Sobota 21.04.2018

• 84 683-16-30

WIADOMOŚCI

• ŚWIĘTO SZKOŁY - Obrazek 1ŚWIĘTO SZKOŁY - Obrazek 2

15. kwietnia 2018 r. nasza szkoła obchodziła jubileusz 25-lecia nadania imienia hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Obchody połączone były z 400-leciem nadania buławy hetmańskiej Żółkiewskiemu i 15-leciem utworzenia Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Żółkiewki. Uroczystościom nadano tytuł „Pod hetmańską buławą”.

W sobotę 14. kwietnia w Pałacu Czartoryskich w Lublinie obyła się sesja naukowa poświęcona hetmanowi Żółkiewskiemu. Wzięli w niej udział naukowcy, regionaliści z całego województwa oraz z Żółkwi na Ukrainie, przedstawiciele władz lubelskich. Naszą gminę reprezentował wójt - Jacek Lis oraz dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami.

PLAN PRZYWOZÓW I ODWOZÓW UCZNIÓW W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI JEDNEGO Z KIEROWCÓW

PRZYWOZY

p. Krzeszowski lub p. Myszak

1. Chłaniów, Majdan Wierzchowiński, Koszarsko, Żółkiew – wyjazd do Chłaniowa ok. godz. 6.15. W drodze powrotnej przywóz uczniów do szkoły kl. 0-VII z tego kierunku ok. godz. 7.15

2. Makowiska, Poperczyn, Borówek, Olchowiec, Kol. Olchowiec, Siniec – cały kurs, ok. godz. 7.30 kl. 0-VII

p. Małysz

1. Rożki – wyjazd do szkoły ok. godz. 6.10 kl. IV-VII

• OPŁATA ZA OBIADY - Obrazek 1

KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC KWIECIEŃ

klasy 0-VII - 36,10 zł

przedszkole - 95,00 zł

Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w OPŁATA ZA OBIADY - Obrazek 2 tygodniowym jadłospisie.

Wpłaty przyjmowane są do dnia 10 kwietnia.

• MISTERIUM PASCHALNE - Obrazek 1

W dniu 28 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się apel przybliżający wydarzenia Wielkiego Tygodnia - tajemnicę Triduum Paschalnego. Przedstawienie pt. „Chrystus zmartwychwstał” przygotowali uczniowie klasy I b oraz chór szkolny.

Uczniowie swoją inscenizacją wprowadzili całą społeczność szkolną w atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych. Uczniowie opowiedzieli o triumfie Jezusa Chrystusa, który wydany na śmierć krzyżową dla naszego zbawienia, dnia trzeciego zmartwychwstał.

• ŻYCZENIA WIELKANOCNE - Obrazek 1

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.

Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.

Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.

J 11, 25-26

Wielkanoc to najstarsze chrześcijańskie Święto.

To czas radości, wiosennego nastroju,

pozytywnych zmian w przyrodzie i w życiu.

Ten czas ma wyjątkowe znaczenie, dodaje nadziei,

otuchy i sił do dalszych działań,

inspiruje do podejmowania postanowień

i tworzenia planów.