Nawigacja

z życia przedszkola kalendarz imprez i uroczystości o projekcie

Klub przedszkolaka

z życia przedszkola

  

    

 

 

    

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Klub przedszkolaka w Żółkiewce

 

 

 

Ważniejsze wydarzenia z życia Klubu przedszkolaka:

 

 

WALENTYNKI

        W piątek 12 lutego przedszkolaki świętowały Walentynki. W tym dniu maluchy wykleiły piękne czerwone serce i udekorowały nim przedszkolną salę. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko czerwone serduszka i prezenciki. Tym co naprawdę się liczy jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów. Każdy otrzymał czerwonego lizaka z napisem „Love”. Ten dzień bardzo nam się podobał - szkoda, że jest tylko raz w roku...

Wszystkim życzymy dużo miłości…  

                                                                       Wychowawcy przedszkola 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

         Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen radości, uśmiechów, wzruszeń. W naszym przedszkolu jest on tradycją wpisaną  do przedszkolnego kalendarza imprez.

Dnia 22 stycznia w Kubie Przedszkolaka odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie wychowawczyni przywitała wszystkich przybyłych gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej na tę okazję sali dzieci wraz z paniami zaprezentowały swój program artystyczny, w trakcie którego Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, recytując piękne wiersze o miłości i wdzięczności oraz śpiewali piosenki. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Następnie przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Były to serduszka i świeczniki. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez mamy i liczne konkursy, w których uczestniczyli Dziadkowie. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do wzmacniania więzi rodzinnych oraz miłego spędzania wolnego czasu.

          Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnucząt.

 

Wychowawcy przedszkola

 

          Serdeczne podziękowania dla Rodziców za pomoc w przygotowaniu tejże uroczystości.

Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 


 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

Dziś w przedszkolu śpiew i tańce

Tańczą sami przebierańce

 

            Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale również dla milusińskich. Zimowy bal to atrakcyjna i lubiana przez dzieci forma rozrywki. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 15.01.2016 r. Jego ideą była szeroko rozumiana integracja. Przedszkolaki bawiły się w ozdobionej balonami i serpentynami sali. Pomysłowości rodziców nie było granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe karnawałowe stroje. Na balu bawiły się postacie z ulubionych bajek, księżniczki, wróżki a nawet Czerwony Kapturek, nie zabrakło też  pirata, kowboja, strażaka, Zorro, policjantów...

         Panie wychowawczynie również przybrały maski. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce. W obecności Pani dyrektor Małgorzaty Kamienieckiej, gości – dzieci z kl „0” i ich wychowawczyni Pani Renaty Szczęch wybrano króla i królową balu i wręczono im korony. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Wszyscy świetnie się bawili co widać na zdjęciach. Wspomnienia z balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Więcej zdjęć z balu w albumie fotograficznym.

 


 

ZABAWY NA ŚNIEGU

Ciepłe rękawiczki,

I wełniany szalik,

Białej mroźnej zimy,

Nie boję się wcale!  

 

         W poniedziałkowy poranek przedszkolaki korzystając z uroków tegorocznej zimy radośnie hasały po puszystym śniegu. Dzieci oddawały się zimowemu szaleństwu, rzucając do siebie śnieżkami, lepiąc bałwana i zjeżdżając na worku. Zabawy na śniegu sprawiły im wiele radości. Do przedszkola wracały z szerokimi uśmiechami.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


WIGILIA W KLUBIE PRZEDSZKOLAKA

           Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu  uczestniczyły w jasełkach przygotowanych przez koleżanki i kolegów ze starszych klas. Po powrocie do sali śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad.

          Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Więcej zdjęć w ⇒ albumie fotograficznym.

 


UBIERAMY CHOINKĘ

 

Ubieranie choinki ma w sobie coś z magii...

Kilka chwil i zwykłe drzewko staje się symbolem najpiękniejszych świąt

          Zgodnie z tradycją Bożonarodzeniową przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i przejęciem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, łańcuchy i kolorowe światełka. Nasza choinka wygląda prześlicznie. Zobaczcie sami - zapraszamy do albumu fotograficznego.

 


Mikołajki

 

  

Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń                                                                                             

Mikołaju Święty                      

Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń               

Przynieś nam prezenty

 

             Tak śpiewały maluchy w Klubie przedszkolaka w oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Przedszkolaki już od dawna czekały na to spotkanie. W piątkowy ranek, w czerwonych ubrankach z niecierpliwością spoglądały na drzwi i były czujne. Mikołaj nie zawiódł i już o godzinie 10:00 zapukał do drzwi przedszkola. Na niejednej twarzy widać było radość ale również obawę. Trwało to jednak krótką chwilę bo święty radośnie przywitał się z maluchami i zaczął rozwiązywać wór z prezentami. Zanim jednak przystąpił do wręczania darów rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania, żartował. Zachęcał też dzieci, aby słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki chwaliły się, że są oczywiście „grzeczne”, zaśpiewały nawet Mikołajowi wcześniej przygotowaną piosenkę. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i pląsów. Dzieci zaprezentowały swój dorobek, czyli czego nauczyły się w przedszkolu. Z żalem żegnały tak wspaniałego gościa. Mikołaj złożył obietnicę, że za rok oczywiście też o nich nie zapomni.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tejże uroczystości.

Wychowawcy przedszkola

Relacja foto w albumie fotograficznym.

 


Zabawa andrzejkowa

 

           27 listopada 2015 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Przed zabawą przedszkolaki uczestniczyły w salonie „piękności”. Sprawiło im to wiele radości bo wyglądały wyjątkowo.

          Następnie odbyła się impreza w „magicznym nastroju”. Nie zabrakło też tańców, pląsów i ogólnych zabaw przy muzyce.

Radości nie było końca. Popatrzcie sami.

Wychowawcy przedszkola

Galeria

 


Pasowanie na przedszkolaka

 

        6 listopada 2015 r. w „Klubie przedszkolaka” odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i tanecznych w obecności zaproszonych gości: Wójta Gminy Żółkiewka – pana Jacka Lisa, Dyrekcji Szkoły oraz rodziców 23 dzieci przyjęło pasowanie na przedszkolaka. Rytuału pasowania dokonała wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Kamieniecka. Po ceremonii przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i obrazki oraz słodkie upominki. Z okazji pasowania rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dzieciaki swoją odwagą udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami.

Zapraszamy do galerii.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do Rodziców za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie tejże uroczystości.

Wychowawczynie przedszkola

 


Bawimy się w przedszkolu

 

My jesteśmy przedszkolaki

słodziaki kochane…

Skaczemy pięknie jak piłeczki,

buzie mamy jak laleczki.

Z naszymi paniami często się bawimy

czasami jesteśmy grzeczni,

czasami broimy…

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Świętujemy na słodko Dzień Nauczyciela

Rodzicom i przedszkolakom składamy serdeczne podziękowanie za pamięć o nas w dn. 14 października.

Wychowawcy przedszkola


Jesień w Klubie przedszkolaka

 

Pani Jesień, Pani Jesień

Kolorowe liście niesie

Kosz kasztanów, jarzębinę

Z tego Pani Jesień słynie...

 

     

            Jesień zawitała do Klubu przedszkolaka. Naszą jesienną przygodę rozpoczęliśmy w poniedziałek od spaceru po okolicy w poszukiwaniu oznak jesieni. Podczas spaceru dzieci nazbierały kolorowych liści, kasztanów, żołędzi, jarzębiny. Przedszkolaki na swoich podwórkach również szukały oznak jesieni. We wtorkowy poranek przyniosły koszyki pełne skarbów, m.in. orzechy, kalinę, szyszki, czarny bez. Zebrane dary jesieni wykorzystaliśmy do wykonania pracy plastycznej pt. „Pani Jesień”.

Tak pracują przedszkolaki

 


Bezpieczny przedszkolak                                  

                                              

           W pierwszy piątek października do naszego przedszkola przybyli policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce: panowie Sławomir Brożek i Konrad Walkiewicz. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji kiedy ktoś obcy chce ich poczęstować cukierkiem. Ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać ani wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyła się prezentacja rekwizytów niezbędnych do pracy w policji oraz policyjnego wozu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i dzieliły się spostrzeżeniami. Na koniec zaśpiewały piosenkę o ruchu drogowym.

            Lekcja ta będzie miała ogromny wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta oraz jego pracy w społeczeństwie. Serdecznie dziękujemy panom policjantom, że spotkali się z naszymi przedszkolakami.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Wykonujemy samochody

 

                1 października 2015 r. w ramach realizacji programu „Przedszkolaki na zajęciach” dzieci wykonywały samochody z pudełek kartonowych. Oklejały je papierem samoprzylepnym, samodzielnie przyklejały koła i rysowały flamastrami okna i światła. Po ukończeniu prac bawiły się wykonanymi pojazdami naśladując odgłos silników. Dzieci chętnie wykonywały tego typu prace jednocześnie usprawniały sprawność manualną. Opiekunki pełniły rolę wspomagającą i pomocniczą. Wszystkie wykonane prace rodzice mogą oglądać na wystawce w Klubie przedszkolaka.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Z nowym rokiem – nowym krokiem

 

             Nowy rok szkolny 2015/2016 w Klubie przedszkolaka rozpoczęliśmy spotkaniem, które miało charakter adaptacyjno-integracyjny. Na pierwsze zajęcia, które odbyły się 27 sierpnia przybyło 16 przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem spotkania było wzajemne poznanie się poprzez zabawę i różnego rodzaju pląsy. Na zakończenie dzieci przypieczętowały swoimi rączkami swój udział w spotkaniu.

