Nawigacja

z życia przedszkola kalendarz imprez i uroczystości o projekcie

Klub przedszkolaka

z życia przedszkola

  

    

 

 

    

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Klub przedszkolaka w Żółkiewce

 

 

 

Ważniejsze wydarzenia z życia Klubu przedszkolaka:

 

 

Pasowanie na przedszkolaka

        6 listopada 2015 r. w „Klubie przedszkolaka” odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i tanecznych w obecności zaproszonych gości: Wójta Gminy Żółkiewka – pana Jacka Lisa, Dyrekcji Szkoły oraz rodziców 23 dzieci przyjęło pasowanie na przedszkolaka. Rytuału pasowania dokonała wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Kamieniecka. Po ceremonii przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i obrazki oraz słodkie upominki. Z okazji pasowania rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dzieciaki swoją odwagą udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami.

Zapraszamy do galerii.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do rodziców za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie tejże uroczystości.

Wychowawczynie przedszkola

 


Bawimy się w przedszkolu

 

My jesteśmy przedszkolaki

słodziaki kochane…

Skaczemy pięknie jak piłeczki,

buzie mamy jak laleczki.

Z naszymi paniami często się bawimy

czasami jesteśmy grzeczni,

czasami broimy…

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Świętujemy na słodko Dzień Nauczyciela

Rodzicom i przedszkolakom składamy serdeczne podziękowanie za pamięć o nas w dn. 14 października.

Wychowawcy przedszkola


Jesień w Klubie przedszkolaka

 

Pani Jesień, Pani Jesień

Kolorowe liście niesie

Kosz kasztanów, jarzębinę

Z tego Pani Jesień słynie...

 

     

            Jesień zawitała do Klubu przedszkolaka. Naszą jesienną przygodę rozpoczęliśmy w poniedziałek od spaceru po okolicy w poszukiwaniu oznak jesieni. Podczas spaceru dzieci nazbierały kolorowych liści, kasztanów, żołędzi, jarzębiny. Przedszkolaki na swoich podwórkach również szukały oznak jesieni. We wtorkowy poranek przyniosły koszyki pełne skarbów, m.in. orzechy, kalinę, szyszki, czarny bez. Zebrane dary jesieni wykorzystaliśmy do wykonania pracy plastycznej pt. „Pani Jesień”.

Tak pracują przedszkolaki

 


Bezpieczny przedszkolak                                  

                                              

           W pierwszy piątek października do naszego przedszkola przybyli policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce: panowie Sławomir Brożek i Konrad Walkiewicz. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji kiedy ktoś obcy chce ich poczęstować cukierkiem. Ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać ani wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyła się prezentacja rekwizytów niezbędnych do pracy w policji oraz policyjnego wozu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i dzieliły się spostrzeżeniami. Na koniec zaśpiewały piosenkę o ruchu drogowym.

            Lekcja ta będzie miała ogromny wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta oraz jego pracy w społeczeństwie. Serdecznie dziękujemy panom policjantom, że spotkali się z naszymi przedszkolakami.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Wykonujemy samochody

 

                1 października 2015 r. w ramach realizacji programu „Przedszkolaki na zajęciach” dzieci wykonywały samochody z pudełek kartonowych. Oklejały je papierem samoprzylepnym, samodzielnie przyklejały koła i rysowały flamastrami okna i światła. Po ukończeniu prac bawiły się wykonanymi pojazdami naśladując odgłos silników. Dzieci chętnie wykonywały tego typu prace jednocześnie usprawniały sprawność manualną. Opiekunki pełniły rolę wspomagającą i pomocniczą. Wszystkie wykonane prace rodzice mogą oglądać na wystawce w Klubie przedszkolaka.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Z nowym rokiem – nowym krokiem

 

             Nowy rok szkolny 2015/2016 w Klubie przedszkolaka rozpoczęliśmy spotkaniem, które miało charakter adaptacyjno-integracyjny. Na pierwsze zajęcia, które odbyły się 27 sierpnia przybyło 16 przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem spotkania było wzajemne poznanie się poprzez zabawę i różnego rodzaju pląsy. Na zakończenie dzieci przypieczętowały swoimi rączkami swój udział w spotkaniu.

Spotkanie prowadziły Ewelina Kozik-Abram i Elżbieta Kruk.

 

Drodzy Rodzice !

Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście. Zrobimy wszystko, aby go nie zawieść. Każde dziecko jest dla nas wyjątkowe i uczynimy wszystko, aby każdy przedszkolak czuł się bezpiecznie i traktował „Klub przedszkolaka” jak swój „drugi dom”.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Ulubiona zabawka

 

             W naszym „Klubie przedszkolaka” lubimy spełniać dziecięce marzenia. Dnia 3 czerwca dzieci przyszły do przedszkola razem ze swoją ulubioną zabawką, którą mogły bawić  się z kolegami podczas zabaw swobodnych. Tego dnia przedszkolaki prezentowały i opowiadały różne ciekawostki o przyniesionych maskotkach, lalkach, samochodach i innych maszynach. Ten dzień był niezwykły dla naszych pociech, ponieważ na co dzień dzieci bawią się zabawkami, które znajdują się w wyposażeniu przedszkola. Jednak na jeden dzień zabawki przedszkolne zostały „odstawione w kąt”, po to by dzieci mogły bawić się tymi przyniesionymi z domu. Zadaniem przedszkolaków było zgodnie bawić się i wymieniać  podczas zabaw. Jednak nie obyło się bez konfliktów zwłaszcza w grupie chłopców, kiedy jeden z samochodów wzbudził duże zainteresowanie i każdy chciał być w jego posiadaniu. Trzeba było wyznaczyć specjalny harmonogram, tak aby wszyscy zainteresowani mogli chociaż chwilę pobawić się popularnym autem. Ten dzień przyniósł wiele wrażeń naszym przedszkolakom i był ciekawym doświadczeniem sprawdzającym sztukę negocjacji i kompromisu.

 


Dzień Dziecka

 

              Tradycyjnie już 1 czerwca wszystkie dzieci na całym świecie obchodzą swoje święto. Dorośli tego dnia próbują zapewnić swoim pociechom liczne atrakcje, których nie zabrakło w naszym „Klubie przedszkolaka”.

Po wspólnym przywitaniu się, dzieci opowiedziały o swoich marzeniach i czekały z niecierpliwością na harmonogram dnia jaki został przygotowany specjalnie na tę okazję.

Po śniadaniu ruszyliśmy na plac za szkołą aby przeprowadzić tam zawody sportowe. Dwie drużyny dzielnie współzawodniczyły w trzech konkurencjach: przejście przez tunel, w skokach na piłce do pachołka i z powrotem oraz w rzucie woreczkiem do celu.

Po tak zawziętej rywalizacji przyszedł czas na uzupełnienie energii w organizmach dzieci, więc zorganizowaliśmy sobie „piknik na zielonej trawce”.

Kolejną niespodzianką dla przedszkolaków było malowanie farbami na płótnie na szkolnym placu zabaw. Tematem pracy było „Ja i moje marzenia”. Taka forma pracy plastycznej sprawiła dzieciom wielką radość. Praca wykonana była nie tylko na przygotowanym materiale, ale i na własnych ciałach i ubraniach. Na koniec dopełnieniem były zabawy na szkolnym placu zabaw. Po takich atrakcjach przeszedł czas na obiad i zasłużony odpoczynek.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Dzień Rodziny

 

Małe Przedszkolaki

przyszły z kwiatuszkami,

niech mamusia i tatuś

dzisiaj ucieszą się z nami.

 

          Dnia 29 maja 2015 roku słowami tego wiersza przedszkolaki z „Klubu przedszkolaka” powitały swoich rodziców z okazji zorganizowanego w grupie Dnia Rodziny.

Na tak wyjątkową uroczystość  dzieci  ćwiczyły swój repertuar ponad dwa miesiące. Uczyły się słów piosenek i wierszy, kroków tanecznych, a także piosenek w języku angielskim.

Każdy przedszkolak wyrecytował wiersz dla swojej mamy bądź tatusia, w którym przyrzekał między innymi:

„Lecz od dzisiaj przyrzekamy nie zasmucać więcej mamy...”

„Mamusiu kochana, grzeczna będę dziś od rana...”

„Czasami mój tata jest smutny, zmęczony lub boli go ząb. Ja staram się siedzieć cichutko i nie denerwować go...”.

Recytację wierszy wzbogacały piosenki i taniec, w których pociechy zapewniały o swojej miłości do rodziców. Nie zabrakło również głośnego „Sto lat”, po którym dzieci rozdały swoim gościom laurki oraz prezenty. Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek dla małych wykonawców oraz słodki poczęstunek dla rodziców.

Dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie na uroczystość.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Klub przedszkolaka w zamojskim kinie

 

                      Dnia 22 maja 2015 r. dzieci z Klubu przedszkolaka w ramach realizacji tematyki rocznego planu pracy wybrały się na całodzienną wycieczkę do Zamościa do kina Stylowy na projekcję bajki „UPS! Arka odpłynęła”. Był to amerykański film animowany dla dzieci, zrealizowany w technologii 2D. Dzieci zobaczyły jak piękny i kolorowy oraz bogaty w gatunki jest świat zwierząt. Dowiedziały się na przykładzie przygód bohaterów filmu - pluszczaków, że każde zwierzę powinno żyć w swoim środowisku przystosowanym do jego budowy, aby uniknąć różnych kłopotów należy zawsze kupić bilet przed podróżą ponieważ „zbliża się potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest przetrwanie na Arce Noego”. Dzięki żywej akcji i pięknym kolorowym obrazom w filmie -  fabuła była atrakcyjna, wesoła i ciekawa dla dzieci. Sądząc po tym, z jakim zaciekawieniem oglądały, a później z przejęciem opowiadały swoje wrażenia - film bardzo się przedszkolakom podobał. Dla młodszych przedszkolaków było to ogromne przeżycie, ponieważ po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w tak dalekim wyjeździe autokarem, w gronie swoich kolegów - starszaków. Dzieci podziwiały wielki ekran kina, zwiedzały budynek zamojskiego kina, wystawy. Były szczęśliwe, zadowolone i radosne. Cieszymy się z udanej wycieczki, że naszym dzieciom możemy sprawiać radość, urozmaicając im pobyt w przedszkolu.

                   W imieniu wychowawczyń Klubu bardzo dziękuję Rodzicom -  Paniom Anecie Błaszczak, Sylwii Myszak, Anecie Tymickiej za pomoc w opiece nad naszymi przedszkolakami. Współpraca i integracja Klubu przedszkolaka z rodzicami jest priorytetem naszej działalności.

 

Halina Stepanów


Spotkanie przedszkolaków przy wielkanocnym stole !

 

  

             Dnia 31 marca 2015 r. dzieci z Klubu przedszkolaka kultywując tradycje świąteczne spotkały się przy wielkanocnym stole, goszcząc u siebie dyrekcję szkoły – Panią Barbarę Małysz i Panią Małgorzatę Kamieniecką.

          Święta to czas wspaniałych, wesołych, ciepłych spotkań rodzinnych, dlatego też w „małej przedszkolnej rodzinie” wszyscy zasiedliśmy do wielkanocnego stołu, aby wspólnie podzielić się jajkiem. Następnie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Panowała świąteczna atmosfera. Wszyscy staramy się, aby w naszej grupie – nie tylko przy okazji świąt, ale zawsze panował ciepły, pogodny i serdeczny nastrój, sprzyjający wszechstronnemu rozwojowi naszych dzieci.

 

 


Obrzędowe powitanie Wiosny w przedszkolu                                               

 

 

          Dnia 20 marca 2015 r. dzieci z Klubu przedszkolaka uroczyście powitały Wiosnę.

Tradycją naszą stało się, że wesołym, barwnym korowodem idziemy całą grupą do pobliskiej rzeczki, aby utopić Marzannę – złą panią Zimę. Wrzucając kukłę Marzannę do wody, żegnaliśmy ją okrzykami m.in.:

 

Zgiń przepadnij zimo,

i nie wracaj do nas.

 Na przyjście wiosny,

otwórzmy ramiona.

 

Następnie w poszukiwaniu oznaków Wiosny wybraliśmy się na wiosenny spacer po okolicy. Machając Gaikami pozdrawialiśmy przechodniów. Wzbudziliśmy duże zainteresowanie mieszkańców, ponieważ radośnie witali nas, widząc wesołe, rozśpiewane buzie maluchów.

 

Mamy nadzieję, że wiosna zagości już na dobre! 

 

Bo zima, bo zima,

każdemu obrzydła.

Niech słońce da jej pstryczka w nos!

Niech wiosnę, niech wiosnę,

przyniosą na skrzydłach:

bociek, jaskółka, szpak i kos.

 

 

 


W naszym przedszkolu dzieci nigdy się nie nudzą !

 

            Dnia 9 marca 2015 r. w Klubie przedszkolaka na zajęciach dydaktycznych dzieci zdobywały wiadomości i rozwijały sprawność manualną rąk oraz swoją inwencję twórczą pracując wokół tematu Wiosna idzie przez świat – lepiąc z masy solnej ptaki, które przylatują do nas wczesną wiosną. Dzieci miały możliwość poznania życia i budowy wybranych ptaków, doświadczały właściwości masy solnej i dowiedziały się z jakich składników ją robimy. Dzieci pracowały jak pszczółki, a przy tym świetnie się bawiły!

Oto efekty naszej pracy!

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Karnawałowy bal przebierańców

 

          Dnia 30 stycznia 2015 roku już po raz drugi w Klubie przedszkolaka odbył się „Karnawałowy bal przebierańców”.

Na bal przybyły księżniczki, piraci, Spiderman, Batman, strażak Sam, świnka Peppa, czarownica, aniołek, a także owady motyle i biedronka. Sala przedszkolna zamieniła się w bajkową krainę, w której rozbrzmiewały śpiewy i muzyka, nie zabrakło tańców i zabaw związanych z tematyką karnawałową. Najważniejszą częścią balu stał się pokaz mody bajkowej na „czerwonym dywanie”. Przedszkolaki już czekają na kolejny taki bal.

Zdjęcia z balu w → albumie fotograficznym.

 


Dzień Babci i Dziadka

 

Ślicznie Babciom i Dziadkom się kłaniamy.

Niespodziankę dla Was mamy,

Bijcie brawa cały czas,

wnuki będą bawić Was !

 

Wiwat Babcie i Dziadkowie !

            Dnia 21 stycznia 2015 r. w Klubie przedszkolaka odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu wnuczęta uroczyście dziękowały wierszem i piosenką swoim Babciom i Dziadkom za to że są, że zawsze służą im radą, a w trudnych chwilach mogą liczyć na ich pomoc. Dzieci zaśpiewały swoim dziadkom gromkie Sto lat i wręczyły im upominki w formie własnoręcznie zrobionych serduszek, laurek i kwiatów. Niejednej Babci i Dziadkowi ze wzruszenia zakręciła się łza w oku. Uroczystość zakończyliśmy poczęstunkiem, nie zabrakło wspólnych rozmów przy herbatce i ciasteczku. Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze, wszyscy mieliśmy wspaniałe humory i świetnie  wspólnie bawiliśmy się.

Uroczystość przygotowały i prowadziły wychowawczynie H. Stepanów, E. Kozik – Abram i  Pani Renata Chwała.

Dziękujemy naszym gościom Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie na uroczystość. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Duży wybór zdjęć z uroczystości w albumie fotograficznym.

 


Wigilia 2014 w Klubie przedszkolaka

 

           Tradycją w naszym Klubie przedszkolaka jest kultywowanie i podtrzymywanie zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Pracując na zajęciach dydaktycznych wokół tematyki programowej W oczekiwaniu na święta - przedszkolaki do Świąt bardzo pracowicie się przygotowywali. Zadbaliśmy o odświętny wygląd naszej sali, przystrajając choinkę we własnoręcznie wykonane na zajęciach przez dzieci ozdoby: koszyczki, aniołki, łańcuchy. Wspólnie uczyliśmy się o tradycjach świątecznych: rozmawialiśmy o kultywowaniu rodzinnych  świąt, tradycji składania sobie życzeń, pieczenia ciast, przygotowywaniu wigilijnych potraw, o nakrywaniu wigilijnego stołu, zwyczaju pierwszej gwiazdki i uczyliśmy się śpiewania kolęd. Samodzielnie wykonaliśmy kartki świąteczne z życzeniami dla rodziców. W magiczny świąteczny nastrój wprowadzili nas koledzy i koleżanki ze starszych klas – uczestniczyliśmy w szkolnych jasełkach. Następnie urządziliśmy sobie Wigilię przy pięknie udekorowanym przez nas stole, gdzie nie zabrakło czerwonego barszczu z uszkami, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy choince. Dla wszystkich był to czas pełen emocji i wzruszeń.

 


Mikołaj w przedszkolu

 

           Dnia 5 grudnia 2014 r. dzieci z Klubu przedszkolaka odwiedził „nasz kochany święty, co przynosi nam prezenty” czyli – Św. Mikołaj. Był to długo oczekiwany przez wszystkich dzień. W tym dniu dominował kolor czerwony, ponieważ wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w czerwonych strojach. Na zajęciach dydaktycznych pracowaliśmy jak „pszczółki”. Przedszkolaki poznały legendę o Św. Mikołaju, podziwiały jego czerwony strój, przygotowywały okrzyki na przyjście naszego gościa z Laponii, własnoręcznie wykonały portret Mikołaja przy pomocy kulek z czerwonej bibuły i waty. Pod koniec zajęć przyszedł nasz wspaniały gość – Św. Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty, a my podziękowaliśmy Mikołajowi na wesoło: okrzykami, wierszem i piosenką. Wszyscy świetnie bawiliśmy się tańcząc z Mikołajem. Dziękując Mikołajowi za wizytę, dzieci wręczyły mu wielką czerwoną, ale słodką z cukierkami rózgę. Wspólna zabawa i radośnie spędzone chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.

          Okazało się, że my też mamy naszych przedszkolnych, wspaniałych pomocników Mikołaja - Rodziców, którzy zawsze oferują przedszkolakom swoją pomoc. Wychowawczynie serdecznie dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Zabawa andrzejkowa

 

 

„Hokus pokus, czary mary.

Aby wróżby się spełniły złóżmy dary”.

 

28 listopada 2014 r. w naszym Klubie Przedszkolaka odbyła się zabawa andrzejkowa.

Do przedszkolnej sali wkroczyła wróżka z magiczną kulą i kotem Klefasem. Od razu wiadomo było, że zaczną się wróżby i czary. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu.

W ten magiczny dzień, przedszkolaki dowiedziały się z czarodziejskiej kuli kim zostaną za kilka lat, a zatem w przyszłości. W czarodziejskich cukierkach ukryte były środki lokomocji, dzięki którym dotrą na wakacje. Wróżyliśmy lejąc wosk przez dziurkę od klucza, wrzucaliśmy do „studni” monety wypowiadając życzenia, a także za pomocą wędrujących kapciuszków, serduszek z imionami i innych tajemniczych przedmiotów dowiadywaliśmy się, czy spełnią się nasze najskrytsze marzenia. Jak przystało na andrzejkowe zwyczaje było dużo muzyki i tańców.


To była wesoła zabawa dostarczająca nie tylko wielu przeżyć i emocji przedszkolakom, ale również szansa aby poznać w części naszą ludową tradycję andrzejkową.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

 

„Jestem przedszkolaczek dzielny,

będę zawsze uśmiechnięty,

grzecznie się bawił,

pilnie uczył,

abym mamy i taty nie zasmucił.”

 

          Dnia 25 listopada 2014 r. w Klubie przedszkolaka odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka i starszaka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Żółkiewka Pan Jacek Lis, zastępca dyrektora szkoły Pani Małgorzata Kamieniecka Rodzice i Dziadkowie. Bohaterami uroczystości były dzieci z Klubu przedszkolaka. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali a przedszkolaki zaprezentowały swój dorobek artystyczny w galowych strojach. Aby zostać przedszkolakami w „pełnym tego słowa znaczeniu”, a Pani dyrektor mogła dokonać aktu pasowania, dzieci musiały pokonać wiele różnych prób. Pierwsza z nich „próba adaptacyjna” - trwała ponad dwa i pół  miesiąca. Wszystkie dzieci „codziennie rano wchodzą do przedszkola z miną roześmianą”. Dowodzi to, że dzieci czują się tu bezpiecznie i bardzo dobrze. W nagrodę za swoją dzielną postawę dzieci od publiczności otrzymały ogromny order uśmiechu. Nasz Klub tworzy przyjazne środowisko dla każdego dziecka i sprzyja dzieciom w osiąganiu sukcesów - poprzez cierpliwe wychowanie, radosną edukację i aktywną motywację. Drugą próbę „prezentację dorobku artystycznego” dzieci zaliczyły popisowo. Na forum zaproszonych gości, dzieci popisały się piękną recytacją wierszy, bogatym repertuarem piosenek i pląsów. W nagrodę - za udany występ wokalny, dzieci od publiczności otrzymały gromkie brawa i klucz wiolinowy. Następną próbę umiejętności liczenia też pokonali bardzo sprawnie, za co otrzymali „sowę mądrą głowę”. Kolejna próba to „złożenie przyrzeczenia – obietnicy.” Przedszkolaki w skupieniu, pełni powagi złożyli przyrzeczenie, że będą „pilnie się uczyć, uważnie słuchać swoich pań, codziennie po zabawie sprzątać zabawki na swoje miejsca, wszystko zjadać z talerzyków i dzielnie pokonywać trudy każdego dnia będąc w przedszkolu”. Dla dzieci będzie to nieco trudniejsza próba, ponieważ słów obietnicy dzieci będą musiały przestrzegać przez cały rok. Ostatnią próbę jaką dzieci miały do zaliczenia - to próba „cierpliwości i odwagi”, gdzie Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała dzieci, które są pierwszy rok w przedszkolu na „prawdziwych przedszkolaków” i  dzieci, które są drugi rok w przedszkolu na „starszaków.” Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zabrał głos Wójt Pan Jacek Lis – gratulując dzieciom pięknego występu i udanej uroczystości. Dla upamiętnienia tego uroczystego dnia zastępca dyrektora szkoły Pani Małgorzata Kamieniecka i panie wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Po części oficjalnej Rada Rodziców zaprosiła gości i swoje małe pociechy na słodki poczęstunek. Uroczystość zakończyliśmy wspólną zabawą przy muzyce.

       W imieniu społeczności Klubu przedszkolaka dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie. Szczególne podziękowania składamy Rodzicom za zaangażowanie i aktywną pomoc w przygotowaniu uroczystości. Udział w niej dał wszystkim uczestnikom, a szczególnie dzieciom wiele pozytywnych emocji, wrażeń i radości.

                 Uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka”  przygotowały i prowadziły panie w składzie:  Halina  Stepanów,  Ewelina Kozik – Abram i  Renata Chwała.

    Halina Stepanów

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Spotkanie z policjantami

 

             Dnia 2 października 2014 r. w ramach  realizacji programu W kręgu zabawy J. Pytlarczyk i zaplanowanej tematyki zajęć Jesteśmy ostrożni na drodze, gościliśmy w naszym Klubie panów policjantów. Wraz ze starszymi koleżankami i kolegami z klas zerowych z uwagą dzieci słuchały informacji o  pracy policjantów, nauczyły się jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze, gdzie i jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Oglądały z zainteresowaniem policyjne rekwizyty. Dzieci zadawały pytania policjantom dotyczące ich niebezpiecznej pracy. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Policjantom za wizytę oraz zaśpiewały piosenki o tematyce związanej z ruchem drogowym.

 


Dzień chłopaka na wesoło

 

          Dnia 1 października 2014 r dziewczęta z Klubu przedszkolaka przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę z okazji Dnia chłopaka. Wraz z wychowawczyniami zaśpiewały im gromkie Sto lat, a następnie wręczyły prezenty. Chłopcy byli mile zaskoczeni, podziękowali dziewczynkom częstując je cukierkami. W tym dniu dopisywały nam wspaniałe humory, wszyscy razem wesoło bawiliśmy się. Cieszymy się, że zostały już przyjęte pierwsze zasady integrujące naszą grupę: że wszyscy szanujemy się nawzajem, jesteśmy dla siebie przyjaźni i mili, pamiętamy o znaczących dla nas datach w kalendarzu imprez i uroczystości przedszkolnych.

 


Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2014/2015 w Klubie przedszkolaka

 

       Dnia 26 sierpnia 2014 r. w Klubie przedszkolaka odbyło się spotkanie adaptacyjne przedszkolaków. W zajęciach dydaktycznych uczestniczyło 20 dzieci w wieku 3 i 4 letnim. Swoją prężną działalność edukacyjną kontynuujemy już drugi rok. Celem spotkania było wzajemne poznanie się, integracja zespołu rodziców i nauczycieli, zapoznanie rodziców z funkcjonowaniem przedszkola, pomoc i ułatwienie adaptacji dziecka do przedszkola. Aby bliżej się poznać - panie wychowawczynie, przedszkole, dzieci na spotkanie  przybyły ze swoimi rodzicami. Spotkanie miało charakter zabawowo - integracyjny. Przedszkolaki przez zabawę poznały swoich rówieśników: koleżanki i kolegów, pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu, oraz kąciki zainteresowań. Dzieci na wesoło poznały swoje imiona, rymowanki, nowe piosenki i pląsy, oraz różne zabawy paluszkowe. Maluchy świetnie się bawiły, głośno wyrażając swoje emocje. W odświętnie przygotowanej sali panował wesoły nastrój, humorki dzieciom dopisywały, czego dowodem były narysowane na balonikach przez dzieci uśmiechnięte buźki. Na zakończenie zajęć przygotowaliśmy sobie „słodkie co nieco”. Spotkanie przygotowały i prowadziły panie wychowawczynie: Ewelina Kozik – Abram, Halina Stepanów i pani Renata Chwała. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i wspólną zabawę.

 

Drodzy Rodzice!

„Bardzo dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście zapisując swoje dziecko do Klubu przedszkolaka. Doskonale zdajemy sobie sprawę  z tego, jak wielkim  przeżyciem, i dla dziecka i dla rodziców jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej. Zapewniamy, że ze swojej strony zrobimy wszystko, aby było to przeżycie miłe i jak najmniej stresujące.  Dzieci w naszym przedszkolu będą radosne, zadowolone i bezpieczne.”

Wychowawczynie

Halina Stepanów

 Ewelina Kozik - Abram

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Żegnamy przedszkole „W Bańkolandii”

 

          Dnia 27 czerwca 2014 r. dzieci pięcioletnie z Klubu przedszkolaka pożegnały przedszkole w myśl zasady Baw ucząc - ucz bawiąc, oraz zgodnie z tytułem programu dydaktycznego, który realizowano przez cały rok „W kręgu zabawy” - czyli na wesoło. Po krótkiej części oficjalnej, dzieci wyszły przed budynek szkoły, aby wspólnie z Rodzicami przenieść się do kolorowego świata mydlanych baniek. Kolorowo i bajkowo w formie zabawowej dzieci pożegnały przedszkole, swoje panie, swoich kolegów i koleżanki. Każda mydlana bańka zrobiona przez dzieci i zaraz pękająca, była symbolem – jak szybko mija wspaniały dziecięcy czas oraz słów:

Dziękujemy, dziękujemy

całym sercem,

z całych sił,

dziękujemy, dziękujemy,

 za przeżycie razem - tych szczęśliwych i radosnych chwil !

 

         Serdecznie dziękuję Dyrekcji szkoły, koleżankom pani Ewelinie Kozik–Abram, pani Ilonie Bożym, pani Renacie Chwała, Rodzicom za całoroczną współpracę, aktywną postawę, życzliwe wsparcie Klubu przedszkolaka we wszystkich przedsięwzięciach. Naszą wspólną działalnością na rzecz dzieci tworzymy wspaniałą inicjatywę, szansę edukacyjną dla wszechstronnego rozwoju naszych pociech. Współpraca z Państwem i dziećmi  była dla mnie wielką przyjemnością.

Halina Stepanów

Więcej zdjęć z zakończenia roku w albumie fotograficznym.

 


Wycieczka do zamojskiego ZOO

 

          Dnia 18 czerwca 2014 r. dzieci z Klubu przedszkolaka wybrały się na całodzienną wycieczkę do ogrodu zoologicznego do Zamościa. Był to długo oczekiwany dzień przez przedszkolaków. Spacer po ZOO zapewnił dzieciom wiele atrakcji i sprawił dużo radości. Z zainteresowaniem oglądały zwierzęta mieszkające w ogrodzie. Obserwowały ich zachowania i wygląd. Chętnie słuchały informacji o zwierzętach umieszczonych na tabliczkach przy klatkach. Największe wrażenie i wiele emocji dostarczył dzieciom niedźwiedź brunatny. Na jego widok dzieci spontanicznie zaczęły śpiewać Stary niedźwiedź mocno śpi, po chwili piosenki przerodziły się w zabawy w kręgu na placu zieleni. Aby nabrać sił i energii zjedliśmy posiłek i odpoczęliśmy w cieniu drzew. W tym dniu dopisała nam letnia, ciepła pogoda. Pełni pozytywnych wrażeń z udanej wycieczki - wróciliśmy do przedszkola. Na długo w pamięci pozostanie nam ten dzień, ponieważ dzieci po raz pierwszy w gronie rówieśników, wyjechały na tak odległą wycieczkę.

W imieniu społeczności Klubu przedszkolaka bardzo dziękuję rodzicom Paniom: Ewelinie Borowiec, Ewelinie Chorąży za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi w czasie wycieczki.

Halina Stepanów

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Święto Rodziny w Klubie przedszkolaka

 

Mamo, Tato - cóż Ci dam,

jedno serce, które mam.

A w tym sercu róży kwiat,

Mamo, Tato - żyj sto lat!

 

             Dnia 9 czerwca 2014 r. w Klubie przedszkolaka odbyła się uroczystość Święto Rodziny, dzieci dziękowały swoim rodzicom za trud wychowania. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektor szkoły Pani Barbara Małysz, wicedyrektor Pani Małgorzata Kamieniecka, mamusie i tatusiowie. Uroczystość poprzedziło wiele przedsięwzięć. W ramach zajęć przedszkolaki przygotowali zaproszenia dla rodziców, laurki oraz własnoręcznie zrobione prezenty. Dzieci wyraziły wdzięczność i dziękowały Rodzicom za trud wychowania wierszem, piosenką i tańcem. W ramach małych form teatralnych ze specjalną dedykacją dla Rodziców - przygotowały bajkę Zielony kapturek, oraz pięknie zaprezentowały układ taneczny W krainie zielonej polany, oraz tańce przygotowane w ramach zajęć z rytmiki. Rodzice byli zachwyceni popisami artystycznymi swoich pociech. Ze wzruszenia niektórym Rodzicom zakręciła się łza w oku. Po oficjalnej części uroczystości panie wychowawczynie zaprosiły dzieci i Rodziców na słodki poczęstunek. W sali panował odświętny nastrój, dzieci i Rodzice byli szczęśliwi i zadowoleni z udanej uroczystości. Dzień upłynął we wspaniałej atmosferze, pełen atrakcji i niespodzianek, przygotowanych specjalnie dla Rodziców - na ,,Wiwat” strzelały nawet petardy z balonów.

W imieniu społeczności Klubu przedszkolaka dziękuję za przybycie na uroczystość zaproszonym gościom: Dyrekcji szkoły i Rodzicom.

  Halina Stepanów

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Dzień Dziecka na sportowo!

 

             Dnia 2 czerwca 2014 roku w Klubie przedszkolaka dzieci obchodziły swoje święto na sportowo. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w strojach sportowych. W tym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji sportowych oraz niespodzianek. Najpierw przywitaliśmy się naszym sportowym okrzykiem „Czy wygramy, czy przegramy - zawsze dobry humor mamy”. Następnie omówiliśmy zasady bezpiecznego współzawodnictwa w zawodach sportowych. Później rozpoczęliśmy naszą sportową zabawę. Dzieci brały udział w następujących konkurencjach sportowych: jazda na byczku (czyli skoki na gumowej piłce z uszami), skoki w workach, rzut latającym spodkiem na odległość (czyli beretem), sadzenie ziemniaczków (czyli wrzucanie woreczków do obręczy) i rzut woreczkiem do celu. Najwięcej radości dzieciom sprawiło współzawodnictwo w dmuchaniu balonów. Okazało się, że w grupie mamy „sprawne dzieciaki”. W nagrodę za udział w zawodach sportowych, dzieci otrzymały Medale małego sportowca Klubu przedszkolaka oraz pamiątkowe dyplomy. Na koniec dnia zorganizowaliśmy sobie zamiast pikniku na boisku szkolnym - słodki poczęstunek w naszej sali. Słodkości uzupełniły nam zapas pozytywnej energii, która to dodała nam sił i mogliśmy oglądać naszą ulubioną bajkę. To był wspaniały „Dzień dobroci” - pełen radości i zabawy.

Dzień Dziecka pełen atrakcji, przygotowały panie wychowawczynie: Halina Stepanów, Ilona Bożym i pani Renata Chwała.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.      

      


Klub przedszkolaka w krasnostawskim kinie

 

          Dnia 23 maja 2014 r. dzieci z Klubu przedszkolaka w ramach realizacji tematyki rocznego planu pracy wybrały się na całodzienną wycieczka do KDK do kina na projekcję bajki RIO 2. Był to amerykański film animowany dla dzieci,  zrealizowany w technologii 3D. Jest  on kontynuacją filmu RIO z roku 2011 w reżyserii Carlosa Saldanha. Przedszkolaki oglądały film z wielkim zaciekawieniem, duże wrażenie sprawiły obrazy w 3D widziane przez specjalne okulary. Maluchy - dzięki głównym bohaterom filmu: Blu i Julii oraz ich trojgu dzieciom, którzy postanawiają porzucić życie w Rio de Janeiro i wyruszyć w podróż do amazońskiej dżungli - poznały bajkowy, kolorowy świat,  królestwo  ptaków, zwierząt i roślin żyjących w dżungli. Dowiedziały się, iż niszczycielska działalność człowieka zagraża życiu wielu wspaniałym gatunkom roślin i zwierząt i prowadzi do zagłady ich środowiska naturalnego w którym żyją. Dzięki muzyce w filmie - fabuła była atrakcyjna, wesoła i ciekawa dla dzieci. Sądząc po tym, z jakim przejęciem opowiadały dzieci swoje wrażenia - film bardzo się podobał. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, ponieważ po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w tak dalekim wyjeździe autokarem, w gronie swoich rówieśników. Dzieci podziwiały wielkie kino, zwiedzały budynek KDK, wystawy. Były szczęśliwe, zadowolone i radosne, nie przeszkadzał im nawet panujący upał w tym dniu. Cieszymy się z udanego wyjazdu.

W imieniu wychowawczyń Klubu bardzo dziękuję Rodzicom - Paniom Ewelinie Borowiec, Monice Małysz i Joannie Zdybel za pomoc w opiece nad naszymi przedszkolakami. Współpraca i integracja Klubu przedszkolaka z rodzicami jest priorytetem naszej działalności.

Halina Stepanów

 


Święta tuż, tuż!

 

Malutki baranek ma złote rożki,

pilnuje  pisanek na trawce z rzeżuszki,

gdy nikt nie widzi, chorągiewką buja,

i beczy cichuteńko: Wesołego Alleluja!

 

           Ostatni tydzień przedświąteczny był dla przedszkolaków bardzo pracowity. Sukcesywnie przygotowywaliśmy się do Świąt pracując na zajęciach dydaktycznych wokół tematu Wielkanoc. Kultywując i podtrzymując tradycje świąteczne dzieci robiły pisanki różnymi technikami plastycznymi, ozdabiały kartki świąteczne, wspólnie redagowaliśmy życzenia dla najbliższych. Dnia 16.04.2014 r. uczestniczyliśmy w uroczystości szkolnej przygotowanej przez klasę IV wprowadzającej w nastrój i atmosferę Świąt Wielkanocnych. Następnie zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie przedszkolaków przy pięknie udekorowanym własnoręcznie zrobionymi przez dzieci ozdobami świątecznymi - wielkanocnym stole. Dzieląc się wspólnie  jajkiem, składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń. Spotkanie przygotowały panie wychowawczynie: Halina Stepanów, Ilona Bożym i pani Renata Chwała.

Dziękujemy dyrektor szkoły pani Barbarze Małysz za bycie z nami przedszkolakami w tak ważnych dla nas chwilach przy wielkanocnym stole i wspieranie nas we wszystkich klubowych  przedsięwzięciach.

Społeczność Klubu przedszkolaka

 


Wycieczka przedszkolaków do sklepu

 

          Dnia 31 marca 2014 r. dzieci z Klubu przedszkolaka pod opieką wychowawczyni Haliny Stepanów i pani Renaty Chwały wybrały się na wycieczkę do sklepu spożywczego Malinka w Żółkiewce. W ramach realizacji zaplanowanej tematyki zajęć dydaktycznych - pracę ekspedientki, przedszkolaki poznawały w naturalnym otoczeniu dziecka poza przedszkolem. Dzieci poznały produkty jakie znajdują się w sklepie spożywczym, obejrzały wagę elektroniczną, pani sprzedawczyni pokazała dzieciom jak przykleja ceny na produkty oraz obserwowały obsługę klientów. W praktyce mogliśmy sprawdzić i zastosować wiedzę z wcześniejszych zajęć. Cele zajęć zostały w pełni osiągnięte. Przedszkolaki poznały jakie czynności wykonuje pani ekspedientka w swojej pracy, potrafiły kulturalnie zachować się w miejscu publicznym, nie zapomniały o słowach grzecznościowych wchodząc i wychodząc ze sklepu, oraz pamiętały jakie zasady obowiązują dzieci podczas robienia zakupów. Na zakończenie dzieci podziękowały pani sprzedawczyni za wizytę. Zdobyte wiadomości i umiejętności dzieci zastosowały w tym dniu w trakcie popołudniowych zabaw tematycznych „W sklep”. Wycieczka to efektywna forma organizacji zajęć dydaktycznych w przedszkolu, dzięki której dzieci przez bezpośrednie doświadczenia pełniej poznają otaczającą nas rzeczywistość.

 


Witamy Wiosnę!

 

Marzanno, marzanno,

ty zimowa panno,

przedszkolaki cię żegnają,

bo Wiosnę witają!

 

        Dnia 21 marca 2014 r. dzieci z Klubu przedszkolaka po raz pierwszy uczestniczyły w obrzędowym powitaniu Wiosny. Aby przygotować się do tej uroczystości poświęciliśmy  dużo czasu i pracy  podczas zajęć. Najpierw niespodziewanie otrzymaliśmy list od Pani Wiosny, która poprosiła nas o  przygotowanie się do jej przyjścia. Musieliśmy spełnić  jej trzy życzenia, a za to obiecała, że odpłaci się nam za wszystko - pięknym śpiewem skowronka. Musieliśmy nauczyć się i popisać pięknym śpiewem o wiośnie, przygotować Gaiki z własnoręcznie zrobionych kwiatów, oraz wyrzec się małych  przedszkolnych grzeszków - wypisując je na kartce papieru a później topiąc je razem z kukłą Marzanną. Nasze grzeszki miały popłynąć hen do morza. Wszystkie zadania pomyślnie udało się nam zrealizować, dlatego tak szybko przyszła do nas Pani Wiosna. Przed szkołą okrzykami pożegnaliśmy Panią Zimę. Ochoczo i z radością różnymi zaklęciami przywoływaliśmy Panią Wiosnę. Następnie udaliśmy się nad rzekę utopić Marzannę  z naszymi grzeszkami. Żegnaliśmy zimę słowami:

Zgiń przepadnij zimo

i nie wracaj do nas,

na przyjęcie wiosny,

otwórzmy ramiona.

Po czym barwnym, wesołym korowodem - radośnie śpiewając z Gaikami wróciliśmy do przedszkola. Urządziliśmy sobie „dzień wagarowicza” - wesoło bawiąc się na placu zabaw. Był to kolejny wspaniały dzień - pełen emocji i wrażeń. Dzięki nam Wiosna zagościła już na dobre.

Uroczystość przygotowały wychowawczyni Halina Stepanów i pani Renata Chwała.

 


Pokaz strażacki

 

           Dnia 12 marca 2014 r. dzieci z Klubu przedszkolaka wraz z wychowawczynią Haliną Stepanów i panią Renatą Chwałą uczestniczyły w pokazie strażackim,  który odbył się na placu przed Ośrodkiem Kultury Samorządowej w Żółkiewce. W związku z realizacją  zaplanowanej  tematyki zajęć dzieci poznawały niełatwą pracę strażaka w plenerze. Strażacy zaprosili dzieci na pokaz gaszenia ognia, oglądanie samochodu strażackiego i jego wyposażenia od strony kabiny kierowcy. Maluchy podziwiały strój strażaka przeznaczony do różnych akcji. Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółkiewce pan Marek Dąbski opowiedział dzieciom o swojej pracy, o różnych niebezpieczeństwach związanych z tą pracą oraz zaprosił dzieci, aby odwiedziły siedzibę Straży Pożarnej.

          Dziękujemy Panom Strażakom za uatrakcyjnienie nam zajęć dydaktycznych i umożliwienie nam poznawania rzeczywistości poza salą przedszkolną w naturalnym otoczeniu dziecka.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Wiwat dziewczyny!

 

Dzień kobiet, dzień kobiet,

niech każdy się dowie,

że dzisiaj święto dziewczynek.

Uśmiechy są dla nich

zabawa i taniec,

piosenka od chłopców popłynie.

 

       Dnia 7 marca 2014 r. chłopcy z Klubu przedszkolaka zrobili ogromną niespodziankę swoim koleżankom w związku ze Świętem Kobiet. Lubimy Was cały czas, każdego dnia - ale 8 marca jest to wyjątkowy dzień, aby to najpełniej wyrazić gestem, słowem i piosenką. Z pomocą swoich wychowawczyń przygotowali i wręczyli dziewczynkom laurkowe serca z dedykacją dla każdej z nich. Były piosenki i życzenia oraz słodki poczęstunek  dla polepszenia nastroju i humorów. Dziewczynki były bardzo zadowolone ze swoich kolegów i cieszyły się, że „urwisy” w tym dniu  potrafili się fajnie zachować. Wszystkie jesteśmy dumne z naszych chłopców. W tym dniu, chłopcy po raz pierwszy mieli zadaną pracę domową – wręczyć laurki i złożyć życzenia swoim Paniom.

        W imieniu pań pracujących w Klubie przedszkolaka chcę serdecznie podziękować Panom za życzenia i piękne kwiaty, tak  docenione i szanowane chcemy być przez cały rok !!!

Halina Stepanów

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Przedszkolaki uwielbiają zimę

 

       Korzystając z uroków zimy często wychodzimy z naszymi przedszkolakami do zaśnieżonego ogrodu przed szkołą lub na boisko szkolne. Zabawa jest wyśmienita. Dzieci całkowicie oddają się zabawom na śniegu przy tym wykazując się niezwykłą pomysłowością w zimowych szaleństwach. Mróz nikomu nie przeszkadza, a do przedszkola wracamy z szerokimi uśmiechami.

 


Literkowy zawrót głowy

 

            Dnia 5 lutego 2014 r. w Klubie przedszkolaka  odbyły się zgodnie z zaplanowaną tematyką zajęć - zajęcia  dydaktyczne:

,,W literkowie” - poznajemy literkę D, d. Celem głównym zajęć zgodnie z Podstawą programową edukacji przedszkolnej jest wyrabianie u dzieci gotowości do nauki pisania i czytania do wyższego etapu kształcenia. W tym celu zorganizowaliśmy ciekawe zajęcie przeprowadzone metodami aktywnymi, gdzie dzieci za pomocą  metod zabawowych poznały wzrokowo dużą i małą, drukowaną i pisaną literkę D, d. Pracowaliśmy w myśl zasady ,,baw – ucząc, ucz bawiąc”. Szukaliśmy nowej literki w naszych imionach umieszczonych na tablicy w kąciku edukacyjnym. Koronę z literką ,,d” wręczyliśmy Adrianowi,  który w swoim imieniu posiada literkę d. Omawialiśmy wygląd tych literek małych i dużych, rysowaliśmy  paluszkiem po śladzie literki, w powietrzu i na dywanie rączką i nóżką. Układaliśmy literkę  z kolorowej wstążeczki i klocków. Szukaliśmy obrazków rozpoczynających się od literki d. Ćwiczyliśmy sprawność manualną rąk kolorując słowniczek obrazkowo - literowy. Mieliśmy trudne zadanie do wykonania, ponieważ oprócz pomalowania obrazków, musieliśmy dokładnie i starannie wykleić drogę literki d małymi kulkami z kolorowej bibuły. Bibułę i klej mieliśmy nawet na ,,głowie, buziach, na naszych ubraniach…wszędzie…., ale wiemy, że ten się nie brudzi - kto nic  nie robi”. A my jak zwykle mieliśmy  bardzo dużo pracy. Daliśmy wszyscy radę! Jesteśmy z siebie dumni! Wszystkie prace zostały ocenione i docenione przez nasze panie wychowawczynie. Umieściliśmy je w naszej ,,Galerii prac,” aby podziwiali je nasi rodzice.

W naszym przedszkolu  dzieci nigdy się nie nudzą - to był kolejny wspaniały dzień ,,naprawdę literkowy zawrót głowy”! 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Karnawałowy bal przebierańców

 

         Karnawał to czas balów i zabaw tanecznych. W klubie przedszkolaka 17 stycznia również odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrały się za postacie z bajek. Na sali tanecznej pojawiły się wróżki, księżniczki, motyle, piraci, spidermeni, Batman i superman. Nie zabrakło także służb mundurowych – policjanta i strażaka. Przez cały dzień w przedszkolu trwały tańce, śpiewy i zabawy.

Nasze przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejny taki bal.

Więcej zdjęć z balu w albumie fotograficznym.

 


Wigilia 2013 w „Klubie przedszkolaka”

 

            Dnia 20 grudnia 2013 r. w „Klubie przedszkolaka” zostało zorganizowane spotkanie wigilijne przez wychowawczynie Halinę Stepanów i Ewelinę Kozik-Abram oraz przez Renatę Chwałę. Panie bardzo się starały aby przybliżyć dzieciom tradycje Świąt Bożego Narodzenia i zapewnić im magiczny klimat, z jakim wiązał się nadchodzący czas.

         Nasze przedszkolaki po obejrzeniu widowiska bożonarodzeniowego przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, zasiadły do wigilijnego stołu. Zgodnie z zachowaniem tradycji wspólnie odśpiewaliśmy kolędy, połamaliśmy się opłatkiem i zasmakowaliśmy barszczu z uszkami. Nie zabrakło również wzajemnych życzeń. Po uroczystym obiedzie nasze maluchy zabrały się za przygotowanie kartek świątecznych dla rodziców i bliskich. W tak radosnej atmosferze rozstaliśmy się na czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Życzenia świąteczne

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

składamy najserdeczniejsze życzenia, spokojnych, pogodnych i radosnych Świąt 

w rodzinnym gronie, dużo łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku 2014

 

 Rodzicom oraz naszym wspaniałym przedszkolakom życzą :

 Halina Stepanów,

Ewelina Kozik - Abram,

Renata Chwała.

 


Mikołaj w przedszkolu

 

              Dnia 6 grudnia 2013r. zawitał w Klubie przedszkolaka w Żółkiewce długo wyczekiwany przez dzieci gość – św. Mikołaj. Nasze przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się na wizytę gościa. Uczyły się piosenek i wierszy o Mikołaju oraz pracowały nad swoim zachowaniem starając się przestrzegać „Kodeksu Przedszkolaka”.

Tego dnia nasze maluchy przyszły ubrane do przedszkola w czerwonych strojach, tym samym utożsamiając się z ubiorem Mikołaja. Gdy tylko pojawił się przybysz z dalekiego kraju, dzieci zaśpiewały mu piosenki i wyrecytowały wiersze po czym zaprosiły do wspólnej zabawy tanecznej. Mikołaj musiał się sprawdzić jako maszynista pociągu, poprowadzić kulig saneczek i reniferów, zatańczyć z dziećmi w „Mikołajowym rapie” oraz słynne „Kaczuchy”. Po tańcach przyszedł czas na rozdanie prezentów. Każde dziecko aby otrzymać podarek od Mikołaja musiało odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie. Wszystkie dzieci zaliczyły test wyśmienicie i otrzymały prezenty. Mikołaj pożegnał się z dziećmi, obiecał, że wróci za rok, a nasze przedszkolaki zabrały się za rozpakowywanie prezentów i wyjadanie łakoci. Ale to nie koniec atrakcji w przedszkolu… Podczas obiadu zapukał do drzwi drugi Mikołaj – biskup z Miry, który poczęstował maluchy słodyczami. Obie te wizyty sprawiły dzieciom wiele radości. Dziękujemy świętym Mikołajom i Radzie Rodziców z Klubu przedszkolaka w za pomoc w organizacji spotkania.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Zabawa andrzejkowa

 

           Dnia 29 listopada 2013 r. w Klubie przedszkolaka odbyła się zabawa andrzejkowa z wróżbami. Podtrzymując i kultywując tradycje związane z wieczorem andrzejkowym, przedszkolaki wróżyli sobie Co ich czeka w przyszłości?”. W tym dniu pani wychowawczyni Halina Stepanów przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Zajęcia rozpoczęliśmy nietypowo od wspólnej zabawy przy muzyce. Poloneza czas zacząć” - staropolskim zwyczajem  rozpoczęliśmy  naszą   zabawę. Zatańczyliśmy dawny taniec chodzony” czyli poloneza. Poznaliśmy podstawowy krok poloneza, oraz proste figury. Następnie opowiedzieliśmy sobie o tradycjach i zwyczajach związanych z tym wieczorem i przystąpiliśmy do wróżb. Przedszkolaki uczestniczyli w następujących wróżbach: wróżba ustawianie butów”, co cię czeka w przyszłości?, jaki zawód będziesz wykonywał - gdy dorośniesz?, czym pojedziesz w wakacyjną podróż?, losowanie imienia przyszłego najlepszego kolegi, koleżanki. Najwięcej atrakcji i wrażeń dzieciom dostarczyło lanie wosku przez dziurkę od klucza. Wspólnie wywróżyliśmy sobie, że nasza grupa w nowym roku otrzyma w prezencie dużo pluszowych zabawek. Aby podtrzymać wesoły nastrój często zmienialiśmy naszą aktywność - tańce przeplatały się z wróżbami. Na podwieczorek zorganizowaliśmy sobie „słodziutkie pączusie.” W tym wyjątkowym dniu panowała wspaniała atmosfera, a nam dopisywał wesoły humor. Szkoda, że ten dzień tak szybko nam minął!

 


Pasowanie na przedszkolaka

 

,,Idzie sobie przedszkolaczek,

Śpiewa, tańczy oraz skacze.

Dziś też powód ma do śmiania,

Bo to dzień jest pasowania.”

 

          Dnia 7 listopada 2013 r. w Klubie przedszkolaka odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Zastępca Wójta Pan Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Szkoły Pani Barbara Małysz, Rodzice i Dziadkowie. Bohaterami uroczystości były dzieci z Klubu przedszkolaka. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali a przedszkolaki zaprezentowały swój dorobek artystyczny w galowych strojach. Aby zostać przedszkolakami w ,,pełnym tego słowa znaczeniu”, a Pani dyrektor mogła dokonać aktu pasowania, dzieci musiały pokonać wiele różnych prób. Pierwsza z nich próba adaptacyjna”- trwała ponad dwa miesiące. Już prawie wszystkie dzieci ,,codziennie rano wchodzą do przedszkola z miną roześmianą ‘’ Dowodzi to, że dzieci czują  się tu bezpiecznie i bardzo dobrze. Nasz Klub tworzy przyjazne środowisko dla każdego dziecka i sprzyja dzieciom w osiąganiu sukcesów - poprzez cierpliwe wychowanie, radosną edukację i aktywną motywację. Drugą próbę ,,prezentację dorobku artystycznego” dzieci zaliczyły popisowo. Na forum zaproszonych gości, dzieci popisały się piękną recytacją wierszy, bogatym repertuarem piosenek i pląsów.  W nagrodę - za  udany występ, dzieci od publiczności otrzymały  gromkie brawa. Kolejna próba to złożenie przyrzeczenia – obietnicy. Przedszkolaki w skupieniu, pełni powagi złożyli przyrzeczenie, że będą ,,uważnie słuchać swoich pań, codziennie po zabawie sprzątać zabawki  na swoje miejsca, bez płaczu zakładać piżamę do spania”.  Dla dzieci  będzie  to nieco trudniejsza próba, ponieważ słów obietnicy dzieci będą musiały  przestrzegać przez cały rok, będąc każdego dnia w przedszkolu. Ostatnią próbę jaką dzieci miały do zaliczenia - to próba cierpliwości i odwagi, gdzie Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała dzieci na ,,prawdziwych przedszkolaków” Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zabrała głos Pani dyrektor, gratulując  dzieciom pięknego występu. Dla upamiętnienia tego uroczystego dnia  panie  wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Po części oficjalnej Rada Rodziców zaprosiła gości i swoje małe pociechy na słodki poczęstunek. Uroczystość zakończyliśmy wspólną zabawą przy muzyce. W imieniu społeczności Klubu przedszkolaka dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie. Szczególne podziękowania składamy Rodzicom  za aktywną pomoc w przygotowaniu uroczystości. Cieszymy się z udanej uroczystości i uważamy, że: udział w niej dał wszystkim, a szczególnie dzieciom wiele pozytywnych emocji, wrażeń, radości oraz zintegrował  pokolenia w środowisku lokalnym.

Uroczystość ,,Pasowanie na przedszkolaka”  przygotowały i prowadziły panie:  Halina  Stepanów,  Ewelina Kozik – Abram i  Renata Chwała.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


Wiwat Nauczyciele!

 

Ze wszystkich kwiatów na łące

chcemy Wam dać słońce,

aby Wam zawsze świeciło

i było - jasne i gorące!"

 

         Dnia 11 października 2013 r. dzieci z Klubu przedszkolaka uczestniczyły w akademii szkolnej z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci wysłuchały montażu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów z chóru szkolnego i samorządu uczniowskiego. Wiersze i piosenki w tym uroczystym dniu były  dedykowane nauczycielom  w podziękowaniu za ich trud i pracę dydaktyczno – wychowawczą. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w uroczystości szkolnej, bo mieliśmy możliwość poznać starszych kolegów, wysłuchać pięknych piosenek. Taniec i śpiew łączą pokolenia” - przez chwilę czuliśmy się tacy ważni, wśród społeczności uczniowskiej. Wszystkim pedagogom składamy najserdeczniejsze życzenia, organizatorom - gratulujemy pięknej uroczystości i dziękujemy za zaproszenie.

 

 

Społeczność Klubu przedszkolaka

 

 


Spotkanie z Policjantem

 

        Dnia 4 października 2013 r. zorganizowaliśmy Spotkanie z policjantem” w ramach realizowanej tematyki zajęć Jesteśmy ostrożni na drodze”. Głównym celem naszego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą policjanta, przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas poruszania się po ulicy i przechodzenia przez jezdnię. Policjanci opowiedzieli nam o swojej trudnej pracy, jakie czynności wykonują na swojej służbie. Mieliśmy możliwość dokładnego obejrzenia munduru policjanta, policyjnych gadżetów. Największą atrakcją dla dzieci był policyjny radiowóz. Dzieci z zaciekawieniem oglądały samochód policyjny, słuchały sygnału dźwiękowego, nadawania i odbierania komunikatów z posterunku. Na zakończenie dzieci popisały się wiedzą i umiejętnościami artystycznymi, dla policjantów recytowały wiersze i piosenki o tematyce związanej z ruchem drogowym. W imieniu społeczności Klubu przedszkolaka dziękujemy panom policjantom za przybycie i chcielibyśmy dalej podtrzymywać naszą współpracę, uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach związanych z naszym bezpieczeństwem.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: spzolkiewka@op.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć