Z życia przedszkola - rok 2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 Archiwum wiadomości Kalendarz imprez i uroczystości O projekcie Artykuły dla rodziców

O projekcie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Klub przedszkolaka w Żółkiewce

Dnia 5 września 2013 r. przy Szkole Podstawowej w Żółkiewce rozpoczął swoją działalność i funkcjonowanie Klub przedszkolaka. W ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.” Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.”

Głównym celem tego projektu jest upowszechnienie edukacji w gminie Żółkiewka poprzez objęcie edukacją i wychowaniem 23 dzieci i przygotowanie ich do edukacji szkolnej, zmniejszenie różnic w dostępie do edukacji przedszkolnej dzieci w gminie wiejskiej względem dzieci z miast. Do Klubu uczęszcza 23 przedszkolaków, są to dzieci w wieku trzy- i czteroletnim. Pracą dydaktyczno–wychowawczą w oddziale przedszkolnym zajmują się dwie nauczycielki edukacji przedszkolnej panie: Halina Stepanów i Ewelina Kozik-Abram.

Mamy bogatą ofertę dydaktyczną rozwijającą wiedzę i umiejętności, zainteresowania i uzdolnienia dzieci, ponieważ na zajęciach dydaktycznych realizujemy program wychowania przedszkolnego W kręgu zabawy” Jadwigi Pytlarczyk. Mając na uwadze możliwości psychofizyczne i potrzeby rozwojowe dzieci w tym wieku - pracujemy w myśl zasady Baw ucząc – ucz bawiąc”. Przedszkole prowadzi swą działalność dydaktyczną i sprawuje opiekę nad dziećmi w godzinach od 730 do 1530.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.