Nawigacja

Z życia przedszkola - rok 2018/2019 2017/2018 2016/2017 Archiwum wiadomości Kalendarz imprez i uroczystości O projekcie

Przedszkole

Z życia przedszkola - rok 2018/2019

 

 

MALI PATRIOCI

         Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasi milusińscy w odświętnych strojach i kotylionach w barwach narodowych wspólnie ze wszystkimi uczniami naszej szkoły odśpiewali hymn państwowy.

              Tego dnia na zajęciach poznały historię powstania państwa polskiego i z pomocą swoich pań wykonały symbole narodowe: orły, chorągiewki i gołąbki. Nasze przedszkole z tejże okazji przybrało uroczysty charakter.

Zapraszamy do galerii.

 


CO Z CZEGO OTRZYMUJEMY

          W trzecim tygodniu października przedszkolaki poznały niektóre zwierzęta z wiejskiego podwórka, owady i rodzaje zbóż. Natomiast w kolejnych dniach produkty, które otrzymujemy dzięki hodowli zwierząt. Oddzielały i klasyfikowały produkty mleczne i zbożowe.

      Obejrzały także film edukacyjny pt. „W piekarni”. Poznały etapy i sposoby pieczenia chleba, po czym same wykonały chleb, rogaliki i bułeczki z masy solnej. Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wraz z paniami wykonały kanapki i kruche ciasteczka.

      Celem zajęć realizowanych w tym tygodniu było zdobywanie wiedzy na temat pochodzenia produktów zwierzęcych i zbożowych, a także przełamywanie oporów przed spróbowaniem nowych produktów spożywczych.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


OWOCOWE SZASZŁYKI

Witamina A, witamina C

są w owocach i warzywach.

Każdy o tym wie.

 

 

            W pierwszy piątek października, przedszkolaki z najmłodszej grupy wykonywały owocowe szaszłyki. Do tych zajęć dzieci musiały odpowiednio się przygotować. Na początku wszyscy zadbaliśmy o higienę i bezpieczeństwo.

          Pierwszym etapem było dokładne umycie rąk, a później owoców. Następnie dzieci poznawały owoce za pomocą zmysłów (opisywały ich wygląd, zapach i smak). Podczas zajęć nauczyciel zwrócił także uwagę na temat walorów odżywczych owoców i warzyw. Wyjaśnił także, że ze względów bezpieczeństwa, to osoby dorosłe muszą obrać i pokroić owoce. Po czym zademonstrował wykonanie szaszłyka. Każde dziecko dostało papierowy talerzyk, na który wybrało sobie dowolne owoce.

 

Przy stoliku nasze przedszkolaki wykonały zdrowe przysmaki, które z apetytem zjadły. Celem zajęć było:

- zachęcanie dzieci do wybierania zdrowych przekąsek,

- wzbogacanie doświadczeń smakowych,

- rozwijanie inwencji twórczej przy komponowaniu szaszłyka.

 

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

Wzorem lat ubiegłych w najmłodszej grupie przedszkolnej zorganizowaliśmy „Dzień chłopaka”.

Z tej okazji dziewczynki obdarowały swoich kolegów drobnymi upominkami i słodyczami.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


IDZIE, IDZIE PANI JESIEŃ

Dzisiaj od rana jesień czarowała.

W parku i w lesie dary rozdawała.

Jesień, jesień, jesień z wiatrem zatańczyła.  

Liście złote i brązowe wszędzie rozrzuciła. 

 

        Ostatni tydzień września rozpoczął zgodnie z założeniami programu tematykę jesienną. Powitaliśmy piosenkami i zabawami Panią Jesień.

         Wybraliśmy się na spacer, rozmawialiśmy o darach jesieni, zorganizowaliśmy jesienny kącik przyrody. Dzieci wraz z rodzicami przyniosły dynie, kabaczki, orzechy, kasztany, żołędzie, jesienne kwiaty i jarzębinę. Rozmawialiśmy także o grzybach jadalnych i trujących. Dzieci poznały wygląd borowika szlachetnego i muchomora czerwonego. Podczas rozmów nauczyciel ostrzegał dzieci przed samodzielnym zbieraniem i próbowaniem grzybów. Zwrócił również szczególną uwagę dzieciom na właściwości trujące grzybów, oraz na zagrożenie dla zdrowia i życia po ich spożyciu. Poinformował również o tym, że grzyby powinny zbierać tylko osoby dorosłe, które potrafią rozpoznawać grzyby jadalne od trujących.

      Na koniec dnia wykonaliśmy pracę techniczną wykonując „leśne grzyby” oraz makietę przedstawiającą las.    

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 


ROZPOCZYNAMY NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2018/2019

 

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM – 3- i 4-LATKI

 

      Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu trzeba go odpowiednio przygotować i nastawić. Temu właśnie służyły zajęcia adaptacyjne, które miały miejsce w naszym przedszkolu 29 sierpnia 2018 r. o godz. 9. Głównym założeniem tego spotkania była pomoc dzieciom i ich rodzicom w zminimalizowaniu stresu i obawy przed pierwszymi dniami pobytu dziecka w placówce. Przedszkolaki miały okazję poznać swoje wychowawczynie oraz ich rówieśników z grupy przedszkolnej. Maluchy zwiedzały również pomieszczenia przedszkolne i oglądały zabawki w kącikach. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów.

    Mamy nadzieję, że dzieci 3 września odważniej stawią czoło nowemu wyzwaniu.

 

Drodzy Rodzice


I tym razem nie zawiedziemy zaufania, którym nas obdarzacie i zrobimy wszystko, aby wasze dzieci były bezpieczne, radosne i szczęśliwe.

 

Wychowawcy przedszkola

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: spzolkiewka@op.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć