Nawigacja

Z życia przedszkola - rok 2018/2019 2017/2018 2016/2017 Archiwum wiadomości Kalendarz imprez i uroczystości O projekcie

Przedszkole

Z życia przedszkola - rok 2018/2019

 

 

GALERIA PLASTYCZNA

 


WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

          W poniedziałek 10 grudnia w naszym przedszkolu w oddziale trzylatków miały miejsce warsztaty bożonarodzeniowe. Maluchy wspólnie z rodzicami wykonywały ozdoby i dekoracje świąteczne. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem pracowali dzieląc się swoimi pomysłami i doświadczeniem. Dochód z wykonanych ozdób został przekazany dla Fundacji Dzieciom Zdążyć z pomocą” z siedzibą w Warszawie.

        Dziękujemy naszym dzieciom i rodzicom za wykazanie się empatią i pozytywną reakcją na potrzeby innych.

Zapraszamy do galerii.

 


MIKOŁAJKI

   Pędzą, pędzą białe sanie

   Po srebrzystych szlakach

   Wiozą, wiozą Mikołaje

   Dookoła świata …

            

             Tak śpiewały maluchy w oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Przedszkolaki już od dawna czekały na to spotkanie. W czwartkowy poranek, w czerwonych ubrankach z niecierpliwością spoglądały na drzwi i były czujne. Mikołaj nie zawiódł i już o godzinie 1030 zapukał do drzwi przedszkola. Na niejednej twarzy widać było radość, ale również obawę. Trwało to jednak krótką chwilę, bo święty radośnie przywitał się z maluchami i zaczął rozwiązywać wór z prezentami. Zanim jednak św. Mikołaj przystąpił do wręczania darów rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania, żartował. Zachęcał też dzieci, aby słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

         Nie zabrakło również wspólnych zabaw i pląsów. Dzieci zaprezentowały swój dorobek, czyli czego nauczyły się w przedszkolu. Z żalem żegnały tak wspaniałego gościa. Mikołaj złożył obietnicę, że za rok oczywiście też o nich nie zapomni.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tejże uroczystości.

 

Wychowawczynie przedszkola

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


UBIERAMY CHOINKĘ

 

        4 grudnia każde dziecko przyniosło do przedszkola bombki i cukierki. Zgodnie z tradycją Bożonarodzeniową przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i przejęciem zabrały się do ubierania choinki. Było przy tym dużo śmiechu, frajdy i dobrej zabawy.

Zobaczcie sami

 


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

Pokochaj pluszowego misia,

on przyjacielem dzieci jest.

Dorotka, Adaś i Justysia

Wesoło wszyscy bawmy się.

 

 

        W dniu 26 listopada przedszkolaki z najmłodszego oddziału świętowały razem z pluszowymi maskotkami. Tego dnia w szczególności bawiły się misiami. Poznały też historię powstania pluszowej zabawki. Wymieniały bajki, w których występują ulubieńcy dzieci.

Cały przedszkolny dzień spędziły z wybranym misiem, który jest najlepszym „przyjacielem” maluszka.

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

        16 listopada 2018 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Po zdaniu „egzaminu” wszystkie obecne przedszkolaki przystąpiły do ślubowania. W obecności zaproszonych gości: Zastępcy Wójta Gminy Żółkiewka – pana Wojciecha Kaczmarczyka, Dyrekcji Szkoły – pani Danuty Błaszczak i wicedyrektor pani Renaty Szczęch oraz rodziców 25 dzieci zostało przyjętych w poczet przedszkolaka. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Danuta Błaszczak. Po ceremonii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

      Z okazji pasowania rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dzieciaki swoją odwagą udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami.

Serdeczne dziękujemy  Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

 

Wychowawczynie przedszkola

Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 


MALI PATRIOCI

         Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasi milusińscy w odświętnych strojach i kotylionach w barwach narodowych wspólnie ze wszystkimi uczniami naszej szkoły odśpiewali hymn państwowy.

              Tego dnia na zajęciach poznały historię powstania państwa polskiego i z pomocą swoich pań wykonały symbole narodowe: orły, chorągiewki i gołąbki. Nasze przedszkole z tejże okazji przybrało uroczysty charakter.

Zapraszamy do galerii.

 


CO Z CZEGO OTRZYMUJEMY

          W trzecim tygodniu października przedszkolaki poznały niektóre zwierzęta z wiejskiego podwórka, owady i rodzaje zbóż. Natomiast w kolejnych dniach produkty, które otrzymujemy dzięki hodowli zwierząt. Oddzielały i klasyfikowały produkty mleczne i zbożowe.

      Obejrzały także film edukacyjny pt. „W piekarni”. Poznały etapy i sposoby pieczenia chleba, po czym same wykonały chleb, rogaliki i bułeczki z masy solnej. Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wraz z paniami wykonały kanapki i kruche ciasteczka.

      Celem zajęć realizowanych w tym tygodniu było zdobywanie wiedzy na temat pochodzenia produktów zwierzęcych i zbożowych, a także przełamywanie oporów przed spróbowaniem nowych produktów spożywczych.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


OWOCOWE SZASZŁYKI

Witamina A, witamina C

są w owocach i warzywach.

Każdy o tym wie.

 

 

            W pierwszy piątek października, przedszkolaki z najmłodszej grupy wykonywały owocowe szaszłyki. Do tych zajęć dzieci musiały odpowiednio się przygotować. Na początku wszyscy zadbaliśmy o higienę i bezpieczeństwo.

          Pierwszym etapem było dokładne umycie rąk, a później owoców. Następnie dzieci poznawały owoce za pomocą zmysłów (opisywały ich wygląd, zapach i smak). Podczas zajęć nauczyciel zwrócił także uwagę na temat walorów odżywczych owoców i warzyw. Wyjaśnił także, że ze względów bezpieczeństwa, to osoby dorosłe muszą obrać i pokroić owoce. Po czym zademonstrował wykonanie szaszłyka. Każde dziecko dostało papierowy talerzyk, na który wybrało sobie dowolne owoce.

 

Przy stoliku nasze przedszkolaki wykonały zdrowe przysmaki, które z apetytem zjadły. Celem zajęć było:

- zachęcanie dzieci do wybierania zdrowych przekąsek,

- wzbogacanie doświadczeń smakowych,

- rozwijanie inwencji twórczej przy komponowaniu szaszłyka.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

Wzorem lat ubiegłych w najmłodszej grupie przedszkolnej zorganizowaliśmy „Dzień chłopaka”.

Z tej okazji dziewczynki obdarowały swoich kolegów drobnymi upominkami i słodyczami.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


IDZIE, IDZIE PANI JESIEŃ

Dzisiaj od rana jesień czarowała.

W parku i w lesie dary rozdawała.

Jesień, jesień, jesień z wiatrem zatańczyła.  

Liście złote i brązowe wszędzie rozrzuciła. 

 

        Ostatni tydzień września rozpoczął zgodnie z założeniami programu tematykę jesienną. Powitaliśmy piosenkami i zabawami Panią Jesień.

         Wybraliśmy się na spacer, rozmawialiśmy o darach jesieni, zorganizowaliśmy jesienny kącik przyrody. Dzieci wraz z rodzicami przyniosły dynie, kabaczki, orzechy, kasztany, żołędzie, jesienne kwiaty i jarzębinę. Rozmawialiśmy także o grzybach jadalnych i trujących. Dzieci poznały wygląd borowika szlachetnego i muchomora czerwonego. Podczas rozmów nauczyciel ostrzegał dzieci przed samodzielnym zbieraniem i próbowaniem grzybów. Zwrócił również szczególną uwagę dzieciom na właściwości trujące grzybów, oraz na zagrożenie dla zdrowia i życia po ich spożyciu. Poinformował również o tym, że grzyby powinny zbierać tylko osoby dorosłe, które potrafią rozpoznawać grzyby jadalne od trujących.

      Na koniec dnia wykonaliśmy pracę techniczną wykonując „leśne grzyby” oraz makietę przedstawiającą las.    

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


ROZPOCZYNAMY NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2018/2019

 

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM – 3- i 4-LATKI

 

      Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu trzeba go odpowiednio przygotować i nastawić. Temu właśnie służyły zajęcia adaptacyjne, które miały miejsce w naszym przedszkolu 29 sierpnia 2018 r. o godz. 9. Głównym założeniem tego spotkania była pomoc dzieciom i ich rodzicom w zminimalizowaniu stresu i obawy przed pierwszymi dniami pobytu dziecka w placówce. Przedszkolaki miały okazję poznać swoje wychowawczynie oraz ich rówieśników z grupy przedszkolnej. Maluchy zwiedzały również pomieszczenia przedszkolne i oglądały zabawki w kącikach. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów.

    Mamy nadzieję, że dzieci 3 września odważniej stawią czoło nowemu wyzwaniu.

 

Drodzy Rodzice


I tym razem nie zawiedziemy zaufania, którym nas obdarzacie i zrobimy wszystko, aby wasze dzieci były bezpieczne, radosne i szczęśliwe.

 

Wychowawcy przedszkola

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: spzolkiewka@op.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć