Nawigacja

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

    ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

     

    „Chwała Bogu na wysokościach,

     a na ziemi pokój

    ludziom Jego upodobania.”

    Ewangelia wg św. Łukasza 2, 14

     

     

     

     

     

  • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

    WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

     

        11 grudnia 2024 r. w klasie IIa odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z inicjatywy wychowawcy p. Jadwigi Trumińskiej.

       Celem spotkania było rozbudzanie aktywności dzieci, wzmacnianie wzajemnych relacji w klasie opartych na szacunku i akceptacji, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. W czasie warsztatów powstało wiele pięknych prac: aniołki, gwiazdki, choinki, prezenty, misie, kwiaty itp. Wszystkie te przedmioty zostały wylane z pszczelego wosku, a później pomalowane przez dzieci według ich pomysłowości i kreatywności. Pracy naszych uczniów przewodniczyła pani Katarzyna Chudziak.

       Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor, radość tworzenia ozdób. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

       Bardzo dziękujemy pani Kasi za wspaniałe spotkanie i pokazanie sposobu wykonania pięknych ozdób, które z pewnością będą zdobiły mieszkania w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

     

     

     

  • WYJAZD DO LUBLINA

    WYJAZD DO LUBLINA

     

        6 grudnia 2024 r. uczniowie klasy VIa, VIb i VIIa wraz z wychowawcami wybrali się do Lublina.

       Wycieczka obejmowała zwiedzanie Dworca Metropolitarnego oraz dworca kolejowego. Następnie uczestnicy pojechali na Stare Miasto.

         Idąc od parkingu, zatrzymaliśmy się przy Bramie Grodzkiej, skąd podziwialiśmy Zamek Lubelski. Spacerując po Rynku, zatrzymaliśmy się na placu Przy Farze, Trybunale Koronnym, Bazylice oo. Dominikanów. Ważnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum im. Józefa Czechowicza, gdzie mogliśmy zobaczyć rękopisy poety i eksponaty związane z jego twórczością. Następnie udaliśmy się pod Bramę Krakowską, a potem Krakowskim Przedmieściem przeszliśmy na Plac Litewski, gdzie była krótka przerwa na posiłek.

    O godz. 13.00 pojechaliśmy na lekcję w-f-u w Strefie Wysokich Lotów w Lublinie.

     

     

     

  • PODSUMOWANIE „AKCJI ŚWIĄTECZNEJ”

    PODSUMOWANIE „AKCJI ŚWIĄTECZNEJ”

     

          5 grudnia zakończyła się w naszej szkole akcja zbiórki darów dla dzieci, które w czasie Świąt Bożego Narodzenia przebywać będą na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

          Udało nam się zebrać wiele darów rzeczowych. Były to m.in. zabawki, pluszaki, książeczki, kolorowanki oraz świąteczne ozdoby, naklejki, skarpetki, poduszki i kocyki.

          W akcję chętnie włączyli się nasi Uczniowie, Rodzice, Pracownicy Szkoły oraz Dzienny Dom Seniora w Żółkiewce, który przekazał piękne świąteczne kartki.

           Upominki przekazane zostały małym pacjentom szpitala i z pewnością umilą czas spędzony na oddziale.

          Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski pięknie dziękują darczyńcom za hojność i okazane serce.

     

     

     

  • OPŁATA ZA OBIADY

    OPŁATA ZA OBIADY

     

    KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ

     

     

      klasy 0 b, c, d, I - VIII - 52,50 zł

     ► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 142,50 zł

      klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 97,50 zł

                            

    Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.12.2024 do dnia 10.12.2024.

     

    KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

    Szkoła Podstawowa w Żółkiewce - 36 8200 1050 2006 5000 8649 0003, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

    Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.

     

  • ZAPROSZENIE NA ŻÓŁKIEWSKI KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     

     

     

     

  • TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

     

         W dniach 18.11.-22.11. w naszej szkole odbył się Tydzień Życzliwości, w trakcie którego Samorząd Uczniowski i Wolontariat zorganizował przerwy taneczne, tydzień kolorów, życzliwe wyzwania, pocztę życzliwości, a dla klas 1-3 konkurs Order Życzliwości. Zwycięzców poznamy podczas apelu zaplanowanego na 29.11.

         W miłej i serdecznej atmosferze minął nam tydzień, którego celem było pielęgnowanie pozytywnego nastawienia do drugiego człowieka, propagowanie uprzejmości i życzliwości na co dzień oraz zwykłej ludzkiej dobroci.

         Pamiętajcie, dobra energia, którą skierujemy w świat, do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą!

     

  • ŚWIĄTECZNA AKCJA DLA ODDZIAŁU HEMATOLOGII I ONKOLOGII W LUBLINIE

    ŚWIĄTECZNA AKCJA DLA ODDZIAŁU HEMATOLOGII I ONKOLOGII W LUBLINIE

     

    Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!

     

        Wielkimi krokami zbliża się czas świąteczny w naszych domach. Chcemy Was prosić o pomoc w zebraniu darów dla dzieci, które w tym czasie przebywać będą na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie.

        Zbierać będziemy: naklejki świąteczne na okna, świąteczne poduszki i kocyki, kolorowanki, gry planszowe, pluszaki, świąteczne zestawy kreatywne.

       Prosimy o przynoszenie darów (nowych rzeczy) do czwartku 5 grudnia i pozostawienie ich u wychowawców klas lub w pokoju nauczycielskim.

         Zachęcamy Was do wzięcia udziału w naszej akcji. Prosimy, umilmy małym pacjentom pobyt w szpitalu i wspólnie poczujmy magię zbliżających się świąt.

     

                                                   Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski

     

  • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     

          12 listopada  2024 r. społeczność naszej szkoły wspólnie uczciła 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tę okoliczność został przygotowany montaż słowno – muzyczny. Recytatorzy wprowadzili nas w sytuację polityczną, przypomnieli  wydarzenia z naszej historii, postawy bohaterów, którzy w najcięższych chwilach walczyli o to, by Polska była wolna i niepodległa. Uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej.

    Chór szkolny wykonał pieśni patriotyczne z okazji Święta Niepodległości.

     

     

     

  • 5 LISTOPADA – DNIEM POSTACI Z BAJEK

    5 LISTOPADA – DNIEM POSTACI Z BAJEK

     

       Z inicjatywy szkolnego samorządu, 5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

       Była to doskonała okazja, aby na chwilę przenieść się do zaczarowanego świata dziecięcej wyobraźni. Bohaterowie bajek przekazują nam ważne lekcje o pozytywnych wartościach. Uczymy się od nich tego, że zawsze zwycięża dobro, a zło zostaje ukarane.

       W tym dniu uczniowie przebrali się za różne postacie z bajek. Towarzyszyła temu świetna zabawa i pozytywna energia.

     

     

     

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

    ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

     

          W dniu 30.10.2024 r. o godzinie 10:00 w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów” dzieci z klas pierwszych.

           Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyń: p. Joanny Grabek i p. Barbary Kuligowskiej. Podczas programu artystycznego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazały się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej, a także zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

          Część oficjalna uroczystości odbyła się w Gminnej Hali Sportowej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie w obecności rodziców, dyrekcji, władz gminy, księdza proboszcza, nauczycieli i uczniów klas 0-III. Pani Dyrektor Danuta Błaszczak dokonała aktu pasowania, a panie wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy. Pan Wójt Jacek Lis w swoim wystąpieniu życzył uczniom klas pierwszych wielu sukcesów na dalszym etapie kształcenia. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne.

         Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

     

     

     

  • ZWIEDZANIE PORTU LOTNICZEGO LUBLIN

    ZWIEDZANIE PORTU LOTNICZEGO LUBLIN

     

         Dnia 28 października 2024 r. uczniowie klas VII b i VIII a pod opieką nauczycieli: M. Maksim, E. Mydlak i W. Bolesty oraz w dniu 29.10.2024 r. uczniowie klas VIIa i VIIIb pod opieką p. E. Majkut i p. M. Wrzyszcz wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Portu Lotniczego Lublin z siedzibą w Świdniku.

       Uczestnicy wycieczki zobaczyli elementy infrastruktury portu lotniczego w strefie ogólnodostępnej i zastrzeżonej. Zapoznali się z pracą lotniska, elementami „ścieżki pasażera” wraz z przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa. Zwiedzili bazę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz bazę Techniczno-Garażową.

       Podczas pobytu na wycieczce uczniowie obserwowali start i lądowanie samolotu oraz jego obsługę na płycie lotniska. Poznali obowiązki pracowników stacji meteorologicznej i pracę służb ratowniczo-gaśniczych. Widzieli z bliska sprzęt służący do ratowania ludzi i mienia w sytuacjach kryzysowych. Strażacy lotniskowi opowiedzieli nam o swojej codziennej służbie i wynikających z tego zadań.

       Walory edukacyjne wyjazdu mogą posłużyć uczniom w przyszłości podczas podróży samolotem.

     

     

     

  • OPŁATA ZA OBIADY

    OPŁATA ZA OBIADY

     

    KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD

     

     

      klasy 0 b, c, d, I - VIII - 66,50 zł

     ► przedszkole (śniadanie, obiad i podwieczorek) - 180,50 zł

      klasa 0 a (śniadanie i obiad) - 123,50 zł

                            

    Wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od dnia 01.11.2024 do dnia 10.11.2024.

     

    KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO:

    Szkoła Podstawowa w Żółkiewce - 36 8200 1050 2006 5000 8649 0003, w tytule podając imię i nazwisko dziecka oraz klasę i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata.

    Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w tygodniowym jadłospisie.

     

  • GÓRA GROSZA

    GÓRA GROSZA

     

        W ramach akcji Góra Grosza organizowanej przez „Towarzystwo Nasz Dom” szkolny wolontariat prowadzi zbiórkę środków na zorganizowanie pomocy potrzebującym dzieciom. Biorąc udział w akcji, wspieramy organizatorów w realizacji ich celów m.in. w pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

         Przyłącz się do akcji, a wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.

     

     

     

  • AKCJA „ZNICZ PAMIĘCI”

    AKCJA „ZNICZ PAMIĘCI”

     

         W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych Szkolne Koło Wolontariatu i SU organizuje akcję „Znicz pamięci”. Trwać będzie ona od 24 października do 31 października 2024 r. i ma na celu podjęcie działań upamiętniających ważne wydarzenia i postacie naszej gminy. Naszym zadaniem będzie uporządkowanie i odwiedzenie grobów osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności, Grobu Nieznanego Żołnierza oraz Grobu Powstańców 1863 r.

    Wszystkich uczniów i Rodziców zachęcamy do przyłączenia się do naszych działań i zapalenia zniczy na znak, że pamiętamy o tych, których nie ma już wśród nas.

    Wszystkim, którzy zechcą nam pomóc serdecznie dziękujemy.

     

  • 28. JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

    28. JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

     

       We wtorek 22 października 2024 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczne hasło konkursu brzmi: „Bajki, baśnie, legendy…”. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów:

    - Wiktoria Wach, kl. II,

    - Maja Mrowińska, kl. III a,

    - Maja Zielonka, kl. III a,

    - Filip Książek, kl. V b,

    - Abigail Traczyńska, kl. VI b.

     

         Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego w Lublinie zakwalifikowała się Maja Zielonka, która zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej. Maja deklamowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”.

     

    Gratulujemy !!!

     

     

     

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          

         14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej.

        Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona 14 października 1773 roku. Było to pierwsze ministerstwo oświaty w Europie, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.   

       11 października 2024 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to wydarzenie. Chór szkolny przygotował część artystyczną. Były to piosenki i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

     

     

     

  • WYJAZD DO DOMKU MYŚLIWSKIEGO W CELINIE

    WYJAZD DO DOMKU MYŚLIWSKIEGO W CELINIE

     

         W środę 9 października uczniowie klas II, IIIa i IIIb przebywali na ognisku integracyjnym w Celinie. Można było posilić się upieczonymi kiełbaskami lub ziemniakami. Rodzice przygotowali również napoje i słodki poczęstunek. Dzieci korzystały z licznych zabaw na świeżym powietrzu.

        Następnie wszyscy zgromadzili się w domku myśliwskim. Tam odbyła się pogadanka przeprowadzona przez p. Michała Brankiewicza na temat roli i zadań myśliwego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie dzikie zwierzęta znajdują się w naszej okolicy, po czym je rozpoznać, jak zachować się, gdy staną na naszej drodze i czy polowania są potrzebne. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały zdobyte trofea upolowanych zwierząt.

       Po tak mile spędzonym czasie wszyscy wrócili do szkoły.

     

     

     

  • HETMANALIA ŻÓŁKIEWSKIE - INFORMACJA

    HETMANALIA ŻÓŁKIEWSKIE - INFORMACJA

     

       Szkoła Podstawowa w Żółkiewce włączyła się w obchody 404. rocznicy śmierci hetmana Stanisława Żółkiewskiego – patrona naszej szkoły.

       W związku z powyższym wybrane klasy uczestniczyć będą w poniedziałek 7 października we Mszy św. o godz. 10:00 (klasy III a, III b, IV b, V b, VI a, VI b, VII a, VIII b – opiekę sprawują wyznaczeni nauczyciele).

       Następnie o godz. 11:15 w Gminnej Hali Sportowej odbędzie się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły. W akademii uczestniczą uczniowie klas I-VIII. Opiekę sprawują nauczyciele uczący w danej klasie. Przedszkole i świetlica pracują bez zmian.

     

  • WYCIECZKA DO KRAKOWA I WIELICZKI W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA „PODRÓŻE Z KLASĄ”

    WYCIECZKA DO KRAKOWA I WIELICZKI  W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA „PODRÓŻE Z KLASĄ”

     

         8 października 2024 r. wczesnym rankiem 50-osobowa grupa wraz z opiekunami wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Królewskie miasto przywitało nas piękną pogodą. W pierwszej kolejności udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, skąd podziwialiśmy widok na zakole Wisły, Kopiec Kościuszki, klasztor Kamedułów. Ze wzgórza obserwowaliśmy rzeźbę legendarnego Smoka Wawelskiego. Najważniejszym punktem naszego wyjazdu pierwszego dnia było zwiedzanie Zamku Wawelskiego. Podzieleni na trzy grupy udaliśmy się najpierw na I piętro, gdzie mogliśmy zwiedzić prywatne komnaty Zygmunta Starego. Podziwialiśmy zdobione kasetony, a także piec z Wiśniówki. W królewskiej sypialni zwracało uwagę angielskie łoże oraz uroczy kominek. Udaliśmy się też do prywatnych pokoi prezydenta Mościckiego i wieży na „Kurzej Stopce”. Obejrzeliśmy  także wystawę porcelany. Potem weszliśmy na dzwon Zygmunta. Każdy starał się dotknąć serca dzwonu.

        Następnie poszliśmy do Katedry Wawelskiej - historycznego miejsca licznych koronacji i królewskich pogrzebów, o czym przekonaliśmy się, zwiedzając krypty z królewskimi grobami. Kolejnym punktem programu było podejście pod Smoka Wawelskiego. Nie obyło się tu bez zdjęć i zakupu pamiątek. Ostatnim etapem zwiedzania Krakowa był spacer na Rynek Główny. O godz. 17 wyruszyliśmy do Wieliczki. Zwieńczeniem tego dnia była obiadokolacja i nocleg w hotelu, co dla dzieciaków było wielkim przeżyciem.

        Drugi dzień wyjazdu rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ramach zwiedzania można było obejrzeć stałą ekspozycję archeologiczną, kolekcję solniczek, pochodzących z całego świata. Mieliśmy  okazję zobaczyć także Salę Gotycką, czyli miejsce reprezentacyjne zamku z portretami żupników, wystawę archeologiczną pokazującą produkcję soli oraz makietę Wieliczki. Zamek Żupny, gdzie znajduje się siedziba Muzeum Żup Krakowskich wraz z kopalnią soli tworzą największe muzeum górnicze na świecie.

       Kolejnym punktem programu wycieczki do Wieliczki była kopalnia soli. Uczniowie przeszli Trasą Turystyczną. Zobaczyli solne jeziora, piękne rzeźby wykute w skale, urządzenia do transportu soli, stalaktyty, stalagmity. Poznali Legendę o pierścieniu św. Kingi, ujrzeli wydrążoną w XIX wieku kaplicę św. Kingi. Dowiedzieliśmy się o metodach wydobywania soli, poznaliśmy tajniki pracy górników.

        Ostatnim punktem wycieczki był obiad, po którym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Żółkiewki. Opiekę sprawowały panie: Renata Drozd, Ewa Bobel, Aneta Furmaga, Katarzyna Gnyp.

     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: sp@zolkiewka.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć