Nawigacja

Wiadomości Nasze prace

Przedszkole - 4-latki

Wiadomości

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

 Dnia 21.06.2018 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku.

 

 Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i dyrekcja ich występy docenili gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki zakupione przez rodziców, a także dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego.

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.

 

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY KUBY

 

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

 


URODZINY OLI

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

 


URODZINY LENY

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY LENY

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


WYCIECZKA DO LUBLINA

 

      Dnia 30.05.2018 r. grupa 3 i 4-latków wyjechała do Lublina do Parku Rozrywki „FIKU-MIKU”. Dzieci miło i wesoło spędziły czas bawiąc się i korzystając z urządzeń znajdujących się w sali zabaw. Miały okazję do integrowania się z młodszymi koleżankami i kolegami.

     Przez okna autokaru obserwowały wygląd miasta oraz ruch uliczny występujący w mieście, a także sygnalizację świetlną. Był to dzień pełen emocji i pozytywnych wrażeń. Dzieci wróciły zadowolone, chociaż troszeczkę zmęczone.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ RODZINY

  Dnia 29.05.2018 r.  w naszym oddziale przedszkolnym odbył się „Dzień Rodziny”. Na początku spotkania wychowawczyni grupy powitała rodziców oraz panią dyrektor Danutę Błaszczak. Następnie zabrała głos pani dyrektor, która złożyła serdeczne życzenia przybyłym gościom.

       W dalszej części odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci, na którą złożyła się inscenizacja pt. „Biedronkowy dzień mamy i taty”, piosenki tematycznie związane z tą uroczystością, taniec, tradycyjne „sto lat”. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom upominki i zaprosiły na poczęstunek. Rodzice byli bardzo szczęśliwi i dumni ze swoich pociech, a jednocześnie wzruszeni.

        To spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci oraz ich rodziców.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


SPOTKANIE Z ILUZJĄ

      Dnia 28.05.2018 r. 4-latki zintegrowały się ze społecznością szkolną uczestnicząc w spotkaniu z iluzjonistą. Oglądały bardzo ciekawe pokazy iluzjonisty, zapoznały się ze sztuką iluzji, otrzymały upominki w postaci różnych balonikowych zwierzątek.  Do sali wróciły w doskonałych humorach.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

KONCERT

 

    Dnia 14.05.2018 r. w oddziale przedszkolnym 4-latków odbył się koncert muzyczny. Utwory na skrzypce wykonała Aleksandra Żybała, natomiast utwory na gitarę Malwina Jarosz.

       Dzieci z oddziałów 3 i 4-latków były bardzo zainteresowane w ciszy i skupieniu wysłuchały informacji o budowie tych instrumentów muzycznych. Koncert był podsumowaniem zajęć „Wszystko może być muzyką”. Podczas zajęć dzieci poznały nazwy i brzmienie instrumentów perkusyjnych, rozpoznawały nastrój utworów, poznały znaczenie słów: filharmonia, dyrygent, serenada, smyki, słuchały nagrań muzyki poważnej, samodzielnie wykonały grzechotki. Koncert był udany, świadczyły o tym duże brawa od widowni.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY LENKI

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY OLI

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY POLI

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


ŚNIADANIE WIELKANOCNE

 

    

     Tradycyjnie w naszym oddziale przedszkolnym 28.03.2018 r. odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielką dekorowały salę, malowały pisanki, kolorowały wielkanocne koszyczki, siały owies, rzeżuchę, wykonywały stroiki, lepiły zajączka.

        Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne stwarzały świąteczną atmosferę. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, na którym znajdowały się apetyczne przysmaki, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia.

       O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych - dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Przed rozpoczęciem posiłku cała grupa usłyszała od wychowawczyni ciepłe życzenia. Po śniadaniu dzieci z niecierpliwością czekały na misterium wielkanocne. 

      Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci…

 

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

 


DZIEŃ KOBIET W GRUPIE 4-LATKÓW

         8 marca 2018 r. chłopcy wraz z Radą Rodziców przygotowali miłą niespodziankę dla dziewczynek i pań z najbliższego otoczenia. Dziewczynki zostały obdarowane przez chłopców różowymi kwiatuszkami, słodkimi lizakami (tulipanami). Były gorące i serdeczne życzenia, tradycyjne sto lat. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku wspaniałych babeczek przygotowanych przez panią Małgorzatę Zając-Adamczuk.

      Przez cały dzień na twarzach dziewczynek gościł uśmiech, ponieważ chłopcy w wielu pracach związanych z życiem w przedszkolu chętnie je wyręczali.

       Był to bardzo miły i wesoły dzień i z pewnością będzie mile wspominany.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


WARSZTATY WIELKANOCNE

 

        Dnia 7.03.2018 r. grupa 4-latków uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych w naszej szkole. Dzieci chętnie wykonywały ozdoby związane ze zbliżającymi się świętami. Z dużym zaangażowaniem malowały gipsowe baranki, zajączki, jajka, kurczaki. Wspólnie z rodzicami komponowały świąteczne stroiki. Zajęcia miały na celu rozwijanie sprawności manualnej oraz poznanie tradycji wielkanocnych.

       Dziękujemy pani Ewelinie Kozik-Abram za zaproszenie. Chwile spędzone na zajęciach na długo pozostaną w pamięci naszych dzieci.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY MADZI I MIKOŁAJA

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY PATRYCJI

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


WALENTYNKI

 

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

 

             14 lutego 2018 roku był dla czterolatków z naszego oddziału przedszkolnego, w pięknie udekorowanej sali, prawdziwym dniem miłości i przyjaźni.

          Dzieci zostały zapoznane z tradycją tego wyjątkowego dnia, wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: łapały serduszka, które wydmuchiwał słoń, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się przy wesołej i skocznej muzyce. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

          Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i balonika oraz serduszko dla najbliższych. Dzień Walentynowy w naszej grupie z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

            Bal karnawałowy dla  przedszkolaków  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

            W dniu 25.01.2018 r. w oddziale przedszkolnym 4-latków odbyła się zabawa karnawałowa.

            Tego dnia  już od rana  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, królowe lodu „Elzy”, delikatne motylki, piratów, policjantów, Batmana, pielęgniarkę, królika, myszkę Miki, świnkę Pepę.  

            W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego, zdjęć indywidualnych, przedstawiania się za co są przebrane. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy przy dźwiękach muzyki.

             Następnie wszyscy uczestnicy balu na zaproszenie władz  naszej szkoły: pani dyrektor Danuty Błaszczak i pani wicedyrektor Ewy Sobótka przeszli do barwnie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie mieli okazję poczuć się bardzo dorośle i brać udział we wspólnej zabawie. Była to kolejna integracja z naszą społecznością szkolną. Zabawa była prowadzona przez didżeja i jego pomocników. Dzieci świetnie się bawiły pod czujnym okiem swoich pań.   

            Później udaliśmy się na odpoczynek do swojej sali. Po kilku chwilach wypoczynku i spożyciu różnych smakołyków  muzyka znowu porwała wszystkich do tańca. Wspaniałym akcentem był taniec w parach z balonami.

          Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Każdy uczestnik do domu wracał z balonikiem. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcy spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 „Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
 lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
 Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
 i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
 Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
 po prostu kocham Cię ogromnie!”
   

                

Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas…


     Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.
     24 stycznia 2018 r. w oddziale przedszkolnym zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie czterolatków.
Dzieci przygotowały dla nich pod okiem nauczycielki inscenizację „Bajka dla Babci i Dziadka”, skecz pt. „Stołek i rosołek” , recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
     Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”. Na koniec uroczystości  dzieci wręczyły babciom bransoletki, dziadkom natomiast muszki.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
          To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


ZABAWY NA ŚNIEGU

        Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Z czerwonymi noskami i uśmiechem na twarzy wróciliśmy na ciepły posiłek. Była to świetna rozrywka w ten piękny zimowy dzień.

          Tegoroczna zima przyszła z opóźnieniem, dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulami śniegowymi swoją panią (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Po śnieżkowych wyczynach przyszedł czas na lepienie bałwana. Pogoda była wspaniała, świeciło słoneczko, a wokół lśnił się biały puch. Po nocnych opadach śniegu można było z łatwością dostrzec i rozpoznać świeże tropy: ptaków, zwierząt i ludzi.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

URODZINY OLI

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

SPOTKANIE WIGILIJNE

 

 

„Skacze aniołek, skacze po chmurkach,

niesie życzenia w anielskich piórkach.

Niesie w plecaku bombki i świeczki,

a w walizeczkach złote dzwoneczki.”

 

 

W świątecznej atmosferze 22 grudnia w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej odświętnie sali znalazła się choinka, przystrojona różnymi ozdobami oraz stoliki nakryte białymi obrusami i zastawione wigilijnymi daniami, na których nie zabrakło również okolicznościowych stroików. Obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem uczniów ze starszych klas. Uroczystość uświetnił koncert kolęd i pastorałek zaśpiewanych przez szkolny chór.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Ten dzień spędziliśmy w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

       Drodzy Rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, dzieciom za właściwe zachowanie się podczas oglądania przedstawienia w całej społeczności szkolnej.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

 

           Dnia 7 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 4-latków odwiedziły oddział 3-latków. Było to już drugie spotkanie w tym roku, ponieważ pierwszym razem maluszki gościły u starszaków. W trakcie zajęć integracyjnych dzieci utrwaliły imiona swoich młodszych kolegów, wspólnie bawiły się w znane im zabawy, tańczyły przy dźwiękach muzyki. Na zakończenie tego spotkania były prezenty (baloniki i cukierki). Miło i wesoło upłynął wspólnie spędzony czas.

Dziękujemy paniom i dzieciom  za wspaniałą atmosferę podczas spotkania.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

URODZINY JAGODY

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


MIKOŁAJKI

 

       W środę, 6 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego 4-latków z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.  

       Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Natomiast nasz gość wkroczył do sali przedszkolnej z donośnym „hou, hou, hou”, we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Chętnie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.

        Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Następne odwiedziny Mikołaj obiecał dopiero za rok.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

URODZINY IGI

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

 

       30 listopada w oddziale przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki w wybranych przez dzieci pięknych przebraniach. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

       Andrzejki w naszym oddziale przedszkolnym to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików i przekłuwania serduszek z imionami. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

       Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 


 

„Pokochaj pluszowego misia,

on przyjacielem dzieci jest,

Dorotka, Adaś i Justysia,

wesoło wszyscy bawią się”.

 

         Dnia 28 listopada obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaczka, z którym udało się do Ośrodka Kultury Samorządowej.
           Przedszkolaki przedstawiały swoje misie, opowiadały, jak mają na imię, od kogo je dostały oraz za co najbardziej kochają swoje pluszaki. Dzieci zapoznały się z historią tego święta. Następnie wesoło bawiły się przy piosence o misiu. W dalszej części brały udział w różnych konkursach, za które zdobywały nagrody. Podczas zabawy „Naprawiamy misia” rozmawiały na temat konieczności poszanowania zabawek.

        Na zakończenie świętowania dostały kolorowe, papierowe misie. Wspólne świętowanie zakończyły tańce z misiami. Dzień ten dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
 

 


1.   „Zdrowo się odżywiamy i surowe warzywa zajadamy.”

 

       Przez cały rok, ale szczególnie jesienią propagujemy w  przedszkolu prawidłowe odżywianie się. Dlatego też nasze przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki.

       Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.

       Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach:  masło, pieczywo, warzywa. Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty.

       Wszystkie ochoczo wzięły się do pracy i z wielkim apatytem zjadły, przygotowane przez siebie, pyszne kanapki. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

 

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

        Dnia 16 listopada 2017  roku w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się pasowanie na przedszkolaka.  W uroczystości brały udział dzieci z grupy 4-latków.

           Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej pani dyrektor Danuta Błaszczak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom wręczony przez wychowawczynię Danutę Bełzowską oraz mały upominek przygotowany przez rodziców.

        Na zakończenie głos zabrał pan Wójt Jacek Lis, który życzył dzieciom samych radosnych i ciekawych chwil przeżywanych w gronie rówieśników, a ich rodzicom wytrwałości w osiąganiu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

         Uroczystość ta pozwoliła dzieciom, rodzicom i nauczycielom zintegrować się. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – „Jestem prawdziwym przedszkolakiem”.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY MIŁOSZA

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY ZOSI

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


URODZINY KACPRA

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


TAK BAWIMY SIĘ NA CO DZIEŃ

 

        Do oddziału 4-latków zostały zakupione nowe zabawki. Przedszkolaki bardzo chętnie się nimi bawią. Dziewczynki uwielbiają zabawy lalkami i wózkami, natomiast chłopcy zabawy samochodami. Dużym zainteresowaniem cieszą się również sklep i kuchnia. Bardzo chętnie układają puzzle oraz różne budowle z klocków. Zabawy sprawiają dzieciom wiele radości.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

 

      W tym uroczystym dniu 4-latki podziękowały swoim nauczycielom za ich trud oraz pracę dydaktyczną, wychowawczą oraz opiekuńczą, jaką otrzymują każdego dnia pobytu w przedszkolu.

Dzieciom i rodzicom serdecznie dziękują pedagodzy pracujący w grupie 4-latków.

 


URODZINY W PRZEDSZKOLU

 

         Integracyjny charakter mają również sytuacje urodzinowe. Dzieci w tym dniu mogą czuć się ważne. Jubilaci siedzą na krzesełkach w złotej koronie na głowie - symbol, że tego dnia są najważniejsi i stają się królem lub królową. Pozostałe dzieci stojąc śpiewają im „Sto lat”, a następnie każda osoba składa życzenia. Osoby z grupy są częstowane cukierkami. Ma miejsce wspólna zabawa – rozkazy króla, koncert życzeń – śpiewanie ulubionej piosenki jubilatowi, wręczanie drobnych upominków. Jako pierwsza urodziny obchodziła Natalka, która w październiku ukończyła 4 latka.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


„WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI”

 

       Przedszkolaki z oddziału 4-latków zgodnie z omawianą tematyką „Jesień w sadzie” samodzielnie przygotowały sałatkę owocową. Dzieci z dużym zaangażowaniem pracowały podczas jej wykonywania. Następnie ze smakiem spożywały swój witaminowy deser. Obiecały, że będą spożywały owoce przez cały rok, bo są bardzo zdrowe, zarówno surowe jak i ich przetwory.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


 

ULUBIONE ZABAWKI

 

       W pierwszy czwartek każdego miesiąca, dzieci z grupy 4-latków przychodzą do przedszkola ze swoją ulubioną zabawką. W ten sposób przedszkolaki  uczą się prawidłowych zachowań, używają „czarodziejskich słów” w trakcie wymiany zabawki z koleżanką lub kolegą. Jest to również okazja do poznania innych zabawek niż te, które są w zbiorze przedszkolnym.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA NA WESOŁO

 

       Dnia 2 października 2017 r. dziewczynki z oddziału 4-latków przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę z okazji „Dnia Chłopaka”. Wraz z wychowawczynią zaśpiewały im sto lat, a następnie wręczyły prezenty. Chłopcy byli mile zaskoczeni, podziękowali dziewczynkom częstując je cukierkami. Cieszymy się, że wszyscy szanujemy się nawzajem i pamiętamy o znaczących dla nas datach w kalendarzu imprez i uroczystości.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

 

            Dzień  4 września był dniem nieco trudniejszym dla dzieci, ponieważ pozostały pod opieką swoich nauczycieli i należało się wykazać dużą odwagą i większą samodzielnością. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez wychowawcę oraz  pozowały do zdjęcia w okienku „Pierwszy dzień w przedszkolu” potwierdzając to, jak miło, wesoło i przyjemnie można spędzać czas w gronie rówieśników. 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


SPOTKANIE ADAPTACYJNE

 

         Dnia 30 sierpnia 2017 r. odbyło się spotkanie adaptacyjne przedszkolaków. Należy nadmienić, iż od nowego roku szkolnego rozpocznie swoją pracę dodatkowy oddział 4-latków, który został utworzony na prośbę rodziców i za zgodą władz miejscowego samorządu. W zajęciach uczestniczyło 21 dzieci.

        Celem spotkania było wzajemne poznanie się, integracja zespołu rodziców i nauczycieli, zapoznanie rodziców z funkcjonowaniem przedszkola, pomoc i ułatwienie adaptacji dziecka do przedszkola. Na spotkanie dzieci przybyły ze swoimi rodzicami, aby śmielej poznać nowe panie i nowe przedszkole. Spotkanie miało charakter zabawowo-integracyjny. Przedszkolaki przez zabawę poznały swoich rówieśników: koleżanki i kolegów, nowe pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu oraz kąciki zainteresowań. Dzieci na wesoło poznały swoje imiona, rymowanki, nowe piosenki i pląsy. Świetnie się bawiły, głośno wyrażając swoje emocje. W sali panował wesoły nastrój. Spotkanie prowadziły panie Danuta Bełzowska i Marlena Ciupak.

          Dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólną zabawę. Zachęcamy do współpracy i dziękujemy za zaufanie. Postaramy się, by każdy przedszkolak czuł się bezpiecznie i traktował przedszkole jak „swój drugi dom”.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: spzolkiewka@op.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć