Nawigacja

Wiadomości Nasze prace

Przedszkole - 4-latki

Wiadomości

 

SPOTKANIE WIGILIJNE

 

 

„Skacze aniołek, skacze po chmurkach,

niesie życzenia w anielskich piórkach.

Niesie w plecaku bombki i świeczki,

a w walizeczkach złote dzwoneczki.”

 

 

W świątecznej atmosferze 22 grudnia w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej odświętnie sali znalazła się choinka, przystrojona różnymi ozdobami oraz stoliki nakryte białymi obrusami i zastawione wigilijnymi daniami, na których nie zabrakło również okolicznościowych stroików. Obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem uczniów ze starszych klas. Uroczystość uświetnił koncert kolęd i pastorałek zaśpiewanych przez szkolny chór.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Ten dzień spędziliśmy w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

       Drodzy Rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, dzieciom za właściwe zachowanie się podczas oglądania przedstawienia w całej społeczności szkolnej.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

 

           Dnia 7 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 4-latków odwiedziły oddział 3-latków. Było to już drugie spotkanie w tym roku, ponieważ pierwszym razem maluszki gościły u starszaków. W trakcie zajęć integracyjnych dzieci utrwaliły imiona swoich młodszych kolegów, wspólnie bawiły się w znane im zabawy, tańczyły przy dźwiękach muzyki. Na zakończenie tego spotkania były prezenty (baloniki i cukierki). Miło i wesoło upłynął wspólnie spędzony czas.

Dziękujemy paniom i dzieciom  za wspaniałą atmosferę podczas spotkania.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

URODZINY JAGODY

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


MIKOŁAJKI

 

       W środę, 6 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego 4-latków z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.  

       Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Natomiast nasz gość wkroczył do sali przedszkolnej z donośnym „hou, hou, hou”, we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Chętnie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.

        Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Następne odwiedziny Mikołaj obiecał dopiero za rok.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

URODZINY IGI

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

 

       30 listopada w oddziale przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki w wybranych przez dzieci pięknych przebraniach. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

       Andrzejki w naszym oddziale przedszkolnym to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików i przekłuwania serduszek z imionami. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

       Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 


 

„Pokochaj pluszowego misia,

on przyjacielem dzieci jest,

Dorotka, Adaś i Justysia,

wesoło wszyscy bawią się”.

 

         Dnia 28 listopada obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaczka, z którym udało się do Ośrodka Kultury Samorządowej.
           Przedszkolaki przedstawiały swoje misie, opowiadały, jak mają na imię, od kogo je dostały oraz za co najbardziej kochają swoje pluszaki. Dzieci zapoznały się z historią tego święta. Następnie wesoło bawiły się przy piosence o misiu. W dalszej części brały udział w różnych konkursach, za które zdobywały nagrody. Podczas zabawy „Naprawiamy misia” rozmawiały na temat konieczności poszanowania zabawek.

        Na zakończenie świętowania dostały kolorowe, papierowe misie. Wspólne świętowanie zakończyły tańce z misiami. Dzień ten dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
 

 


1.   „Zdrowo się odżywiamy i surowe warzywa zajadamy.”

 

       Przez cały rok, ale szczególnie jesienią propagujemy w  przedszkolu prawidłowe odżywianie się. Dlatego też nasze przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki.

       Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.

       Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach:  masło, pieczywo, warzywa. Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty.

       Wszystkie ochoczo wzięły się do pracy i z wielkim apatytem zjadły, przygotowane przez siebie, pyszne kanapki. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

 

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

        Dnia 16 listopada 2017  roku w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się pasowanie na przedszkolaka.  W uroczystości brały udział dzieci z grupy 4-latków.

           Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej pani dyrektor Danuta Błaszczak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom wręczony przez wychowawczynię Danutę Bełzowską oraz mały upominek przygotowany przez rodziców.

        Na zakończenie głos zabrał pan Wójt Jacek Lis, który życzył dzieciom samych radosnych i ciekawych chwil przeżywanych w gronie rówieśników, a ich rodzicom wytrwałości w osiąganiu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

         Uroczystość ta pozwoliła dzieciom, rodzicom i nauczycielom zintegrować się. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – „Jestem prawdziwym przedszkolakiem”.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY MIŁOSZA

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY ZOSI

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY KACPRA

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


TAK BAWIMY SIĘ NA CO DZIEŃ

 

        Do oddziału 4-latków zostały zakupione nowe zabawki. Przedszkolaki bardzo chętnie się nimi bawią. Dziewczynki uwielbiają zabawy lalkami i wózkami, natomiast chłopcy zabawy samochodami. Dużym zainteresowaniem cieszą się również sklep i kuchnia. Bardzo chętnie układają puzzle oraz różne budowle z klocków. Zabawy sprawiają dzieciom wiele radości.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

 

      W tym uroczystym dniu 4-latki podziękowały swoim nauczycielom za ich trud oraz pracę dydaktyczną, wychowawczą oraz opiekuńczą, jaką otrzymują każdego dnia pobytu w przedszkolu.

Dzieciom i rodzicom serdecznie dziękują pedagodzy pracujący w grupie 4-latków.

 


URODZINY W PRZEDSZKOLU

 

         Integracyjny charakter mają również sytuacje urodzinowe. Dzieci w tym dniu mogą czuć się ważne. Jubilaci siedzą na krzesełkach w złotej koronie na głowie - symbol, że tego dnia są najważniejsi i stają się królem lub królową. Pozostałe dzieci stojąc śpiewają im „Sto lat”, a następnie każda osoba składa życzenia. Osoby z grupy są częstowane cukierkami. Ma miejsce wspólna zabawa – rozkazy króla, koncert życzeń – śpiewanie ulubionej piosenki jubilatowi, wręczanie drobnych upominków. Jako pierwsza urodziny obchodziła Natalka, która w październiku ukończyła 4 latka.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


„WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI”

 

       Przedszkolaki z oddziału 4-latków zgodnie z omawianą tematyką „Jesień w sadzie” samodzielnie przygotowały sałatkę owocową. Dzieci z dużym zaangażowaniem pracowały podczas jej wykonywania. Następnie ze smakiem spożywały swój witaminowy deser. Obiecały, że będą spożywały owoce przez cały rok, bo są bardzo zdrowe, zarówno surowe jak i ich przetwory.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

ULUBIONE ZABAWKI

 

       W pierwszy czwartek każdego miesiąca, dzieci z grupy 4-latków przychodzą do przedszkola ze swoją ulubioną zabawką. W ten sposób przedszkolaki  uczą się prawidłowych zachowań, używają „czarodziejskich słów” w trakcie wymiany zabawki z koleżanką lub kolegą. Jest to również okazja do poznania innych zabawek niż te, które są w zbiorze przedszkolnym.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA NA WESOŁO

 

       Dnia 2 października 2017 r. dziewczynki z oddziału 4-latków przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę z okazji „Dnia Chłopaka”. Wraz z wychowawczynią zaśpiewały im sto lat, a następnie wręczyły prezenty. Chłopcy byli mile zaskoczeni, podziękowali dziewczynkom częstując je cukierkami. Cieszymy się, że wszyscy szanujemy się nawzajem i pamiętamy o znaczących dla nas datach w kalendarzu imprez i uroczystości.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

 

            Dzień  4 września był dniem nieco trudniejszym dla dzieci, ponieważ pozostały pod opieką swoich nauczycieli i należało się wykazać dużą odwagą i większą samodzielnością. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez wychowawcę oraz  pozowały do zdjęcia w okienku „Pierwszy dzień w przedszkolu” potwierdzając to, jak miło, wesoło i przyjemnie można spędzać czas w gronie rówieśników. 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


SPOTKANIE ADAPTACYJNE

 

         Dnia 30 sierpnia 2017 r. odbyło się spotkanie adaptacyjne przedszkolaków. Należy nadmienić, iż od nowego roku szkolnego rozpocznie swoją pracę dodatkowy oddział 4-latków, który został utworzony na prośbę rodziców i za zgodą władz miejscowego samorządu. W zajęciach uczestniczyło 21 dzieci.

        Celem spotkania było wzajemne poznanie się, integracja zespołu rodziców i nauczycieli, zapoznanie rodziców z funkcjonowaniem przedszkola, pomoc i ułatwienie adaptacji dziecka do przedszkola. Na spotkanie dzieci przybyły ze swoimi rodzicami, aby śmielej poznać nowe panie i nowe przedszkole. Spotkanie miało charakter zabawowo-integracyjny. Przedszkolaki przez zabawę poznały swoich rówieśników: koleżanki i kolegów, nowe pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu oraz kąciki zainteresowań. Dzieci na wesoło poznały swoje imiona, rymowanki, nowe piosenki i pląsy. Świetnie się bawiły, głośno wyrażając swoje emocje. W sali panował wesoły nastrój. Spotkanie prowadziły panie Danuta Bełzowska i Marlena Ciupak.

          Dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólną zabawę. Zachęcamy do współpracy i dziękujemy za zaufanie. Postaramy się, by każdy przedszkolak czuł się bezpiecznie i traktował przedszkole jak „swój drugi dom”.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: spzolkiewka@op.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć