Nawigacja

Z życia przedszkola - rok 2017/2018 2016/2017 Archiwum wiadomości Kalendarz imprez i uroczystości O projekcie

Przedszkole

Z życia przedszkola - rok 2017/2018

  

 

Ważniejsze wydarzenia z życia przedszkola:

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

            Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale również dla milusińskich. Zimowy bal to atrakcyjna i lubiana przez dzieci forma rozrywki. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 19.01.2018 r. Jego ideą była szeroko rozumiana integracja. Przedszkolaki bawiły się w ozdobionej balonami i serpentynami sali. Pomysłowości rodziców nie było granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe karnawałowe stroje. Na balu bawiły się postacie z ulubionych bajek, księżniczki, wróżki, nie zabrakło też supermana, kowboja, smoka, strażaka ...

         Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce i różne zabawy, m.in. w zamku, który był dużą atrakcją dla dzieci. Wszyscy świetnie się bawili. Wspomnienia z balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


W ZIMOWYM NASTROJU

 

Tak pracują maluchy

 


MIKOŁAJKI

Siedzę cichuteńko

Patrzę na okienko

Poruszyły się zasłonki

Chyba już go widzę

Chyba już go słyszę

Zadźwięczały jego sanek dzwonki …

 

             Tak śpiewały maluchy w oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Przedszkolaki już od dawna czekały na to spotkanie. W środowy poranek, w czerwonych ubrankach z niecierpliwością spoglądały na drzwi i były czujne. Mikołaj nie zawiódł i już o godzinie 1030 zapukał do drzwi przedszkola. Na niejednej twarzy widać było radość, ale również obawę. Trwało to jednak krótką chwilę bo święty radośnie przywitał się z maluchami i zaczął rozwiązywać wór z prezentami. Zanim jednak św. Mikołaj przystąpił do wręczania darów rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania, żartował. Zachęcał też dzieci, aby słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

          Na uroczystości obecna była pani dyrektor Danuta Błaszczak, która życzyła maluchom radości z odkrywanych prezentów. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i pląsów. Dzieci zaprezentowały swój dorobek, czyli czego nauczyły się w przedszkolu. Z żalem żegnały tak wspaniałego gościa. Mikołaj złożył obietnicę, że za rok oczywiście też o nich nie zapomni.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tejże uroczystości.

 

Wychowawczynie przedszkola

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


ZAJĘCIA OTWARTE W PRZEDSZKOLU

 

        24 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i zainteresowanych osób. Miały one na celu pokazanie rodzicom jak wygląda nasz dzień w przedszkolu. Pani dyrektor Danuta Błaszczak ciepło przywitała wszystkich zebranych i zachęciła przedszkolaków do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

       Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Następnie rodzice wraz ze swoimi dziećmi przystąpili do prac stolikowych. Wspólnie wykonali misie i lalki, które zostały umieszczone w galerii przedszkolnej. Na zakończenie imprezy 3-latki otrzymały słodkości od swoich rodziców.

Rodzice byli dumni, że ich pociechy potrafią już tak wiele…

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

 

     Dnia 29 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

     Był to dzień wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy. Wszyscy panowie z okazji swojego święta otrzymali upominki. Zdjęcia wykonane w tym dniu są miłym wspomnieniem tych chwil.

 


Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę ...

 


ROZPOCZYNAMY NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018

 

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W KLUBIE PRZEDSZKOLAKA

 

     Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu trzeba go odpowiednio przygotować i nastawić. Temu właśnie służyły zajęcia adaptacyjne, które miały miejsce w naszym przedszkolu 30 sierpnia 2017 r. o godz. 9. Głównym założeniem tego spotkania była pomoc dzieciom i ich rodzicom w zminimalizowaniu stresu i obawy przed pierwszymi dniami pobytu dziecka w placówce. Trzylatki miały okazję poznać swoje wychowawczynie oraz ich rówieśników z grupy przedszkolnej. Maluchy zwiedzały również pomieszczenia przedszkolne i oglądały zabawki w kącikach. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów.

Na koniec dla wszystkich były niespodzianki: słodkości i baloniki.

Mamy nadzieję, że dzieci 4 września odważniej stawią czoło nowemu wyzwaniu.

 

Drodzy Rodzice


I tym razem nie zawiedziemy zaufania, którym nas obdarzacie i zrobimy wszystko, aby wasze dzieci były bezpieczne, radosne i szczęśliwe

 

Wychowawcy przedszkola

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: spzolkiewka@op.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć