Nawigacja

Z życia przedszkola - rok 2018/2019 2017/2018 2016/2017 Archiwum wiadomości Kalendarz imprez i uroczystości O projekcie

Z życia przedszkola - rok 2018/2019

MALI PATRIOCI

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasi milusińscy w odświętnych strojach i kotylionach w barwach narodowych wspólnie ze wszystkimi uczniami naszej szkoły odśpiewali hymn państwowy.

Tego dnia na zajęciach poznały historię powstania państwa polskiego i z pomocą swoich pań wykonały symbole narodowe: orły, chorągiewki i gołąbki. Nasze przedszkole z tejże okazji przybrało uroczysty charakter.

Zapraszamy do galerii.

CO Z CZEGO OTRZYMUJEMY

W trzecim tygodniu października przedszkolaki poznały niektóre zwierzęta z wiejskiego podwórka, owady i rodzaje zbóż. Natomiast w kolejnych dniach produkty, które otrzymujemy dzięki hodowli zwierząt. Oddzielały i klasyfikowały produkty mleczne i zbożowe.

Celem zajęć realizowanych w tym tygodniu było zdobywanie wiedzy na temat pochodzenia produktów zwierzęcych i zbożowych, a także przełamywanie oporów przed spróbowaniem nowych produktów spożywczych.

OWOCOWE SZASZŁYKI

Witamina A, witamina C

są w owocach i warzywach.

Każdy o tym wie.

W pierwszy piątek października, przedszkolaki z najmłodszej grupy wykonywały owocowe szaszłyki. Do tych zajęć dzieci musiały odpowiednio się przygotować. Na początku wszyscy zadbaliśmy o higienę i bezpieczeństwo.

Pierwszym etapem było dokładne umycie rąk, a później owoców. Następnie dzieci poznawały owoce za pomocą zmysłów (opisywały ich wygląd, zapach i smak). Podczas zajęć nauczyciel zwrócił także uwagę na temat walorów odżywczych owoców i warzyw. Wyjaśnił także, że ze względów bezpieczeństwa, to osoby dorosłe muszą obrać i pokroić owoce. Po czym zademonstrował wykonanie szaszłyka. Każde dziecko dostało papierowy talerzyk, na który wybrało sobie dowolne owoce.

Przy stoliku nasze przedszkolaki wykonały zdrowe przysmaki, które z apetytem zjadły. Celem zajęć było:

- zachęcanie dzieci do wybierania zdrowych przekąsek,

- wzbogacanie doświadczeń smakowych,

- rozwijanie inwencji twórczej przy komponowaniu szaszłyka.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Wzorem lat ubiegłych w najmłodszej grupie przedszkolnej zorganizowaliśmy „Dzień chłopaka”.

Z tej okazji dziewczynki obdarowały swoich kolegów drobnymi upominkami i słodyczami.

IDZIE, IDZIE PANI JESIEŃ

Dzisiaj od rana jesień czarowała.

W parku i w lesie dary rozdawała.

Jesień, jesień, jesień z wiatrem zatańczyła.

Liście złote i brązowe wszędzie rozrzuciła.

Ostatni tydzień września rozpoczął zgodnie z założeniami programu tematykę jesienną. Powitaliśmy piosenkami i zabawami Panią Jesień.

Wybraliśmy się na spacer, rozmawialiśmy o darach jesieni, zorganizowaliśmy jesienny kącik przyrody. Dzieci wraz z rodzicami przyniosły dynie, kabaczki, orzechy, kasztany, żołędzie, jesienne kwiaty i jarzębinę. Rozmawialiśmy także o grzybach jadalnych i trujących. Dzieci poznały wygląd borowika szlachetnego i muchomora czerwonego. Podczas rozmów nauczyciel ostrzegał dzieci przed samodzielnym zbieraniem i próbowaniem grzybów. Zwrócił również szczególną uwagę dzieciom na właściwości trujące grzybów, oraz na zagrożenie dla zdrowia i życia po ich spożyciu. Poinformował również o tym, że grzyby powinny zbierać tylko osoby dorosłe, które potrafią rozpoznawać grzyby jadalne od trujących.

Na koniec dnia wykonaliśmy pracę techniczną wykonując „leśne grzyby” oraz makietę przedstawiającą las.

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2018/2019

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM – 3- i 4-LATKI

Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu trzeba go odpowiednio przygotować i nastawić. Temu właśnie służyły zajęcia adaptacyjne, które miały miejsce w naszym przedszkolu 29 sierpnia 2018 r. o godz. 9. Głównym założeniem tego spotkania była pomoc dzieciom i ich rodzicom w zminimalizowaniu stresu i obawy przed pierwszymi dniami pobytu dziecka w placówce. Przedszkolaki miały okazję poznać swoje wychowawczynie oraz ich rówieśników z grupy przedszkolnej. Maluchy zwiedzały również pomieszczenia przedszkolne i oglądały zabawki w kącikach. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów.

Mamy nadzieję, że dzieci 3 września odważniej stawią czoło nowemu wyzwaniu.

Drodzy Rodzice

I tym razem nie zawiedziemy zaufania, którym nas obdarzacie i zrobimy wszystko, aby wasze dzieci były bezpieczne, radosne i szczęśliwe.

Wychowawcy przedszkola

• Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce