W czwartek 14 listopada 2019 r. grupka uczniów naszej szkoły uczestniczyła w turnieju szachowym zorganizowanym w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Krasnostawskiego.
Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Fajsławicach. Uczestniczyli w nich uczniowie miejscowej i naszej szkoły.
Sędzią zawodów był Zbigniew Bednarczyk – wieloletni arbiter naszego turnieju o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka.
Drużyny składały się z 4 uczniów – 3 chłopców i 1 dziewczyny.
Turniej odbywał się w 2 kategoriach wiekowych:
- rocznik 2007 i młodsi, czyli klasy I-VI
- rocznik 2005-2006 – klasy VII-VIII
Grupę uczniów klas młodszych reprezentowali następujący zawodnicy:
- Mateusz Celiński, kl. VIa
- Kacper Dubaj, kl. VIc
- Mikołaj Ścibak, kl. VIc
- Wiktoria Kuśmierz, kl. VIa
Grupę uczniów klas starszych reprezentowali następujący zawodnicy:
- Michał Rondoś
- Paweł Domoń
- Krystian Łysakowski
- Natalia Rudzka – wszyscy z klasy VIIa
W kategorii uczniów młodszych /klas I-VI/ zwyciężyli zawodnicy z Fajsławic, natomiast w grupie uczniów klas VII-VIII zwyciężyli uczniowie z naszej szkoły i będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim 13 grudnia w Tomaszowie Lubelskim.
Gratulujemy!
Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy 8 listopada 2019 r. W tym dniu odbył się w naszej szkole uroczysty apel z tej okazji. O godz. 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy hymn narodowy, tym samym włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Następnie uczniowie zaprezentowali przed społecznością szkolną montaż słowno – muzyczny pt. „Wolność jest najważniejsza”.
11 listopada 2019 roku przypadała 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku w naszej gminie odbywają się uroczyste obchody z tej okazji. O godz. 11.00 zostały złożone wiązanki pod kamieniem upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości. Następnie wszyscy uczestnicy w uroczystym pochodzie przeszli do kościoła pw. św. Wawrzyńca w Żółkiewce, aby wziąć udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.
Dalsza część obchodów Święta Niepodległości odbywała się w Gminnej Hali Sportowej. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy – pan Jacek Lis. Następnie wystąpiła „Kapela Wujka Romana”. Zaśpiewała pieśni wojskowe. Potem pani Ewa Dobrowolska zarecytowała autorskie wiersze o ojczyźnie.
Kolejnym punktem programu był występ naszych dzieci. W montażu słowno – muzycznym „Wolność jest najważniejsza” prowadzący przypomnieli publiczności najważniejsze wydarzenia ze 123-letniej niewoli. Uczniowie klas starszych zaprezentowali wiersze patriotyczne, nawiązujące do wspomnianych wydarzeń. Oprócz chóru szkolnego wystąpiły dzieci z klas trzecich i drugich. Zaśpiewały piosenkę pt. „Moja ojczyzna”, a solista z klasy II wykonał utwór „Jest takie miejsce…”. Młodsi uczniowie przedstawili scenkę nawiązującą do strajku dzieci we Wrześni. Występ naszych dzieciaków został nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność.
Ostatnim punktem świętowania był występ dwojga uczniów z ZSP w Żółkiewce. Przy akompaniamencie gitary wykonali piosenki o charakterze patriotycznym.
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła corocznie aktywnie włącza się w gminne obchody Święta Niepodległości.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD
► klasy 0 b, 0 c, 0 d - VIII - 36,10 zł
► przedszkole - 95,00 zł
► klasa 0 a bez podwieczorka - 65,55 zł
Wpłaty przyjmowane są od 1 do 10 listopada w sali nr 10.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
36 8200 1050 2006 5000 8649 0003 Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
Dzień 25 X 2019 r. to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 38 uczniów klas pierwszych zdało swój „pierwszy szkolny egzamin” i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce.
Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyń: Elżbiety Żybały i Marii Wójciak prawie od początku roku szkolnego. Uczyli się wierszy, piosenek, poznawali prawa i obowiązki ucznia oraz zdobywali nowe umiejętności.
Część oficjalna uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli w strojach galowych. Nie zabrakło też gości, obecny był Wójt Gminy Jacek Lis, dyrekcja szkoły Danuta Błaszczak i Renata Szczęch, ksiądz proboszcz Marian Wiech, ksiądz proboszcz Kamil Wołyński, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz koledzy z klas 0-3 ze swoimi wychowawczyniami.
Uczniowie we współpracy z koleżankami z kl. IIIb i VIIIa zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły:
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ŚLUBUJEMY”.
Po złożonej przysiędze dzieci zostały pasowane przez dyrektor Danutę Błaszczak na uczniów, przy pomocy symbolicznego ołówka. Wychowawczynie wręczyły dyplomy i pamiątki od Wójta Gminy. Księża poświęcili plecaki z przyborami szkolnymi, a rodzice przygotowali w klasie słodki poczęstunek.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
31 października 2019 r. (czwartek) jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.
W szkole będą prowadzone zajęcia opiekuńcze.
Dyrekcja szkoły
W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta” nasza szkoła upamiętniła postacie lokalnych bohaterów. Pod koniec października 2019 r. uczniowie klas IV-VIII odwiedzili mogiły na cmentarzu w Żółkiewce. Znajdują się tu m.in. groby żołnierzy polskich z II wojny światowej.
Jest tu także grób weterana Powstania Styczniowego Kacpra Szajnoga. Należał on do oddziału dowodzonego przez Michała Mareckiego, który starł się 22 stycznia 1864 r. z kozakami w Chłaniowie.
Kolejnym lokalnym bohaterem jest spoczywający tu Stanisław Wrona-Merski – polityk, który podczas I wojny światowej działał w Legionach Polskich oraz w Polskiej Organizacji Wojskowej. W okresie II wojny światowej był więziony w obozach koncentracyjnych na Majdanku i Auschwitz-Birkenau.
Na wszystkich mogiłach uczczono lokalnych patriotów i bohaterów zapalając symboliczne znicze.
Dodatkowo 28 października uczniowie klas VIIa i VII b wraz z opiekunami udali się na Majdanek, gdzie również uczczono pamięć pomordowanych więźniów. Dzięki takiej postawie ożyły choćby na chwilę zapomniane historie lokalnych bohaterów.
Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku obchodziliśmy VIII edycję akcji.
Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie: Dobrą panią Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynkę Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Bruno Schulza, Orkę Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachema Henryka Sienkiewicza i Sawę (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.
18 października odbyła się szkolna akcja Narodowego Czytania. Spośród proponowanych nowel wybraliśmy utwór „Katarynka” B. Prusa. Do czytania zostali zaproszeni: ks. proboszcz Marian Wiech, dyrektor szkoły – pani Danuta Błaszczak, nauczyciel języka polskiego – Renata Drozd, przedstawiciele SU – Olga Potręć, Martyna Kłoczek, uczniowie klas VIIIb – Weronika Celińska, Sebastian Rogalski, Natalia Marchewka. Słuchaczami byli uczniowie klasy VIb i VIa.
Uczniowie tych klas mogli przypomnieć sobie lekturę omawianą w klasie piątej, obejrzeć także gazetkę tematyczną przygotowaną na tę okoliczność. Z uwagą i skupieniem słuchali historii pana Tomasza i niewidomej dziewczynki. Brawami nagrodzono czytających utwór.
Zapraszamy rodziców na kolejne spotkania z p. Beatą Filipiak – psychologiem PPP w Krasnymstawie na temat: „Rozwijanie rodzicielskich kompetencji radzenia sobie w sytuacjach trudnych wychowawczo oraz uczenie się nowych sposobów rozwiązywania problemów.”
godz. 10.30 – 11.30
W dniach 18.10. 2019 r. /piątek/ i 21.10. 2019 r. /poniedziałek/ odwozy uczniów odbywać się będą według „Planu przywozów i odwozów w przypadku nieobecności jednego z kierowców” dostępnego na naszej stronie.
15 października 2019 r. dzieci z grup 0 b, 0 c, 0 d wzięły udział w spotkaniu z policjantami z Posterunku Policji w Żółkiewce.
Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczyli jak należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, zadawały pytania na interesujące ich tematy.
Dziękujemy Panom Policjantom za przybycie i ciekawy przekaz informacji.
14 października 2019 r. - Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.
W szkole będą prowadzone zajęcia opiekuńcze.
Dyrekcja szkoły
8 października 2019 roku 23 uczniów klas ósmych i 3 uczniów klas szóstych wraz z opiekunami: Renatą Drozd, Alicją Starościak i Barbarą Jarosz uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była podróż szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” oraz odwiedzenie miejsc, w których rozgrywała się akcja książki.
Pierwszym miejscem zwiedzania były Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam spotkaliśmy się z panią przewodnik, a potem udaliśmy się zobaczyć groby bohaterów lektury. Najpierw zatrzymaliśmy się przy grobie Aleksandra Kamińskiego – autora książki. Potem udaliśmy się na groby Zośki, Alka i Rudego. Pani przewodnik pokazała nam też grób Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Niezwykle ujmujący był widok alei z brzozowymi krzyżami, gdzie pochowanych jest wielu bohaterów w czasów wojny.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Liceum Ogólnokształcącego im Stefana Batorego. Sama myśl, że bohaterowie z książki uczyli się w tym liceum, była niesamowita. Budynek szkoły ma niezwykły klimat. W szkole jest sala poświęcona bohaterom lektury. Razem z uczniem – przewodnikiem chodziliśmy po liceum.
Potem odbyliśmy przejażdżkę busem w miejsca związane z książką. Przejechaliśmy na Aleje Szucha 25, czyli pod dawną siedzibę Gestapo, a obecnie Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Alejach Ujazdowskich zobaczyliśmy miejsce zamachu żołnierzy Armii Krajowej na Franza Kutscherę.
Zobaczyliśmy pomnik Kopernika, gdzie Alek przeprowadził akcję odkręcenia tablicy niemieckiej.
Kolejnym miejscem zwiedzania było Muzeum Pawiak, gdzie był więziony Rudy. Muzeum tego dnia było zamknięte, ale pani przewodnik opowiedziała nam historię tego miejsca. Zatrzymaliśmy się przy drzewie upamiętniającym ofiary okupacji niemieckiej.
O godz. 14 udaliśmy się na obiad do restauracji na ul. Podwale. Korzystając z bliskości Starówki, poszliśmy z panią przewodnik na spacer po Starym Mieście. Każdy mógł kupić jakieś pamiątki.
Następnie poszliśmy w kierunku Arsenału, zatrzymując się na chwilę przy pomniku Powstania Warszawskiego. Pani przewodnik przypomniała nam przebieg akcji pod Arsenałem.
Pogoda niestety stawała się coraz gorsza, zaczął padać deszcz. Szybkim krokiem udaliśmy się pod pałac Blanca, gdzie zginął K. K. Baczyński. Następnie przeszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza. Niedaleko był zaparkowany nasz bus. Przed siedemnastą wyruszyliśmy w drogę powrotną.
W czasie podróży rozmawialiśmy o naszych przeżyciach, byliśmy dumni z naszych przodków. Do Żółkiewki wróciliśmy po 21.00, gdzie czekali już rodzice.
Taka forma nauki na pewno była bardzo ciekawa i zachęciła uczniów do przeczytania lektury „Kamienie na szaniec”.
W dniach 7-11 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez Jayalala Rajapaksha ze Sri Lanki oraz Andreasa Nikifordisa z Grecji, którzy są wolontariuszami działającymi w organizacji AIESEC.
Warsztaty odbywały się w Szkole Podstawowej w Maciejowie, która zaprosiła nas do współpracy, za co serdecznie dziękujemy.
Każda grupa szlifowała swój angielski pod bacznym okiem Jayalala i Andreasa. Uczniowie powolutku przełamywali barierę językową, co dało im wiele radości i satysfakcji. Jak się okazało wielu z nich po raz pierwszy w swoim życiu spotkało się na żywo z ludźmi z innego kraju, z którymi musieli porozumiewać się wyłącznie w języku angielskim.
Wolontariusze proponowali uczniom ćwiczenia, które polegały na sprawdzeniu umiejętności językowych. Praca w grupach była fajną zabawą. Ponadto studenci prezentowali swoje kraje: położenie geograficzne, historię, taniec, jedzenie, sztukę, religię, zabytki. Uczyli nas tradycyjnego tańca greckiego - Greka Zorby, co wzbudziło spore zainteresowanie wśród młodzieży.
My również próbowaliśmy przybliżyć nasz język, kulturę i tradycję obcokrajowcom, dlatego też na każdy dzień wymyśliliśmy dla nich inną atrakcję. W poniedziałek uczyliśmy ich piosenki po polsku „Mama ostrzegała” zespołu „Daj to głośniej”. Wymowa polskich, trudnych wyrazów była dużym wyzwaniem dla naszych gości, jednak poradzili sobie niezwykle dobrze, czego efektem jest nakręcony teledysk z Jayalalem i Andreasem w roli głównej.
W czwartek była prawdziwa uczta smaków. Wspólnie z obcokrajowcami uczniowie robili sałatki warzywne. Współpraca z gośćmi z zagranicy przebiegała sprawnie i szybko. Jak się okazało Jayalal i Andreas są niezłymi kucharzami, a krojenie pomidorów czy siekanie kapusty to dla nich drobnostka. Po ciężkiej pracy wszyscy biesiadowali przy stole suto zastawionym tradycyjnymi daniami polskimi, bigosem, gołąbkami, pierogami, ciastami i sałatkami. Degustacja przebiegała w miłej atmosferze, a uczniowie mieli okazję do rozmowy. Ostatnim punktem tego spotkania było robienie zdjęć i selfie z obcokrajowcami.
11 października obcokrajowcy poza przybliżeniem kolejnej grupie uczniów swojej tradycji i kultury, nauczyli dzieci kilku słów w swoich językach. Jak się okazało wymowa niektórych wyrazów po grecku była bardzo trudna. Nasi goście opowiedzieli nam również o najdziwniejszych potrawach z ich krajów. Jayalal opowiadał również o słoniach, które są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka na Sri Lance. Na zakończenie warsztatów uczniowie wciągnęli obcokrajowców do wspólnego śpiewania piosenki G. Ezry „Shotgun”. Wspólny występ był okazją do zabawy i zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych.
Przez wszystkie dni komunikacja odbywała się wyłącznie po angielsku, więc uczestnicy warsztatów mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne. Wszyscy uczniowie podzielają zdanie, że spotkania z wolontariuszami z zagranicy były niezwykłą przygodą oraz wspaniałym doświadczeniem, którego długo nie zapomną.
Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Maciejowie za miłe przyjęcie i współpracę, pani Annie Podgórskiej za wypożyczenie strojów ludowych i cenne wskazówki oraz rodzicom za przygotowanie tradycyjnych dań polskich. Wszystkie potrawy bardzo smakowały uczestnikom warsztatów.
Nad organizacją, przygotowaniem i opieką nad uczniami z naszej szkoły czuwały panie Ewa Mydlak oraz Wiesława Pastuszak.
W dniu 07.10.2019 r. grupy przedszkolne 0 c i 0 d ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, pod opieką p. Danuty Bełzowskiej, p. Moniki Dudy, p. Barbary Jarosz wybrały się na jesienną wycieczkę do Poperczyna.
Celem wyjazdu było spotkanie z rolnikiem p. Barbarą Jaremek, która zapoznała dzieci z pracą na wsi dawniej i dziś. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wystawę „Darów jesieni” z sadu, ogrodu i pola, którą przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. W czasie zabawy badawczej „Co kryje w sobie ziemniak?” nauczyły się rozpoznawać skrobię w mące i masie ziemniaczanej.
Następnie wymieniły składniki niezbędne do wykonania sałatki jarzynowej. Chętne dzieci opisywały wygląd warzyw oraz podawały ich cechy charakterystyczne. Później z dużym zaangażowaniem zabrały się do krojenia warzyw.
Obie grupy sprawnie wykonały z masy mączno-ziemniaczanej kluski kopytka i placuszki ziemniaczane. Chętnie uczestniczyły w degustacji przygotowanych samodzielnie potraw. Na zakończenie miały okazję spróbować ziemniaków z ogniska na świeżym powietrzu.
Wyjazd ten dostarczył dzieciom miłych wrażeń, pomimo zmęczenia były bardzo zadowolone.
Serdecznie dziękujemy paniom z KGW w Poperczynie i chętnym rodzicom z obu grup za poświęcony czas i za wspaniałą współpracę z naszymi przedszkolakami, a władzom gminy za udostępnienie autobusu szkolnego.
Co roku w naszej szkole przeprowadza się próbną ewakuację uczniów i pracowników na wypadek pożaru bądź innego zagrożenia. Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń służy podwyższeniu bezpieczeństwa osób przebywających w szkole, sprawdzeniu znajomości planu ewakuacyjnego oraz utrwalaniu właściwych zachowań i reakcji.
W tym roku próbną ewakuację przeprowadzono w środę 2 października. Uczniowie i pracownicy w ciągu 4 minut opuścili budynek i dotarli na miejsce ewakuacji – boisko wielofunkcyjne. Po sprawdzeniu obecności uczniów wszyscy powrócili do swoich zajęć.
W poniedziałek 30 września uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Różnorodność kultur Europy” w Krasnostawskim Domu Kultury. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia.
Był to interaktywny spektakl, podczas którego dzieci wyruszyły w podróż celem odnalezienia największych wartości w poszczególnych krajach Europy takich jak: Niemcy - dokładność, Włochy-kuchnia, Francja-sztuka, Hiszpania-flamenco i Anglia-humor. W trakcie interaktywnego spektaklu dzieci stawały się uczestnikami wydarzeń, poszukiwali słów – kluczy, zaklęć które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni. Zły duch stracił moc, zwyciężyła dobroć, a największym skarbem świata okazały się DZIECI. Młodzi widzowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga, humor i rodzina.
W piątek 27 września 2019 roku uczniowie klasy IV i VI b uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem, miłośnikiem starych komputerów – panem Marcinem Koziołem.
Pan Kozioł jest m.in. autorem książki „Skrzynia władcy piorunów” z serii „Detektywi na kółkach”, która znalazła się w zestawie lektur uzupełniających w klasach IV - VI. Stworzył też serię podróżniczą „Wombat Maksymilian”, „Pogoda dla puchaczy”, „Stajnia pod tęczą” (wszystkie te pozycje można znaleźć w gminnej bibliotece). Pan Marcin ma wiele pasji, jest zapalonym podróżnikiem, zbiera stare komputery, uwielbia zdobycze techniki.
Głównym tematem spotkania było zachęcenie dzieci do przeczytania lektury „Skrzynia władca piorunów”. Uczniowie poznali bohaterów całej serii – Julkę, psa Spajka oraz Toma, a także postać Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, wynalazcy m.in. taniej energii elektrycznej, którego losy splatają się właśnie z przygodami bohaterów tychże książek. Wybrane z publiczności dzieci, dzięki magnetycznej kuli, mogły również same poczuć się na moment jak Władcy Piorunów! Uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się, co to jest synestezja i kto może mieć taką moc? Autor zachęcał dzieciaki do nauki sztuki szyfrowania, bo książki z serii „Detektywi na kółkach” uczą… szyfrować i łamać szyfry! Na koniec spotkania pan Marcin nawiązał do książki „Tajemnica przeklętej harfy”, która przenosi czytelników do Starożytnego Egiptu.
Spotkanie z panem Marcinem miało formę lekcji multimedialnej, dawało możliwość zadawania pytań. Panowała miła atmosfera. Widać zdolności pedagogiczne pisarza!
Po spotkaniu można było kupić książki z dedykacją samego autora.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK
► klasy 0 b, 0 c, 0 d - VIII - 39,90 zł
► przedszkole - 105,00 zł
► klasa 0 a bez podwieczorka - 72,45 zł
Wpłaty przyjmowane są od 1 do 10 października w sali nr 10.
KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:
36 8200 1050 2006 5000 8649 0003 Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.
W piątek 20 września 2019 r. nasi uczniowie z klasy IV wybrali się na wycieczkę do „Powerlandu” - parku rozrywki znajdującego się w Biłgoraju. Był to w dużej mierze wyjazd integracyjny. Opiekunami byli: wychowawczyni klasy p. Mariola Pyter i p. Wojciech Bolesta.
W pięknej, kolorowej i przestronnej sali dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji. „Powerland” służy nie tylko do sportu, rozrywki, ale i do rekreacji: tor przeszkód (małpi gaj) ze zjeżdżalnią do basenu z piłeczkami, wyścigi i zabawy na bujakach, dmuchany pałac do skoków, duża przestrzeń do biegania.
Dzieci z radością bawiły się w rurowych zjeżdżalniach i labiryntach.
Uczniowie miło i aktywnie spędzili czas pod okiem opiekunów. Wszyscy stwierdzili jednogłośnie, że jeszcze raz pod opieką rodziców odwiedzą to miejsce.
Dziękujemy za przewóz panu Bogdanowi Małyszowi.