Nawigacja

  • LAPTOPY DO ZDALNEJ NAUKI

    LAPTOPY DO ZDALNEJ NAUKI

     

                   Informujemy, że nasza szkoła otrzymała od organu prowadzącego 15 laptopów w ramach rządowego programu „Zdalna szkoła”. Zostały one wypożyczone najbardziej potrzebującym uczniom. Przydział nastąpił na podstawie rekomendacji wychowawców. Po ustaniu epidemii wypożyczony sprzęt powróci do szkoły, by służyć wszystkim uczniom.

     

     

     

     

  • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

    ŻYCZENIA WIELKANOCNE

     

    Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.

    Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.

    Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.

    J 11, 25-26

     

     

     

  • INFORMACJA

    INFORMACJA

     

    Informacja dla uczniów i ich rodziców w sprawie zasad kształcenia na odległość obowiązujących w Szkole Podstawowej w Żółkiewce

     

    W związku z nadzwyczajną sytuacją, w naszej szkole zostają wprowadzone zasady kształcenia na odległość opisane poniżej.
    Obowiązują od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

     

        Organizacja zajęć zdalnych w szkole

    ● W jaki sposób będzie prowadzona nauka zdalna w naszej szkole?

    ○ Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności

    1. z wykorzystaniem:

    a)  materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania pod adresem www.epodreczniki.pl,

    b) materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych,

    c) materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii,

    d) innych niż wymienione w lit.a–c materiałów wskazanych przez nauczyciela;

     

    2. przez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia;

    3. z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem;

    4. przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu;

    5. nauczyciele prowadzący będą codziennie wysyłali w dzienniku elektronicznym opisy zadań dla uczniów danej klasy i odpowiadali na zapytania uczniów i rodziców,  także za pomocą e-dziennika;

    6. nauczyciel może także kontaktować się za pomocą poczty e-mail, platformy edukacyjnych oraz interaktywnie (w czasie rzeczywistym) z uczniami za pomocą komunikatorów i aplikacji do komunikacji audio lub audiowizualnej.

     

    ● Kiedy będą wysyłane wiadomości do uczniów od nauczycieli?

    ○ Nauczyciele będą wysyłać wiadomości codziennie.  Częstotliwość wysyłania informacji zależy od organizacji zajęć (zgodnie z obowiązującym planem lekcji)

     

    ● Jak często uczeń powinien sprawdzać dziennik elektroniczny?

    ○ Częstotliwość sprawdzania wiadomości zależy od ucznia. Szkoła zaleca sprawdzanie konta ucznia przynajmniej trzy razy dziennie - o godz. 8.00, 12.00, 16.00. Można także skorzystać z aplikacji mobilnych dziennika, które przesyłają powiadomienia o nowej wiadomości od nauczyciela.

     

    ● W jaki sposób będzie sprawdzana obecność?

    ○ Wpis frekwencji będzie odbywał się na podstawie informacji z dziennika o odczytanych wiadomościach (odczytał – wpis kz (kształcenie zdalne), nie odczytał – wpis n (nieobecny). Uzupełnienia frekwencji nauczyciele będą dokonać najpóźniej w ciągu 48 godzin od próby kontaktu w uczniem.

     

    ● Ile czasu uczeń ma na wykonanie zadania?

    ○ Termin wykonania danego zadania nauczyciel opisuje w wiadomości opisującej zadanie. W przypadku problemów technicznych lub organizacyjnych uczeń powinien zawiadomić nauczyciela o braku możliwości wykonania zadania w ustalonym terminie. Jeśli uczeń ma wątpliwości, jak wykonać zadanie lub nie potrafi go wykonać , powinien poprosić o pomoc nauczyciela.

     

    ● Jakiego typu zadania będą umieszczone w wiadomościach od nauczyciela?

    ○ Nauczyciel będzie umieszczał zadania do wykonania w takich formach, jak:

    ■ klasyczna, z odwołaniem do podręcznika, zeszytu ćwiczeń,

    ■ w formie opisu tekstowego zadania do wykonania,

    ■ w formie linku do interaktywnych platform edukacyjnych wykorzystujących formy nauki i sprawdzania wiadomości (np. filmy, quizy, testy),

    ■ w formie załącznika zawierającego materiały tekstowe, grafiki, materiały audiowizualne.

     

    ● Jak odbywają się zajęcia interaktywne z nauczycielem?

