej.
15. kwietnia uczniowie zmagali się z arkuszem z języka polskiego. 16. - z matematyki, a 17 kwietnia pisali egzamin z języka obcego nowożytnego (w naszej szkole był to język angielski). Nowa formuła egzaminu przewiduje 70% zadań otwartych, więc wymagało to od uczniów dobrego przygotowania.
Odświętny strój młodzieży i skupione miny wskazywały, że bardzo poważnie podchodzą do swojego pierwszego w życiu egzaminu. Mieli bowiem świadomość, że wyniki decydować będą o dostaniu się do szkoły średniej.
14 czerwca zostaną ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty. Mamy nadzieję, że zadowolą one uczniów, rodziców i nauczycieli.
Uczniom klas VIII życzymy właściwego wyboru szkoły!
W dniach 19 marca - 5 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną pt. „Happy Easter”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas 1-3.
Celem konkursu było:
W konkursie wzięło udział 23 uczestników z klas 1-3.
Komisja konkursowa przy ocenie prac wzięła pod uwagę: zgodność z regulaminem, oryginalność i estetykę, pomysłowość oraz samodzielność wykonania pracy. Podczas oceny zwracano również uwagę na umiejętność łączenia ze sobą różnych technik.
Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I MIEJSCE:
Paweł Sidor kl. III
Marcel Wieczorkowski kl. IIa
II MIEJSCE:
Marcelina Abram kl. IIb
Kacper Król kl. Ib
III MIEJSCE:
Natalia Daniłowska kl. Ia
Zuzanna Kowalczyk kl Ia
Jakub Dubaj kl. IIa
Kamil Turski kl. Ib
Wyróżnienie:
Bartłomiej Wyrzykowski kl. IIb
Pozostali uczestnicy: Anna Szpringer, Julia Nastaj, Maja Domoń, Filip Krzyżan, Magdalena Smaga, Paweł Gustaw, Julia Siemczuk, Michał Cichosz, Stanisław Chmura, Barbara Lewicka, Bartosz Kłoczek, Kamil Zdybel, Julia Góźdź, Rafał Celiński.
Jury i organizatorzy dziękują uczniom za wykonanie prac. Podziękowania również dla nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy gratulacje!
Dni 15-16-17 kwietnia 2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych – egzamin ósmoklasistów.
Danuta Błaszczak
Dyrektor szkoły
Informuję, że w Szkole Podstawowej w Żółkiewce mimo trwającej akcji strajkowej prowadzone są zajęcia dydaktyczne oraz wychowawczo-opiekuńcze przez nauczycieli deklarujących gotowość do pracy.
Danuta Błaszczak
Dyrektor szkoły
Dnia 02.04.2019 r. w sali kinowej Krasnostawskiego Domu Kultury została zorganizowana gala konkursu plastycznego „Żyj zdrowo” przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krasnymstawie i Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli z Lublina pod patronatem Starosty Powiatu Krasnostawskiego i Burmistrza Miasta Krasnystaw.
Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo” został zorganizowany z myślą o upowszechnianiu wiedzy i nawyków zdrowego stylu życia oraz rozwijaniu wyobraźni i wrażliwości u dzieci w kontekście dbania o zdrowie.
Fundatorami nagród rzeczowych dla laureatów konkursu i uczestników konkursu prac wyróżnionych byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krasnymstawie, Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli w Lublinie, Starosta Powiatu Krasnostawskiego, Burmistrz Miasta Krasnystaw oraz Urząd Marszałkowski z Lublina.
Z naszej szkoły w kategorii klas I – II w konkursie uczestniczyło siedmiu uczniów. Uczniowie, których prace zostały wyróżnione oraz otrzymali nagrody rzeczowe:
Pozostali uczestnicy konkursu:
Do konkursu uczniów przygotowały panie: Ewa Sobótka i Joanna Grabek. Wszystkim wyróżnionym oraz uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.
Informuję, że od dnia 08 kwietnia 2019 r. do odwołania w Szkole Podstawowej w Żółkiewce rozpocznie się akcja strajkowa, w związku z powyższym będą prowadzone zajęcia opiekuńcze dla dzieci przez nauczycieli deklarujących gotowość do pracy.
Danuta Błaszczak
Dyrektor szkoły
Dnia 28 marca 2019 r. odbył się SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY trzecioklasistów.
Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z klasy trzeciej.
Trzecioklasiści wykazali się dobrą umiejętnością rozwiązywania zadań tekstowych złożonych wymagających logicznego myślenia oraz zastosowania wiedzy matematycznej wykraczającej poza podstawę programową klasy trzeciej. Uczniowie rozwiązywali test wyboru, składający się z 19 zadań. Na rozwiązanie przeznaczono 50 minut. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było otrzymać 19 punktów.
Wyniki konkursu:
I miejsce (19 punktów): Sara Podkościelna
II miejsce (17 punktów): Sebastian Krzywicki
III miejsce (16 punktów): Damian Marchewka
Pozostali uczestnicy konkursu:
- Łukasz Trumiński
- Samuel Taźbirek
- Kacper Warda
Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział.
Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.
ORGANIZATORZY
Joanna Grabek, Ewa Sobótka, Maria Wójciak
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC KWIECIEŃ
► klasy 0 c, 0 d - VIII - 28,50 zł
► przedszkole i klasa 0 a - 90,00 zł
► klasa 0 a bez podwieczorka - 62,10 zł
► klasa 0 b z podwieczorkiem - 62,10 zł
Wpłaty przyjmowane są od 1 do 10 kwietnia.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
36 8200 1050 2006 5000 8649 0003 Szkoła Podstawowa w Żółkiewce
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Pierwszy dzień wiosny związany jest z końcem zimy i budzeniem się przyrody do życia.
Dnia 21 marca 2019 roku klasa 0b, by powitać tę najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekaliśmy z wielką niecierpliwością, przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. „Witaj wiosno”. Do swojej pięknie udekorowanej w wiosenne emblematy sali zaprosili młodsze i starsze koleżanki oraz kolegów z etapu edukacji wczesnoszkolnej. Pięciolatki bardzo ciekawie prezentowały się przed zgromadzoną publicznością w swoich barwnych, właściwie dobranych do roli strojach. Młodszych widzów pani wiosna obdarowała kolorowymi kwiatami, słoneczko – żółtymi promyczkami, a deszcz mokrymi kropelkami.
To przedstawienie wprawiło wszystkich w wesoły i radosny nastrój. Mamy nadzieję, że ten wspaniały nastrój będzie towarzyszył przez całą wiosnę.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
W środę 20 marca 2019 r. grupka uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Wojewódzkim Turnieju Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Rozgrywki odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Do rozegrania było 7 rund, z tempem gry 10 minut dla zawodnika. Turniej zgromadził łącznie aż 390 młodych graczy. Nasi szachiści grali w gronie 147 chłopców klas starszych.
W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy wysokie 5. miejsce /na ogółem 26/, wyprzedzając m.in. szkoły z Fajsławic, Janowa Lubelskiego, Zamościa, Puław, Radzynia Podlaskiego.
Indywidualnie i drużynowo zwyciężyli gospodarze — młodzi zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.