Statut Akt nadania imienia naszej szkole Uchwały Rady Gminy w Żółkiewce ws. naszej szkoły Koncepcja pracy szkoły Program wychowawczo-profilaktyczny Ceremoniał szkolny Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego Plan ewakuacji Szkoła w środowisku Procedury organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w naszej szkole Akty prawne MEN dot. pomocy psychologiczno-pedagogicznej Standardy Ochrony Małoletnich w wersji skróconej

Standardy Ochrony Małoletnich w wersji skróconej

Standardy Ochrony Małoletnich to dokument, który określa jak Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego dba o bezpieczeństwo i chroni dzieci przed krzywdzeniem. Szkoła zatrudnia osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i sprawdza, czy pracownicy nie są karani. Wszystkie działania podejmowane przez szkołę mają na celu dbanie o dobro i interes dzieci.  Pracownicy dokładają wszelkich starań, by każdy uczeń czuł się doceniony i bezpieczny. W relacjach z dziećmi staramy zachowywać się cierpliwie i z szacunkiem. Szanujemy prawo do prywatności. Informacji poufnych nie przekazujemy osobom, które nie są do tego uprawnione. Dbamy, aby dziecko podczas rozmowy z nami czuło się komfortowo. Staramy się zachowywać zawsze w sposób stosowny, taktowny, według obowiązujących zasad kultury. Zawsze możesz powiedzieć, że jakaś sytuacja jest dla Ciebie niekomfortowa. Gdy zachowanie pracownika szkoły, rodzica lub ucznia budzi Twój niepokój, wydaje Ci się nieodpowiednie, niestosowne - powiedz o tym nauczycielowi, wychowawcy, pani pedagog, psycholog lub dyrektor.  Powiedz także, gdy czujesz, że ktoś z Twojego otoczenia Cię krzywdzi i  zachowuje się wobec Ciebie źle, czy to w kontakcie osobistym, czy w Internecie. Pracownicy szkoły posiadają wiedzę i umiejętności jak pomóc osobie, która doświadcza przemocy. Gdy widzisz przemoc, powiedz o tym. Zawsze postaramy się pomóc i rozwiązać Twój problem. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Bardzo ważne jest dla Nas, aby wszyscy uczniowie czuli się bezpieczni - w szkole oraz w środowisku rodzinnym. A za bezpieczeństwo jesteśmy odpowiedzialni my wszyscy. Jeśli dzieje się cokolwiek złego, najważniejsza jest reakcja. Nie można patrzeć na czyjąś krzywdę i udawać, że się jej nie dostrzega. Każdy z Was może i powinien brać udział w dbaniu o bezpieczeństwo.