Spotkanie prowadziły Ewelina Kozik-Abram i Elżbieta Kruk.

 

Drodzy Rodzice !

Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście. Zrobimy wszystko, aby go nie zawieść. Każde dziecko jest dla nas wyjątkowe i uczynimy wszystko, aby każdy przedszkolak czuł się bezpiecznie i traktował „Klub przedszkolaka” jak swój „drugi dom”.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Ulubiona zabawka

 

             W naszym „Klubie przedszkolaka” lubimy spełniać dziecięce marzenia. Dnia 3 czerwca dzieci przyszły do przedszkola razem ze swoją ulubioną zabawką, którą mogły bawić  się z kolegami podczas zabaw swobodnych. Tego dnia przedszkolaki prezentowały i opowiadały różne ciekawostki o przyniesionych maskotkach, lalkach, samochodach i innych maszynach. Ten dzień był niezwykły dla naszych pociech, ponieważ na co dzień dzieci bawią się zabawkami, które znajdują się w wyposażeniu przedszkola. Jednak na jeden dzień zabawki przedszkolne zostały „odstawione w kąt”, po to by dzieci mogły bawić się tymi przyniesionymi z domu. Zadaniem przedszkolaków było zgodnie bawić się i wymieniać  podczas zabaw. Jednak nie obyło się bez konfliktów zwłaszcza w grupie chłopców, kiedy jeden z samochodów wzbudził duże zainteresowanie i każdy chciał być w jego posiadaniu. Trzeba było wyznaczyć specjalny harmonogram, tak aby wszyscy zainteresowani mogli chociaż chwilę pobawić się popularnym autem. Ten dzień przyniósł wiele wrażeń naszym przedszkolakom i był ciekawym doświadczeniem sprawdzającym sztukę negocjacji i kompromisu.

 


Dzień Dziecka

 

              Tradycyjnie już 1 czerwca wszystkie dzieci na całym świecie obchodzą swoje święto. Dorośli tego dnia próbują zapewnić swoim pociechom liczne atrakcje, których nie zabrakło w naszym „Klubie przedszkolaka”.

Po wspólnym przywitaniu się, dzieci opowiedziały o swoich marzeniach i czekały z niecierpliwością na harmonogram dnia jaki został przygotowany specjalnie na tę okazję.

Po śniadaniu ruszyliśmy na plac za szkołą aby przeprowadzić tam zawody sportowe. Dwie drużyny dzielnie współzawodniczyły w trzech konkurencjach: przejście przez tunel, w skokach na piłce do pachołka i z powrotem oraz w rzucie woreczkiem do celu.

Po tak zawziętej rywalizacji przyszedł czas na uzupełnienie energii w organizmach dzieci, więc zorganizowaliśmy sobie „piknik na zielonej trawce”.

Kolejną niespodzianką dla przedszkolaków było malowanie farbami na płótnie na szkolnym placu zabaw. Tematem pracy było „Ja i moje marzenia”. Taka forma pracy plastycznej sprawiła dzieciom wielką radość. Praca wykonana była nie tylko na przygotowanym materiale, ale i na własnych ciałach i ubraniach. Na koniec dopełnieniem były zabawy na szkolnym placu zabaw. Po takich atrakcjach przeszedł czas na obiad i zasłużony odpoczynek.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Dzień Rodziny

 

Małe Przedszkolaki

przyszły z kwiatuszkami,

niech mamusia i tatuś

dzisiaj ucieszą się z nami.

 

          Dnia 29 maja 2015 roku słowami tego wiersza przedszkolaki z „Klubu przedszkolaka” powitały swoich rodziców z okazji zorganizowanego w grupie Dnia Rodziny.

Na tak wyjątkową uroczystość  dzieci  ćwiczyły swój repertuar ponad dwa miesiące. Uczyły się słów piosenek i wierszy, kroków tanecznych, a także piosenek w języku angielskim.

Każdy przedszkolak wyrecytował wiersz dla swojej mamy bądź tatusia, w którym przyrzekał między innymi:

„Lecz od dzisiaj przyrzekamy nie zasmucać więcej mamy...”

„Mamusiu kochana, grzeczna będę dziś od rana...”

„Czasami mój tata jest smutny, zmęczony lub boli go ząb. Ja staram się siedzieć cichutko i nie denerwować go...”.

Recytację wierszy wzbogacały piosenki i taniec, w których pociechy zapewniały o swojej miłości do rodziców. Nie zabrakło również głośnego „Sto lat”, po którym dzieci rozdały swoim gościom laurki oraz prezenty. Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek dla małych wykonawców oraz słodki poczęstunek dla rodziców.

Dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie na uroczystość.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Klub przedszkolaka w zamojskim kinie

 

                      Dnia 22 maja 2015 r. dzieci z Klubu przedszkolaka w ramach realizacji tematyki rocznego planu pracy wybrały się na całodzienną wycieczkę do Zamościa do kina Stylowy na projekcję bajki „UPS! Arka odpłynęła”. Był to amerykański film animowany dla dzieci, zrealizowany w technologii 2D. Dzieci zobaczyły jak piękny i kolorowy oraz bogaty w gatunki jest świat zwierząt. Dowiedziały się na przykładzie przygód bohaterów filmu - pluszczaków, że każde zwierzę powinno żyć w swoim środowisku przystosowanym do jego budowy, aby uniknąć różnych kłopotów należy zawsze kupić bilet przed podróżą ponieważ „zbliża się potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest przetrwanie na Arce Noego”. Dzięki żywej akcji i pięknym kolorowym obrazom w filmie -  fabuła była atrakcyjna, wesoła i ciekawa dla dzieci. Sądząc po tym, z jakim zaciekawieniem oglądały, a później z przejęciem opowiadały swoje wrażenia - film bardzo się przedszkolakom podobał. Dla młodszych przedszkolaków było to ogromne przeżycie, ponieważ po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w tak dalekim wyjeździe autokarem, w gronie swoich kolegów - starszaków. Dzieci podziwiały wielki ekran kina, zwiedzały budynek zamojskiego kina, wystawy. Były szczęśliwe, zadowolone i radosne. Cieszymy się z udanej wycieczki, że naszym dzieciom możemy sprawiać radość, urozmaicając im pobyt w przedszkolu.

                   W imieniu wychowawczyń Klubu bardzo dziękuję Rodzicom -  Paniom Anecie Błaszczak, Sylwii Myszak, Anecie Tymickiej za pomoc w opiece nad naszymi przedszkolakami. Współpraca i integracja Klubu przedszkolaka z rodzicami jest priorytetem naszej działalności.

 

Halina Stepanów


Spotkanie przedszkolaków przy wielkanocnym stole !

 

  

             Dnia 31 marca 2015 r. dzieci z Klubu przedszkolaka kultywując tradycje świąteczne spotkały się przy wielkanocnym stole, goszcząc u siebie dyrekcję szkoły – Panią Barbarę Małysz i Panią Małgorzatę Kamieniecką.

          Święta to czas wspaniałych, wesołych, ciepłych spotkań rodzinnych, dlatego też w „małej przedszkolnej rodzinie” wszyscy zasiedliśmy do wielkanocnego stołu, aby wspólnie podzielić się jajkiem. Następnie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Panowała świąteczna atmosfera. Wszyscy staramy się, aby w naszej grupie – nie tylko przy okazji świąt, ale zawsze panował ciepły, pogodny i serdeczny nastrój, sprzyjający wszechstronnemu rozwojowi naszych dzieci.

 

 


Obrzędowe powitanie Wiosny w przedszkolu                                               

 

 

          Dnia 20 marca 2015 r. dzieci z Klubu przedszkolaka uroczyście powitały Wiosnę.

Tradycją naszą stało się, że wesołym, barwnym korowodem idziemy całą grupą do pobliskiej rzeczki, aby utopić Marzannę – złą panią Zimę. Wrzucając kukłę Marzannę do wody, żegnaliśmy ją okrzykami m.in.:

 

Zgiń przepadnij zimo,

i nie wracaj do nas.

 Na przyjście wiosny,

otwórzmy ramiona.

 

Następnie w poszukiwaniu oznaków Wiosny wybraliśmy się na wiosenny spacer po okolicy. Machając Gaikami pozdrawialiśmy przechodniów. Wzbudziliśmy duże zainteresowanie mieszkańców, ponieważ radośnie witali nas, widząc wesołe, rozśpiewane buzie maluchów.

 

Mamy nadzieję, że wiosna zagości już na dobre! 

 

Bo zima, bo zima,

każdemu obrzydła.

Niech słońce da jej pstryczka w nos!

Niech wiosnę, niech wiosnę,

przyniosą na skrzydłach:

bociek, jaskółka, szpak i kos.

 

 

 


W naszym przedszkolu dzieci nigdy się nie nudzą !

 

            Dnia 9 marca 2015 r. w Klubie przedszkolaka na zajęciach dydaktycznych dzieci zdobywały wiadomości i rozwijały sprawność manualną rąk oraz swoją inwencję twórczą pracując wokół tematu Wiosna idzie przez świat – lepiąc z masy solnej ptaki, które przylatują do nas wczesną wiosną. Dzieci miały możliwość poznania życia i budowy wybranych ptaków, doświadczały właściwości masy solnej i dowiedziały się z jakich składników ją robimy. Dzieci pracowały jak pszczółki, a przy tym świetnie się bawiły!

Oto efekty naszej pracy!

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Karnawałowy bal przebierańców

 

          Dnia 30 stycznia 2015 roku już po raz drugi w Klubie przedszkolaka odbył się „Karnawałowy bal przebierańców”.

Na bal przybyły księżniczki, piraci, Spiderman, Batman, strażak Sam, świnka Peppa, czarownica, aniołek, a także owady motyle i biedronka. Sala przedszkolna zamieniła się w bajkową krainę, w której rozbrzmiewały śpiewy i muzyka, nie zabrakło tańców i zabaw związanych z tematyką karnawałową. Najważniejszą częścią balu stał się pokaz mody bajkowej na „czerwonym dywanie”. Przedszkolaki już czekają na kolejny taki bal.

Zdjęcia z balu w → albumie fotograficznym.

 


Dzień Babci i Dziadka

 

Ślicznie Babciom i Dziadkom się kłaniamy.

Niespodziankę dla Was mamy,

Bijcie brawa cały czas,

wnuki będą bawić Was !

 

Wiwat Babcie i Dziadkowie !

            Dnia 21 stycznia 2015 r. w Klubie przedszkolaka odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu wnuczęta uroczyście dziękowały wierszem i piosenką swoim Babciom i Dziadkom za to że są, że zawsze służą im radą, a w trudnych chwilach mogą liczyć na ich pomoc. Dzieci zaśpiewały swoim dziadkom gromkie Sto lat i wręczyły im upominki w formie własnoręcznie zrobionych serduszek, laurek i kwiatów. Niejednej Babci i Dziadkowi ze wzruszenia zakręciła się łza w oku. Uroczystość zakończyliśmy poczęstunkiem, nie zabrakło wspólnych rozmów przy herbatce i ciasteczku. Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze, wszyscy mieliśmy wspaniałe humory i świetnie  wspólnie bawiliśmy się.

Uroczystość przygotowały i prowadziły wychowawczynie H. Stepanów, E. Kozik – Abram i  Pani Renata Chwała.

Dziękujemy naszym gościom Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie na uroczystość. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Duży wybór zdjęć z uroczystości w albumie fotograficznym.

 


Wigilia 2014 w Klubie przedszkolaka

 

           Tradycją w naszym Klubie przedszkolaka jest kultywowanie i podtrzymywanie zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Pracując na zajęciach dydaktycznych wokół tematyki programowej W oczekiwaniu na święta - przedszkolaki do Świąt bardzo pracowicie się przygotowywali. Zadbaliśmy o odświętny wygląd naszej sali, przystrajając choinkę we własnoręcznie wykonane na zajęciach przez dzieci ozdoby: koszyczki, aniołki, łańcuchy. Wspólnie uczyliśmy się o tradycjach świątecznych: rozmawialiśmy o kultywowaniu rodzinnych  świąt, tradycji składania sobie życzeń, pieczenia ciast, przygotowywaniu wigilijnych potraw, o nakrywaniu wigilijnego stołu, zwyczaju pierwszej gwiazdki i uczyliśmy się śpiewania kolęd. Samodzielnie wykonaliśmy kartki świąteczne z życzeniami dla rodziców. W magiczny świąteczny nastrój wprowadzili nas koledzy i koleżanki ze starszych klas – uczestniczyliśmy w szkolnych jasełkach. Następnie urządziliśmy sobie Wigilię przy pięknie udekorowanym przez nas stole, gdzie nie zabrakło czerwonego barszczu z uszkami, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy choince. Dla wszystkich był to czas pełen emocji i wzruszeń.

 


Mikołaj w przedszkolu

 

           Dnia 5 grudnia 2014 r. dzieci z Klubu przedszkolaka odwiedził „nasz kochany święty, co przynosi nam prezenty” czyli – Św. Mikołaj. Był to długo oczekiwany przez wszystkich dzień. W tym dniu dominował kolor czerwony, ponieważ wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w czerwonych strojach. Na zajęciach dydaktycznych pracowaliśmy jak „pszczółki”. Przedszkolaki poznały legendę o Św. Mikołaju, podziwiały jego czerwony strój, przygotowywały okrzyki na przyjście naszego gościa z Laponii, własnoręcznie wykonały portret Mikołaja przy pomocy kulek z czerwonej bibuły i waty. Pod koniec zajęć przyszedł nasz wspaniały gość – Św. Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty, a my podziękowaliśmy Mikołajowi na wesoło: okrzykami, wierszem i piosenką. Wszyscy świetnie bawiliśmy się tańcząc z Mikołajem. Dziękując Mikołajowi za wizytę, dzieci wręczyły mu wielką czerwoną, ale słodką z cukierkami rózgę. Wspólna zabawa i radośnie spędzone chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.

          Okazało się, że my też mamy naszych przedszkolnych, wspaniałych pomocników Mikołaja - Rodziców, którzy zawsze oferują przedszkolakom swoją pomoc. Wychowawczynie serdecznie dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Zabawa andrzejkowa

 

 

„Hokus pokus, czary mary.

Aby wróżby się spełniły złóżmy dary”.

 

28 listopada 2014 r. w naszym Klubie Przedszkolaka odbyła się zabawa andrzejkowa.

Do przedszkolnej sali wkroczyła wróżka z magiczną kulą i kotem Klefasem. Od razu wiadomo było, że zaczną się wróżby i czary. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu.

W ten magiczny dzień, przedszkolaki dowiedziały się z czarodziejskiej kuli kim zostaną za kilka lat, a zatem w przyszłości. W czarodziejskich cukierkach ukryte były środki lokomocji, dzięki którym dotrą na wakacje. Wróżyliśmy lejąc wosk przez dziurkę od klucza, wrzucaliśmy do „studni” monety wypowiadając życzenia, a także za pomocą wędrujących kapciuszków, serduszek z imionami i innych tajemniczych przedmiotów dowiadywaliśmy się, czy spełnią się nasze najskrytsze marzenia. Jak przystało na andrzejkowe zwyczaje było dużo muzyki i tańców.


To była wesoła zabawa dostarczająca nie tylko wielu przeżyć i emocji przedszkolakom, ale również szansa aby poznać w części naszą ludową tradycję andrzejkową.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

 

„Jestem przedszkolaczek dzielny,

będę zawsze uśmiechnięty,

grzecznie się bawił,

pilnie uczył,

abym mamy i taty nie zasmucił.”

 

          Dnia 25 listopada 2014 r. w Klubie przedszkolaka odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka i starszaka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Żółkiewka Pan Jacek Lis, zastępca dyrektora szkoły Pani Małgorzata Kamieniecka Rodzice i Dziadkowie. Bohaterami uroczystości były dzieci z Klubu przedszkolaka. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali a przedszkolaki zaprezentowały swój dorobek artystyczny w galowych strojach. Aby zostać przedszkolakami w „pełnym tego słowa znaczeniu”, a Pani dyrektor mogła dokonać aktu pasowania, dzieci musiały pokonać wiele różnych prób. Pierwsza z nich „próba adaptacyjna” - trwała ponad dwa i pół  miesiąca. Wszystkie dzieci „codziennie rano wchodzą do przedszkola z miną roześmianą”. Dowodzi to, że dzieci czują się tu bezpiecznie i bardzo dobrze. W nagrodę za swoją dzielną postawę dzieci od publiczności otrzymały ogromny order uśmiechu. Nasz Klub tworzy przyjazne środowisko dla każdego dziecka i sprzyja dzieciom w osiąganiu sukcesów - poprzez cierpliwe wychowanie, radosną edukację i aktywną motywację. Drugą próbę „prezentację dorobku artystycznego” dzieci zaliczyły popisowo. Na forum zaproszonych gości, dzieci popisały się piękną recytacją wierszy, bogatym repertuarem piosenek i pląsów. W nagrodę - za udany występ wokalny, dzieci od publiczności otrzymały gromkie brawa i klucz wiolinowy. Następną próbę umiejętności liczenia też pokonali bardzo sprawnie, za co otrzymali „sowę mądrą głowę”. Kolejna próba to „złożenie przyrzeczenia – obietnicy.” Przedszkolaki w skupieniu, pełni powagi złożyli przyrzeczenie, że będą „pilnie się uczyć, uważnie słuchać swoich pań, codziennie po zabawie sprzątać zabawki na swoje miejsca, wszystko zjadać z talerzyków i dzielnie pokonywać trudy każdego dnia będąc w przedszkolu”. Dla dzieci będzie to nieco trudniejsza próba, ponieważ słów obietnicy dzieci będą musiały przestrzegać przez cały rok. Ostatnią próbę jaką dzieci miały do zaliczenia - to próba „cierpliwości i odwagi”, gdzie Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała dzieci, które są pierwszy rok w przedszkolu na „prawdziwych przedszkolaków” i  dzieci, które są drugi rok w przedszkolu na „starszaków.” Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zabrał głos Wójt Pan Jacek Lis – gratulując dzieciom pięknego występu i udanej uroczystości. Dla upamiętnienia tego uroczystego dnia zastępca dyrektora szkoły Pani Małgorzata Kamieniecka i panie wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Po części oficjalnej Rada Rodziców zaprosiła gości i swoje małe pociechy na słodki poczęstunek. Uroczystość zakończyliśmy wspólną zabawą przy muzyce.

       W imieniu społeczności Klubu przedszkolaka dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie. Szczególne podziękowania składamy Rodzicom za zaangażowanie i aktywną pomoc w przygotowaniu uroczystości. Udział w niej dał wszystkim uczestnikom, a szczególnie dzieciom wiele pozytywnych emocji, wrażeń i radości.

                 Uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka”  przygotowały i prowadziły panie w składzie:  Halina  Stepanów,  Ewelina Kozik – Abram i  Renata Chwała.

    Halina Stepanów

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Spotkanie z policjantami

 

             Dnia 2 października 2014 r. w ramach  realizacji programu W kręgu zabawy J. Pytlarczyk i zaplanowanej tematyki zajęć Jesteśmy ostrożni na drodze, gościliśmy w naszym Klubie panów policjantów. Wraz ze starszymi koleżankami i kolegami z klas zerowych z uwagą dzieci słuchały informacji o  pracy policjantów, nauczyły się jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze, gdzie i jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Oglądały z zainteresowaniem policyjne rekwizyty. Dzieci zadawały pytania policjantom dotyczące ich niebezpiecznej pracy. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Policjantom za wizytę oraz zaśpiewały piosenki o tematyce związanej z ruchem drogowym.

 


Dzień chłopaka na wesoło

 

          Dnia 1 października 2014 r dziewczęta z Klubu przedszkolaka przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę z okazji Dnia chłopaka. Wraz z wychowawczyniami zaśpiewały im gromkie Sto lat, a następnie wręczyły prezenty. Chłopcy byli mile zaskoczeni, podziękowali dziewczynkom częstując je cukierkami. W tym dniu dopisywały nam wspaniałe humory, wszyscy razem wesoło bawiliśmy się. Cieszymy się, że zostały już przyjęte pierwsze zasady integrujące naszą grupę: że wszyscy szanujemy się nawzajem, jesteśmy dla siebie przyjaźni i mili, pamiętamy o znaczących dla nas datach w kalendarzu imprez i uroczystości przedszkolnych.

 


Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2014/2015 w Klubie przedszkolaka

 

       Dnia 26 sierpnia 2014 r. w Klubie przedszkolaka odbyło się spotkanie adaptacyjne przedszkolaków. W zajęciach dydaktycznych uczestniczyło 20 dzieci w wieku 3 i 4 letnim. Swoją prężną działalność edukacyjną kontynuujemy już drugi rok. Celem spotkania było wzajemne poznanie się, integracja zespołu rodziców i nauczycieli, zapoznanie rodziców z funkcjonowaniem przedszkola, pomoc i ułatwienie adaptacji dziecka do przedszkola. Aby bliżej się poznać - panie wychowawczynie, przedszkole, dzieci na spotkanie  przybyły ze swoimi rodzicami. Spotkanie miało charakter zabawowo - integracyjny. Przedszkolaki przez zabawę poznały swoich rówieśników: koleżanki i kolegów, pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu, oraz kąciki zainteresowań. Dzieci na wesoło poznały swoje imiona, rymowanki, nowe piosenki i pląsy, oraz różne zabawy paluszkowe. Maluchy świetnie się bawiły, głośno wyrażając swoje emocje. W odświętnie przygotowanej sali panował wesoły nastrój, humorki dzieciom dopisywały, czego dowodem były narysowane na balonikach przez dzieci uśmiechnięte buźki. Na zakończenie zajęć przygotowaliśmy sobie „słodkie co nieco”. Spotkanie przygotowały i prowadziły panie wychowawczynie: Ewelina Kozik – Abram, Halina Stepanów i pani Renata Chwała. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i wspólną zabawę.

 

Drodzy Rodzice!

„Bardzo dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście zapisując swoje dziecko do Klubu przedszkolaka. Doskonale zdajemy sobie sprawę  z tego, jak wielkim  przeżyciem, i dla dziecka i dla rodziców jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej. Zapewniamy, że ze swojej strony zrobimy wszystko, aby było to przeżycie miłe i jak najmniej stresujące.  Dzieci w naszym przedszkolu będą radosne, zadowolone i bezpieczne.”

Wychowawczynie

Halina Stepanów

 Ewelina Kozik - Abram

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Żegnamy przedszkole „W Bańkolandii”

 

          Dnia 27 czerwca 2014 r. dzieci pięcioletnie z Klubu przedszkolaka pożegnały przedszkole w myśl zasady Baw ucząc - ucz bawiąc, oraz zgodnie z tytułem programu dydaktycznego, który realizowano przez cały rok „W kręgu zabawy” - czyli na wesoło. Po krótkiej części oficjalnej, dzieci wyszły przed budynek szkoły, aby wspólnie z Rodzicami przenieść się do kolorowego świata mydlanych baniek. Kolorowo i bajkowo w formie zabawowej dzieci pożegnały przedszkole, swoje panie, swoich kolegów i koleżanki. Każda mydlana bańka zrobiona przez dzieci i zaraz pękająca, była symbolem – jak szybko mija wspaniały dziecięcy czas oraz słów:

Dziękujemy, dziękujemy

całym sercem,

z całych sił,

dziękujemy, dziękujemy,

 za przeżycie razem - tych szczęśliwych i radosnych chwil !

 

         Serdecznie dziękuję Dyrekcji szkoły, koleżankom pani Ewelinie Kozik–Abram, pani Ilonie Bożym, pani Renacie Chwała, Rodzicom za całoroczną współpracę, aktywną postawę, życzliwe wsparcie Klubu przedszkolaka we wszystkich przedsięwzięciach. Naszą wspólną działalnością na rzecz dzieci tworzymy wspaniałą inicjatywę, szansę edukacyjną dla wszechstronnego rozwoju naszych pociech. Współpraca z Państwem i dziećmi  była dla mnie wielką przyjemnością.

Halina Stepanów

Więcej zdjęć z zakończenia roku w albumie fotograficznym.

 


Wycieczka do zamojskiego ZOO

 

          Dnia 18 czerwca 2014 r. dzieci z Klubu przedszkolaka wybrały się na całodzienną wycieczkę do ogrodu zoologicznego do Zamościa. Był to długo oczekiwany dzień przez przedszkolaków. Spacer po ZOO zapewnił dzieciom wiele atrakcji i sprawił dużo radości. Z zainteresowaniem oglądały zwierzęta mieszkające w ogrodzie. Obserwowały ich zachowania i wygląd. Chętnie słuchały informacji o zwierzętach umieszczonych na tabliczkach przy klatkach. Największe wrażenie i wiele emocji dostarczył dzieciom niedźwiedź brunatny. Na jego widok dzieci spontanicznie zaczęły śpiewać Stary niedźwiedź mocno śpi, po chwili piosenki przerodziły się w zabawy w kręgu na placu zieleni. Aby nabrać sił i energii zjedliśmy posiłek i odpoczęliśmy w cieniu drzew. W tym dniu dopisała nam letnia, ciepła pogoda. Pełni pozytywnych wrażeń z udanej wycieczki - wróciliśmy do przedszkola. Na długo w pamięci pozostanie nam ten dzień, ponieważ dzieci po raz pierwszy w gronie rówieśników, wyjechały na tak odległą wycieczkę.

W imieniu społeczności Klubu przedszkolaka bardzo dziękuję rodzicom Paniom: Ewelinie Borowiec, Ewelinie Chorąży za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi w czasie wycieczki.

Halina Stepanów

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Święto Rodziny w Klubie przedszkolaka

 

Mamo, Tato - cóż Ci dam,

jedno serce, które mam.

A w tym sercu róży kwiat,

Mamo, Tato - żyj sto lat!

 

             Dnia 9 czerwca 2014 r. w Klubie przedszkolaka odbyła się uroczystość Święto Rodziny, dzieci dziękowały swoim rodzicom za trud wychowania. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektor szkoły Pani Barbara Małysz, wicedyrektor Pani Małgorzata Kamieniecka, mamusie i tatusiowie. Uroczystość poprzedziło wiele przedsięwzięć. W ramach zajęć przedszkolaki przygotowali zaproszenia dla rodziców, laurki oraz własnoręcznie zrobione prezenty. Dzieci wyraziły wdzięczność i dziękowały Rodzicom za trud wychowania wierszem, piosenką i tańcem. W ramach małych form teatralnych ze specjalną dedykacją dla Rodziców - przygotowały bajkę Zielony kapturek, oraz pięknie zaprezentowały układ taneczny W krainie zielonej polany, oraz tańce przygotowane w ramach zajęć z rytmiki. Rodzice byli zachwyceni popisami artystycznymi swoich pociech. Ze wzruszenia niektórym Rodzicom zakręciła się łza w oku. Po oficjalnej części uroczystości panie wychowawczynie zaprosiły dzieci i Rodziców na słodki poczęstunek. W sali panował odświętny nastrój, dzieci i Rodzice byli szczęśliwi i zadowoleni z udanej uroczystości. Dzień upłynął we wspaniałej atmosferze, pełen atrakcji i niespodzianek, przygotowanych specjalnie dla Rodziców - na ,,Wiwat” strzelały nawet petardy z balonów.

W imieniu społeczności Klubu przedszkolaka dziękuję za przybycie na uroczystość zaproszonym gościom: Dyrekcji szkoły i Rodzicom.

  Halina Stepanów