Środa 17.10.2018

• 84 683-16-30

WIADOMOŚCI

• TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

Lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował w środę 10 października turniej szachowy dla uczniów szkół województwa lubelskiego. Głównym celem turnieju było uczczenie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W rozgrywkach uczestniczyło ogółem 94 młodych szachistów.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

·  Jakub Kubina, kl. IV b

·  Mateusz Celiński, kl. V a

·  Paweł Domoń, kl. VI a

·  Krystian Łysakowski, kl. VI a

·  Michał Rondoś, kl. VI a

• WYJAZD NA MAJDANEK - Obrazek 1

W środę 3 października uczniowie klas VII pod opieką nauczycieli: pani Janiny Bukowskiej, pani Marioli Pyter i pana Wojciecha Bolesty, uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie obozu na Majdanku, gdzie w latach 1941-1944 mieścił się niemiecki obóz koncentracyjny.

Młodzież swój pobyt rozpoczęła od zajęć edukacyjnych poświęconych sytuacji dziecka w obozie. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni szlakiem, który przemierzali więźniowie po przybyciu do obozu. Przeszli od bramy głównej poprzez plac Rosengarten, łaźnie, komory gazowe, w których Niemcy gazowali ludzi przy użyciu cyklonu B. Na polu III uczniowie mieli okazję zwiedzić baraki obozowe i poznać warunki, w których żyli więźniowie - dorośli, młodzież i dzieci. Ogromne wrażenie zrobiło na wszystkich krematorium oraz „doły śmierci”, w których tylko jednego dnia uśmiercono 18 tysięcy Żydów. Opowieści pani przewodnik dopełniały obrazów, które uczestnicy wycieczki widzieli po raz pierwszy.

• OPŁATA ZA OBIADY - Obrazek 1

KWOTA DO ZAPŁATY ZA OBIADY ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

klasy 0-VIII - 41,80 zł

przedszkole - 110,00 zł

Wpłaty przyjmowane są do dnia 10 października.

Sprawdź, co jest dzisiaj na obiad w OPŁATA ZA OBIADY - Obrazek 2 tygodniowym jadłospisie.

• NARODOWE CZYTANIE 2018 - Obrazek 1

8 września została zainaugurowana 7. edycja Narodowego Czytania. Jak co roku została objęta honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

To ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

• PRÓBNA EWAKUACJA

W piątek 21 września 2018 r. o godz. 9:10 w naszej szkole przeprowadzono próbną ewakuację na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń służy podwyższeniu bezpieczeństwa osób przebywających w szkole, sprawdzeniu znajomości planu ewakuacyjnego oraz utrwalaniu właściwych zachowań i reakcji.

Po ogłoszeniu alarmu uczniowie wraz z nauczycielami w ciągu 4 minut opuścili budynek i udali się na miejsce ewakuacji – boisko wielofunkcyjne.

Po sprawdzeniu obecności uczniów wszyscy powrócili do szkoły.

• Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce
    22-335 Żółkiewka