    ○ Nauczyciel może zorganizować lekcję on-line przy wykorzystaniu aplikacji audio, audiowizulnych lub na internetowych platformach edukacyjnych. Czas trwania jednej lekcji wirtualnej nie może przekroczyć 25 min. Informacje o sposobie   i  terminie spotkania on-line będzie przekazany za pomocą wiadomości w e-dzienniku, najpóźniej w dniu poprzedzającym lekcję zaplanowaną w takiej formie.

     

    ● Czy programy nauczania pozostają takie same jak w tradycyjnie działającej szkole?

    ○ Tak. Realizacja programu nauczania pozostaje nadal jednym z podstawowych zadań szkoły. Wszelkie działania w środowisku zdalnym służą zdobyciu wiedzy, umiejętności oraz postaw społecznych przewidzianych w programie nauczania.

     

    ● Czy nauczyciel towarzyszy uczniowi w trakcie wszystkich zajęć?

    ○ Nie. Jedynie część zajęć odbywa się z udziałem nauczyciela. Takie zajęcia można porównać do wirtualnej klasy, w której obecni są w tym samym czasie uczniowie i nauczyciel. Mają oni możliwości komunikacji oraz przesyłania sobie materiałów. Pozostałe zajęcia prowadzone są w oparciu o zestaw instrukcji oraz materiały dydaktyczne przeznaczone do samodzielnego studiowania. Opanowanie wiedzy i umiejętności może być przedmiotem oceny.

     

    ● Co, jeśli uczeń nie zrozumie jakiejś partii materiału, przeznaczonej do samodzielnego opanowania?

    ○ Kształcenie zdalne zakłada możliwość zadawania nauczycielowi pytań zarówno w formie pisemnej, jak i w trakcie rozmowy tekstowej, głosowej lub wideo. To bardzo ważne, by zachęcać uczniów do zadawania pytań i dzielenia się wątpliwościami, ponieważ nauczyciel w świecie wirtualnym otrzymuje nieco inny zestaw informacji zwrotnych od uczniów, niż w trakcie tradycyjnych zajęć w klasie szkolnej.

     

    ● Kto sprawuje opiekę nad uczniem uczącym się zdalnie?

    ○ Rodzice lub opiekunowie prawni. Uczeń przebywający w domu realizuje obowiązek szkolny pod opieką rodziców/opiekunów prawnych. Pracujący zdalnie nauczyciel nie ma możliwości realizowania swoich funkcji opiekuńczych. Bardzo prosimy, aby rodzice stosowali się do przepisów prawa w zakresie odpowiedzialności rodzicielskiej.

     

    ● Czy nadal będzie obowiązywał tygodniowy plan lekcji?

    ○ Tak. Lekcje będą odbywać się według dotychczas obowiązującego planu lekcji. Zachowanie rytmu szkolnego może być decydującym warunkiem sukcesu szkolnego ucznia.

     

    ● Czy uczeń będzie miał zadania domowe do odrabiania?

    ○ Tak, podobnie jak w tradycyjnej edukacji część umiejętności, wiedzy oraz kompetencji społecznych nabywa się w trakcie realizowania zadań domowych, pozaszkolnej pracy w grupach, czy realizacji projektów edukacyjnych. Nauczyciel ma zatem prawo do formułowania zaleceń, wymagających poświęcenia pewnej ilości czasu ucznia.

     

    ● W jakim zakresie będą używane zeszyty ćwiczeń, tradycyjne podręczniki oraz zeszyty lekcyjne?

    ○  Użycie tradycyjnych podręczników, zeszytów ćwiczeń i zeszytów zależy od formy lekcji przyjętej przez nauczyciela. Może się zdarzyć, że część zajęć będzie wymagała ich używania tradycyjnych, a część będzie prowadzona przy wykorzystaniu nowych pomocy dydaktycznych. Precyzyjne zalecenia dotyczące wykorzystania materiałów drukowanych będą przekazywali nauczyciele poszczególnych przedmiotów.

     

    ● W jaki sposób będzie odbywało się ocenianie postępów uczniów?

    ○ Środowisko zdalne umożliwia przeprowadzenie testów, rozmów i sprawdzianów. Za każdym razem, gdy tego rodzaju narzędzia będą używane, nauczyciele uzyskają pewność, że uczniowie rozumieją zasady działania narzędzia używanego do sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów. Jest to szczególnie ważne z uwagi na możliwość zaistnienia problemów technicznych, niewłaściwej obsługi systemu, czy niezrozumienia sposobu realizacji zadań. Dzięki temu pomiar osiągnięć edukacyjnych będzie rzetelny i sprawiedliwy. Oceny będą wstawiane przez nauczyciela zgodnie z dostosowanymi do nauczania zdalnego Wewnątrzszkolnym Zasadom Oceniania (WZO) i Przedmiotowymi Zasadami Oceniania (PZO).

     

    ● W jaki sposób nauczyciele mogą się upewnić, że uczniowie w czasie sprawdzania wiedzy i umiejętności nie posługują się niedozwolonymi pomocami, notatkami, ściągami, czy pomocą rodziców?

    ○ Nauczyciele mają ograniczone możliwości weryfikacji, czy uczeń pracuje samodzielnie. Ważne jest budowanie przez rodziców motywacji wewnętrznej uczniów i zwracanie uwagi na to, że korzystanie  z niedozwolonych form wsparcia jest niekorzystne dla samego ucznia. Niektóre metody sprawdzania wiedzy i umiejętności przypominają odpytywanie uczniów, znane z tradycyjnej klasy szkolnej.

     

    ● Jakie treści edukacyjne będą podawane uczniom w środowisku zdalnym?

    ○ Treści edukacyjne podawane w środowisku zdalnym będą służyły realizacji podstawy programowej oraz rozwijaniu zainteresowań i pasji uczniów. Nauczyciel może przekazywać wiedzę w formie nagrań oraz transmisji audio oraz wideo, wykorzystania obecnych w Internecie zasobów edukacyjnych o charakterze multimedialnym (animacje, filmy, wykłady, nagrania eksperymentów, gry edukacyjne, interaktywne materiały dydaktyczne, itd.)

     

    ● Ile powinny trwać zajęcia, jak dobierać długość przerw między zajęciami?

    ○ Zajęcia wyznaczone planem lekcji mają określony czas trwania. Warto ich przestrzegać, nawet jeśli nauczyciel nie pracuje z klasą w sposób synchroniczny (w czasie rzeczywistym). Praca samodzielna powinna uwzględniać odpoczynek oraz najlepsze dla zachowania koncentracji pory dnia.

     

    ● Czy uczeń powinien sporządzać papierowe notatki?

    ○ Szczegółowe wskazania w tym zakresie przekazują nauczyciele. Z wielu  względów jest to dobra praktyka. Nauczyciel może żądać przekazania fotografii  ćwiczeń, notatek lub zadań wykonywanych w uczniowskim zeszycie lekcyjnym.

     

    ● Dlaczego niektóre prace domowe powinny być realizowane na piśmie w uczniowskim zeszycie lekcyjnym?

    ○ Istnieje wiele powodów, by tradycyjne zeszyty w dobie edukacji zdalnej spełniały nadal swoją rolę. Do głównych należy: pielęgnowanie umiejętności pisania ręcznego, procesy zapamiętywania zachodzące w trakcie pisania, lepsze rozumienie materiału pod wpływem wykonywanych odręcznie ćwiczeń i zadań.

     

    Higiena pracy z wykorzystaniem smartfona, tabletu, komputera i smart TV

     

    ● Czy istnieją zalecenia dotyczące pracy przy komputerze w godzinach popołudniowych i wieczornych?

    ○ Tak. Należy unikać pracy przy komputerze i urządzeniach mobilnych w takich godzinach. Jeśli jednak uczeń decyduje się za zgodą rodziców na pracę po zmroku zalecamy ustawienie w systemie operacyjnym filtra światła niebieskiego, aby uniknąć problemów ze zmęczeniem i bezsennością.

     

    ● W jaki sposób spędzać przerwy?

    ○ Należy odejść od stanowiska komputerowego, smart TV lub urządzeń. Aby wzrok mógł odpocząć zaleca się patrzenie przez okno lub kilka chwil aktywnego wypoczynku. Warto też wykonać odpowiednie ćwiczenia fizyczne, przeznaczone dla osób pracujących ze sprzętem komputerowym. Stanowczo odradza się w czasie przerw korzystania z urządzeń elektronicznych (przerwa nie może polegać na wykorzystaniu gier lub lekturze stron internetowych).

     

    ● Jak zadbać o zdrowie w czasie realizowania zajęć zdalnych?

    ○ Należy bezwzględnie stosować zasady ergonomii, systematycznie odpoczywać oraz dbać o wentylację pomieszczenia.

     

    ● Ile czasu można spędzić przy urządzeniach z ekranem?

    ○ Szczegółowe normy dla nauczycieli można odnaleźć w zaleceniach inspektora BHP. Uczniowie powinni spędzać tylko tyle czasu, ile to absolutnie konieczne. Zwraca się uwagę rodzicom, że wykorzystanie urządzeń ekranowych w edukacji powinno wiązać się z ograniczeniem oglądania telewizji, korzystania z telefonów, tabletów i komputerów poza czasem przeznaczonym na naukę.

     

    ● Czy korzystanie z tabletu, telefonu i monitora komputerowego wpływa na zdrowie?

    ○ Tak. Ten wpływ ma charakter negatywny. Z tego powodu zarówno nauczyciele, jak i uczniowie zobowiązani są do rozsądnego planowania aktywności online.

     

    Materiały zostały opracowane w oparciu o wzorzec przygotowany przez serwis Edukacja.net wraz z hiperlinkiem do tego adresu: https://edukacja.net

     

  • JAK ZORGANIZOWAĆ DZIECIOM WARUNKI DO NAUKI W DOMU - INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

    JAK ZORGANIZOWAĆ DZIECIOM WARUNKI DO NAUKI W DOMU - INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW


    Rodzicu! Uczniu!

    Ze względu na czas kwarantanny musimy pracować samodzielnie w domu. Pamiętaj to nie jest czas wolny! Szkoła prowadzi zdalne nauczanie, nauczyciele są dostępni przez e-dziennik. Praca jest zadawana, a jej wykonanie będzie sprawdzane. Dla dzieci i młodzieży może to być problem. Jak zorganizować warunki do nauki w domu - podamy kilka propozycji:

    Należy zapewnić dziecku codzienny dostęp do komputera oraz Internetu. Jeśli nie ma takiej możliwości, należy zgłosić to dyrektorowi szkoły. Wspólnie z dyrektorem, wychowawcą i rodzicem zostanie wypracowane rozwiązanie korzystne dla obu stron.

    Należy zapewnić w miarę możliwości dostęp do drukarki. Niektórym uczniom lepiej pracuje się przed tekstem, niż przed ekranem komputera (to już są kwestie indywidualne).

    Jeśli uczeń nie ma w domu zestawów podręczników, ćwiczeń, itp. – proszę skontaktować się z wychowawcą dziecka i dalej postępować wg jego wskazówek.


    Organizacja warunków pracy w domu

    Ważne jest zorganizowanie dnia dziecka. Wstajemy rano – możemy sobie pozwolić na pospanie do 8, gdyż wstanie o 11 – rozstroi cały dzień. Jemy śniadanie – ale nie w łóżku. Siadamy do lekcji….

    Dziecko powinno mieć w domu niezbędne przybory szkolne.

    Należy od początku przyzwyczaić dziecko do uczenia się w pewnych, stałych godzinach, w czasie gdy w domu panuje spokój i cisza.

    Nauka w domu powinna odbywać się stale w tym samym miejscu, gdzie bez problemu dziecko będzie mogło rozłożyć przybory do nauki, książki i zeszyty, inne potrzebne materiały.

    Ważnym aspektem w rozwoju psychofizycznym jest aktywność fizyczna. W tym trudnym okresie należy umożliwić dziecku aktywność fizyczną w domu, np. ćwiczenia gimnastyczne wspólnie z domownikami, zaangażować dziecko do sprzątania.

    W tym okresie niewskazane jest wychodzenie na zewnątrz. Dlatego zaleca się wietrzenie pomieszczeń, zwłaszcza tych w których uczy się dziecko.

    Niewskazana jest także nauka późnym wieczorem.


    Motywacja i wsparcie do systematycznej nauki

    1. Zasada czystego biurka – na biurku mają być rzeczy potrzebne tylko i wyłącznie do nauki. Przed przystąpieniem do wykonywania zadania dziecko powinno uporządkować swoje miejsce pracy i przygotować potrzebne pomoce i przybory (aby w czasie nauki nie odrywać się niepotrzebnie od niej, nie szukać wymówek , itp.).
    2. Po prostu, zacznij! – najgorzej jest zacząć, wymyślamy sobie tysiące zadań do wykonania, a po kilku godzinach okazuje się, że nic nie zrobiliśmy. Więc po prostu, zacznij! Otwórz książkę, przeczytaj temat…
    3. Kolejność wykonywania działań – zrób plan dnia, możesz się posłużyć swoim planem lekcji. Bierzesz te przedmioty które masz w planie, ale możesz go zmodyfikować „pod siebie”. Ułóż przedmioty w kolejności od najtrudniejszego (najmniej lubianego). Im szybciej zrobisz te mniej „przyjemne”, tym szybciej sięgniesz po te, które lubisz. W myśl zasady – najpierw praca, później nagroda.
    4. Czas pracy – postaraj się pracować w cyklu szkolnym: lekcja – przerwa – lekcja – przerwa, itd. Pracuj 45 minut – zrób sobie 10 minut przerwy, poruszaj się, nawodnij organizm, idź do toalety, zjedź coś … i siadaj do następnego przedmiotu. Podczas przerw nie włączaj telewizora, ogranicz media społecznościowe – jak zaczniesz trudno będzie Ci przerwać.
    5. Na koniec lekcji nagroda – to czas na przyjemności – oglądanie filmów, rozmowy z rodziną na żywo i online ze znajomymi. Na koniec zostaw gry – planszówki, możesz zgrać z rodzicami czy rodzeństwem.


    Bezpieczeństwo w sieci

    Gdy dziecko wykonuje pracę z użyciem komputera należy uczulić dziecko, aby wchodziło na strony rekomendowane przez szkołę, proponowane przez rodziców. Należy przypomnieć zasady bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.

    1. Podstawowe i najważniejsze zabezpieczenie w Internecie to hasło. Zmieniaj je i nie podawaj wszędzie takiego samego.
    2. Uważaj w co „klikasz” – nie znasz nadawcy lub coś wydaje Ci się podejrzanego – nie wchodź.
    3. Uważaj, co publikujesz – opublikowane przez Ciebie dane w sieci roznoszą się bardzo szybko i nie masz już na nie żadnego wpływu.
    4. Bądź uprzejmy – czy na pewno wszystko trzeba komentować.
    5. Nie pisz z nieznajomymi, bądź uważny.


  • INFORMACJA

    INFORMACJA

     

    Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie,

    informuję, że szkoła prowadzi zdalne nauczanie. Każdego dnia za pośrednictwem e-dziennika nauczyciele wysyłają materiały edukacyjne dla ucznia. Poza tym na stronie internetowej szkoły funkcjonuje zakładka „Zadania dla ucznia”, gdzie nauczyciele zamieszczają dodatkowe zadania.

    Danuta Błaszczak

    Dyrektor szkoły

     

  • INFORMACJA

    INFORMACJA

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żółkiewce informuje, że w dn. 12 – 13 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne, będą prowadzone jedynie działania opiekuńcze – świetlica.

    W dn. 16 – 25 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczne są zawieszone.

     

  • INFORMACJA

    INFORMACJA

     

    Szanowni Państwo !

    Powołując się na rekomendacje GIS, MEN, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Wojewody Lubelskiego informuję, że w Szkole Podstawowej w Żółkiewce odwołane są wszystkie wycieczki, wyjścia i wyjazdy na zawody sportowe. Ponadto informuję, że każdego dnia pielęgniarka szkolna będzie mierzyć temperaturę ciała wszystkich uczniów.

     

    Dyrektor szkoły

    Danuta Błaszczak

     

  • INFORMACJA GIS W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA ZDROWOTNEGO ZWIĄZANEGO Z KORONAWIRUSEM

    INFORMACJA GIS W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA ZDROWOTNEGO ZWIĄZANEGO Z KORONAWIRUSEM

     

          W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa przedstawiamy poniżej rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS).

    Co robić, aby się nie zarazić?
    Koronawirusy są wrażliwe na podstawowe środki dezynfekcyjne i wysoką temperaturę. Skuteczne są więc standardowe procedury stosowane do odkażania.

    Do podstawowych sposobów zapobiegania zakażeniu należą:

    • częste mycie rąk wodą z mydłem; odkażanie rąk preparatami na bazie alkoholu oraz unikanie dotykania rękami oczu, nosa, ust (jest to częsty nawyk, którego nie kontrolujemy);
    • zakrywanie nosa i ust podczas kaszlu i kichania, używanie jednorazowej chusteczki, która powinna zostać natychmiast usunięta lub kichanie w zgięcie łokcia, nigdy w otwarte dłonie;
    • w przypadku kontaktu z osobami prezentującymi objawy zakażenia wskazane jest utrzymanie odległości co najmniej 1 metra;
    • stosowanie masek ochronnych: nie ma potrzeby stosowania masek przez osoby zdrowe; maski powinny być stosowane w przypadku kontaktu z osobą z podejrzeniem zakażenia nowym koronawirusem (np. podczas sprawowania opieki nad taką osobą), a także przez osoby które kichają i kasłają.

    Osoby, które nie miały kontaktu z osobą chorą nie mają powodów do obaw. Jednocześnie apelujemy, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.

    Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:

    • codziennie mierzyć temperaturę ciała
    • zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

    W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

    Najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna znajduje się w Krasnymstawie. Dane kontaktowe można znaleźć tutaj.

    Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS tutaj.

    W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800-190-590 (czynny całodobowo).

    Instrukcja "Jak skutecznie myć ręce" (plik pdf do druku)

     

  • INFORMACJA

    INFORMACJA

     

    Z dniem dzisiejszym tj. 06.03.2020 r. przestaje obowiązywać awaryjny harmonogram przywozów uczniów do szkoły i odwozów. Obowiązuje harmonogram wg normalnego rozkładu.

     

  • AKCJA SZKOLNEGO WOLONTARIATU

    AKCJA SZKOLNEGO WOLONTARIATU

     

              W lutym 2020 roku z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzono w naszej szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych psów. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt.

           Już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, wpoić chęć niesienia pomocy, by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest schronisko. 

              Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Okazało się, że uczniom nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności szkolnej mogliśmy zebrać ponad 280 kilogramów smakołyków: suchej karmy oraz puszek, które zostały przekazane w dniu 29.02.2020 r. opiekunom schroniska „Pieski Świat” w miejscowości Bazar.

             Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za to, że włączyli się w akcję.

    Szkolny Klub Wolontariatu

     

     

     

  • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - ELIMINACJE GMINNE

    MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - ELIMINACJE GMINNE

     

             27 lutego 2020 r. w Hali Sportowej w Żółkiewce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom.

    Turniej przeprowadzony został w 3 kategoriach wiekowych:

    • uczniów szkół podstawowych klas IV-VI /SP Żółkiewka i SP Chłaniów/,
    • klas VII-VIII /SP Żółkiewka i SP Chłaniów/,
    • oraz szkoły ponadpodstawowej.

        Eliminacje gminne zostały poprzedzone etapem szkolnym, który w naszej szkole odbył się 21 lutego. Z klas IV-VI uczestniczyło 6 uczniów, a z klas VII-VIII – 14. W wyniku tych eliminacji z każdej grupy wyłoniona została piątka najlepszych uczniów, która reprezentowała naszą szkołę na forum gminnym:

     

    klasy IV-VI:

    1. Kiełbasa Adam VI c

    2. Lewicki Łukasz VI c

    3. Kotyło Agata VI c

    4. Dubaj Kacper VI c         

    5. Pąsiek Julia VI b

     

    klasy VII-VIII:

    1. Celińska Weronika VIII b

    2. Kneć Mateusz VIII a

    3. Banaszak Jakub VIII b

    4. Bobel Ewa VIII a

    5. Łysakowski Krystian VII a

     

         Etap gminny odbył się w hali sportowej. Do rozwiązania był test składający się z 45 pytań.

         Miło nam poinformować, że laureatem konkursu w kategorii klas VII-VIII została Weronika Celińska.

        Nagrody laureatom i pozostałym uczestnikom wręczyli: prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych druh Marian Kania oraz sekretarz Gminy Żółkiewka Marcin Zając.

         Weronika Celińska zaprezentuje naszą szkołę na kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 27 marca w siedzibie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

    Gratulujemy !

     

     

  • OPŁATA ZA OBIADY

    OPŁATA ZA OBIADY

     

    KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC MARZEC

     

     

      klasy 0 b, 0 c, 0 d, I - VIII - 55,00 zł

      przedszkole - 154,00 zł

      klasa 0 a bez podwieczorka - 104,50 zł

                            

    Wpłaty przyjmowane są do 10 marca w sali nr 10.

     

    KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

    36 8200 1050 2006 5000 8649 0003  Szkoła Podstawowa w Żółkiewce, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

    Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.

     

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

    INFORMACJA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

     

    Od dnia 24.02.2020 r. do odwołania przywozy do szkoły i odwozy będą przebiegały zgodnie z planem awaryjnym dostępnym na stronie internetowej naszej szkoły.

     

    Plan przywozów i odwozów uczniów w przypadku nieobecności jednego z kierowców w roku szkolnym 2019/2020

     

    Przywozy

    I samochód szkolny

    1. Żabno, Wierzchowina, Władysławin, Chłaniówek, Majdan Wierzchowiński – wyjazd ok. godz. 6.15. W drodze powrotnej przywóz uczniów kl. 0 – VIII do szkoły z tego kierunku oraz z Koszarska, Gan, Równianek, Zaburza ok. godz. 7.15.
    2. Makowiska, Poperczyn, Borówek, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Celin, Siniec – wyjazd ok. godz. 7.30 – klasy 0 – VIII.

     

    II samochód szkolny

    1. Dąbie, Pilaszkowice – wyjazd do szkoły ok. 6.10 – kl. 0 – VIII.
    2. Adamówka, Tokarówka – wyjazd  ok. 6.40 – kl. 0 – VIII.
    3. Żółkiew, Chruściechów, Markiewiczów – wyjazd ok. 7.15 – klasy 0 – VIII.
    4. Rożki, Huta, Kol. Rożki – wyjazd do szkoły ok. 7.45 – kl. 0 – VIII.

     

    Odwozy

    I samochód szkolny

    1. SP Chłaniów – wyjazd 11.45.
    2. Makowiska, Poperczyn, Borówek, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Celin, Siniec – wyjazd godz. 12.55 – kl. 0 – III.
    3. Dąbie, Pilaszkowice, Tokarówka, Adamówka – wyjazd 13.45 – kl. 0 – III i starsze. 
    4. Makowiska, Poperczyn, Borówek, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Celin, Siniec – wyjazd ok. 14.40 – kl. IV – VIII.
    5. Dąbie, Pilaszkowice, Tokarówka, Adamówka – wyjazd ok. 15.20 – kl. VII – VIII. 

     

    II samochód szkolny

    1. Rożki, Huta, Kol. Rożki, Żółkiew, Chruściechów, Koszarsko, Gany, Zaburze – wyjazd godz. 12.55 – kl. 0 – III i starsze.
    2. Majdan Wierzchowiński, Wierzchowina, Chłaniów – wyjazd godz. 13.45 – kl. 0 – III i starsze.
    3. Rożki, Huta, Kol. Rożki – wyjazd godz. 14.40 – kl. IV – VIII.
    4. Żółkiew, Chruściechów, Koszarsko, Gany, Majdan Wierzchowiński, Wierzchowina, Chłaniów – wyjazd ok. 15.00 – kl. IV – VIII.
  • LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W TEATRZE

    LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W TEATRZE

     

    Dnia 20.02.2020 r. 80-ciu uczniów klas IV-VII udało się wraz z opiekunami do Krasnegostawu w celu obejrzenia przedstawienia w języku angielskim pt. „Little Red Riding Hood” (Czerwony Kapturek) oraz Peter Black (Piotruś Pan). Sztukę przygotowała grupa teatralna z Krakowa.

    Celem przedstawienia było doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym, a szczególnie kształtowanie rozumienia tekstów mówionych.

    Taka forma nauki języka angielskiego bardzo podobała się naszym uczniom, a przekaz komediowy i doskonała gra aktorska dostarczyła im dodatkowych, pozytywnych emocji.

    Organizatorzy wyjazdu: nauczyciele języka angielskiego

     

     

     

  • KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III – „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

    KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III – „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

     

          Dnia 19 lutego 2020 r. odbył się w naszej szkole kuratoryjny konkurs matematyczny klas III „Razem możemy więcej”. Do etapu szkolnego przystąpiło 13 uczniów. Każdy uczeń indywidualnie rozwiązywał test matematyczny złożony z 12 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności.

              Trzecioklasiści wykazali się dobrą umiejętnością rozwiązywania zadań złożonych wymagających logicznego myślenia i rozumowania oraz zastosowania wiedzy matematycznej wykraczającej poza podstawę programową klasy trzeciej. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było otrzymać 48 punktów. 

    Komisja konkursowa wyłoniła troje dzieci, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. Ich prace zostały odesłane do kuratorium.

     

    I miejsce (41 punktów – 85%):  Marcel Wieczorkowski – klasa III a

    II miejsce (38 punktów – 79%): Mateusz Dąbrowski – klasa III b

    III miejsce (37 punktów – 77%): Marcelina Abram – klasa III b

     

    Pozostali uczestnicy konkursu:

    - Kacper Chyrchel

    - Aleksandra Polańska

    - Alicja Skorek

    - Lena Chruścicka

    - Michał Cichosz

    - Kamil Zdybel

    - Barbara Lewicka

    - Julia Góźdź

    - Jakub Bociąg

    - Stanisław Chmura

     

    Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

     

     

     

  • XI EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO „MISTRZ KOMPUTERA”

    XI EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO „MISTRZ KOMPUTERA”

     

             13 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się I etap XI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”.

    Konkurs miał na celu:

    1. Zainteresowanie uczniów technologią informacyjną i rozwojem informatyki.

    2. Uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z niewłaściwego wykorzystania komputera:

    • bhp pracy z komputerem,
    • treści niepożądane w środowisku Internet,
    • zagrożenia wynikające z niewłaściwego doboru programu lub gry komputerowej.

          W konkursie wzięło udział 26 uczniów z  klas VI-VIII. Konkurs trwał 45 minut i polegał na samodzielnym rozwiązywaniu testu zawierającego 26 pytań zamkniętych.

           Do II etapu konkursu (wojewódzkiego, teoretycznego) zakwalifikowało się dwóch uczniów z najlepszymi wynikami: Jakub Banaszak z klasy VIII b i Mikołaj Ścibak z klasy VI c.

    Gratulujemy uczniom i ich rodzicom. Życzymy powodzenia !!!

     

  • ICEMANIA

    ICEMANIA

     

       7 lutego 2020 r. uczniowie klasy VI c zapoznali się z obiektem sportowym ICEMANIA w Lublinie.

           Dzieci  skorzystały z wypożyczalni sprzętu, oswoiły się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na lodowisku, uczyły się jeździć na łyżwach.

        Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego: Marta Wrzyszcz, Artur Wrzyszcz oraz wychowawca klasy: Teresa Dąbska.

    Urząd Gminy zapewnił uczniom darmowy przejazd.

     

     

  • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS VI-VIII

    SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS VI-VIII

     

    6 lutego 2020 r. w hali sportowej w Żółkiewce odbył się szkolny turniej piłki siatkowej.

    Rozgrywki miały na celu:

    • popularyzację siatkówki jako aktywnej formy spędzania czasu,
    • utrwalenie znajomości przepisów gry i oficjalnej sygnalizacji sędziowskiej,
    • stwarzanie okazji do odnoszenia sukcesu i znoszenia porażki.

     

    W turnieju wzięło udział 7 drużyn (3 drużyny dziewcząt, 4 drużyny chłopców).

    Wyniki rozgrywek:

     

    Dziewczęta

    I miejsce — klasa VIII a – Bobel Ewa, Garbacz Malwina, Gustaw Lidia, Kozak Małgorzata, Potręć Olga, Wiśniewska Wiktoria, Zając Anna

    II miejsce — klasa VIII b – Celińska Weronika, Chruściel Martyna, Podkościelna Marlena, Mrowińska Julia, Marchewka Natalia, Piskorek Kinga, Sosińska Julia

    III miejsce — klasa VII a – Jonasz Amelia, Stasak Magdalena, Padzińska Amelia, Polańska Julia, Stachyra Oliwia, Fila Emilia, Woźnica Magdalena

     

    Chłopcy

    I miejsce — klasa VIII a – Kneć Mateusz, Kiszczak Kacper, Lizut Piotr, Mielniczuk Paweł, Złamańczuk Bartłomiej, Ścibak Jakub

    II miejsce — klasa VIII b, VII a – Banaszak Jakub, Obrośliński Adrian, Bartoszewski Jarek, Domoń Paweł, Łysakowski Krystian, Rondoś Michał, Piskorek Bartłomiej

    III miejsce — klasa VI a1Celiński Mateusz, Łukasz Marcin, Szczepanik Sebastian, Stachyra Błażej, Chruściel Tomasz, Garbacz Michał, Pietrzniak Jakub

    IV miejsce — klasa VI a2Drozd Michał, Grabek Marcin, Nastaj Bartłomiej, Szpot Adrian, Wieczorkowski Oskar, Magier Jacek

     

    Turniej zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Artur Wrzyszcz.

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: sp@zolkiewka.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć