Nawigacja

Z życia przedszkola - rok 2017/2018 Archiwum wiadomości Kalendarz imprez i uroczystości O projekcie

Przedszkole

Z życia przedszkola - rok 2017/2018

  

 

Ważniejsze wydarzenia z życia przedszkola:

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

     Dnia 29 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

     Był to dzień wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy. Wszyscy panowie z okazji swojego święta otrzymali upominki. Zdjęcia wykonane w tym dniu są miłym wspomnieniem tych chwil.

 


Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę ...

 


ROZPOCZYNAMY NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018

 

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W KLUBIE PRZEDSZKOLAKA

 

     Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu trzeba go odpowiednio przygotować i nastawić. Temu właśnie służyły zajęcia adaptacyjne, które miały miejsce w naszym przedszkolu 30 sierpnia 2017 r. o godz. 9. Głównym założeniem tego spotkania była pomoc dzieciom i ich rodzicom w zminimalizowaniu stresu i obawy przed pierwszymi dniami pobytu dziecka w placówce. Trzylatki miały okazję poznać swoje wychowawczynie oraz ich rówieśników z grupy przedszkolnej. Maluchy zwiedzały również pomieszczenia przedszkolne i oglądały zabawki w kącikach. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów.

Na koniec dla wszystkich były niespodzianki: słodkości i baloniki.

Mamy nadzieję, że dzieci 4 września odważniej stawią czoło nowemu wyzwaniu.

 

Drodzy Rodzice


I tym razem nie zawiedziemy zaufania, którym nas obdarzacie i zrobimy wszystko, aby wasze dzieci były bezpieczne, radosne i szczęśliwe

 

Wychowawcy przedszkola

 


ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2016/2017

 

W tym dniu uroczystym

Podziękować chcemy

Zaśpiewać zatańczyć

Jak tylko umiemy…

 

         22 czerwca 2017 roku w Klubie przedszkolaka w obecności rodziców odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Był to ostatni rok projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na tę uroczystość zaproszono twórców i wykonawców tego projektu. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli: Wójt Gminy Żółkiewka pan Jacek Lis, przewodniczący Rady Gminy pan Henryk Jaremek, oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Żółkiewce: pani Danuta Błaszczak i pani Elżbieta Żybała. Obecna była także poprzednia Dyrekcja Szkoły – pani Barbara Małysz i pani Małgorzata Kamieniecka. Miłym gościem była także pani Halina Stepanów.

          Przedszkolaki z tej okazji pochwaliły się swoimi umiejętnościami artystycznymi zdobytymi w ciągu roku. Były to  wiersze, piosenki, tańce i pląsy. Po części artystycznej wychowawczynie przedszkola wręczyły przedszkolakom pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola i upominki. Rodzice, którzy angażowali się w pracę przedszkola otrzymali od personelu przedszkolnego serdeczne podziękowania.

        Dzieci w podzięce za trud uczenia i wychowania wręczyły swoim paniom kwiaty i upominki dziękując im za przygotowanie ich do podjęcia nauki w szkole. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał piękny kolorowy balon. Zwieńczeniem uroczystości były słodkości od pana Wójta.

           Kochane dzieci, szanowni rodzice życzymy Wam wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. Do zobaczeniu we wrześniu.

Pracownicy przedszkola

 


DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

       „Zdrowo żyjemy, zdrowo rośniemy” – pod takim hasłem przedszkolaki uczciły swoje święto. Nasze maluszki poznawały tego dnia zasady zdrowego trybu życia. Samodzielnie wybierały właściwe produkty spożywcze z przygotowanego stołu uzasadniając swój wybór, wykonywały własną sałatkę owocową.

      Uczyły się dbania o właściwą higienę ciała - prawidłowe mycie rąk, szczotkowanie zębów. Zadbaliśmy również o ruch na świeżym powietrzu i dobry humor. Jedną z ciekawych atrakcji tego dnia było wspólne malowanie plakatu w ogrodzie przed szkołą.

      Po tak wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na kolejną zasadę zdrowego trybu życia - odpoczynek i regenerację sił niezbędnych do dalszej zabawy i nauki.

 


WYCIECZKA DO INDIAŃSKIEJ WIOSKI

            29 maja przedszkolaki razem z opiekunami pojechały na wycieczkę do indiańskiej wioski, która znajduje się w Olszance na terenie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego.

          Po przybyciu na miejsce odbyło się krótkie powitanie i pogadanka na temat życia Indian. Następnie dzieci przystąpiły do zwiedzania wioski. Oglądały eksponaty związane ze zwyczajami i kulturą Indian. Wzięły udział w wyścigach jaszczurek i polowaniu na węże. Na dzieci czekały też przyjaźnie nastawione konie, osiołek i kozy. Atrakcją dla dzieciaków była dmuchana zjeżdżalnia, dmuchaniec z kolorowymi piłeczkami, lina zjazdowa, labirynt ze słomy, trampolina oraz malowanie buziek.

   Na koniec imprezy dzieci piekły na ognisku smaczne kiełbaski.

   To była bardzo ciekawa i udana wycieczka, więc dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone.

 


DZIEŃ RODZINY

 

Dlatego dzisiaj życzę Ci

Niech Ci się milion gwiazdek śni

Niech Ci radości nie brakuje

I na Twej buzi uśmiech króluje…

 

Tak śpiewały maluchy w Klubie przedszkolaka na zorganizowanej uroczystości dnia 26 maja z okazji Święta Rodziny.

W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci ze swoimi wychowawczyniami przygotowały swój program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki tematycznie związane z tym świętem.

Oprócz montażu słowno-muzycznego rodzice obejrzeli także taniec z chustami oraz bajkę muzyczną pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu swoich pociech. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role wyrażając swoją wdzięczność i miłość do swoich kochanych rodziców. Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła łza radości.

Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoich bliskich prezentami. Były to torebki dla Mam oraz dyplomy Super Taty.

To był wyjątkowy i udany dzień.

Wychowawczynie przedszkola

 


ZDJĘCIE KLASOWE 2016/2017

 


DZIEŃ KOBIET

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet.

Niech każdy się dowie,

że dzisiaj jest święto dziewczynek…”

      Dnia 8 marca chłopcy z przedszkola nie zapomnieli o swoich koleżankach. Tego dnia, chłopcy odśpiewali „Sto lat” dziewczynkom, wręczyli drobne upominki oraz zadbali o to, aby tego dnia małe damy czuły się wyjątkowo.

 


„BAJKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

 

     Dnia 24 lutego uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce odwiedzili naszych przedszkolaków. Wizyta ta miała na celu zaprezentowanie tekstu bajki o misiach, dzieciach i czarowniku w oprawie teatralnej. Oprócz prezentacji bajki odbył się pokaz zminiaturyzowanych sprzętów rolniczych przyniesionych przez uczniów. Przedszkolaki z entuzjazmem słuchały bajki, a następnie podziwiały małe maszyny.

        Przedszkolaki już czekają na następną niespodziankę od starszych kolegów.

 


ZABAWA KARNAWAŁOWA

            Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale również dla milusińskich. Zimowy bal to atrakcyjna i lubiana przez dzieci forma rozrywki. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 12.01.2017 r. Jego ideą była szeroko rozumiana integracja. Przedszkolaki bawiły się w ozdobionej balonami i serpentynami sali. Pomysłowości rodziców nie było granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe karnawałowe stroje. Na balu bawiły się postacie z ulubionych bajek, księżniczki, wróżki, nie zabrakło też spidermana, strażaka, policjantów...

         Panie wychowawczynie również przybrały maski. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce. Atrakcją dla wszystkich przedszkolaków był pokaz iluzjonisty i wspólne zabawy ze znanymi postaciami z bajek. Były też liczne konkursy, m.in. konkurs tańca. Wszyscy świetnie się bawili. Wspomnienia z balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

 


MIKOŁAJKI

Siedzę cichuteńko

Patrzę na okienko

Poruszyły się zasłonki

Chyba już go widzę

Chyba już go słyszę

Zadźwięczały jego sanek dzwonki …

 

             Tak śpiewały maluchy w Klubie przedszkolaka w oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Przedszkolaki już od dawna czekały na to spotkanie. We wtorkowy poranek, w czerwonych ubrankach z niecierpliwością spoglądały na drzwi i były czujne. Mikołaj nie zawiódł i już o godzinie 10:00 zapukał do drzwi przedszkola. Na niejednej twarzy widać było radość, ale również obawę. Trwało to jednak krótką chwilę bo święty radośnie przywitał się z maluchami i zaczął rozwiązywać wór z prezentami. Zanim jednak przystąpił do wręczania darów rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania, żartował. Zachęcał też dzieci, aby słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki chwaliły się, że są oczywiście „grzeczne”, zaśpiewały nawet Mikołajowi wcześniej przygotowaną piosenkę. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i pląsów. Dzieci zaprezentowały swój dorobek, czyli czego nauczyły się w przedszkolu. Z żalem żegnały tak wspaniałego gościa. Mikołaj złożył obietnicę, że za rok oczywiście też o nich nie zapomni.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tejże uroczystości.

Wychowawczynie przedszkola

 


PRZEDSZKOLE U STOMATOLOGA

 

          W poniedziałek 5 grudnia w ramach działań profilaktycznych przedszkolaki odwiedziły Gabinet Stomatologiczny Milatek.

     Tam przywitała nas pani Agnieszka Rozner – asystentka stomatologa, która zachęciła dzieci do zwiedzania gabinetu. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi oraz opowiedziała o stroju, w którym pracuje stomatolog. Wyjaśniła dzieciom jak leczy się zęby, a także pokazała działanie sprzętu medycznego.

        Przedszkolaki dowiedziały się również jak należy dbać o higienę jamy ustnej, zdrowo się odżywiać i prawidłowo szczotkować zęby. Jednak największą atrakcją okazało się siedzenie na fotelu dentystycznym, który okazał się wcale nie taki straszny, a najbardziej spodobała się „przejażdżka” w górę i w dół. Również zabawa w dentystę i pacjenta cieszyła się dużym zainteresowaniem.

      Miła atmosfera w gabinecie stomatologicznym sprzyjała nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały naklejki „dzielnego pacjenta” oraz kolorowanki. Zadowolone dzieci w podziękowaniu wręczyły ręcznie robioną bombkę choinkową.

       Dziękujemy za zaproszenie i poświęcony czas.

 


ANDRZEJKI W KLUBIE PRZEDSZKOLAKA

 

 

Czarownica przez dzień cały

Wymyślała wciąż kawały

A dzieciaki tak się śmiały

Że turlały się.

 

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj dostarczający dużo emocji, wrażeń i wspaniałej zabawy.

Zgodnie ze zwyczajem 30 listopada przedszkolaki przeniosły się w świat magii i czarów. Za pomocą wróżb dowiedziały się co je czeka w dalekiej przyszłości (jaki zawód wybiorą, jak będzie miał na imię ich najlepszy przyjaciel itp.) Wrzucały też pieniążek do „studni”, aby sprawdzić czy spełnią się ich dziecięce marzenia oraz ustawiały buty, aby sprawdzić kto pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż. Lały wosk przez dziurkę od klucza.

Wróżbom towarzyszyły przeróżne rekwizyty: świece, różdżka, maski, świecąca kula, pieniążek, magiczne serca, klucz.

Oprócz wróżb milusińscy pięknie bawili się przy skocznej muzyce.

Ten dzień był okazją nie tylko do zapoznania się z tradycją andrzejkową, ale dostarczył wiele radości i przyczynił się do zintegrowania grupy.

Dzieci wiedzą, że wróżba to zabawa i nie można jej traktować poważnie.

Wychowawczynie przedszkola

 


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W poniedziałek 25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

W tym dniu przedszkolaki wybrały się do OKS w Żółkiewce, aby uczcić to święto. Każdy zabrał z przedszkola pluszowego misia. Zabawę rozpoczęliśmy od powitania. Następnie p. Ewa Wlizło zapoznała dzieci z historią powstania tego święta. Były także tańce z maskotkami, recytacje wierszy, konkursy, pląsy i wiele wspólnych zabaw.

Na koniec przedszkolaki wręczyły pracownikom OKS podziękowanie za zorganizowanie dla nich fajnej imprezy. Panie również podziękowały dzieciom za wspólną zabawę i wręczyły słodki upominek.

To był bardzo udany dzień.

Wychowawczynie przedszkola

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

        18 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Po zdaniu „egzaminu” wszystkie obecne przedszkolaki przystąpiły do ślubowania. W obecności zaproszonych gości: Wójta Gminy Żółkiewka – pana Jacka Lisa, Dyrekcji Szkoły – pani Danuty Błaszczak i wicedyrektor pani Elżbiety Żybała oraz rodziców 23 dzieci zostało przyjętych w poczet przedszkolaka lub starszaka. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Danuta Błaszczak. Po ceremonii przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książeczki oraz słodkie upominki.

      Z okazji pasowania rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dzieciaki swoją odwagą udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami.

Serdeczne dziękujemy  Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie tejże uroczystości.

 

Wychowawczynie przedszkola

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

 

     Dnia 30 września w naszym Klubie przedszkolaka świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

     Był to dzień wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy. Wszyscy panowie z okazji swojego święta otrzymali upominki. Zdjęcia wykonane w tym dniu są miłym wspomnieniem tych chwil.

 


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

       We wrześniu zgodnie z podstawą programową dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

      Dnia 23 września zaprosiliśmy na spotkanie policjanta p. Sławomira Brożka. Dzieci ze wszystkich grup zgromadziły się w świetlicy szkolnej. Pan policjant przypomniał zasady ruchu drogowego oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Wytłumaczył też jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, ataku zwierząt i do kogo zwracać się o pomoc.

        Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta.

      Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Przedszkolaki dziękując panu policjantowi, że znalazł czas i podzielił się z dziećmi cennymi wskazówkami powiedziały wierszyk, zaśpiewały piosenkę i wręczyły pamiątkową laurkę.

       Od dzisiaj każdy przedszkolak wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze służy radą i pomocą.

 


TAK BAWIMY SIĘ W PRZEDSZKOLU

 

Jak jest ciepło to bawimy się na szkolnym placu zabaw.

 


ROZPOCZYNAMY NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2016/2017

 

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W KLUBIE PRZEDSZKOLAKA

 

     Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu trzeba go odpowiednio przygotować i nastawić. Temu właśnie służyły zajęcia adaptacyjne, które miały miejsce w naszym przedszkolu 26 sierpnia o godz. 10. Głównym założeniem tego spotkania była pomoc dzieciom i ich rodzicom w zminimalizowaniu stresu i obawy przed pierwszymi dniami pobytu dziecka w placówce. Przedszkolaki miały okazję poznać swoje wychowawczynie oraz ich rówieśników z grupy przedszkolnej. Maluchy zwiedzały również pomieszczenia przedszkolne i oglądały zabawki w kącikach. Podczas spotkania rodzice otrzymali wskazówki oraz materiały dydaktyczne pomocne w przystosowaniu dziecka do nowej, trudnej sytuacji. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów. Na koniec dla wszystkich była słodka niespodzianka.

Mamy nadzieję, że dzieci 1 września odważniej stawią czoło nowemu wyzwaniu.

 

Drodzy Rodzice


I tym razem nie zawiedziemy zaufania, którym nas obdarzacie i zrobimy wszystko, aby wasze dzieci były bezpieczne, radosne i szczęśliwe

 

Wychowawcy przedszkola

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    ul. Szkolna 3
    22-335 Żółkiewka
    e-mail: spzolkiewka@op.pl
  • 84 683-16-30

Galeria zdjęć