Nawigacja

Wiadomości - rok 2018/2019 Nasze prace - rok 2018/2019 Wiadomości - rok 2017/2018 Nasze prace - rok 2017/2018

Oddziały przedszkolne - 4-latki

Wiadomości - rok 2018/2019

 

 

WIGILIA KLASOWA

      Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór, pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości.

     W tym szczególnym dniu  była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie przystrojonej choince. Wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu oraz uszek z grzybami.

     Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


ZABAWA Z MUZYKĄ

 

       W dniu 11.12.2018 r. w naszej grupie odbyła się „Zabawa z muzyką” -  miała ona na celu uwrażliwianie dzieci na muzykę poprzez grę na instrumentach, kształtowanie wrażliwości dzieci na barwy dźwięków, poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej, inwencji twórczej oraz wypowiadanie krótkich tekstów rytmicznych wg własnych pomysłów.

 


MIKOŁAJKI

 

                W czwartek 6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 4 i 5-latków z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – świętego Mikołaja.  

        Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Miłym akcentem spotkania było wspólne zdjęcie z naszym gościem. Następne odwiedziny święty Mikołaj obiecał dopiero za rok.

 


ANDRZEJKI

      30 listopada w oddziale przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki w wybranych przez dzieci pięknych przebraniach. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

      Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików i przekłuwania serduszek z imionami. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.      

      Zabawa była bardzo udana, dzieci wróciły do domu zadowolone i szczęśliwe.

 


SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

        

        W dniu 27.11.2018 r. gościem w naszym oddziale przedszkolnym był Ratownik Medyczny i zarazem Instruktor Pierwszej Pomocy – Pani Katarzyna Krasucka.

        To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły dzieci z grupy 0a.

       Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
           Na samym początku Pani Ratownik pokazała dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczyła dlaczego jest koloru jaskrawego.

         Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań.  Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych.

      W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktorki ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”.

        Pani Ratownik zwróciła też uwagę, aby dzieci podczas jazdy rowerem i innych podobnych aktywności zawsze miały odpowiednie zabezpieczenie głowy i kończyn (czyli na głowie obowiązkowo kask, a na kolanach i łokciach – ochraniacze).

Naszemu Gościowi – p. Kasi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszej grupy.

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

       W dniu 26.11.2018 r. przedszkolaki z grupy 0 a uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone przez OKS w Żółkiewce  do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: opaski na głowę, konkurencje, zabawy, poznały historię święta, bawiły się przy piosence oraz wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku. Na zakończenie każde dziecko dostało dyplom oraz słodki upominek.


       W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś !”

Więcej zdjęć  w albumie fotograficznym.

 


 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

        W czwartek 22 listopada 2018 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brały udział dzieci z grupy 4 i 5-latków.

           Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej pani dyrektor Danuta Błaszczak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom wręczony przez wychowawczynię Elżbietę Żybała oraz mały upominek przygotowany przez rodziców.

                Uroczystość ta pozwoliła dzieciom, rodzicom i nauczycielom zintegrować się. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – „Jestem prawdziwym przedszkolakiem”.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

ZABAWA INTEGRACYJNA „PAJĘCZYNA”

      Zabawa integracyjna Pajęczyna odbyła się w październiku 2018 roku, polegała na stworzeniu pajęczej sieci, której częścią był każdy członek grupy.

     Celem zajęć była współpraca, stosowanie się do poleceń, opowiadanie o sobie, samokontrola, koncentrowanie uwagi.

       W grze Pajęczyna dzieci turlały kłębkiem włóczki do siebie, aby tym sposobem utworzyć pajęczynę. Każde dziecko wybierało jedno inne dziecko, a następnie powoli turlało do niego kłębek. Dziecko, które otrzymało kłębek, opowiadało grupie, w co lubi się bawić. Zakończenie gry następowało po tym, kiedy każde dziecko po kolei wypowiedziało się, trzymając swój kawałek włóczki. Dzieci przez cały czas gry siedziały na podłodze, dzięki czemu tworzyła się między nimi pajęcza sieć. Następnie wstały aby zobaczyć jak wyglądała stworzona przez nie pajęczyna. Dzieciom bardzo podobała się zabawa.

       Na koniec zajęć podkreślone zostało to, że każde dziecko stworzyło fragment sieci i nie byłaby ona kompletna bez wkładu któregokolwiek z dzieci. Ważna była współpracy oraz to, że pajęcza sieć nie zakończyłaby się takim sukcesem, gdyby wszyscy nie stosowali się do poleceń, nie wykazywali chęci współpracy i samokontroli oraz nie koncentrowali swojej uwagi.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: spzolkiewka@op.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć