Wszystko dla Babć i Dziadziów…
21 stycznia w oddziale zerowym 0 b odbył się tradycyjnie jak co roku Dzień Babci i Dziadka. Dzieci pod kierunkiem Pani Moniki Duda zaprezentowały zaproszonym gościom swoje teatralne, recytatorskie i wokalne umiejętności.
Uroczystość odbyła się w świetnych nastrojach i pięknie przyozdobionej klasie, w której dzieci przedstawiły ,,12 życzeń dla Babci i Dziadka’’. W inscenizacji wcieliły się w role 12 miesięcy roku i złożyły wszystkim zebranym życzenia. Całe przedstawienie przeplatane było recytowaniem wierszy, śpiewaniem piosenek i pokazem tańców.
Dzieci przed występem gromadziły potrzebne rekwizyty oraz przygotowywały upominki oraz wystrój klasy. Dla babci był własnoręcznie wykonany kwiat róży, a dla dziadzia laurka.
Uroczystość była wyjątkowa. Mali aktorzy zaprezentowali się wspaniale.
W podziękowaniu za piękny występ i dostarczenie wielu przeżyć i wrażeń dzieci otrzymały gromkie brawa i oklaski. Goście byli wzruszeni, a w niejednym oku zakręciła się łza radości. Na koniec gości zaproszono na słodki poczęstunek.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Niechaj dziadzio z babunią
Tak długo nam żyją,
Póki komar i mucha
Morza nie wypiją.
A ty, mucho, ty, komarze,
Pijcie wodę powoli,
Aż się dziadzio i babcia
Nażyją do woli.
Od wielu już lat w kalendarz uroczystości przedszkolnych na stałe wpisany jest „Dzień Babci i Dziadzia”. Tak było również i w tym roku. 21 stycznia dzieci z oddziału 0 a wspólnie z wychowawczynią Renatą Szczęch dla swoich licznie przybyłych babć i dziadziów przedstawiły inscenizację pt. „Opowieść Obłoczka o Bożym Narodzeniu”, a następnie pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i tańczyły. Wspaniała publiczność podziwiała i oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Następnie dzieci zaprosiły gości do wspólnego walczyka, wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadziom przygotowane upominki i laurki, częstowały cukierkami. Niejednej babci i dziadziowi łezka zakręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadziów po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Kochanym Babciom i drogim Dziadziom jeszcze raz życzę samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.
Renata Szczęch
Zapraszamy do → albumu fotograficznego.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LUTY
klasy 0-VI - 20,90 zł
przedszkole - 55,00 zł
(STAWKA ZA 1 DZIEŃ ŻYWIENIA 1,90)
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.
Uczniowie klasy II a pod kierunkiem wychowawczyni Pani Jadwigi Trumińskiej zorganizowali piękną uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzień 21 stycznia 2016 roku był niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Na wstępie dzieci pokazały swoje talenty recytatorskie oraz wokalne. Wiele radości i humoru przyniósł skecz o babci i dziadku. Uwieńczeniem całej uroczystości był piękny taniec w wykonaniu wszystkich dzieci.
Wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które same wykonały. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy: P. Magdę Jeleń, P. Anetę Grabek i P. Ewę Magier.
Ogromne podziękowania kierujemy do Pani Jadwigi Trumińskiej za profesjonalne przygotowanie części artystycznej oraz dla Pana Wojciecha Bolesty za wykonanie zdjęć i filmów z uroczystości.
Więcej zdjęć z uroczystości w albumie fotograficznym.
W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy II c wraz z rodzicami zorganizowali spotkanie opłatkowe. Miało ono na celu utrwalenie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Na spotkaniu odczytana została Ewangelia o narodzeniu Pana Jezusa, następnie odmówiliśmy wspólną modlitwę, połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia, śpiewaliśmy kolędy i spożywaliśmy wigilijne potrawy.
Spotkanie wprowadziło nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
14 stycznia 2016 r. klasa VI a zorganizowała wieczorek, w którym uczestniczyli szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Płonce wraz ze swoją wychowawczynią p. Urszulą Kamieniecką. Była to rewizyta. Rodzice klasy VI a przygotowali wspaniały poczęstunek. Wszyscy delektowali się smacznymi ciastami oraz niezliczoną stertą kanapek. Były też soki, napoje, kompot i herbata. Zabawa taneczna połączona była z warsztatami muzycznymi, których tematem przewodnim był folklor. Uczniowie rozmawiali o kulturze ludowej. Wspólnie kolędowali, biorąc udział w zabawie „Jaka to kolęda?”. Wszyscy wykazali się dużą znajomością prezentowanych kolęd. Dyskoteka urozmaicona była nauką tańców integracyjnych takich jak: owczareczek, swing w uliczce, belgijka. Dziewczęta opanowały również taniec integracyjny do piosenki „Swing Alleluja”.
Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Dorota Podgórska-Drozd, p. Urszula Kamieniecka, p. Wojciech Bolesta oraz kilkoro rodziców.
Wychowawczyni klasy VI a wraz ze swoimi wychowankami składa serdeczne podziękowania paniom: Barbarze Miś, Marcie Chyrchel, Iwonie Chyrchel, Monice Zwolak-Dubaj, Anecie Michałowskiej, Marii i Annie Mirosław, Dianie Plich, Agnieszce Szpot za pomoc w przygotowaniu wspaniałej imprezy, za upieczone ciasto, kanapki, herbatę i kompot.
Więcej zdjęć z wieczorku w albumie fotograficznym.
W niedzielę 10 stycznia 2016 r. w hali sportowej w Żółkiewce odbył się kolejny festiwal, którego organizatorem był Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce. Głównym celem festiwalu była integracja różnych grup wiekowych i wspólne kolędowanie. Przed publicznością zaprezentowało się osiem zespołów i dwoje solistów. W przeglądzie wzięli również udział uczniowie z naszej szkoły z klas III-VI. Zaprezentowali oni widowisko pt. „Gdzie jest nasze Betlejem?”.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmów z pieśniami i kolędami.
Filmy:
22 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna. Jasełka przygotowali uczniowie z klasy V b pod kierunkiem pani Doroty Kalamon. Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe wykonał chór szkolny, który przygotowała pani Dorota Podgórska-Drozd. W świąteczny nastrój wprowadziło nas nie tylko słowo i pieśń, ale również przepiękna dekoracja wykonana przez p. Edytę Majkut i p. Elżbietę Żybałę. Wszyscy wpatrzeni byli w żywą szopkę, którą tworzyła Święta Rodzina, aniołowie, Staruszka i pastuszkowie. Dzięki temu poczuliśmy, że święta są tuż, tuż …
Całość dopełniły życzenia złożone przez panią wicedyrektor Małgorzatę Kamieniecką.
Zapraszamy do obejrzenia występów naszego chóru:
Więcej zdjęć z jasełek w albumie fotograficznym.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC STYCZEŃ
klasy 0-VI - 36,10 zł
przedszkole - 95,00 zł
(STAWKA ZA 1 DZIEŃ ŻYWIENIA 1,90)
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.
„Nie szukaj Boga w zaświatach.
On jest przy tobie.”
Matka Teresa z Kalkuty
27 listopada 2015 r. klasa VI a brała udział w warsztatach polonistycznych pt. „Z frazeologią za pan brat” zorganizowanych przez panią Urszulę Kamieniecką – nauczycielkę języka polskiego w Szkole Podstawowej w Płonce. W warsztatach wzięli udział szóstoklasiści z Płonki i Żółkiewki. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: pani Dorota Podgórska-Drozd i pani Urszula Kamieniecka oraz pan Wojciech Bolesta, który robił zdjęcia podczas spotkania.
Celem zajęć było powtórzenie i utrwalenie poznanych już związków frazeologicznych i integracja grupy.
Dobór ćwiczeń miał znaczący wpływ na aktywny udział uczestników w zajęciach.
Uczniowie chętnie włączali się w wykonywanie zadań rozwijając swoje kreatywne myślenie. Wykazywali się dużą pomysłowością i oryginalnością w poszukiwaniu nowych rozwiązań.
W trakcie zajęć uczniowie skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez rodziców uczniów klasy VI szkoły w Płonce.
Na koniec zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i balony, które okazały się miłym akcentem. Nasi uczniowie wrócili do swojej szkoły zadowoleni, z pełniejszą głową wiedzy, nawiązali również nowe znajomości z rówieśnikami.
Kolejne spotkanie w naszej szkole. Zapraszamy po świętach.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Kolejnym konkursem, w którym wzięły udział dzieci z klasy 0 b był ogólnopolski konkurs plastyczny pt. ,,Bukiet Pani Jesieni’’. Spośród 148 prac nadełanych z całej Polski nasza uczennica Kasia Daniel zajęła II miejsce. Praca Kasi powstała pod kierunkiem pani Moniki Duda.
Celem konkursu było:
- rozwijanie inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych).
Gratulujemy !
Dnia 30 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się VI Jesienny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Organizatorami były panie: Krystyna Grabek, Jadwiga Trumińska i Maria Wójciak.
W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości znanych autorów, zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie ich zdolności oraz zachęcanie do występów na scenie.
Komisja w składzie:
Wojciech Bolesta – przewodniczący
Teresa Flak – członek
Teresa Kołodziejek – członek
dokonała oceny według następujących kryteriów:
Wyniki konkursu:
I miejsce - Drozd Michał, kl. II a
II miejsce - Jarosz Malwina, kl. II c, Polańska Julia, kl. III a
III miejsce - Sulima Nikola, kl. II a, Kiełbasa Adam, kl. II c, Pawłasek Marcin, kl. III b
Pozostali uczestnicy:
Kaliniak Mikołaj, kl. I a
Kania Julia, kl. I a
Sikora Zofia, kl. I a
Chojda Paulina, kl. I b
Majkut Natalia, kl. I b
Żuber Paweł, kl. I b
Celiński Mateusz, kl. II a
Góźdź Ola, kl. II b
Krasoń Izabela, kl. II b
Salasa Klaudia, kl. II b
Kowalik Dominika, kl. II c
Michnik Amelia, kl. III a
Madej Malwina, kl. III b
Radecki Damian, kl. III b
Duży wybór zdjęć z konkursu w albumie fotograficznym.
3 grudnia 2015 r. OKS w Żółkiewce zorganizował gminny konkurs historyczny o hetmanie Stanisławie Żółkiewskim. W zmaganiach brali udział uczniowie naszej szkoły, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Uczniowie rozwiązywali test. Pytania dotyczyły najważniejszych faktów z życia i działalności hetmana.
Bardzo dobrą wiedzą o swoim patronie wykazali się nasi uczniowie, troje z nich zajęło I miejsce z kompletem punktów:
Agnieszka Mirosław, kl. VI a
Kamil Podgórski, kl. VI b
Iga Puchala, kl. VI b
Drugie miejsce zajęli Oliwia Marciniak i Mateusz Jarosz, a trzecie Klaudia Hajdo – wszyscy z kl. VI b.
Wszyscy nasi laureaci zostali nagrodzeni atrakcyjnymi książkami.
Gratulujemy !
Więcej zdjęć z konkursu w albumie fotograficznym.
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy...”
Wizyta świętego Mikołaja - to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do nas, nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci powitały gościa i nawiązała się wymiana zdań. Obiecały Mikołajowi, że będą grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu z nich wspaniały prezent. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku...
Wizyta świętego Mikołaja w naszej szkole została uwieczniona w albumie fotograficznym:
Dzieci z klasy 0 b pod kierunkiem pani Moniki Duda wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Jesień z Czterech pór roku Vivaldiego” zorganizowanym przez Przedszkole nr 8 „Mali Polanie” w Gnieźnie.
Celem konkursu było:
- rozwijanie umiejętności interpretowania ekspresji muzycznej w formie plastycznej
- rozwijanie kreatywności twórczej dzieci
- kształtowanie wyobraźni plastycznej
- wzmacnianie wiary we własne siły i możliwości
Każdy mały artysta w odmienny sposób zinterpretował temat pracy konkursowej. Wszystkie pomysły były bardzo interesujące.
Spośród bardzo wielu pięknych prac o tematyce jesiennej nadesłanych z różnych regionów Polski jury wyróżniło naszą koleżankę Patrycję Bednarską. Gratulujemy !
Zapraszamy do albumu fotograficznego.
KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ
klasy 0-VI - 30,40 zł
przedszkole - 80,00 zł
(STAWKA ZA 1 DZIEŃ ŻYWIENIA 1,90)
Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym menu.
Dnia 17 listopada 2015 r. chór szkolny Kamerton uczestniczył w III Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Łopienniku Nadrzecznym.
W konkursie zmagali się uczniowie z kilku szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu krasnostawskiego. Zespoły i soliści zaprezentowali różne interpretacje pieśni patriotycznych – tych zapomnianych i tych nowych.
Nasz chór Kamerton został laureatem konkursu w kategorii zespoły – szkoła podstawowa. Uczniowie w nagrodę otrzymali „Złoty Laur”, statuetkę ze Złotą Nutką oraz odtwarzacz płyt CD.
Występ chórzystów uwiecznił na zdjęciach i filmach pan Wojciech Bolesta.
Po zakończeniu konkursu wszyscy czekaliśmy na autobus szkolny. Zanim przyjechał pan Zbigniew Myszak dzieci wesoło bawiły się w sali gimnastycznej. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: pani Dorota Podgórska-Drozd i pan Wojciech Bolesta.
Dziękuję wszystkim, którzy umożliwili chórzystom wyjazd do Łopiennika Nadrzecznego na III Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej.
Dorota Podgórska-Drozd
Zapraszamy do obejrzenia występów naszego chóru:
Uroczysta akademia odbyła się w naszej szkole 10 listopada. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klas IV-VI. Panie: Danuta Błaszczak, Janina Bukowska i Teresa Dąbska zadbały o to, by uroczystość przez swoją treść oddziaływała na sferę intelektualną i emocjonalną uczniów, by stała się atrakcyjnym widowiskiem i pozostawiła w postawach dzieci trwałe wartości: kształtowała dumę narodową, pogłębiała więź ze szkołą, wyzwalała inicjatywę, uczyła solidnego wykonania podjętych zobowiązań, uczyła szacunku i wyrażania go postawą, działaniem, ubiorem.
Uroczysty nastrój akademii podkreślała obecność pocztu sztandarowego. Słowo mówione zostało wzbogacone słowem śpiewanym. Pieśni patriotyczne wykonał chór szkolny Kamerton, w którym od niedawna śpiewają również uczniowie z klasy III b.
O niezwykle wymowną oprawę plastyczną zadbała pani Joanna Grabek, a wszystko na fotografiach i filmikach uwiecznił pan Wojciech Bolesta.
Zatem 10 listopada duża grupa uczniów i nauczycieli otworzyła okno historii i starała się pokazać jak długa i trudna była droga Polaków do wolności. Dlatego szanujemy wartości o jakie walczyli nasi pradziadkowie i dziadkowie. Zapamiętajmy wszyscy datę 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach odzyskała niepodległość.
Zapraszamy do obejrzenia występów naszego chóru:
Tu wszędzie jest Moja Ojczyzna
Dziś do ciebie przyjść nie mogę
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Zaproszenie na obchody Dnia Niepodległości w naszej gminie.
Szczegóły w poniższym plakacie: