Projekt ministerialny - Aktywna tablica Scenariusze lekcji z wykorzystaniem TIK Międzyszkolna sieć współpracy

Międzyszkolna sieć współpracy

Sprawozdanie ze spotkania nauczycieli w ramach projektu „Aktywna tablica”

W dniu 26.03.2019 r. w Szkole Podstawowej w Maciejowie Starym odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica”.

W spotkaniu wzięli udział uczestnicy projektu  ze szkół podstawowych w Maciejowie Starym, Giełczwi oraz Żółkiewce. Każdą ze szkół reprezentowali szkolni koordynatorzy projektu oraz użytkownicy uzyskanych w jego ramach tablic interaktywnych. Spotkanie miało na celu zorganizowanie międzyszkolnej sieci współpracy między nauczycielami. Uczestnicy projektu wymienili się doświadczeniami w pracy z tablicami interaktywnymi, zaprezentowali aplikacje i narzędzia służące im do przygotowywania i przeprowadzania lekcji. Nauczyciele ustalili formy dzielenia się dobrymi praktykami - scenariuszami ciekawych zajęć przeprowadzonych z użyciem narzędzi przypisanych do tablic interaktywnych. Ustalony został harmonogram lekcji otwartych, które zostaną przeprowadzone w ramach projektu.

17. 05. 2019 r. – lekcja geografii, kl. VII – p. Krzysztof Łazur – Szkoła Podstawowa w Maciejowie Starym.

06.05.2019 r. – lekcja języka angielskiego, kl. VII – p. Irena Krasoń – Szkoła Podstawowa w Maciejowie Starym.

22. 05. 2019 r. – lekcja języka angielskiego, kl. V – p. Edyta Majkut – Szkoła Podstawowa w Żółkiewce.

12. 04. 2019 r. – lekcja religii, kl. I – p. Wiesława Pastuszak – Szkoła Podstawowa w Żółkiewce.

06. 05. 2019 r. – lekcja edukacji wczesnoszkolnej, kl. I  – p. Elżbieta Bochniak – Szkoła Podstawowa w Giełczwi.

15. 05. 2019 r. – lekcja języka niemieckiego, kl. VII  – p. Monika Winiarczyk – Szkoła Podstawowa w Giełczwi.

Ustalony został również termin następnego spotkania na dzień 11.04.2019 r. w Szkole Podstawowej w Giełczwi.

Koordynator projektu w Szkole Podstawowej w Maciejowie – Irena Krasoń

Sprawozdanie ze spotkania nauczycieli w ramach projektu „Aktywna tablica”

W dniu 11.04.2019 r. w Szkole Podstawowej w Giełczwi odbyło się spotkanie  zorganizowane   w ramach realizacji rządowego programu  „Aktywna tablica”.

W zebraniu uczestniczyli nauczyciele pracujący w ramach projektu „Aktywna tablica”, tworzący międzyszkolną sieć współpracy – nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, Szkoły Podstawowej w Maciejowie oraz Szkoły Podstawowej w Giełczwi. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń oraz dzielenie się dobrymi praktykami w ramach projektu. Nauczyciele uczestniczący w spotkaniu wymienili się spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi wykorzystywania  TIK podczas zajęć lekcyjnych oraz podczas zajęć pozalekcyjnych. Scenariusze zajęć zawierające możliwości wykorzystania TIK, przekazywane do koordynatorów w poszczególnych szkołach, zostały udostępnione podczas zebrania. Nauczyciele dyskutowali nad problemami, które mogą pojawić się podczas realizacji wytyczonych zadań. Przedstawiona została lista stron internetowych, na których można znaleźć informacje przydatne do pracy z tablicą.

Koordynator projektu w Szkole Podstawowej w Giełczwi – Anna Prus

Propozycje materiałów samokształceniowych:

1. „Sieci współpracy i samokształcenia, jako nowa forma doskonalenia nauczycieli w pracy z nowymi technologiami” dostępne na https://www.ore.edu.pl/

2. Publikacja dobrych praktyk: http://www.profesor.pl/

3. Blog sieci: https://aktywnatablicatik.blogspot.com

Sprawozdanie ze spotkania nauczycieli w ramach projektu „Aktywna tablica”

W dniu 06.06.2019 r. w Szkole Podstawowej w Żółkiewce odbyło się spotkanie  zorganizowane   w ramach realizacji rządowego programu  „Aktywna tablica”.

W zebraniu uczestniczyli nauczyciele pracujący w ramach projektu „Aktywna tablica”, tworzący międzyszkolną sieć współpracy – nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, Szkoły Podstawowej w Maciejowie oraz Szkoły Podstawowej w Giełczwi. Spotkanie miało na celu podsumowanie realizacji zadań  wynikających z programu „Aktywna tablica”. Nauczyciele uczestniczący w spotkaniu wymienili się spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi wykorzystywania  TIK podczas organizacji pracy szkoły. Nauczyciele dyskutowali nad korzyściami, jakie niesie wykorzystywanie najnowszej technologii podczas procesu nauczania oraz nad problemami, które mogą pojawić się podczas realizacji wytyczonych zadań. Zebrani nauczyciele zaprezentowali szereg ciekawych stron internetowych do wykorzystania na lekcjach z poszczególnych przedmiotów.

Koordynator projektu w Szkole Podstawowej w Żółkiewce -  Edyta Majkut